» »

Klima naprava in območje delovanja

Klima naprava in območje delovanja

techuser ::

Kaj pomeni pravzaprav območje delovanja pri klimi, ker bom vzel eno za mjhno sobo in ker je akcija ravno pri 3,5 KW in ne 2,5 KW, kar bi bilo dovolj za 10m2, prišparam 200 EUR. Se splača torej, da vzamem 3,5 KW, sej poraba bo enaka glede na kapaciteto hlajenja kolikor vem, vendar mi ni povsem jasno kja pomeni tole: Hlajenje: 3,50 kW(0,6-3,6), kaj torej pomemi 0,6 do 3,6. ker pir 2,5 KW klimi je to območje pri 1,2 - 2,5. hvala.

Pac-Man ::

3.5 kW klima dela z minimum 600 W.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

techuser ::

Ja samo pozimi, če imam recimo hlajenje, ko mi sosedje kurijo in zarpta okna, mi obstoječa klima ne žre skoraj nič elektrike. tako da ne vem, če je tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

vres.ales ::

ja ker kompresor laufa ogromno manj, če je že zunaj dovolj mrzlo, da se plin utekočini

driftar22 ::

Priporočam za branje
https://svet-klime.si/kako-mocno-klimo-...
Drugače pa 2,5kW klima od mitsubishija model https://svet-klime.si/klimatska-naprava... ima recmo odvzem moči za hlajenje 0,600W za gretje pa okoli 0,780kW dost šparovna stvar. res pa je odvisno kako jo boš uporabljal ;)

techuser ::

Imam 3,5KW klimo Cooper & Hunter in sem zelo zadovoljen. Največ mi je porabljala približno 500 W na uro, povprečno pa nekje 200 W na uro. Sem dal gor merilec porabe elektrike in je zanimivo, da je tako varčna. Hladi pa odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

beni ::

techuser je izjavil:

Imam 3,5KW klimo Cooper & Hunter in sem zelo zadovoljen. Največ mi je porabljala približno 500 W na uro, povprečno pa nekje 200 W na uro. Sem dal gor merilec porabe elektrike in je zanimivo, da je tako varčna. Hladi pa odlično.



Zakaj pa ne uporabljaš hlajenja ?
Ker 200 porabi ventilator ...

LP
Pojma nimam ...

techuser ::

Ventilator sam ko dela porabi nekje 10W.

beni ::

A bejž no.

LP
Pojma nimam ...

techuser ::

Ja dost folka ne bi verjelo ampak merilec porabe ne laže kot nekateri ljudje. Ko je prostor ohlajen in dela samo ventilator je nekje 10W. Drugače pa od 100W do 200W na uro ponavadi. Ko je pa zelo vroče pa nekje 500W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

beni ::

Tvoj očitno laže.

Cooper&Hunter, Sinclair, Gree - isto s....e v podobni pakungi - saj ne rečem, da ne deluje, je pa daleč od energijsko varčnih naprav.
Te stanejo vsaj dvakrat več, porabijo pa tudi več, kot si ti izmeril, pa so energijsko veliko manj potratne od omenjenih.

Pa brez zamere.

LP
Pojma nimam ...

techuser ::

Plačujem elektriko in vem, da je vse toliko kot naprava pokaže. Prav nič ne laže, ker sem izmeril različne stvari in je vse v redu. Res pa ohlajam samo svojo sobo in ne cele etaže. Imam pa doma še eno klimo in to je Panasonic pa lahko povem iz lastnih izkušenj, da je najnovejši model od Cooper & Hunter meni osebno bolj všeč. Če primerjaš ceno pa ni primerjave, ker je toliko cenejša klimatska naprava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

beni ::

Potem imaš Perpetuum mobile ?
Ali pa ti je zlata ribica izpolnila željo ?
Tretje možnosti ni.

45mA (10W) je lahko le poraba elektronike klime brez kateregakoli porabnika, ko čaka ukaz daljinca in tipa vrednosti tipal. Ventilator notranje enote se pod 800mA ne bo vrtel, bolj verjetno bo porabil 2x toliko. Potem je pri delovanju poleg kompresorja še en ventilator zunanje enote, ...

Sicer pa, če si ti zadovoljen, uživaj v hladu z 10W porabe.

LP
Pojma nimam ...

Magic1 ::

Klima ob aktivnem delovanju, torej da dela kompresor na minimumu, porabi nekje od 250 do 400W. Če dela res samo notranji ventilator(le kroženje zraka), potem je lahko poraba nekje v rangu do 50W.
Magic

techuser ::

Nabavi si merilnik porabe elektrike in klimo Cooper & Hunter in boš ugotovil, da naprave ne lažejo. Če ni ravno 30 C zunaj, je poraba v povprečju nekje 180W na uro. Dela mi pa rekuperator, ki ima pretoka 100 m3 na uro in klima 3,5KW. Rekuperator pa res porabi nekje 40W, prav tako izmerjeno in vse v skladu z originalnimi podatki proizvajalca. Zato pa je račun za elektriko večji za kakšnih 20 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Miha 333 ::

techuser je izjavil:

180W na uro.

Pravilno: 180 W ali 180 Wh na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

techuser ::

Malo prejle je kazalo nekje 420W. Imam pa merilec Emos P5821.

6151 ::

Lahko potrdim da C&H tudi če je ventilator na maks, na fan only načinu porabi max 25-30w.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

techuser ::

Če imaš cool način in ohlajeno sobo in se vrti samo ventilator je poraba nekje 10 W pri meni. Če bi se ventilator bolj vrtel bi bilo res nekje 25-30W. Za ostalo pa je poraba nekje 500W, največ je bila 600W. Cooper & Hunter so zelo dobre in varčne klime, jaz sem bil zelo zadovoljen z njo. Z montažo vred je bila nekje okoli 600 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

kingsix ::

Saj glede varčnosti so vse tam-tam. Treba je le pogledat energijsko nalepko in ti pove 90%.
Nekateri še vedno mislijo, da so lahko varčne klime le kake Mitsubishi,Panasonic in te "premium" znamke...

Miha 333 ::

beni je izjavil:

Tvoj očitno laže.

Cooper&Hunter, Sinclair, Gree - isto s....e v podobni pakungi - saj ne rečem, da ne deluje, je pa daleč od energijsko varčnih naprav.
Te stanejo vsaj dvakrat več, porabijo pa tudi več, kot si ti izmeril, pa so energijsko veliko manj potratne od omenjenih.

Pa brez zamere.

LP

Vse naštete znamke in še marsikatero drugo dejansko izdeluje Gree, ki je največji proizvajalec klima naprav za bivalne objekte na svetu. In se najdejo tudi kvalitetne zadeve, seveda odvisno od cenovnega razreda.

Magic1 ::

Klima, ki se jo uporablja izključno za hlajenje, je skoraj vseeno od koga je, saj bo relativno malo delala, pa še takrat ne v kakšnih hudih razmerah. V primeru ogrevanja je zadeva popolnoma drugačna. V prvem primeru se razlika v izkoristku sploh ne bo poznala na računu(cca 50€), pri porabljeni elektriki za ogrevanje v višini 500€ za sezono, se bo kar poznala razlika v izkoristku.
Magic

6151 ::

Težko bo kakšna klima porabila 500€ na sezono, recimo da se ogreva na sezono 150dni, poraba klime je okrog 800-1000W ko ogreva na polno. To je okrog 10centov na uro, pa recimo da na polno ogreva 12 ur na dan. Pod 200€ na sezono v takem režimu delovanja, razen če je res zanič klima.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

6151 ::

techuser je izjavil:

Malo prejle je kazalo nekje 420W. Imam pa merilec Emos P5821.


Meni kaže max ~400W MAX ampak večino časa, ko drži temperaturo sploh ne hladi, saj ni potrebe. Povprečna poraba je bila okrog 100-120W ob hlajenju. 1 soba 25m2, mansarda, južna lega, LJ. V dobrem mesecu (celoten junij+1 teden julija) je bila poraba klime ter računalnika skupaj 100kwh. Pa ima že sam računalnik idle porabo z prižganimi monitorji 180W. Klima je bila nastavljena na hlajenje 25° ventilator najnižja hitrost. Brez klime bi imel 35° v sobi.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

NejcSSD ::

Vglavnem klime so zelo varčne pri hlajenju, to se lahko strinjamo.
Letos sem za hlajenje porabil cirka 25kwh kar je okol 3 eure. Smešno poceni. Pa uporabljam od Maja vsaj 2h na dan, zdaj tudi po pol dneva. Mansarda v LJ na soncu skoz :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BladE_ ::

Ravno testiral za vikend... Zgoraj omenjena C&H je v dobrih 8ih urah(od 11:30 do 20:00) porabila 0,19EUR, nastavljeno na 24°/Auto. Hiša popolnoma neizolirana... To se mi zdi popolnoma sprejemljivo. Zaenkrat se bo izoliral strop/podstrešje in bo verjetno še manj, ker čez strop "pribija" vročina ful.
Akcija - Reakcija

Magic1 ::

6151 je izjavil:

Težko bo kakšna klima porabila 500€ na sezono, recimo da se ogreva na sezono 150dni, poraba klime je okrog 800-1000W ko ogreva na polno. To je okrog 10centov na uro, pa recimo da na polno ogreva 12 ur na dan. Pod 200€ na sezono v takem režimu delovanja, razen če je res zanič klima.

Imaš prav, ze eno napravo je to res nerealna poraba. Nisem napisal, da je bilo mišljeno za dve klimi. Sam ja point je isti, poraba čez zimo je hitro 10x priemerljive poletne porabe.
Magic

nsa_ag3nt ::

NejcSSD je izjavil:

Vglavnem klime so zelo varčne pri hlajenju, to se lahko strinjamo.
Letos sem za hlajenje porabil cirka 25kwh kar je okol 3 eure. Smešno poceni. Pa uporabljam od Maja vsaj 2h na dan, zdaj tudi po pol dneva. Mansarda v LJ na soncu skoz :)

Starejša soseda jo prižiga parkrat na mesec po 10 minut, nato ugasne.Klima je stara 4 leta in po občutku že bolj slabo hladi (vsaj ko sem primerjal temperature izpiha na roko v drugimi).Kot bi se vozil z dizlom 2 km do bližnje trgovine in nazaj.

Smešno če nebi bilo resnično.Ji moram 1x razložiti matematiko njenega varčevanja.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

driftar22 ::

povprečna poraba recmo klime od daikina
EMURA 3,5kW: za hlajenje povprečno +/- 170kWh https://svet-klime.si/klimatska-naprava...
PREFERA 3,5KW: za hlajenje povprečno + / - 140kWh https://svet-klime.si/klimatska-naprava...

za moje pojme so zelo različne porabe od modela do modela

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

kloko ::

Solinar, dokler ne napišeš, da si sp, ki prodaja in montira klime, so vsi tvoji prispevki popolnoma brez verodostojnosti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4127 128 129 130 )

Oddelek: Kaj kupiti
64631255034 (2727) OZZY
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21657831 (32950) facepalm
»

montaža klimatske naprave - kdo pozna koga, ki naredi poceni?

Oddelek: Loža
4013450 (10155) cekr
»

klima naprava - poraba elektrike

Oddelek: Loža
2522996 (22328) kumer
»

Kako močno klimo kupiti?

Oddelek: Loža
3920893 (19474) LordTado

Več podobnih tem