» »

Kurjenje po 22:00

Kurjenje po 22:00

«
1
2

Drevesce ::

Morda kdo ve, ali je dovoljeno kuriti zunaj po 10 uri zvečer? V spodnjih prostorih namreč še nimamo montirane klime in tako lahko prezračimo samo zvečer. No in nek idiot v bližnji okolici že cel teden na polno kuri, da zaradi dima ne moreš odpirati oken.

Predvidevam, da se to ne sme, sploh ob trenutni vročini oziroma sopari?
Preživim vsako glasno zabavo, tuljenje psov ter na splošno nisem tečen sosed, ampak tole je pa malo too much.

Osebno mislim, da samo kurjenje ni prepovedano, ampak sigurno mora obstajati kakšen inšpektorat.
  • spremenilo: Drevesce ()

lucky13 ::

Za hrup velja omejitev na uro.

Prepovedano je kuriti smeti (ne glede na uro in letni čas). Pa seveda je prepovedano kuriti na prostem v primeru požarne ogroženosti. Po 22:00 uri kuri verjetno zato, da ga sosedje nebi videli in prijavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lucky13 ()

WhiteLenate ::

harvey ::

Kurjenje zelenega obreza in sedaj aktualnih krompirjevih stebel (cim) je lastnost zelo omejenih ljudi, ki ne vedo, da obstajajo zeleni zabojniki in pa brezplačen prevzem le tega na ekoloških otokih/deponijah. Ne vem v kateri krog pekla, bi se uvrstili tovrstni osebki, čeprav je s kurjenjem tako, da če ni izrecno prepovedano je dovoljeno. Razen ob razglasitvi požarne ogroženosti.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pika na i ::

Najboljš da ga, kot dober sosed, prijaviš. Kar nekam, magar na policijo.
Ampak ne čudi se, če bo potem on tebe tudi, ko ga bo motila tvoja glasna klima. Pardon, klime.

A ste slučajno že kaj premišljevali, da bi se preselili na Mars?

Drevesce ::

Pika na i je izjavil:

Najboljš da ga, kot dober sosed, prijaviš. Kar nekam, magar na policijo.
Ampak ne čudi se, če bo potem on tebe tudi, ko ga bo motila tvoja glasna klima. Pardon, klime.

A ste slučajno že kaj premišljevali, da bi se preselili na Mars?


Ni sosed, napisal sem v bližnji okolici. Zaradi teme, kot je že nekdo zgoraj omenil se tudi zelo slabo vidi iz kje dim sploh prihaja.

Bodi vsaj pismen, če že pišeš neke nesmiselne umotvore. Predvidevam, da si pač del te skupnosti idiotov, ki nimajo niti kanček moralnih zadržkov in tako prisilijo celo ulico, da voha dim ob 10h 11h zvečer.

c3p0 ::

Pika na i je izjavil:


A ste slučajno že kaj premišljevali, da bi se preselili na Mars?


Ker kurjenje bogvečesa ob pozni uri, je gotovo primerljivo s vklopljeno klimo.

aaa1 ::

Oh god, upam da če bom imel kdaj kako nepremičnino da bo čimdlje od kakršnih koli ljudi. Danes niti dihati ne moreš več, brez da bi se kdo usajal nad nečem. Enkrat je bila tema, da nekoga motijo sosedi ki kadijo NA BALKONU, potem je bila tema, da nekoga moti puhavnik 300m stran, zdaj nekoga moti dim, v naši vasi se ljudje pritožujejo še nad edinima dvema kmetoma v vasi. Svet gre v maloro, vsi bi imeli samo neke pravice in vsiljevali svoj prav z mečem in ognjem. Bolano, najprej pometite pred svojim pragom in potem pejte napadati druge. Očitno je vzgoja maminih sinčkov naredila svoje.

jizzer ::

Drevesce je izjavil:


Bodi vsaj pismen, če že pišeš neke nesmiselne umotvore. Predvidevam, da si pač del te skupnosti idiotov, ki nimajo niti kanček moralnih zadržkov in tako prisilijo celo ulico, da voha dim ob 10h 11h zvečer.

To je bila pa Pika na i!;)

Webmojster ::

Od kod vam ideja, da za hrup velja prepoved po 22.00?

Torej po vašem mnenju lahko nabijam od jutra do 22.00 muziko na ful, kričim, razbijam in ne vem še kaj?

Če ti s svojim hrupom motiš okolico ne velja nobena urna omejitev.

matobeli ::

Preberi si zakon pa bo mir.

3p ::

Webmojster je izjavil:

Če ti s svojim hrupom motiš okolico ne velja nobena urna omejitev.


Kakšen pa je kriterij? A ko, pred spremembo vremena, Jožico iz Kranja seka v kolenu, in jo še posebej moti hrup letal, zaprejo letališče na Brniku?

Pošteno poenostavljaš.

49106 ::

Webmojster je izjavil:

Od kod vam ideja, da za hrup velja prepoved po 22.00?

Torej po vašem mnenju lahko nabijam od jutra do 22.00 muziko na ful, kričim, razbijam in ne vem še kaj?

Če ti s svojim hrupom motiš okolico ne velja nobena urna omejitev.


Kakšna omejitev?

klemenSLO ::

Svoje čase tudi v nedeljo nisi smel kosit trave...zdej pa lahko :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

MonoPattern ::

Nekateri red nimajo mere za to. Tudi pri nas se je že zgodilo, da sem ob desetih odprl okno, da ohladim hišo, pa je ravno nekdo kuril travo. Kot da ne more skuriti tega recimo ob petih, ko imajo ljudje zaprta okna in niso zunaj v tej vročini.

gruntfürmich ::

dežurni kurjači znajo zasmraditi celotno dolino na kakšen lep poletni večer... takšne bi bilo treba z bičem preko hrbta
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeeJay ::

Pokličeš gasilce in rečeš, da nekje gori, ker zelo smrdi po dimu. Bodo že oni našli izvor.

Pika na i ::

gruntfürmich je izjavil:

... takšne bi bilo treba z bičem preko hrbta

Z bičem preko hrbta bi bilo treba take, ki ne znajo več iz oči v oči, rešit problema.
Take, ki najprej tečejo na internet spraševat, kaj storit.
Take, ki težave rešujejo s pomočjo ljudi, ki se jih težave sploh ne tičejo!

harvey ::

Z bičem preko hrbta bi bilo treba take, ki ne znajo več iz oči v oči, rešit problema.

Imaš po novem tudi take modele, ki jim enostavno ne moreš povedati iz oči v oči. Primer, v ulico smo dobili novega najemnika, ki si parkiranje z avtomobili razlaga povsem po svoje, v olajševalno okoliščino recimo se mu šteje, da je tujec, z Dunaja, za katerega je naš svet Balkan. Tip ti enostavno ne odzdravi, ko hodi mimo, ko mu kaj rečeš, se naredi čistega francoza in ti avto direktno zaparkira pred izhodom z dvorišča, da ne moreš ven in to večkrat. Pa si mu lepo povedal, kako in kaj je s parkiranjem, a on ima še vedno svoje koncepte. Ne vem, če bi se sam lahko tako nonšalantno obnašal na Dunaju.

Kako bi takega modela soočil iz oči v oči? Bič bi bil veliko bolj prepričljiv.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

matobeli ::

Pika na i je izjavil:


Take, ki težave rešujejo s pomočjo ljudi, ki se jih težave sploh ne tičejo!


Bravo, celotni pravosodni sistem si ravnokar pometla v svojo jamo. ;((

Ko se bodo ljudje naučili da se nam ne da z vsakim posebej pogajat in da je veliko lažja pot kar direktno gasilce/policijo/inšpekcijo/... poklicat bo tudi lepše. Zakaj pa me ne pride prej vprašat če me moti da kuri (zbija, kriči, oziroma drugi moteči dejavniki...). Sem 100% da najdeva en termin ko me ne bo motilo, sploh če pride z sixpackom piva. Kot že rečeno, z pogovorom se vse reši.
Ne pa najprej nekaj ušpičit potem pa pričakovat pismeno prošnjo če se mi slučajno zljubi prenehati.

Miha 333 ::

harvey je izjavil:

Kurjenje zelenega obreza in sedaj aktualnih krompirjevih stebel (cim) je lastnost zelo omejenih ljudi, ki ne vedo, da obstajajo zeleni zabojniki in pa brezplačen prevzem le tega na ekoloških otokih/deponijah.

To je res, ampak je treba imet prikolico in priklop, nekateri tega nimajo, pa dodatno delo je. Včasih je bilo normalno, da so se take stvari pač pokurile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

GupeM ::

Včasih je bilo tudi normalno, da so se "čarovnice" pač pokurile.

marvin42 ::

Včasih je bilo normalno, da ženske niso imele volilne pravice.
Mostly Harmless

Miha 333 ::

Webmojster je izjavil:

Od kod vam ideja, da za hrup velja prepoved po 22.00?

Torej po vašem mnenju lahko nabijam od jutra do 22.00 muziko na ful, kričim, razbijam in ne vem še kaj?

Če ti s svojim hrupom motiš okolico ne velja nobena urna omejitev.

2 kategoriji hrupa sta. Hrup zaradi del je dovoljen od 6. do 22. ure vsak dan. Se pravi lahko kosiš, žagaš, štemaš med tem časom po mili volji. Med 22. in 6. pa je dovoljen hrup samo zaradi nujnih interventnih del. Druge vrste hrup (govorjenje, glasba, radio, glasbeni inštrumenti) pa ne sme nikoli vznemirjati ostalih, tudi podnevi ne. Če ti nekdo zaradi tega pošlje policijo, se šteje, da si ga vznemirjal in avtomatsko dobiš kazen.

Tretja, lastna kategorija so najbrž cerkveni zvonovi, saj zanje ne veljajo nobene omejitve. Mimogrede, ali kdo ve, zakaj morajo zvoniti vsakih 15 minut, tudi ponoči, mislim, saj v današnjih časih imajo ljudje svoje ure in vedo, koliko je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

harvey ::

Miha 333 je izjavil:

harvey je izjavil:

Kurjenje zelenega obreza in sedaj aktualnih krompirjevih stebel (cim) je lastnost zelo omejenih ljudi, ki ne vedo, da obstajajo zeleni zabojniki in pa brezplačen prevzem le tega na ekoloških otokih/deponijah.

To je res, ampak je treba imet prikolico in priklop, nekatrei tega nimajo, pa dodatno delo je. Včasih je bilo normalno, da so se take stvari pač pokurile.

Če hočeš komplicirati lahko vedno kompliciraš, da nimaš tega in tega...Lepo vzameš eno staro rjuho in poviješ to notri in voila, ter odpelješ. Imaš pa celo možnost, če imaš več tega zelenega obreza (vsaj v LJ), da pokličeš in naročiš mali tovornjaček in to to brezplačno odpeljejo v mesecu marcu in aprilu. Seveda se pa strijam, da je precej bolj enostavno zmečkati papir in vzeti v roke vžigalice...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

marvin42 ::

Miha 333 je izjavil:

Če ti nekdo zaradi tega pošlje policijo, se šteje, da si ga vznemirjal in avtomatsko dobiš kazen.


Se pravi jaz si izmislim, da naglas navijaš glasbo, pokličem policijo, ti pa avtomatsko dobiš kazen?
Mostly Harmless

Miha 333 ::

marvin42 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Če ti nekdo zaradi tega pošlje policijo, se šteje, da si ga vznemirjal in avtomatsko dobiš kazen.


Se pravi jaz si izmislim, da naglas navijaš glasbo, pokličem policijo, ti pa avtomatsko dobiš kazen?

Seveda obstaja tudi kriva prijava, problem je lahko dokazovanje, ki se ponavadi izvaja s pomočjo prič.

dxx ::

Miha 333 je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Če ti nekdo zaradi tega pošlje policijo, se šteje, da si ga vznemirjal in avtomatsko dobiš kazen.


Se pravi jaz si izmislim, da naglas navijaš glasbo, pokličem policijo, ti pa avtomatsko dobiš kazen?

Seveda obstaja tudi kriva prijava, problem je lahko dokazovanje, ki se ponavadi izvaja s pomočjo prič.
točno tako!

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Z bičem preko hrbta bi bilo treba take, ki ne znajo več iz oči v oči, rešit problema.

ti ne dojameš da v sloveniji ni veliko dojemljivih ljudi kot tudi takih, ki spoštujejo voljo drugih.
dežurni kurjači to vsekakor niso, ker drugače ne bi vsakih par tednov zasvinjali celotnih dolin; leta in leta. to je trdobučen folk, ki ne razume ustnih argumentov ampak samo batine in udarec po denarnici.
in očitno si tudi ti med njimi, ker ne veš s kakšnimi ljudmi živiš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Enostavno, greš do njega, ogenj se vidi zvečer, če kuri v peči bo malo manj vidno. Skratka, poveš mu, kaj je in upaš, da je tako pameten, da preneha. Drugače pa pač kliči policijo. Vendar ne kar takoj, pač pa šele po pogovoru, če slučajno ne preneha.

49106 ::

gruntfürmich je izjavil:

dežurni kurjači znajo zasmraditi celotno dolino na kakšen lep poletni večer... takšne bi bilo treba z bičem preko hrbta


Ja, če kuri smeti od cele vasi.

LeQuack ::

Vsakič kliči gasilce, da je požar tam.
Quack !

Miha 333 ::

gruntfürmich je izjavil:

dežurni kurjači znajo zasmraditi celotno dolino na kakšen lep poletni večer... takšne bi bilo treba z bičem preko hrbta

Kaj naj potem jaz rečem, v naši vasi nekateri poleti kurijo na drva, da si grejejo sanitarno vodo. In to vsak dan, večkrat na dan.

gruntfürmich ::

49106 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

dežurni kurjači znajo zasmraditi celotno dolino na kakšen lep poletni večer... takšne bi bilo treba z bičem preko hrbta


Ja, če kuri smeti od cele vasi.

šaljivec... dovolj je samo en kupček trave ali drugega zelenja

Miha 333 je izjavil:

Kaj naj potem jaz rečem, v naši vasi nekateri poleti kurijo na drva, da si grejejo sanitarno vodo. In to vsak dan, večkrat na dan.

isto naši sosedje, ki je je kadilo bratu v stanovanje. grozljivo... poleti bi prepovedal kuriti za sanitarno vodo; obvezna uporaba bojlerja na štrom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Kurjenje na drva je čisto ok in nič ne smrdi, če so upoštevana osnovna pravila.

Suha in mokra drva, kurjenje takrat, ko ni ravno največja vročina, uporaba sodobne kurilne naprave ...

V glavnem, ob teh pogojih nič ne smrdi ali pa res minimalno. Poleg tega, če imaš sodobno kurilnico, zakuriš 1x na teden ali 1x na 10 dni za toplo vodo.

No, toplotna črpalka ti pa za 10-20 eur na mesec zagotavlja vsak dan toplo vodo, pa naj bo zima ali pa poletje.

Drevesce ::

Gasilcev za takšno stvar ne mislim moriti. Imajo bolj pomembno delo kot pa, da enemu norcu tam travo ali kaj podobnega gasijo. Bomo pa sosedje tja s kanglcam hodili, pa poslikali za inšpekcijo.

Viktor333: "Bolano, najprej pometite pred svojim pragom in potem pejte napadati druge."

Sem lepo razločno napisal, da mene osebno ne moti nobena podaljšana zabava (če le ni na vsake tri dni) ali kaj podobnega.
Ti mešaš jabolka in hruške ter ostale zmerjaš z mamini sinčki. Če je tebi normalno, da nekdo vsak dan ob tej vročini kuri po 10 uri zvečer in mora tako več 100 ljudi vohat ta smrad potem ti pač ni pomoči. Ampak ja, tebi je ta primer enak tistemu od cigaretnega dima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

BladE_ ::

Drevesce je izjavil:

vsak dan.

A dobesedno vsak dan? Koliko dni zapored se to že dogaja?
Akcija - Reakcija

Drevesce ::

BladE_ je izjavil:

Drevesce je izjavil:

vsak dan.

A dobesedno vsak dan? Koliko dni zapored se to že dogaja?


4-5 dni zapored. Tudi prej se je dogajalo ampak ne tako intenzivno. Me prav zanima, če bo danes spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Drevesce ::

Pa še nekaj za tiste, ki so zgroženi nad tem, kakšni grdi sosedi smo nekateri.

Na primer ima nek otrok ponoči odprto okno, ker ponavadi ob taki uri že spijo in tako gre ta dim not. Ker vsaka vsaj približno pametna osebna ve, da dim vsebuje tudi trde delce, ki silijo h kašljanju, kar pa ni ravno dobra stvar za zdravje kajne?

ramiz?! ::

Glede kurjenja se lahko obesiš na nekoga edino, če kuri ali neprimerne stvari (to so predvsem odpadki in ostale stvari, ki jih je prepovedano kurit), ali pa če imate v občinskem statutu prepovedano kurjenje v naseljih (nekatere občine to imajo). Drugače pa kurjenje ni prepovedano (razen ob možnosti požarov in gozdovih), niti časovno ni omejeno...

EDIT: tako da, če te to res tako moti, se pač odpravi pogledat kdo in kaj kuri ... ker to lahko rešiš edino s pogovorom ... lahko sicer kličeš inšpekcijo, ampak če sosed ne kuri nič prepovedanega in v občinskem statutu ni prepovedano, ne bodo mogli ukrepat
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

feryz ::

Zvečer lociraj idiota, kakor mu ti praviš, pojdi tja in mu povej, da je idiot, ker kuri po 10 uri zvečer.
To bi moralo zadostovati.
Če seveda ni popolnoma totalen idiot. Potem bo treba uporabiti idiotske metode.

Ali pa mogoče ni čisto tako, kot ti praviš. Tudi to je ena možnost. Lahko da zgolj zakuri za vodo in gre za popolnoma normalen dim. Zvečer se namreč ljudje umivajo.
Nekateri pa imajo bolj občutljiv šnofec in se pritožujejo. Preko foruma je težko vohati, slišimo pa tudi argumente ene strani.

Pritožujejo pa se ljudje čez vse, tudi na tem forumu. Dim, trosenje gnojnice, hrup domačih živali, tuljenje kmetijskih ventilatorjev ... Ni da ni.

LeQuack ::

feryz je izjavil:

Zvečer lociraj idiota, kakor mu ti praviš, pojdi tja in mu povej, da je idiot, ker kuri po 10 uri zvečer.
To bi moralo zadostovati.
Če seveda ni popolnoma totalen idiot. Potem bo treba uporabiti idiotske metode.


Če ne bi bil popolnoma totalen idiot, potem ne bi kuril po 10 uri ane. To mi je zmeraj smešno, da ljudje mislijo da lahko idiote prepričajo s prijaznim pogovorom.
Quack !

feryz ::

Zakuriš za vodo, ko nehaš z delom. Ali kako bi ti!? Daljinsko iz službe!?

Mi zgolj ugibamo, ker je nekdo nekaj napisal na forumu. Lepo da temu verjamete/mo.

gruntfürmich ::

 dežurni kurjač

dežurni kurjač


evo, ravno učiraj zvečer sem se peljal mimo kozjega in en psihopat kuri, ko pade mrak in bi se folk rad shladil... verjetno je cela dolina fasala vonjave
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BladE_ ::

Če to kuri nekaj dni ali pa cel teden na leto potem je situacija najverjetneje vzdržna.

Je pa zanimivo, da se to počne zvečer. Ko sem sam želel izvesti en "kres", da se rešim vej in nekaj lesa(še kakšen odpadek vmes) sem imel točno to v mislih "kurili bomo zvečer, ker se ne vidi". Na kocu sem delno odpeljal na dinos, ostalo pa v "kompost".
Akcija - Reakcija

jb_j ::

najbrž je problem v vročini čez dan in raje to počnejo zvečer.
že jesen/spomlad, kadar kurm veje, mi je taka vročina, da mislm, da bom skup padu,
pa še stalno treba iz obrobja na sredo ognja metat.

al mu pa ti pjt zakurt ob enih popoldne da njemu ne bo treba zvečer. (ob dogovoru normalno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

techuser ::

Dost je takih kretenov, ki kurijo poleti pri 30 C in ponoči. V moji vasi vsak dan kurijo preko dimnikov. Jaz menjam ogljene filtre poleti ponavadi 2x na mesec pri rekuperatorju, ker ne moreš spati pri odprtem oknu, če živiš s staroselci. Če kurijo plastiko ali smeti, jih lahko prijaviš na inšpekcijo. Policija ne bo kaj dosti naredila, razen če bi nekoga našla pri prepovedanih odpadkih. Preseli se v mesto, tam ne boš imel take svinarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Pika na i ::

Za mimozice je res bolje, da rastejo v zdravi betonski džungli.

IL_DIAVOLO ::

Ne bos hin, ce bos dobil malo dima pod nos.

MonoPattern ::

A zdaj naj bi ob desetih, ko sem že pripravljen za v posteljo, se šel oblačit pa iskat, kdo kuri in kje. Je že lažje poklicati policijo pa naj se oni ukvarjajo s tem. Ne vem kaki egoisti to kurijo, celi dolini bo zasmradil hiše, da njemu ne bo prevroče, ko kuri podnevi. Pa ni problem toliko v dimu, ampak v tem, da ti je cel dan vroče in ko bi se končno rad sprostil pri odprtem oknu se najde en kreten.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Košnja trave med prazniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10712933 (5304) dexterboy
»

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13421291 (16627) zmaugy
»

Kurjenje v vasi

Oddelek: Loža
396671 (3812) noraguta

Kurjenje na vasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810803 (8902) dzinks63
»

Kaj storiti v tem primeru...

Oddelek: Problemi človeštva
439083 (7444) Bellatrix

Več podobnih tem