» »

Zmrzovanje črn/rdeč/zelen... screen RX480 8GB

Zmrzovanje črn/rdeč/zelen... screen RX480 8GB

abaximan69 ::

Zdravo,

Od nadgradnje kište imam konstantne probleme z GPU - GIGABYTE RX480 (GV-RX480WF2-8GD). Pol leta sem jo imel v računalniku z Intel Quad Q9650 (stabilno OC na 3850Mhz) in z DDR2 8GB. S to konfiguracijo sem brez večjih težav igral npr. Witcherja 3 na high nastavitvah na 1080. Načeloma sem moral zmanjšati samo kvaliteto sence in izklopiti lase, sicer pa je zadeva delal več kot sprejemljivo.

Tu in tam so se sicer pojavljale določene težave že prej in sicer npr. resetiranje gonilnika med navadnim brskanjem po mapah, a sem takrat to pripisal gonilnikom. Kasneje se je dogajalo tudi, da se monitor ni hotel prebuditi iz spanja (samo monitor, ne PC) oziroma je bil po prebujanju na ekranu samo šum, ko pa sem ekran ugasnil in ponovno prižgal pa se je ponovno pokazala normalna slika.

Od nadgradnje naprej pa imam konstantne težave in glede na tuje forume ima veliko ljudi podobno težavo, vendar neke trajne rešitve nisem našel. Med igranjem večine novejših iger PC enostavno zmrzne (npr. Ruiner, NFS Payback,Mirros Edge Catalyst, zdaj nazadnje Battletech). Grafa ni bila nikoli navita, s procom pa sem se sicer igral, vendar je bil povsem stabilen, čeprav to po mojem niti ni relavantno, ker je zaenkrat itak na tovarniških nastavitvah.

Ko PC zdaj zmrzne ga lahko celo resetiram, pred tem pa sem ga lahko le izklopil, saj je zmrznil tako, da reset gumb sploh ni zagrabil. Kako dolgo nekaj igram se ne morem reči. Včasih cel dan, drugič pa vrže ven že po nekaj minutah. Danes npr. je Battletch laufal od jutra do večera. Sicer nisem igral, ker me ni bilo doma, vendar sem pustil da zadeva teče, da vidim kako je stabilna. Šele ko sem začel igrati in sem igral slabe pol ure je PC zmrznil.

Preverjeno se ne pregrevata se ne niti gpu, niti cpu. Trenutno so temperature sicer malo višje, vendar nobena ne odstopa od mej normale. Težavo sem poskušal odpraviti s starejšimi gonilniki; namestil sem vse verzije gonilnikov tam do konca leta v 2016, nadgradil bios grafe in plate.

Underlvoltanje težavo delno reši. Sicer ne vem od česa točno je to odvisno, toda po začetnih težavah sem pri NSF dosegel, da PC zmrznil niti enkrat v dveh tednih in sem mislil, da sem zadevo rešil in potem boom...zopet. NA stock nastavitvah sem grafo testiral z vsemi možnimi benchmarki, stress testi vendar PC za čuda ni zmrznil. En teden sem PC vsako noč do jutra obremenjeval Heaven, drug večer 3DMark, FurMark, potem Passmark Burnintest.. skratka še nekaj jih je, vendar vedno vse bp. Sumil se tudi napajalnik, vendar z drugim ni nič bolje. PC sem tudi priklopil na UPS, ker imamo pri nas dokaj nestanovitno električno omrežje, pa je bila ista zgodba. Naknadno so se potem pri Mirrors Edge začeli pojavljati artefakti, zato me je prešinilo, da ni mogoče kakšna težava z VRAMom, ampak PassmarkBurninTest pravi, da ne. Logiral sem tiste zadeve, kjer se je mašina obesila so v https://drive.google.com/drive/folders/..., če bi kdo hotel pogledati ... nekdo, ki so mu tisti rezultati bolj jasni kot meni.

Edina zadeva, ki jo imam namen preskusiti je to ,da dam grafo v drug pc podobne konfiguracije, kar imam tudi namen narediti, vendar še nisem imel časa.

Tole je moja aktualna konfiguracija:
ASUS MB STRIX Z370-H GAMING, LGA 1151, DDR4, ATX
CPU Intel 1151 Core i7 8700K 4.2GHz Box 95W - Coffe Lake
Cooler Intel/AMD SCYTHE Mugen 5 Rev.B SCMG-5100
GPU GIGABYTE RX480 (GV-RX480WF2-8GD)
DDR4-16GB 3000MHz CL16 KIT (2x 8GB) G.Skill 16GB Aegis (F4-3000C16D-16GISB)
SSD Micron M600_MTFDDAK 512MB + 2x HD 2TB Toshiba
PSU Gigabyte B700H 700W
Monitor AOC Q3279VWF - povezan preko DP ali DVI - testirano oboje
WIN 10

Zanima me ali se je s podobno težavo ukvarjal še kdo drug, ker že 4 mesece iščem rešitev in sem na tem, da nesem grafo nazaj in jo reklamiram.

pixelzgaming ::

Kolegici vsake tolko vrže ven BSOD ali pa kak random pattern.
Njena konfiguracija:
MSI B250M PRO-VD
Intel 1151 Core i5 7500, stock cooler
HIS IceQ X2 RX480 8GB
Crucial 2133 8GB DDR4 single
Intenso 120GB SSD
mislim da 500GB WD Blue
XFX XT500 500W PSU
Win 10

PC ima že malo več kot eno leto in ji to dela praktično od začetka. Posodobitve driverjev ne pomagajo. OS se ji ne da na novo delat gor (je bil sveže nameščen ob nakupu PC); če imaš staro verzijo OS še od pred posodobitve bi poskušal dat na novo gor. Mogoče poskusit tudi če so isti problemi na W7 / W8.1, čr ne pa pač reklamiraš.
Zanimivo je, da pred posodobitvijo platforme nisi imel težav.
Kaj več ne moram rečti, ker še ni našla fixa za te probleme. In pa tudi kartice se ji ne da poslati nazaj pod garancijo tako da..
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

ombre ::

Dej navaden Memtest in ga laufaj čez noč. Možno je tudi, da je okvara na navadnem ramu in ne na grafični.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

ST-777 ::

@abaximan69, preden reklamiraš grafo, jo odklopi in zaženi PC brez nje. Če se bo še vedno nadaljevalo zmrzovanje monitorja, je možno, da je kaj narobe z ramom.

Seljak ::

Grafična bo izdihnila!

opeter ::

Kolikor se spomnim, so ti Radeoni imeli težave že od vsega začetka:
- vlekle so preveč elektrike iz PCI-E vodila, to je poskušal AMD pokrpat softversko (gonilnik), ne spomnim pa se, če so takrat izdali še nove BIOS-e
- veliko število kartic je imelo problematične RAMe oz. RAMe z napakami, sploh 8 GB-ne variante
- Crimson gonilniki v takratni iteraciji so imele težave z regulacijo voltaže ...
- določene kartice so imele prelsabe integrirane elemente, da bi zdržale "pritisk"

... pa še bi se našlo
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

abaximan69 ::

ombre je izjavil:

Dej navaden Memtest in ga laufaj čez noč. Možno je tudi, da je okvara na navadnem ramu in ne na grafični.


Ram sem že preveril z PassMark MemTest86 7.5 Pro Edition in ni našel nobene napake. Res, da pa ga nisem gonil celo noč.

abaximan69 ::

opeter je izjavil:

Kolikor se spomnim, so ti Radeoni imeli težave že od vsega začetka:
- vlekle so preveč elektrike iz PCI-E vodila, to je poskušal AMD pokrpat softversko (gonilnik), ne spomnim pa se, če so takrat izdali še nove BIOS-e
- veliko število kartic je imelo problematične RAMe oz. RAMe z napakami, sploh 8 GB-ne variante
- Crimson gonilniki v takratni iteraciji so imele težave z regulacijo voltaže ...
- določene kartice so imele prelsabe integrirane elemente, da bi zdržale "pritisk"

... pa še bi se našlo


Ja...saj ravno zaradi tega sumim, da je ravno grafa problematična. Vse ostale komponente so itak nove, ampak sem nekako vzel v račun, če bi lahko bile kakšne težave s kompatibilnostjo, ampak na vse težave in vsi testi pa kažejo na GPU.

D3m ::

Problem ni v PCI-E. Posodobi firmware na grafični.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

Problem ni v PCI-E. Posodobi firmware na grafični.


Kakor napisano v osnovnem postu ... oba biosa, tako plate kot grafe sta nadgrajena na zadnjo verzijo.

D3m ::

PSU je kateri?
|HP EliteBook|R5 6650U|

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

PSU je kateri?



Heh...tudi to piše :)

PSU Gigabyte B700H 700W. Piše tudi, da sem zadevo testiral z dvema različnima PSU.

D3m ::

Si probal z drugo matično?

Pri kolegu recimo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

abaximan69 ::

To pride na vrsto 3. maja.

D3m ::

Poročaj.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

Poročaj.

Lp.


Update:
Mojo GPU sem včeraj dal v drug PC, sicer z malo slabšo konfiguracijo, vendar zadeva zaenkrat stabilno deluje - se pravi recimo en dan zdaj že približno. Tisti špili, ki jih je metalo ven, delajo z mojo kartico na drugem računalniku bp. Sem pa v svoj PC vtaknil GPU Radeon™ RX 480 G1 Gaming 8GB od kolega, se pravi približno isti model in celo približno isti datum proizvodnje prav tako od Gigabyta. Vse deluje, danes sem na tovarniških nastavitvah GPU cel dan preigraval vse igre, pri katerih se je dogajal BSOD in zadeva deluje. Edino kar pa sem opazil so ventilatorji veliko bolj glasni in malo višje temperature so, ampaka to je verjetno zato je je tale že tovarniško OC.

Ram sem tudi testiral z PassMark MemTest86 Pro Edition in ni javilo nobene napake. Tudi PassMark BurnInTest Professional sem spustil skozi in ni javil nobene napake.

D3m ::

Najslabša možna varijanta. Sedaj pa probi staro grafo nazaj v svoj sistem in poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

Najslabša možna varijanta. Sedaj pa probi staro grafo nazaj v svoj sistem in poročaj.


Lahko prosim elaboriraš "Najslabša možna varianta."?

D3m ::

Še zmeraj nismo ugotovili krivca za prvotni problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Za graficno potegni dol Unigine Heaven in pusti laufat _vsaj_ uro pa pol, dve uri brez dreganja - full screen.
Alternativno lahko tudi z MSI Kombustorjem isto naredis
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Riff ::

zamenajta grafične če se da če potem pri obeh ni problemov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

abaximan69 ::

m0LN4r je izjavil:

Za graficno potegni dol Unigine Heaven in pusti laufat _vsaj_ uro pa pol, dve uri brez dreganja - full screen.
Alternativno lahko tudi z MSI Kombustorjem isto naredis


To je že bilo narejeno. Heaven je deloval cca 16 ur brez večjih težav. Noben bechmarker ni imel nobenih težav. Edino s 3DMrk benchmarkom mi je samo enkrat uspelo kreirati isti problem, vendar se po tistem ni več nikoli obesil. V igrah pa se to šr vedno dogaja.

Riff je izjavil:

zamenajta grafične če se da če potem pri obeh ni problemov


Jap...nekaj podobnega se je tudi meni utrnilo :)

Zgodovina sprememb…

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

Še zmeraj nismo ugotovili krivca za prvotni problem.


Zopet moja grafa ... še vedno BSOD

Preveril sem RAM, fizično vzel ven po en modul in testiral samo z enim... BSOD

Na spletu sem našel še dve zadevi, ki jih še preskušam, sicer pa sem pred parimi minutami ugotovil, da je zopet nov bios na mojo plato. Bomo še to poskusili.

D3m ::

Torej je problem v matični plošči.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

Torej je problem v matični plošči.


Na tej točki kupim karkoli, samo da najdem krivca. Čeprav zakaj pa potem z drugo grafo deluje, če je plata? Kaj to pomeni ... OP na servis ali lahko še prej kaj potestiram? Na Ausovih forumih sem tudi našel neke zapise, da ta serija OP nima rad G Skill rama, tako da bom poskusil nemje dobiti ram, da potestiram še to.

Btw ... nadgradnja BIOSa nič pomagal. Sicer je igra celo noč laufala, zjutraj ko sem pa zagnal drugo pa zadeva zmrznila po nekaj minutah.

Bi lahko bilo kaj z bios nastavitvami? Proc sicer ni OC, vendar sem zdaj zopet preklopil na XLM za RAM, kar proc verjetno na neki točki verjetno navije? Če je ram brez profila, pa je potem na veliko nižji frekvenci.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

lahko pa sledeče, BIOS default settings.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

lahko pa sledeče, BIOS default settings.


Sem imel na default ves čas.

D3m ::

Format windowsev pusti na koncu.

Verjetno imaš nastavitve zjebane.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

abaximan69 ::

D3m je izjavil:

Format windowsev pusti na koncu.

Verjetno imaš nastavitve zjebane.


Sry...nisem čisto razul..torej predlagaš svežo inštalacijo OS?

Machete ::

Mogoče boš sprejel to kot trolanje, mogoče boš resnično razmislil v tej smeri. Kupi Nvidia in pozabi na vsa ta neumna testiranja in prekladanje komponent po Sloveniji pri kolegih in sosedih. Daš not in pozabiš. 1050 ti je nekdo tu prodajal za 120 eur. Z njo npr. igram bf1 gladko na FHD. Mislim, da je tvoj čas več vreden od rx.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

abaximan69 ::

Machete je izjavil:

Mogoče boš sprejel to kot trolanje, mogoče boš resnično razmislil v tej smeri. Kupi Nvidia in pozabi na vsa ta neumna testiranja in prekladanje komponent po Sloveniji pri kolegih in sosedih. Daš not in pozabiš. 1050 ti je nekdo tu prodajal za 120 eur. Z njo npr. igram bf1 gladko na FHD. Mislim, da je tvoj čas več vreden od rx.


Če ne bi grafa prej delal za treh drugih mašinah in zdaj še na tej od sodelavca, potem bi verjetno naredil kaj podobnega. Ampak žal potrebujem najmanj 2k.

Machete ::

Saj rx480 itak nima šans za 2k. To pelje * šele gtx1080.
*normalno
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

abaximan69 ::

Machete je izjavil:

Saj rx480 itak nima šans za 2k. To pelje * šele gtx1080.
*normalno


To pa ne bo držalo. Meni na 2k dela vse bp, če seveda odštejem tale BSOD.

Machete ::

Še kar zanimiva trditev. Verjetno s precej kompromisi v nastavitvah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

abaximan69 je izjavil:

D3m je izjavil:

Format windowsev pusti na koncu.

Verjetno imaš nastavitve zjebane.


Sry...nisem čisto razul..torej predlagaš svežo inštalacijo OS?


Če se izkaže, da HW ni problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mambli ::

Kakšne so pa temperature na grafični kartici?

m0LN4r ::

Sicer je igra celo noč laufala, zjutraj ko sem pa zagnal drugo pa zadeva zmrznila po nekaj minutah.

Aha, zanimivo. Daj zamenjaj napajalnik za boljsga ali vsaj enakega. Lahk da ma hibo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Možno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abaximan69 ::

mambli je izjavil:

Kakšne so pa temperature na grafični kartici?


V mejah normale. Redko presežejo 76 stopinj, po mojem pa še nikoli nisem prišel do 80. CPU pa zna do 90 stopinj priti včasih.

Machete ::

To je kar vroče vse skup. Sploh CPU. Zame bi bilo to preveč in bi ukrepal :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

abaximan69 ::

m0LN4r je izjavil:

Sicer je igra celo noč laufala, zjutraj ko sem pa zagnal drugo pa zadeva zmrznila po nekaj minutah.

Aha, zanimivo. Daj zamenjaj napajalnik za boljsga ali vsaj enakega. Lahk da ma hibo.


Zadevo sem testiral s tremi napajalnik, tale ki pa je zdaj noter pa je nov. Definitivno krivde ne nosi napajalnik. Ker imamo pri nas malo nestabilno električno omrežje sem imel nekaj časa vse skupaj prikljopljeno tudi na UPS.

Han ::

Naloži zadnji Win10, je zunaj ravno 'frišna' verzija 1803...

abaximan69 ::

Han je izjavil:

Naloži zadnji Win10, je zunaj ravno 'frišna' verzija 1803...


Imam zadnjo verzijo. Sicer je težava nastopil že ob vseži inštalaciji WIN. Bom pa verjetno šel WIN inštalirat na novo, čeprav po mojem so WIN ta zadnja stavr, ki je problematična v rtem primeru.

abaximan69 ::

Rešil težavo. PC je že tri dni stabilen. Problem je bil v pregrevanju grafične...temperatura je bila sicer dokaj visoka, vendar nekako v mejah normale, zdaj ko je pa bil noter še i7-8700, ki pa že itak v osnovi dosega visoke temperature, je pa kartica počepnila. Sprednji vent ni vlekel kot bi moral, zdaj ko sem dal stran stranico, imam proc navit za 30% in dela vse ko šuš. Proc sicer tu in tam, skoči do 80 stopinj, ampak v glavnem pa je med obremenitvijo tam na okoli 70 stopinj( med stres testom prileze do 80), grafa pa med stres testom gre na max 72 stopinj.

Grem naslednji mesec nabavit novo ohišje. Razmišljam o tej zadevi http://www.coolermaster.com/case/mid-to.... Tole sem sicer videl od blizu med delovanjem in zadeva ima hud air flow. Ni sicer poceni, tako da če ima kdo kakšen predlog za kaj solidnega in cenejšega?

Nč...hvala vsem za pomoč in srčno upam, da na to temo ne bom več pisal :)

gddr85 ::

to se je morala pa kr zelo gret tale 480ka, nekam švoh so potem tele gigabyte :P

jst bi prej magar mal pasto menjal pa pretok pošlihtal, kak vent dodal, preden bi kar novo kišto šel kupovat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

abaximan69 ::

gddr85 je izjavil:

to se je morala pa kr zelo gret tale 480ka, nekam švoh so potem tele gigabyte :P

jst bi prej magar mal pasto menjal pa pretok pošlihtal, kak vent dodal, preden bi kar novo kišto šel kupovat..
https://slo-tech.com/forum/t722226/odgo...

Ja, s pasto se bom še pozabaval, vendar bom ohišje moral zamenjat v vsakem primeru, ker nima kapacitete za več ventilatorjev, pa tudi zaradi same postavitve kište bom rabil takšno, da bo še zrak ven zgoraj, pa tudi PSU hočem imeti spodaj in ločen od ostalih komponent. Zato dvomim, da bom z obstoječim ohišjem dosegel boljši rezultat. Je pa tudi možno, da ima ta grafa slabe materiale in enostavno ne zdrži obremenitve, zato ne vem če jo ne bom vseeno nesel nazaj, ker je še itak v garanciji. Sicer pa sumim, da je nekaj narobe s senzorji. Od svaka sem si sposodil IR termometer; ena zadeva iz hoferja pač, ampak ta je namerjen v kartico kazal več, kot wattman in HW monitor, pa nekako dvomim, da bi bila lahko zunanja temperatura višja od tiste pri procesorju kartice.

Sem pa pred kratkim zamenjal vse ventilatorje, zdaj so vsi 140mm PWM in tudi niso ravno bili najcenejši, tako da sami ventilatorji niso problem. Sprednji ventilator niti na max vrtenju ne potegne zraka oziroma je očitno vmes toliko plehovja (in trije diski), da enostavno preveč blokira zračni tok in zunanji zrak ne pride do grafe. Posledično se pod kartico naredi en žep vročega stoječega zraka. Sem pa šel v skrajnost in s kompliciranim procesom, ki je vključeval Rizle in dišeče palčke opazoval air flow (glavna stranica ima okno). Direkt pod grafo, kjer jemlje grafa luft ni niti sapice. Tam vroč zrak enostavno stoji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291119103 (7557) easyrider3
»

Nadgradnja Grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11113260 (10709) fender2206

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004673492 (530148) gddr85

Več podobnih tem