» »

Nujno Pomoč - Kamera IP nastavitve

Nujno Pomoč - Kamera IP nastavitve

pSP 3004 ::

Pozdravljeni vsi

Kupil sem bolj kakovostno rabljeno kamero. Redna cena 120€ dobil za manj ... Brez navodil, programa itd.
In me zanima kako vzpostaviti kamero, program oz. poišče - zazna kamero, da je priklopljena na računalnik.

Kamera je IP - Bullet. zasledil sem nekje piše .: PODPIRA DAHUA NVR + POE .
Kamera je priklopljena na elek. in deluje (IR svetijo) ... potem sem povezal UTP kabel v ruter. iz kamere je POE razdelilec. Naprej kako ?
Prosim za pomoč.

hvala

smacker ::

V google vpišeš model kamere + manual in dobiš navodila. Maybe to: http://resource.boschsecurity.com/docum...

c3p0 ::

Če je Dahua, ni standardni kitajski jajc, čestitam. Probaj najti model + manual, nato pa kako se resetira na factory nastavitve, ker ima verjetno nastavljen nek IP in je pod geslom.

pSP 3004 ::

Excavator ::

https://www.ispyconnect.com/man.aspx?n=...

Probaj se s tem povezat...

Zgodovina sprememb…

pSP 3004 ::

je mogoče še kakšen IP Finder ? oz nekako pridobiti ip kamere oz. vsaj na splet da prikaže sliko ?

Mavrik ::

Ja v vmesniku routerja poglej kakšen IP je bil dodeljen kameri.
The truth is rarely pure and never simple.

refosk ::

pSP 3004 ::

Poskušam že na razne načine in noče... nevem na kateri še način sprobat.
Je mogoče kakšen način da najde IP in potem dodeli https dostop ?

AndrejO ::

Ce se ti ne mudi prevec, lahko jutri zvecer pobrskam po navodilih, ki so bila prilozena k mojim primerkom. Sicer druga serija (4300), ampak morda bo notri kaksen uporaben namig.

pSP 3004 ::

Če lahko lepo prosim. Ker povzroča kar težave. Zdaj išče če ni v sami povezavi kje blokada itd.
Čeprav na routerju kaže samo pod žično PC. ...

Kako pa nastavim Basic Config in Port F. list (kaj obkljukam, napisem, izberem ... )

refosk ::

Si povezal kamero direktno na računalnik? Računalniku nato dodeliš fix ip v istem subnetu kot je kamera, podatek je ponavadi v navodilih za uporabo.

zmelkoow ::

Default IP je 192.168.1.108; admin; admin
Drugače pa jo tole najde: https://www.odrive.com/s/cd68b732-40c4-...

jero_no1 ::

Ali v vmesniku routerja vidiš to kamero, da je priklopljena nanj? Ponavadi jo najlažje najdeš preko MAC naslova.

Drugače pa kot je bilo že rečeno - resetiraj na factory defaults in si potem pomagaj z navodili.

pSP 3004 ::

Kot prvo Hvala vsem, ki pomagate.

Stanje je tako. Kamera je trenutno povezana direkt v router. Od tam naprej pa nič. Niti glede IP naslova ne v programu za router ne prikaže da je priklopljena ne nič. Tudi z programi naprej ne gre. Problem je že v sami zaznavi kamere.

Kaj je potem tukaj narobe ? Kakšna blokada ali kaj firewall mgoče ?

Invictus ::

Če kamera ne dobi IPja od routerja, je najbrž nastavljen statični IP, ki je drugačen od tvoje mreže.

Hard reset kamere zna pomagat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pSP 3004 ::

Kamera j cista oz bullet ... tk da nima reset moznosti. V reset programu pa spet ne poveže IP ... skratka piz****** ... Sem prikljucil tudi direkt na komp in lučke okoli za UTP nič ne gorijo.

Spajky ::

IMHO, treba najt driverje, čene ne bo nič ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

alese ::

jaz sicer nisem strokovnjak bom pa povedal tole, ravno zaradi takih težav je najbolje kupiti ločen snemalnik in teh težav ni, vse kar sem imel na računalnik so bile same težave ali ni delalo ali pa je delalo na pol

All ::

pSP 3004 je izjavil:

takšna je

https://digitklik.si/izdelek_IP-VIDEO-N...



kle piše da je POE

Maš to rešeno?

pSP 3004 ::

ja mogoče tudi kje dobim snemalnik bom se videl. Jutri se 1x vse poskusim.

Je POE je bila prej oznake zdej jo ni več.. je en kabel ven iz kamere in potem razdeljen na elek. in UTP.

c3p0 ::

To nič ne pove, priključi jo prek UTP na PoE switch ali NVR s PoE podporo in boš videl ali deluje. IP se sicer da zvedet z nekaj znanja in primernim setupom, se pa bojim, da bo potem ovira še admin geslo, ki ga tudi ne veš.

alese ::

pSP 3004 je izjavil:

ja mogoče tudi kje dobim snemalnik bom se videl. Jutri se 1x vse poskusim.

Je POE je bila prej oznake zdej jo ni več.. je en kabel ven iz kamere in potem razdeljen na elek. in UTP.

v digitcliku se zmeni za akcijo dahua za 54 evrov drgač je 90, mogoče ti bodo šli na roke.lp

pSP 3004 ::

Pozdravljeni vsi skupaj nekoliko sem bil odsoten.

Kamero sem uredil. Delovala normalno itd. Ob nameščanju na drugi UTP kabl itd. spet enako. Tedaj je odkrilo IP v router meniju . Vpisoval sem IP v explorer in delovalo. Zdaj pa vpišem in osvežim seznam in spet ne zazna kamere... Kako ?

Kaj je sedaj narobe ? Je spremenila IP ali je kaj v rač. spet narobe. Ali si lahko (kako) pomagam v CMD ?
Prosim za pomoč vse skupaj traja več k teden .... Hvala vsem res

pSP 3004 ::

Zanima me kako staro kamero zazna takoj na obeh dveh ruterjih ... Ko priklopim pa to kamero pa jo ne zazna. Nobeden. Kaj moram popraviti v ozadju ?

SeMiNeSanja ::

Če kamera pridobiva IP naslov preko DHCP, se ta seveda lahko spreminja.
Zato se ponavadi definira statični IP na napravi ali pa na DHCP strežniku nastaviš rezervacijo. To sta edina načina, da bo kamera vedno na istem IP naslovu.

Brez tega boš vsakič, ko boš reštartal router ali kamero iskal, na katerem IP naslovu se pa tokrat nahaja.

pSP 3004 je izjavil:

Zanima me kako staro kamero zazna takoj na obeh dveh ruterjih ... Ko priklopim pa to kamero pa jo ne zazna. Nobeden. Kaj moram popraviti v ozadju ?

Morda imaš v staro kamero vpisan statični IP naslov, zato se ne spreminja.

Zgodovina sprememb…

pSP 3004 ::

Se pravi ko je IP najden ga nastavim v DHCP na statični.

Kje pa lahko najdem trenutni IP kamere, kjer ga nikjer ne pokaže ?

Invictus ::

Na routerju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

pSP 3004 je izjavil:

Se pravi ko je IP najden ga nastavim v DHCP na statični.

Kje pa lahko najdem trenutni IP kamere, kjer ga nikjer ne pokaže ?

Odločiš se, na katerem IP naslovu bi rad imel svojo kamero in si ga nekam zapišeš.
Potem greš na router in preveriš trenutne DHCP lease. V tisti tabeli boš videl tudi IP naslov, ki je trenutno dodeljen tvoji kameri, poleg njega pa še MAC naslov. Tega si tudi prepiši, ker je bistven za DHCP rezervacije.

Nato greš v meni, kjer definiraš DHCP rezervacije, vpišeš MAC naslov kamere, željeni IP naslov in to shraniš.

Ko zdaj kamero reštartaš, bo vsakič pobrala željeni IP naslov z routerja in bo vedno dosegljiva na tem naslovu.

pSP 3004 ::

To razumem. Ampak meni nikakor ne prikaže ne na programih ali na roterju, kateri IP je od katere. Prikaže samo moj PC in mobitel - drugo nic. Ceprau je priklopljen direkt posebaj/ tudi brez POE.

Zanima me kaj je narobe, da ne zazna sprosti IP naprej, da lahko vidim routerju itd. Ce me razumete.
Priklopljena je ampak jo router ne zazna IP ... tako da nemorem nic nastaviti. Tako me zanima kako razrešiti da pridem do IP.

Hvala

Invictus ::

Router ima seznam vseh podeljenih IPjev. RTFM...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Mogoče pa imaš kakšen problem z mrežnim priklopom? Si poskusil namesto kamere na isti kabel priključiti kaj drugega?

Poleg DHCP Lease tabele, bi moral kamero najti tudi v ARP tabeli, če ti jo ponuja router na vpogled. Sicer ne bo pisalo 'kamera', ampak MAC adresa in IP naslov.

Če si na isti mreži s kamero, bi tudi na PC-ju lahko pogledal v arp tabelo (ukazna vrstica, ukaz "arp -a").

pSP 3004 ::

Ja sam mojega Ip od kamere ni gor - oz sploh nevem ipeja imam Ip ki je deloval pred parimi dnevi ko je zaznalo ko sem dal na drugi kabel pa spet ne zazna. Ce vi tkoj zaznalo sej ja vidis IP tkoj tako pa nic od nic. Tukaj ti nic nimajo navodila pomagat.

Tako je na 3 kable sem priklopil in sprobal na dva routerja in nic. Pred parimi dnevi je bilo enako ni zaznalo in kar tako jo je zaznalo in delovala 3 dni ko sem jo dal zunaj na utp pa spet nic. V DHCP nic ... cmd "arp-a" tudi nic.

zmankuje mi ze moznosti kaj je


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012843 (9194) starfotr
»

IP WIFI kamera - spremenjen ip - ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
173328 (2862) refosk
»

Kako ročno poiskati naslov IP kamere?

Oddelek: Omrežja in internet
153529 (3173) ToniT
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235913 (4419) nx6325
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172847 (1863) Cervantes

Več podobnih tem