» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

««
10 / 22
»»

Badwolff ::

Moja za hiking/treking ni, se strinjam in to je hiba. Zame to ni nek problem, ker grem večinoma na 5,6 urne aktivnosti, parkrat ko sem šel na celodnevno , pa je zmrznila proti koncu dneva.

Lonsarg ::

J.McLane je izjavil:

Če notification ne more počakat 1-2 uri potem delaš nekaj hudo narobe v lifu.
Leta 2023 ti je normalno ce falis klic od zene da jo moras nujno iskat ali klic postarja da je pred vrati ali klic otroka da je predcasono koncal solo? Pomoje me nisi cisto razumel kaj sem mislil s tem da imam telefon na tiho ker mi notificatione nadomesca ura. To sicer najbrz vecina ljudi ne dela, meni je pa to da je ura edini vir notificationov glavni selling point in razlog zakaj jo sploh imam.

In vsakodnevno polnjenje pomeni da malo pozabis jo nazaj dat nazaj gor in si hitro v povprecju 2 uri na dan brez ure. Kar malce defeats the purpuse. Da bi striktno zvecer polnil pred spanjem pa tudi ni garant da bom toliko dolgo ob pojstli bedel in se spomnil nazaj dat in potem ups alarma zjutraj ne bo.

Pac gre za razliko a je ura primarna al telefon. Za vecino ljudi je telefon primarni vir za obvescanje in za budilke in za njih je vseeno ce uro polnejo dnevno. Ce ti je pa ura primerni oziroma celo edini vir pa nekako dnevno polnjenje odpade.

J.McLane ::

Vsi tvoji primeri nujnih notificationov padejo po 7h uri zvečer ko jaz dam polnit uro. Priznam tisti od žene zna bit še najbolj nujen :D ampak razen malo jeze se bo že znašla sama.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

Sem imel huawei gt2e, ki mi je zdržala vsaj 10 dni.
Potem pa sem se odločil da kupim nekaj novega in sem lepo debelo gledal. Samsung, pixel in vse kar bazira na wear os, apple...baterija 1 dan. Wtf ne me basat to so polizdelki. Na koncu sem vzel garmin venu 2. Drži ca. 7 dni kar je ok

Magic1 ::

Že s telefonom se moram jajcat in razmišljat o bateriji, ker mi za dva dni glih zmanjka. zdaj bom pa še za uro razmišljal, da jo dam polnit vsak dan, ali še celo večkrat... Ma da dela en teden in dost jih je, ki to omogočajo.
Magic

ivanuscha ::

Če še kdo ne pozna, priporočam YT kanal The Quantified Scientist. Tip iz Dunaja dela najbolj podrobne znanstvene teste pametnih ur, za razliko od drugih, ki delajo v bistvu samo opise.

Badwolff ::

Kako ste kaj zadovoljni s forerunner 255?

Konkretno,
koliko časa zdrži z GPS trackerjem.
Deluje Garmin pay pri nas
Kateri športi so podprti za trackanje, tega nekako ne najdem na netu (recimo lahko nastimas smučarski tek? Smučanje?)
- Našel pri rainmakerju

Mal me mika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

GupeM ::

Za baterijo ne vem, ker ga nimam, Garmin Pay pa deluje pri nas s kartico mBills, Revolut, Wise ali Curve. Revolut in Curve sta brezplačna, mBills je plačljiv, Wise pa ne poznam.

d0rK ::

Ima kdo Fitbit Charge 5? Ali bi ga priporočil? Nujno rabim neko malo modernejšo urco da zamenjam zelo starega Polarja.

Ni keša za epixa ali Fenixa trenutno in gledam te trackerje. Charge ima še NFC pa plačevanje, če bi si uredil Curve.. To dela tudi če nimam telefona (in posledično internetne povezave) s seboj ane? Gledal sem še XIAOMI Mi Smart Band 7 zha pol cene. Potem je pa Fitbit Versa 4 že praktično 200eur kar je pa preveč za igračko od ure.

scipascapa ::

Vesoljc ::

Ure Garmin bojda imajo slovenske menije, kaj pa druge? Recimo Suunto, Polar?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

d0rK ::

To je bil predlog zame, scipascapa? Predrago nažalost.

Še kakšen komentar za kvaliteten cenejši fitness tracker?

bigbada ::

Ima kdo Garmin Fenix 7S tukaj?
Imam namen kupiti in me zanima:
1.kako dolgo priblizno drži baterija?
2.je res če recimo vklopiš gps da greš na "hiking" tam 3 do 4 ure da se že čisto sprazni baterija?
3.se normalno poveže s Strava aplikacijo oz. da ne rabiš telefona zraven?

Badwolff ::

FeniksX ::

bigbada je izjavil:

Ima kdo Garmin Fenix 7S tukaj?
Imam namen kupiti in me zanima:
1.kako dolgo priblizno drži baterija?
2.je res če recimo vklopiš gps da greš na "hiking" tam 3 do 4 ure da se že čisto sprazni baterija?
3.se normalno poveže s Strava aplikacijo oz. da ne rabiš telefona zraven?


Priporočam ti (če še nisi seveda), da greš v Big bang v LJ, tam imaš razstavljene vse tri modele. Vsaj meni se je 7S zdel premajhen, 7X pa prevelik, medtem ko Fenix 7 ravno prave velikosti. In po specifikacijah se razlika med 7S in 7 kar pozna.

Garmin Fenix Review

Dober dan ::

Tudi jaz sem se začel spogledovati z urami. Sedaj pa je takole: Imam iPhone 13 mini. Pogledal sem za Garmin urami, in pa za Apple Watch se 2022. Prijatelj dela v podjetju, kjer prodajajo vso to navlako in mi je predlagal Huawei GT3 elite, ampak ne vem, kako je kaj z app supportom (ni google appov?). Nisem neki športnik, sem pa veliko od doma in zeloo veliko prehodim. Ne bi rad polnil zadevo 2x na dan, tako kot morem včasih telefon. Rad bi imel nekaj, da zdrži malo dlje, da deluje kak google maps, brezstično plačevanje (uporabljam Curve card), obvestila itak, kakršni koli dodatni senzorji so samo plus.

PINki ::

Za iphone vzames apple watch, amen...

Badwolff ::

Maps na uri so.... Sami kadar res ne moreš imeti s sabo telefona.

Če ne rabiš ure primarno za šport najbrž res apple watch. Ampak jo boš polnil pogosto.

bweemfi ::

PINki je izjavil:

Za iphone vzames apple watch, amen...

Grda kot satan, podobno kot Applove slusalke, ki izgledajo, kot, da si si zarinil cigaret v uho, je prav zabavno vcasih videti kaksno zrtev mode, ki pride mimo.

Ne vem kaj dogaja zadnje case Applu, njihovi designi so postali obup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bweemfi ()

Badwolff ::

Z garminom ne moreš falit

buttcrack ::

Sam prisilno upokojujem Stratos 3, ki je kar kep čas služila odlično za veliko športov cca 4-5x na teden. Na začetku je bilo dovolj 1x tedensko polnjenje, na koncu pač 2x.
Iščem nek soliden ekvivalent, ki po možnosti podpira tudi predvajanje mp3 da ne rabim telefona ko tečem. Budget je prilagodljiv, če je res vredno tega.

bigbada ::

FeniksX je izjavil:

bigbada je izjavil:

Ima kdo Garmin Fenix 7S tukaj?
Imam namen kupiti in me zanima:
1.kako dolgo priblizno drži baterija?
2.je res če recimo vklopiš gps da greš na "hiking" tam 3 do 4 ure da se že čisto sprazni baterija?
3.se normalno poveže s Strava aplikacijo oz. da ne rabiš telefona zraven?


Priporočam ti (če še nisi seveda), da greš v Big bang v LJ, tam imaš razstavljene vse tri modele. Vsaj meni se je 7S zdel premajhen, 7X pa prevelik, medtem ko Fenix 7 ravno prave velikosti. In po specifikacijah se razlika med 7S in 7 kar pozna.

Garmin Fenix Review


A imajo v vseh bigbangih razstavljene te Fenix ure? Oz. jih lahko prosiš da probaš "velikost" ?

Dober dan ::

Badwolff je izjavil:

Z garminom ne moreš falit


Katero verzijo? Jih je namreč kar nekaj.

FeniksX ::

bigbada je izjavil:

FeniksX je izjavil:

bigbada je izjavil:

Ima kdo Garmin Fenix 7S tukaj?
Imam namen kupiti in me zanima:
1.kako dolgo priblizno drži baterija?
2.je res če recimo vklopiš gps da greš na "hiking" tam 3 do 4 ure da se že čisto sprazni baterija?
3.se normalno poveže s Strava aplikacijo oz. da ne rabiš telefona zraven?


Priporočam ti (če še nisi seveda), da greš v Big bang v LJ, tam imaš razstavljene vse tri modele. Vsaj meni se je 7S zdel premajhen, 7X pa prevelik, medtem ko Fenix 7 ravno prave velikosti. In po specifikacijah se razlika med 7S in 7 kar pozna.

Garmin Fenix Review


A imajo v vseh bigbangih razstavljene te Fenix ure? Oz. jih lahko prosiš da probaš "velikost" ?


Ne vem kako je v vseh.
Za LJ (vsaj kak mesec nazaj) v BTCju so imeli razstavljene vse tri. Edino malo nerodno jih je probat, ker so privezane zaradi varnosti (mogoče če greš do prodajalca in ga prosiš, ti mogoče lahko odklene za lažjo probo).
V Celju sem opazil razstavljen samo Fenix 7X, za drugje pa ne vem.

Sam sem vzel Garmin Fenix 7 Sapphire Solar in moram reči, da sem nad uro zaenkrat navdušen. Trenutno še čakam da dobim Curve kartico, da si lahko uštimam Garmin pay.

buttcrack ::

Če za tak denar ne bi bil, bi bilo ža kar strašljivo.

FeniksX ::

Dober dan je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Z garminom ne moreš falit


Katero verzijo? Jih je namreč kar nekaj.


Sam bi ti priporočal Fenix 7. 7S je za moje pojme premajhna, 7X pa prevelika.
Fenix 7 imaš nato v treh izvedbah:
– Fenix 7 Base (7S/7): Music, Garmin Pay, WiFi, downloadable maps, 16GB storage, touchscreen, plus all software features
– Fenix 7 Solar (7S/7/7X): Base + Solar panels built-in, and the 7X has the flashlight
– Fenix 7 Sapphire Solar (7S/7/7X): Solar units + multi-band GPS, 32GB storage, Sapphire glass, titanium bezel (7X has flashlight too)

Če preveriš malo višje, sem objavil en link za primerjavo med modeli.

buttcrack je izjavil:

Če za tak denar ne bi bil, bi bilo ža kar strašljivo.


Se strinjam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FeniksX ()

Badwolff ::

Dober dan je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Z garminom ne moreš falit


Katero verzijo? Jih je namreč kar nekaj.


Sam sem kupoval pred 2 mesecema in kar precej prebiral. Hotel sem uro za vse športe, s solidno baterijo, možnostjo plačevanja s kartico in dobro integracijo s telefonom. Nisem hotel glasbe, ker samo žre baterijo, za mape mi je bilo vseeno. Na koncu sem iz ral Forerunner 255. Ima vse, kar imajo ostale, razen nekaterih zelo specifičnih stvari (recimo training readiness, prednalozene mape za golf, šolar power), katere so večinoma gimmick. Bil je pod 300 evrov. Zdaj je zunaj že 265, z amolwd ekranom, ampak posledično slabšo baterijo. Če rabiš glasbo imaš music varianto.
Sem zelo zadovoljen. Polnim na 6,7 dni, odvisno od uporabe, vse športe tracka zelo dobro, GPS je odličen. Ekran se mi je zdel od začetka malce temen, ampak sem se hitro navadil.
V bistvu res ne vidim razloga za katero od dražjih variant.

bigbada ::

FeniksX je izjavil:

bigbada je izjavil:

FeniksX je izjavil:

bigbada je izjavil:

Ima kdo Garmin Fenix 7S tukaj?
Imam namen kupiti in me zanima:
1.kako dolgo priblizno drži baterija?
2.je res če recimo vklopiš gps da greš na "hiking" tam 3 do 4 ure da se že čisto sprazni baterija?
3.se normalno poveže s Strava aplikacijo oz. da ne rabiš telefona zraven?


Priporočam ti (če še nisi seveda), da greš v Big bang v LJ, tam imaš razstavljene vse tri modele. Vsaj meni se je 7S zdel premajhen, 7X pa prevelik, medtem ko Fenix 7 ravno prave velikosti. In po specifikacijah se razlika med 7S in 7 kar pozna.

Garmin Fenix Review


A imajo v vseh bigbangih razstavljene te Fenix ure? Oz. jih lahko prosiš da probaš "velikost" ?


Ne vem kako je v vseh.
Za LJ (vsaj kak mesec nazaj) v BTCju so imeli razstavljene vse tri. Edino malo nerodno jih je probat, ker so privezane zaradi varnosti (mogoče če greš do prodajalca in ga prosiš, ti mogoče lahko odklene za lažjo probo).
V Celju sem opazil razstavljen samo Fenix 7X, za drugje pa ne vem.

Sam sem vzel Garmin Fenix 7 Sapphire Solar in moram reči, da sem nad uro zaenkrat navdušen. Trenutno še čakam da dobim Curve kartico, da si lahko uštimam Garmin pay.


Kako je pa z ekranom? Baje se "slabše" vidi oz je. "zatemnjeno" in moraš od blizu gledati da kaj vidiš..
Baje je garmin epix v tem veliko boljša... ekran... samo baterija pa manj drži

FeniksX koliko imaš "wrist" premer okrog? Sam imam namreč malo manjšo roko.. 7X bi verjetno zgledal kot "cigl" na roki.. visel preko.. Zato kolebam med 7S (42mm) in 7 (46mm)... Bi rad poskusil obe dati na roko preden kupim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Badwolff ::

Ekrana se hitro navadiš. Amoled je energetsko potraten.

https://camparest.com/gear-review/garmi...

Dober dan ::

Tele ure, ki ste jih omenili so super lepe. Ampak več kot 300€ ne dam zanjo. Če jo razbijem, grem brez težav po drugo in se mi ne bo kolcalo še pol leta za njo. Edino, katera bi zdržala najdlje?

bigbada ::

Forerunner 255 je 41mm size? Kaj pa povezljivost s Stravo predvidevam da gre normalno? Oz. ima enaki app kot Fenix? Garmin Connect?

Badwolff ::

Imaš 41 verzijo S in 46 normalnega.
Med Garminom in Stravo je 100% povezljivost ne glede na uro. Connect ja.

Dober dan je izjavil:

. Ampak več kot 300€ ne dam zanjo.


True :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Dober dan ::

Ima kdo izkušnje s tole uro? Izgleda lepa, kako je kaj baterija? Kot sem rekel, nekaj v rangu 300 evrov in da baterija zdrži dokaj.

Badwolff ::

Na travi jo ima veliko žensk, sam je niti nisem gledal.

https://synced.sg/blogs/news/garmin-for...

Nared si seznam stvari, ki so ti pomembne.
seznam tistih, ki se ti zdijo brez veze in mal primerjaj.

Pa dcrainmaker

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

FeniksX ::

bigbada je izjavil:


Kako je pa z ekranom? Baje se "slabše" vidi oz je. "zatemnjeno" in moraš od blizu gledati da kaj vidiš..
Baje je garmin epix v tem veliko boljša... ekran... samo baterija pa manj drži

FeniksX koliko imaš "wrist" premer okrog? Sam imam namreč malo manjšo roko.. 7X bi verjetno zgledal kot "cigl" na roki.. visel preko.. Zato kolebam med 7S (42mm) in 7 (46mm)... Bi rad poskusil obe dati na roko preden kupim...


Ekran se čisto lepo vidi, svetlost imam nastavljeno na 20% pa nimam problemov.
Epix ima AMOLED zaslon zato so barve bolj žive in ostre, ampak zato tudi baterija manj drži. Vsaj moje mnenje, glede nato da to ni telefon v katerega strmiš dlje časa, je navaden zaslon čisto dovolj (imam raje dlje trajajočo baterijo).

Verjento si mislil obseg zapestja :) Imam 17cm
 Front

Front


 Back

Back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FeniksX ()

bigbada ::

Hvala... Looks very cool... Kje si jo pa kupil? Bigbang? ali direktno garmin online

Badwolff ::

Kupiš kjer je najceneje.
Moja je bila najceneje v Evropi (ajd ideali) v Hervisu.

FeniksX ::

bigbada je izjavil:

Hvala... Looks very cool... Kje si jo pa kupil? Bigbang? ali direktno garmin online

Tujina, kolega je lahko zrihtal popust.

Drugače pa kot je napisal Badwolff, kupiš kjer je najceneje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FeniksX ()

Curve Ball ::

Hudaura ima občasno dobre popuste na Garmin.

janezvalva_5 ::

jaz imam imilab kw66.
stane 30-40€ https://www.aliansa.si/xiaomi-imilab-pa...

FeniksX ::

Curve Ball je izjavil:

Hudaura ima občasno dobre popuste na Garmin.


Zanimivo
https://hudaura.com/garmin-fenix-7-010-...

Dejansko znižanje :)

Karen ::

buttcrack je izjavil:

Sam prisilno upokojujem Stratos 3, ki je kar kep čas služila odlično za veliko športov cca 4-5x na teden. Na začetku je bilo dovolj 1x tedensko polnjenje, na koncu pač 2x.
Iščem nek soliden ekvivalent, ki po možnosti podpira tudi predvajanje mp3 da ne rabim telefona ko tečem. Budget je prilagodljiv, če je res vredno tega.

To tudi mene zanima, samo drugega kot Amazfit za primerno ceno skoraj ni... neke naslednike tega imaš na spletni strani od proizvajalca, verjetno bom tudi sam slej ko prej tam pristal.
Pri meni so dealbreaker-ji na uri:
- ne rabim 100 športov, tistih 10 najpogostejših je dovolj
- lepo je da ima gps gor
- da ne piska (samo vibra), alarm za bujenje gor
- da ne nosim s sabo na tek telefona (mp3 player z bt povezavo s slušalkami)
- da drži kot si napisal, slab teden
Če bi držala več bi bila to zmaga.

GupeM ::

Ne vem, koliko ur zdrži 1 teden, če vsak dan vsaj eno uro športaš + poslušaš glasbo preko BT. Če pa Bluetootha ne uporabljaš, je pa več takšnih.

WizzardOfOZ ::

garmin instinct 2 solar mi drži nekje 7 dni, če ga vsak dan okoli 2 uri uporabljam za šport in 24/7 merjen hart rate + ostale zadeve, za katere ima senzorje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

GupeM ::

Fenix 5x plus mi zdrži 6-7 dni, vsak dan cca eno uro aktivnosti, v mirovanju pa heart rate + saturacija. Če saturacijo izključim, zdrži cca 12-14 dni.

Bluetooth streaming glasbe je pa zagotovo najbolj požrešna zadeva in to ubije baterijo hitro. Po mojem ni ure, ki bi zdržala en teden. Mogoče kakšen dražji fenix solar, pa da imaš veliko sonca.

18Jerry18 ::

bigbada je izjavil:

Ima kdo Garmin Fenix 7S tukaj?
Imam namen kupiti in me zanima:
1.kako dolgo priblizno drži baterija?
2.je res če recimo vklopiš gps da greš na "hiking" tam 3 do 4 ure da se že čisto sprazni baterija?
3.se normalno poveže s Strava aplikacijo oz. da ne rabiš telefona zraven?

Imam Fenix 7 solar. 7S ima manjšo baterijo, ampak sem prepričan da baterija zdrži 8ur gps trackinga. Končana aktivnost se iz Garmin Connect synca na Stravo.

WizzardOfOZ ::

A nima Fenix močnejše baterije kot Instinct? Pa vem da Instinct 2 solar zdrži vsaj 12 ur gps trackinga.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

scipascapa ::

6x pro, odvisno od aktivnosti, vsaj teden dni....BT muzika off...saturacija off.

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

Tisti ki kupuje naj vsekakor počaka če ima le možnost na Galaxy Watch 6 Classic (še boljša baterija + rotation benzel)

wcpapir ::

Ima kdo suunto 5 in ali so znane kake težave pri povezovanju z google fit ?
««
10 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112144 (360) enemon
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14442043 (2813) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310510 (8001) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213216 (2270) Jst

Več podobnih tem