» »

Luči ne svetijo

Luči ne svetijo

chelsea boy ::

Pozdravljeni

Pred kratkim sem menjal nekaj starih luči z novimi lučmi in po dveh, treh tednih je nastala težava. Na hodniku sem zamenjal dve led luči sedaj pa sveti samo ena, v sobi mi ne sveti ena stranska luč od dveh, in na balkonu ne svetita dve luči od štirih, ter ne deluje vgradni štedilnik, ki je vezan direktno..menjal sem v hiši v 1.nadstropju in tudi samo tukaj je težava. Kdo ve kje bi lahko bila težava ? Hvala

Mare2 ::

Si preizkusil s "fazenpriferjem"?

chelsea boy ::

Ni toka več kot očitno, ker se tudi z roko probal že :)

Mare2 ::

Pogedaš še stikala, varovalke...

žice... pokliči elektrikarja. :)

FX6300B ::

z roko.. resno?
prvo probaj staro žarnico nazaj notri dat, če ne dela poglej varovalke, drugače pa ja električarja
ker pravijo da slabih električarjev ni več.. in z tako premišljenim dejanjem kot je dajanje roke v grlo(fasngo) za žarnico te lahko kmalu uvrsti med njih
May the force be with you!

K0l1br1 ::

FX6300B je izjavil:

z roko.. resno?
prvo probaj staro žarnico nazaj notri dat, če ne dela poglej varovalke, drugače pa ja električarja
ker pravijo da slabih električarjev ni več.. in z tako premišljenim dejanjem kot je dajanje roke v grlo(fasngo) za žarnico te lahko kmalu uvrsti med njih

Morda mu pravijo, da naj testira, če dela FID stikalo. Če ne dela ali pa če ga nima, potem one way only. Že pri 20mA FIDU te ima cajt orenk otresti in fajn čutiš, da te je otreslo.

chelsea boy je izjavil:

Pozdravljeni

Pred kratkim sem menjal nekaj starih luči z novimi lučmi in po dveh, treh tednih je nastala težava. Na hodniku sem zamenjal dve led luči sedaj pa sveti samo ena, v sobi mi ne sveti ena stranska luč od dveh, in na balkonu ne svetita dve luči od štirih, ter ne deluje vgradni štedilnik, ki je vezan direktno..menjal sem v hiši v 1.nadstropju in tudi samo tukaj je težava. Kdo ve kje bi lahko bila težava ? Hvala

Morda so na isti fazi in ti je šla varovalka samo za to fazo, če imaš več fazen tok. Seveda bi moralo vse pockrati sočasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

FX6300B ::

Morda mu pravijo, da naj testira, če dela FID stikalo. Če ne dela ali pa če ga nima, potem one way only. Že pri 20mA FIDU te ima cajt orenk otresti in fajn čutiš, da te je otreslo.


hah bo vrjetno res mene je tut že ene parkrat usekal enkrat pri dedku na podalšku ki je bil očitno ranjen, pa se ni videlo

pač z štromom se ni za igrat, če elektriko probava z roko naj raje pokliče električarja
May the force be with you!

GupeM ::

Skoraj prepričan sem, da ti je šla ena faza u kurac. Štedilniki so pogosto 3-fazni in zaradi tega ne dela, ali pa je vezan ravno na to fazo, kot ti je crknila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadometna vtičnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182778 (2252) Invictus
»

Katera barva žice je ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2642731 (34468) St235
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4017114 (15945) imagodei
»

Tri faze v eno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3010739 (8614) FX6300B
»

Vezava elektrike pri viseči svetilki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1911387 (10334) energetik

Več podobnih tem