» »

Pomivalni stroj

Pomivalni stroj

Millikan ::

Pozdravljeni,

imamo vgradni pomivalni stroj Beko kateri je začel puščati med pranjem (cca 10 let star, do sedaj nobenih problemov). Pod vrati je začela med pranjem kapljati voda (spusti jo cca 2dl). Po menjavi vseh tesnil na vratih ta še vedno pušča. Tesnila so nameščena kot original (namestil sem jih tako kot so bila prvotna). Pušča kot, da jih sploh nisem menjal!?

Stroj ima tudi levo in desno na vratih eno odprtino, skozi katero se lahko vidi spodnje tesnilo vrat. Tam lahko vidim kako med pranjem (še posebej ko zažene vetrnice -> večji pritisk), buta vodo iz kotičkov. Videti je kot voda iz prostora s posodo. Ali je možno, da ta voda pride od kje drugje? V primeru puščanja oz. kakšne zamašenosti preusmeri vodo v ta del? Čeprav mi ni logično, ker ni videti nobenih cevi oz. drugih poti, ki bi vodo vodilo do tja.

Ima mogoče kdo kakšne podobne izkušnje?

Hvala.
Lp.

MostWanted ::

serviserja poklič nindruge

matobeli ::

ja, serviser bo kar pravi naslov.
Najbolš da med pomivanjem gledaš podvozje pomivalca kje začne puščati.

Pa začni šparati za novega.

K0l1br1 ::

Jaz bi se fokusiral na tesnila. Nekaj ne štima pri menjavi, lahko se kje kaj prekriva, lahko je kaj zvito, lahko kje kaj malega manjka. Pri meni sem za serviserjem popravljal, ker jih ni zavihal okrog spodnjega vogala.

Millikan ::

Koliko vode pa mora biti v stroju medtem ko se ga ustavi med delovanjem? Mora biti dno pokrito s par centimetri, ali se vode sploh ne sme videti na dnu?
Sumim, da natoči preveč vode. Je to možno?

matobeli ::

Je možno, če ne deluje pravilno senzor za nivo vode.

Če ta ne bi deloval praviloma res pride do puščanja :)

Millikan ::

Malo sem gledal. Se mi zdi, da nima presostata (bom še jutri pogledal ko ga bom prevrnil na hrbet). Verjetno ima samo "overflow switch"? Je ta na dozirni posodi s soljo ali kje drugje?

Anney ::

Poglej vetrnice, če so poknjene po sredini (na spoju), to je ponavadi problem puščanja.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Millikan ::

Hvala za namig. Res je spodnja počena po spoju. Jo bom probal nekako zalimat, vsaj toliko, da vidim če bo problem rešen.
Drugače pa imam občutek, da nekam dolgo polni z vodo. Se mi zdi, da včasih ni toliko časa polnil... kako kontrolira nivo oz. količino vode?

IL_DIAVOLO ::

Ko voda doseze nivo, se em membranski ventil zapre. Delovanje pa si lahko sam pogledas :)

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Millikan je izjavil:

Hvala za namig. Res je spodnja počena po spoju. Jo bom probal nekako zalimat, vsaj toliko, da vidim če bo problem rešen.
Drugače pa imam občutek, da nekam dolgo polni z vodo. Se mi zdi, da včasih ni toliko časa polnil... kako kontrolira nivo oz. količino vode?


Če je počena po spoju je ne lepi ker nima haska, nova je cca par evrov, cca 7EUR je mene prišla (se ne spomnim al ena ali obe), toči ti pa zaradi tega, 100%.
;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Millikan ::

Anney vsa čast tebi! Hvala! Problem je bil v vetrnici. Zamenjal vetrnico in problem rešen.
Še enkrat hvala tebi in ostalim z namigi!

Lp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
832198197 (1290) al1976
»

Puščanje vode na odvodu pralnega stroja

Oddelek: Loža
71636 (656) marsovcek
»

Pokvarjen pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417172 (2310) fulgur
»

Puščanje olja golf 4

Oddelek: Na cesti
315632 (4968) xCore
»

pomivalni stroj nardi LSISH

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1111459 (9181) marko11

Več podobnih tem