» »

Diskriminirajoči volilni molk

Diskriminirajoči volilni molk

PaX_MaN ::

Volilna kampanja se mora končati:
-kampanja
končati pa se mora najkasneje 24 ur pred dnem glasovanja

-raziskave in ankete
ni dovoljena 24 ur pred dnem glasovanja in do zaprtja volišč na dan glasovanja.

Toda, glasuje se lahko še pred dnem glasovanja, predčasno:
Volivci, ki so na dan glasovanja odsotni, lahko glasujejo pred tem dnem, vendar pa ne prej kot pet dni pred dnem glasovanja in ne kasneje kot dva dni pred dnem glasovanja.
, po pošti, na konzulatih/ambasadah, na domu(za ta način v resnici ne piše ali lahko pred dnem glasovanja).
Iz tega sledi da volilci, ki glasujejo predčasno, volilnemu molku (lahko) niso podvrženi, kar pomeni da jih lahko raziskave/ankete/kampanje prepričujejo/vplivajo na tudi na njihov "dan glasovanja", medtem ko volilce, ki ne glasujejo predčasno/po pošti/..., ne smejo, zato so prvi v neenakem položaju.
Kako vi gledate na to?

dice7 ::

"Dan glasovanja" je specificno dolocen dan, in ne tisti dan, katerega se volilec odloci it volit

PaX_MaN ::

Za volilca, ki odda svoj glas predčasno/po pošti/doma ta dan ni specifično določen.
(Hm, glasovanje na konzulatu je res zgolj na dan glasovanja.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Floralys ::

Podaljšamo volilni molk pa je :)

Mare2 ::

PaX_MaN je izjavil:


Iz tega sledi da volilci, ki glasujejo predčasno, volilnemu molku (lahko) niso podvrženi, kar pomeni da jih lahko raziskave/ankete/kampanje prepričujejo/vplivajo na tudi na njihov "dan glasovanja", medtem ko volilce, ki ne glasujejo predčasno/po pošti/..., ne smejo, zato so prvi v neenakem položaju.
Kako vi gledate na to?


Mislim da je nekje določeno, da predčasni volilci, na dan ko gre volit in en dan prej ne sme gledat TV in poslušat radia. :)

ZaphodBB ::

Ukinimo volilni molk, saj gre za bedast ukrep katerega poznajo skoraj izključno v totalitarnih režimih in naslednikih le-teh.

Election silence @ Wikipedia
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

MxxW5 ::

Volilni molk je en globoko nedemokratični institut, ki je skregan z moderno tehnologijo in zdravo pametjo. Do (se mi zdi) lanskoletne odločbe Ustavnega sodišča so inšpektorji pisali kazni komentatorjem na FB, Slo-Tech pa je v tistem času zaklepal politične debate.

Skratka. Volilni molk je treba ukiniti. Ne služi več ničemur in nikomur.

Ales ::

Služi vsem normalnim ljudem da si končno odpočijejo možgane od debilizmov v medijih.

Samo še folk preoblečen v kure, klovne in ostalo živad rabimo, da bo z moronskimi transparenti telovadil pred volišči in poskušal morebitve volivce napasti z marketinško prirejenimi tajnimi orožji, kot so svinčniki, vžigalniki in razni pamfleti.

Komur ni napada na možgane čez glavo dovolj že do dneva volitev, rabi predvsem hitro in učinkovito strokovno pomoč, ne pa ukinjanje volilnega molka... ;)

MxxW5 ::

Če je že tako, potem pa prepovejmo volilno kampanjo, pa bo. Na neki internetni strani naj se objavi program strank in imena kandidatov, vse ostalo pa naj bo prepovedano. Ceneje in manj utrujajoče, ne?

shadeX ::

SDS kar lepo fura kampanje, zdej se mi še v appih pojavljajo. Kaj jim preprečuje, da ne ustavijo kampanj na volilni molk? ;((



Ni čudno, da jim kaže prepričljiva zmaga. Drugih strank sploh videl nisem.

PS. It na volišča in volit levico, da nevtraliziramo stolčke v parlamentu . Očitno bom po dolgem času tud jaz na volišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ales ::

MxxW5 je izjavil:

Če je že tako, potem pa prepovejmo volilno kampanjo, pa bo. Na neki internetni strani naj se objavi program strank in imena kandidatov, vse ostalo pa naj bo prepovedano. Ceneje in manj utrujajoče, ne?

Poskušaš biti ciničen, pa ti žal ne uspeva. Imaš namreč popolnoma prav.

Definitivno bi bilo najbolje prav to, kar si opisal. Ampak večina strank v Sloveniji ni sposobna napisati dejanski realno izvedljiv program ali pa si ga ne upajo, tako da smo prisiljeni poslušati nakladanje, žalitve, podtikanje in laganje... oh... se opravičujem, politično agitiranje in potem lahko le upamo, da bodo izpolnili nek mali odstotek od tistega, o čemer so blebetali.

V glavnem, iste kozle poslušamo še naprej, potem pa kasneje jamramo o javnem dolgu, aferah, itd. *To* nas najdražje pride. Same volilne kampanje so p**kin dim za dejanske posledice.

Zaradi tega absolutno nisem za ukinjanje volilnega molka. Naj zaprejo gobce vsaj za tisti dan.

jype ::

Levica ima dobre rešitve za prihodnost največjega deleža posameznikov v državi.

Škoda, da jih ne bo izvedla niti v primeru, da zmaga z dvotretjinsko večino :(

SDS ima dobre rešitve za prihodnost parih preverjenih kadrov.

Škoda, da jih bo izvedla, tudi če bo v opoziciji.

imagodei ::

Volilni molk je IMO preživet koncept. Prepovedano je nagovarjanje volilcev, a hkrati se ti iz obcestnih plakatov še vedno smehljajo nasmejani obrazi politikov? Mediji ne smejo kršit volilnega molka, na forumih se pa lahko posamezniki (in interesne skupine - nelegalno, a vendar težko dokazljivo) še vedno oglašajo, razpravljajo...

Jaz bi v tem času prepovedal vsako organizirano dejavnost političnih strank in intresnih skupin; nadlegovanje po mailu, SMS-ih, usmerjenih akcijah po socialnih omrežjih, ipd. Nikakor pa ne bi prepovedal razprav v medijih. Sobota zvečer bi bila morda krasna za oddaje, kjer bi strokovnjaki lahko povzeli volitve, secirali izjave kandidatov, ipd.

Sobota zvečer bi bila krasna za takšne oddaje, seveda. V praksi bi poslušali Slaka in Krčmarjevo, ki bi s pristransko izbranimi kandidati tolkla čez vse, ki si ga ne drkajo na neolib filozofijo.
- Hoc est qui sumus -

MxxW5 ::

Ales je izjavil:

MxxW5 je izjavil:

Če je že tako, potem pa prepovejmo volilno kampanjo, pa bo. Na neki internetni strani naj se objavi program strank in imena kandidatov, vse ostalo pa naj bo prepovedano. Ceneje in manj utrujajoče, ne?

Poskušaš biti ciničen, pa ti žal ne uspeva. Imaš namreč popolnoma prav.

Definitivno bi bilo najbolje prav to, kar si opisal. Ampak večina strank v Sloveniji ni sposobna napisati dejanski realno izvedljiv program ali pa si ga ne upajo, tako da smo prisiljeni poslušati nakladanje, žalitve, podtikanje in laganje... oh... se opravičujem, politično agitiranje in potem lahko le upamo, da bodo izpolnili nek mali odstotek od tistega, o čemer so blebetali.

V glavnem, iste kozle poslušamo še naprej, potem pa kasneje jamramo o javnem dolgu, aferah, itd. *To* nas najdražje pride. Same volilne kampanje so p**kin dim za dejanske posledice.

Zaradi tega absolutno nisem za ukinjanje volilnega molka. Naj zaprejo gobce vsaj za tisti dan.


Naj grem v svojem cinizmu še dlje. Ukinimo volitve. Zakaj bi ljudem, ki "niso sposobni napisati dejanski realno izvedljiv program ali pa si ga ne upajo" zaupal vodenje države?! Saj potem pa res potrebujemo vsi skupaj "hitro in učinkovito strokovno pomoč", ne?

In seveda je tu kleč. Volilni molk je všeč tistim, ki demokracije in volitev v bistvu ne marajo. Demokracija ni "njihova intimna opcija", če si smem sposoditi to desničarsko manipulacijo. No ja, saj ta želja se zna v prihodnosti uresničiti. Morebiti bo pa bolje tako. Tita so imeli npr. ljudje raje, kot kateregakoli današnjega slovenskega politika (razen....), pa še zoprne volilne kampanje so jim bile prihranjene.

Da ne bom narobe razumljen (cinizem off). Zagovarjanje volilnega molka zato, da imamo vsaj en dan mir pred volilno kampanijo (tj. pred bistveno komponento demokracije), je abotno.

jype ::

imagodei je izjavil:

Sobota zvečer bi bila krasna za takšne oddaje, seveda. V praksi bi poslušali Slaka in Krčmarjevo, ki bi s pristransko izbranimi kandidati tolkla čez vse, ki si ga ne drkajo na neolib filozofijo.
Sam izbiraš medije, ki jih konzumiraš.

MxxW5 je izjavil:

Morebiti bo pa bolje tako.
Ne, ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MxxW5 ::

EDIT: Še dve stvari.

1. Politike imamo take, kot si jih zaslužimo in ki jih volimo. Pač ni mogoče pričakovati, da bo država, ki je petdeset let preživela v zgrešenem političnem sistemu, čez noč izvolila Angelo Merkel ali pa Joschko Fischerja.

2. Volilni molk je nesmiseln tudi iz praktičnih razlogov, ki so jih že izpostavili ostali. Na netu pač volilni molk ni mogoč, razen če se gremo 1984.

Pika na i ::

PaX_MaN je izjavil:


Kako vi gledate na to?

Da je volilni molk debilnost.

Mare2 ::

Pika na i je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:


Kako vi gledate na to?

Da je volilni molk debilnost.


Jaz komaj čakam na volilni molk. Bomo imeli mir pred pretiranim obljubljanjem...

starfotr ::

Kaj se obremenjujete? Ali niste svobodni ljudje?.naredite si volilni molk sami, odklopite se od medijev pa pojdite v naravo. "komaj čakam volilni molk" = Kot da prisilno gledate/poslušate vse to. Vae je prostovoljno.

Mare2 ::

starfotr, kaj nabijaš? Valda imam pravico gledat TV. :)

jype ::

A maš pokvarjen dalinc?

jb_j ::

ma ni diskriminatorno, je le preventivni ukrep proti izkoriščanju prepričevanja na zadnji dan glasovanja.
mogoče volilni molk ne bi bil potreben v državah z dobro stopnjo demokracije (ZDA,kanada,eu,avstralija,japonska) {mogoče že celo rusija}, je pa super, da ostane le kot vzor za države,
ki še nimajo te stopnje volilne neodvisnosti.

tako da podpiram 24urni volilni molk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Pika na i ::

Samo lenuhi se dajo prepričat pet pred zdajci.

jb_j ::

Pika na i je izjavil:

Samo lenuhi se dajo prepričat pet pred zdajci.


problem je v diktatorskih in fašistično opresivnih državah.

če verjameš ali ne, še danes so države, ki grozijo, da pri ljudeh dobijo svoj glas.

zato obstajajo skupine neodvisnih, ki spremljajo potek volitev (del preventive)
in volilni molk (je tudi del preventive)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jype ::

jb_j je izjavil:

mogoče že celo rusija
A to je tam, kjer vojaki lahko volijo dvakrat?

dice7 ::

Pika na i je izjavil:

Samo lenuhi se dajo prepričat pet pred zdajci.

Zal je vecina volilnega telesa le-to

Kar se vidi tudi v nepoznavanju slo politicne scene

Glugy ::

Rabmo volilni molk. Tam kjer ga nimajo te potem še pred volišči nagovarjajo za eno ali drugo opcijo. Ne morš se na hitr odločat; to je bistvo volilnega molka; morš pustit da se ti kak dan usedejo vse te debate pa soočenja pa novice ; se umiriš in do glasovanja imaš nek občutek za to kdo je tisti ki si zasluži tvoj glas. Sej tud doskrat če recimo rešuješ matematične probleme pa če se ti kje zafacla ; greš na kratek sprehod; pridš nazaj in se ti ideja lahko pojav. Enostavno je pametneje imeti neko obdobje miru - cooldown. To možganom pomaga.

Jz sm odločno proti da se ukine volilni molk ; pol se bo lansiral razne škandale na dan volitev v novice pa nevem kaj...za boom efekt pa podtikanje. Če si dobr kandidat ; če si prepričljiv potem boš prepričal že prej in bo tvoj učinek na volilca zdržal. Če se pa bojiš da te bodo volivci ki bodo imel več časa za razmislit v miru čez čas spredvideli da sam neki dramatiziraš za brezveze pa neke občutke zbujaš brez pravih vprašanj in odgovorov ; potem si si pa tud sam kriv.

Naj bo mir na dan volitev. Ne pa da je vseskupaj nek šov tko k v ZDA za bvz.

Odin ::

Nova Italijanska vlada prihaja.

"In his remarks to supporters, Salvini pledged to make sending migrants back to their home countries a priority."

Ce jih poslje pol miljona nazaj tako kot je obljubil potem bo Lega zmagala naslednje volitve. Samo se ven iz Evra morajo it in potem bi prihodnost Italije res bila lepa.

Zdaj ko imamo vse sosede z desno vlado je pa res ze skrajen cas da se jim tudi mi pridruzimo.
"My principles are only those that, before the French Revolution,
every well-born person considered sane and normal."
-Julius Evola

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Ukinimo volilni molk, saj gre za bedast ukrep katerega poznajo skoraj izključno v totalitarnih režimih in naslednikih le-teh.

Election silence @ Wikipedia


So Velika Britanija, Kanada, Nova Zelandija, Irska in Avstralija totalitarni režimi ali nasledniki le-teh?

shadeX je izjavil:

SDS kar lepo fura kampanje, zdej se mi še v appih pojavljajo. Kaj jim preprečuje, da ne ustavijo kampanj na volilni molk? ;((



Ni čudno, da jim kaže prepričljiva zmaga. Drugih strank sploh videl nisem.

PS. It na volišča in volit levico, da nevtraliziramo stolčke v parlamentu . Očitno bom po dolgem času tud jaz na volišču.


SDS ima tako obsežno kampanijo, da je že to samo po sebi incid vpliva madžarskega denarja. Od vseh strank edino SDS ni objavil porabe denarja za volitve, od ostalih je prvi DeSUS z 200 tisočaki. SDS se je začela oglaševati že pet mesecev pred volitvami, imajo daleč največ plakatov, največ reklam, najdaljše reklame, največ spotov, največ različnih spotov in še kaj bi se našlo.

Iz Madžarske so dobili za dobra 2 milijona evrov donacij v obliki bolano preplačanih kupnin za podjetja v lasti stranke. Del tega denarja je verjetno šel za pokritje stroškov s podjetji, kolikor poznam SDS so si ~20% razdelili vodilni, ostane približno milijon in pol evrov za kampanjo. Glede na potrošnjo in prisotnost Kahle se mi zdi 1,5 milijona evrov za tako kampanjo približno prava vsota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

imagodei ::

Glugy je izjavil:

Rabmo volilni molk. Tam kjer ga nimajo te potem še pred volišči nagovarjajo za eno ali drugo opcijo.

To se da preprečit in sankcionirat na podlagi zakonskih členov, ki prepovedujejo določene oblike nagovarjanja. Vključno s spamanjem prek SMS-ov in emaila.

Glugy je izjavil:

Ne morš se na hitr odločat; to je bistvo volilnega molka; morš pustit da se ti kak dan usedejo vse te debate pa soočenja pa novice ; se umiriš in do glasovanja imaš nek občutek za to kdo je tisti ki si zasluži tvoj glas. Sej tud doskrat če recimo rešuješ matematične probleme pa če se ti kje zafacla ; greš na kratek sprehod; pridš nazaj in se ti ideja lahko pojav. Enostavno je pametneje imeti neko obdobje miru - cooldown. To možganom pomaga.

In kako pomagajo jumbo plakati, iz katerih se smejijo politiki še tudi v soboto in nedeljo? Kako pomagajo spletni forumi, na katerih bo v soboto in nedeljo neovirano potekala debata o politikih in volitvah? Kaj pa debata s kolegi? Kaj pa, če se pelješ z LPP in na troli slišiš dve mamki, ki se na sedežih za tabo pogovarjata, kako bo Janša rešil vse?

Kaj pa, če v soboto ali nedeljo zjutraj bereš petkov cajtng? Če odpreš spletno stran RTVSLO ali 24ur (bohnedaj Demokracija, Nova24, Požar Report, Mladina!) in bereš članke, objavljene pred soboto? A to je pa OK?

Al bi vse našteto tudi prepovedali?

Glugy je izjavil:

Naj bo mir na dan volitev. Ne pa da je vseskupaj nek šov tko k v ZDA za bvz.

Kot rečeno, jaz sem za omilitev volilnega molka. Prepovedal bi vsakršno aktivno nagovarjanje strank, interesnih skupin ali posameznikov v imenu strank, prepovedal določene posebne aktivnosti (objavljanje raziskav javnega mnenja, last second spinov ipd., ne bi pa medijem težil, zaradi objave nepristranskih prispevkov. Npr., če bi v studio povabili nekaj gostov, s katerimi bi analizirali predvolilne nastope, obljube, skratka, naredili nek pregled kampanje in sodelujočih.


Sicer se mi tudi sedanja ureditev ne zdi ravno pereč problem. Zaradi mene kamot ostane tako kot je. Se mi pa vseeno zdi, da je pravi volilni molk danes težko zagotoviti (glej zgoraj) in da je zato preživet koncept.
- Hoc est qui sumus -

TheBlueOne ::

Iskati diskriminacijo v taksnih detajlih je znak, da nam niti priblizno ne gre slabo.

Za moj okus se lahko o taksnih malenkostih govori v smislu manjse napake. Se pa bojim, da se bo nasel kaksen Vili, ki bi lahko zaradi te napake, ki je statisticno irelevantna v smislu izida volitev, preko sodisca ovrgel celoten postopek, ki pa je relativno drag in terjal ponovitev.

jype ::

Odin je izjavil:

Ce jih poslje pol miljona nazaj tako kot je obljubil potem bo Lega zmagala naslednje volitve. Samo se ven iz Evra morajo it in potem bi prihodnost Italije res bila lepa.
Tako je, Italija bi zopet postala fanatično fašistična, kar je super za vse tiste, ki so etnični Italijani, za vse ostale pa bolj švoh, ampak "oni itak niso pomembni", ane.

PaX_MaN ::

TheBlueOne je izjavil:

Iskati diskriminacijo v taksnih detajlih je znak, da nam niti priblizno ne gre slabo.
Za moj okus se lahko o taksnih malenkostih govori v smislu manjse napake.

Malenkost? Za predčasno glasovanje ni omejitve največ koliko volilcev se lahko odloči za tako glasovanje.
Hipotetično se lahko za to odločijo prav vsi volilci, kar pomeni da v tem primeru nihče ne bi bil podvržen volinemu molku.

TheBlueOne je izjavil:

Se pa bojim, da se bo nasel kaksen Vili, ki bi lahko zaradi te napake, ki je statisticno irelevantna v smislu izida volitev, preko sodisca ovrgel celoten postopek, ki pa je relativno drag in terjal ponovitev.

Statistični irelevantna? Za (ne)izvolitev poslancev je zadosti že nekaj sto glasov (alt-right zlo radi ven butnejo Kresalovo, AFAIK).
Pri enih županskih volitvah je odločal en sam glas, oddan ravno po pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

MxxW5 ::

Jaz se dokaj strinjam z imagodeiem.

Dodal bi še, da mene volilna kampanja nič ne moti, oziroma jo komaj opazim. Televizije ne gledam, letakov ne berem, oziroma jih na poti od kaslca do kante komaj zaznam. Do raziskav javnega mnenja sem skeptičen, saj je težko ločiti, kje gre za dejansko raziskavo in kje za manipulacije z volilci. Sem pa tja preberem kakšno analizo, to je pa to. Mene tudi zborovanja pred volišči ne bi motila, oziroma bi jih verjetno spregledal. Dokler niso z mano v kabini, mi je vseeno.

Sem pa zadnjič skušal gledati soočenje na TV3, ampak nisem zdržal. Predvolilno soočenje v formatu resničnega šova je....neokusno.

krneki0001 ::

Kaj pa če namesto volilnega molka ukinemo kar naše politike. Itak lahko izbiraš samo med kreteni, debili in idioti ter med še večjimi kreteni, še večjimi idioti in še večjimi debili, druge možnosti izbire itak ni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Kandidirat bo treba. Namesto vas ne bo nihče.

krneki0001 ::

Nimam interesa. Nisem še dosti star za politika. Do takrat lahko pa še veliko naredim in zaslužim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

jype ::

Potem si soodgovoren za trenutno stanje.

krneki0001 ::

Nisem. Ti pa si, ker hodiš na volitve in voliš debile, idiote in kretene.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BuDi79 ::

ZaphodBB je izjavil:

Ukinimo volilni molk, saj gre za bedast ukrep katerega poznajo skoraj izključno v totalitarnih režimih in naslednikih le-teh.

Election silence @ Wikipedia


Kako bomo ukinili nekaj kar ne obstaja več?
https://siol.net/novice/predsedniske-vo...

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Nisem.
Seveda si.

Invictus ::

jype je izjavil:

Kandidirat bo treba. Namesto vas ne bo nihče.

Nimam lažne diplome, znam nekaj tujih jezikov, imam nekaj mednarodnih izkušenj.

Vse to me diskreditira kot primernega za slovenskega politika >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FrRoSt ::

MxxW5 je izjavil:

Volilni molk je en globoko nedemokratični institut, ki je skregan z moderno tehnologijo in zdravo pametjo. Do (se mi zdi) lanskoletne odločbe Ustavnega sodišča so inšpektorji pisali kazni komentatorjem na FB, Slo-Tech pa je v tistem času zaklepal politične debate.

Skratka. Volilni molk je treba ukiniti. Ne služi več ničemur in nikomur.

Tako, kakor je dan volitel nedelja. :))

Zakaj ni dan volitev četrtek!? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MonoPattern ::

A je recimo pogovor na forumu kršitev molka? Recimo če bi čez 2 uri napisal volite janšo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook in Google obtožena vmešavanja v ruske volitve

Oddelek: Novice / NWO
124014 (2636) Poldi112
»

Volilni molk (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7010284 (7936) Jst
»

Volilni molk - za/proti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12513770 (10889) kuglvinkl
»

Lokalne volitve 2010

Oddelek: Loža
213062 (2307) Ziga Dolhar
»

Spletne strani v volilni kampanji 2004

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
162644 (2644) Marjan

Več podobnih tem