» »

Kako v Windows 10 nastaviti statični IPv4 naslov?

Kako v Windows 10 nastaviti statični IPv4 naslov?

poweroff ::

Torej, Windows 10 Pro, slovenska verzija.

Grem v Nadzorno ploščo, Središče za omrežje in skupno rabo, Ogled omrežnih povezav. Izberem omrežni vmesnik, desni klik, Lastnosti in nato lastnosti IPv4 protokola. Uporabi ta naslov IP. Vnesem statični IP naslov.

Dela?

Dela.

Do updata. Ena izmed posodobitev namreč povzroči, da mašina zopet uporabi DHCP. Zakaj, če sem mu nastavil statični IP naslov? Po posodobitvi je pri lastnostih IPv4 povezave označena uporaba DHCPja.

Zakaj hudiča?
sudo poweroff

jukoz ::

Ker majo nekaj zborkano - sicer naj bi bilo samo za win7, ampak pitaj boga =)
https://support.microsoft.com/en-gb/hel...

poweroff ::

Ja pi*** ma*** a pr**** Windowsi v 21. stoletju ne znajo zrihtati teh najbolj fu***** osnovnih zadev povezanih z mrežo?

OK, bom pač na routerju nastavil "statičen DHCP"... Pr****** kre***i!
sudo poweroff

Invictus ::

Noben normalen Network/IP admin ne nastavlja statičnih IPjev, ampak ima DHCP rezervacije ;).

Toliko o sposobnosti slovenskih le teh...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jukoz ::

I hear you brother, sploh pa glede teh težav z outlookom, ampak takih odgovorov ne pisati na javni forum. Si javnosti znana oseba in ni pametno da ti google najde tudi to.

Invictus je izjavil:

Noben normalen Network/IP admin ne nastavlja statičnih IPjev, ampak ima DHCP rezervacije ;).

Toliko o sposobnosti slovenskih le teh...


Invictus je merilo vseh stvari: stvari, ki so, da so, stvari, ki jih ni, da jih ni.

Invictus se še nikoli ni srečal z omrežjem, v katerem se naprave menjajo, vendar ohranjajo isto funkcijo, torej takšnih omrežij ni in ne more biti. Amen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Invictus ::

Bil 3 leta IP/DNS/Network admin v mednarodni farmacevtski firmi, kjer sem imel čez Balkan in celo bivšo Sovjetsko zvezo...

Moje reference so tukaj jasne... Če kdo rabi kak nasvet, rade volje...

Zaradi kretenskih network/IP/Win adminov pa sem imel že veliko problemov zaradi podvojenih IPjev v mreži. Ker so jim pojmi kot so ločeni subneti, VLANi, dinamični VLANi na portih, DHCP, rezervacije, inventory, itn...

španska vas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

poweroff ::

Dajmo ne zamegljevat bistva problema.

Ta pa je: Windows 10 si v 21. stoletju očitno ne zna zapomniti lastnih nastavitev.

Ali so te nastavitve smiselne ali ne je drugo vprašanje, bistvo problema pa ostaja.
sudo poweroff

harmony ::

Rad bi bil kot Invictus. Poln znanja, kesa...to ti je lajf.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

@Matthai

Prijavi bug :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jukoz ::

Invictus je izjavil:

Bil 3 leta IP/DNS/Network admin v mednarodni farmacevtski firmi, kjer sem imel čez Balkan in celo bivšo Sovjetsko zvezo...

Moje reference so tukaj jasne... Če kdo rabi kak nasvet, rade volje...

Zaradi kretenskih network/IP/Win adminov pa sem imel že veliko problemov zaradi podvojenih IPjev v mreži. Ker so jim pojmi kot so ločeni subneti, VLANi, dinamični VLANi na portih, DHCP, rezervacije, inventory, itn...

španska vas...


In kje točno si iz Matthai-ovega opisa napake prepoznal, da skuša priklopiti win10 mašino v omrežje mednarodnega farmacevtskega podjetja na ozemlju bivše Sovjetske zveze, kjer je polno podvojenih IP naslovov?

Res me fascinira tvoja sposobnost =)

Miha 333 ::

Žal je to samo pika na i. V Win10 toliko stvari ne deluje prav, da bi lahko naredili zelo dolg spisek.

Invictus ::

jukoz je izjavil:


In kje točno si iz Matthai-ovega opisa napake prepoznal, da skuša priklopiti win10 mašino v omrežje mednarodnega farmacevtskega podjetja na ozemlju bivše Sovjetske zveze, kjer je polno podvojenih IP naslovov?

Podvojeni IPji so bili v slovenskih državnih inštitucijah. Kjer sem jaz delal, jih ni bilo ;).

jukoz je izjavil:

Res me fascinira tvoja sposobnost =)

Me veseli. Saj si lahko fasciniran... Očitno tvoje znanje ne seže daleč...

Back to topic...

Statičen IP se v Windows 10 nastavi isto kot v Windows 95. Tega se niso nič dotaknili, verjamem pa da je update zjebal nastavitve. Meni jih ni (DHCP rezervacije, press... :D).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jukoz ::

Invictus je izjavil:


Podvojeni IPji so bili v slovenskih državnih inštitucijah. Kjer sem jaz delal, jih ni bilo ;).

jukoz je izjavil:

Res me fascinira tvoja sposobnost =)

Me veseli. Saj si lahko fasciniran... Očitno tvoje znanje ne seže daleč...

Back to topic...

Statičen IP se v Windows 10 nastavi isto kot v Windows 95. Tega se niso nič dotaknili, verjamem pa da je update zjebal nastavitve. Meni jih ni (DHCP rezervacije, press... :D).


Haha, priznam, jasnoviden res nisem. Vem pa ko kdo nabija v tri krasne. In večina tvojih postov je točno to. Ene tak strokovnjak si kot eksperti v lokalnem baru =)

poweroff ::

Skratka, Win10 je sra**e? Saj zdaj bom zadevo rešil z DHCP rezervacijami, ampak...

Anyway, ugotovil sem še neko bizarnost.

Po posodobitvi sem n routerju pogledal DHCP tabelo in identificiral "manjkajoče" kište. Nanje sem se nato povezal preko RDP. In šel v Nadzorno ploščo spremenit IP nazaj na statičnega.

Zanimivo: Označeno je bilo, da računalnik pridobi IP naslov preko DHCP, vnosi DNS-ov pa so ostali vpisani od prej. Ko sem označil, da želim uporabljati statični IP naslov, sta bili polji IP in network mask prazni, default gateway je pa bil že vpisan.

Torej vpišem IP naslov in network mask ter kliknem OK. Nakar mašina odleti iz omrežja... kompletno. Tudi na novo vpisani statični IP se ni odzivala. Niti je ni bilo vidno v DHCP tabeli.

Pošljem na lokacijo nekoga, da vrže gručo mašin iz štroma in jim potem pošljem WOL paketke, da jih zbudim... mašine se ne pojavijo na omrežju.

Torej grem sam na lokacijo in kaj najdem?

F***ng default gateway je bil prazen!

Skratka, zadnji Windowsi, ki sem jih resno uporabljal so bili Windows 2000... in vidim, da se od takrat v Microsoftovemu taboru ni dosti spremenilo. Bizarne napake, nedoslednosti, malomarno spisan software. Skratka, nič novega. Ali pa se motim?
sudo poweroff

Baja ::

F***ng default gateway je bil prazen!


tole sem tudi jaz opazil, da kar zmanjka, ponavadi prvič ko vpišem statični ip. na drugo zgrabi. go figure.

poweroff ::

19th century software...
sudo poweroff

Malajlo ::

Dopuščaš možnost, da so winsi naredili novo mrežno povezavo? Ker kaj takega še nisem srečal, pa sem predihal kup strojev z različnimi OS.
Se pri wlan zna kaj pogodljati.
In ja, rezervacije DHCP. Tega živ klinac ne uporablja.

pegasus ::

Malajlo je izjavil:

In ja, rezervacije DHCP. Tega živ klinac ne uporablja.
Očitno živite v premajhnih omrežjih ...

Invictus ::

Malajlo je izjavil:


In ja, rezervacije DHCP. Tega živ klinac ne uporablja.

Vsaka normalna firma in njihov sistemc to uporablja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

poweroff je izjavil:

Torej, Windows 10 Pro, slovenska verzija.

Grem v Nadzorno ploščo, Središče za omrežje in skupno rabo, Ogled omrežnih povezav. Izberem omrežni vmesnik, desni klik, Lastnosti in nato lastnosti IPv4 protokola. Uporabi ta naslov IP. Vnesem statični IP naslov.

Dela?

Dela.

Do updata. Ena izmed posodobitev namreč povzroči, da mašina zopet uporabi DHCP. Zakaj, če sem mu nastavil statični IP naslov? Po posodobitvi je pri lastnostih IPv4 povezave označena uporaba DHCPja.

Zakaj hudiča?
Imaš morda nameščena popravka KB4088875 ali KB4088878?

get-hotfix | where { $_.HotFixID -in "KB4088875", "KB4088878" }

poweroff ::

get-hotfix pravi, da ne.
sudo poweroff

poweroff ::

OK, opazil sem še eno zanimivost... ko se RDPjam na mašino, se mi tipkovnica po rebootu vedno nastavi na angleško in jo moram ročno nastaviti na slovensko. Kakšna ideja zakaj je to? RDPjam se sicer z Remmino... je možno, da to Remmina pushne kakšne env spremenljivke?
sudo poweroff

Invictus ::

Ravno zadnji update mi je dodal tipkovnice, ki sem jih že zdavnaj brisal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

Apple ::

Prek RDPja mi prvi pritisk Shifta ne deluje - ga moram pritisnt 2x, da zagrabi.
LP, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ponudnik in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
433811 (2489) MrStein
»

Naprava na mreži ni dosegljiva samo na enem strežniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
141796 (1412) Egii
»

Nujno Pomoč - Kamera IP nastavitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
326901 (6170) pSP 3004
»

Domače/javno omrežje statika/dinamika

Oddelek: Omrežja in internet
343415 (2706) Pithlit
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241782 (1549) Invictus

Več podobnih tem