» »

Nadgradnja Grafične kartice

Nadgradnja Grafične kartice

1
2
3

fender2206 ::

Uporabljam namizni racunalnik Lenovo H30-50 mini izvedbe I7 procesor 8Gb rama grafika geforce gtx745 2gb
zamenjal sem boljso graficno za svoje potrebe in sicer Geforce gtx1050 2gb
Ko sem jo instaliral nalozil drivere vse kako spada drugi dan mi je zacela nagajat vcasih zgine signal se pojavi pa spet par minut dela normalno pa spet isto.Uporabljam TV Philips na 4K resoluciji kot monitoring

Ali je kaksna okvara do graficne sicer je graficna nova v garanciji ali do mojega napajalnika ali maticne plosce,kartic sicer nima dodatnega napajanja samo je metalni nosilec nekoliko vecji od moje.

Obe kartici sta low profile

Prosim za pomoc

Hvala lepa

DarwiN ::

Poskusi drug HDMI kabel. Koliko dolg je kabel?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fender2206 ::

Ta HDMI mi je normalno delal na prejsnji graficni gtx 745 kabel je dolg 1m

DarwiN ::

Ampak prej si uporabljal 1080p resolucijo, zdaj pa 4k, a ne? Prepustnost Hdmi kabla je namreč ravno komaj dovolj za 4k resolucijo, zato hitro pride do takšnih in podobnih neprijetnosti, če povezava ni optimalna.

Jaz uporabljal kvaliteten hdmi kabel in če se ga samo dotaknem, takoj sledi black-out za 2 sekundi. Po drugi strani pa lahko en poceni kitajski kabel deluje brezhibno. Pač poskusi drug kabel za test.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fender2206 ::

Uporabljal sem tud 4K resolucijo ker je stara graficna tud podpirala pa isti tv.

To se pravi da je z kartico vse ok maticno plosco napajanjem,jutri kupim drugi HDMI z 4K podporo

Hvala za informacije

DarwiN ::

Potem si imel zgolj 30Hz osveževanja, ker gtx745 nima hdmi 2.0..

Zdaj ob menjavi kartice ti je najbrž samodejno prestavilo na 60Hz in so se pojavile težave... Lahko tudi ročno znižaš osveževanje na 30Hz za test, preden kupiš nov kabel.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fender2206 ::

Drzi da stara kartic ni imela HDMI 2.0,kam pa moram iti v nastavitve?

DarwiN ::

TV predvidevam da pa ima hdmi 2.0?

Ja, nastavitve zaslona:

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fender2206 ::

Hvala ti res si dusa od cloveka :) Jutri bom dal nazaj novo kartico ker trenutno uporabljam staro ker je z ono ful motece da ti sliko prekinja na trenutke.
Televizija ima HDMI 2.0 sicer novi tip philipsa pus49 7170/12

Ce tezavo otklonim vas castim s pijaco ker sem mislil da sem v prazno zapravil 150 eurov

DarwiN ::

Ja, 60Hz zahteva 2x več prepustnosti kot 30Hz a ne, in tako se močno približaš zgornji meji hdmi 2.0 zmogljivosti, zato mora bit povezava in kontakti brezhibni.. Če bo na 30Hz delovalo, potem bo na 50Hz tudi... Ali pač poskusiš z novim kablom za 60Hz..

Vsekakor ne imet na 30Hz, ker je zelo moteče. Sčasoma se sicer navadiš, tako kot si se ti na stari grafi, ampak je vseeno katastrofa (miška se zapoznelo odziva in zaznaš utripanje zaslona)... 50Hz je že OK.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fender2206 ::

To se pravi za ziher novi kabel kartica fiksno instalirana HDMI dobra povezava in nastavitve osvezevanja na 50Hz

DarwiN ::

Poskusi najprej s tem starim kablom na 30Hz in 50Hz, da potrdiš napako. Če je dejansko to krivo in če bo delalo na 50Hz, potem niti ne potrebuješ novega kabla, ker med 50 in 60Hz ni velike razlike.. Lahko pa kupiš. Kakorkoli..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Pa TV ne pozabi nastavit na "Igra" ali "Računalnik", da bo manj input laga oziroma bolj tekoče gibanje.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fender2206 ::

Naredil sem na 30Hz na 50hz mi isto dela zaenkrat kaze dobro,na kartici sta dva HDMI prikljucka enega sem priklopil na tv 2160p 4K30Hz drugega HDMI pa na moj reciver hisni kino za zvok da mi zvoka ne procesira tv preko HDMI povratnega signala kar je seveda zvok dosti boljsi.Graficna gtx1050 je dalec boljsa od gtx745 vecja je greje se moram pa pazit da je dovolj pretoka zraka ker mi je racunalnik mini zadeva.

Hvala frend se enkrat veliko uslugo si mi naredil ce se bo se kaksna tezava pripetila pa vas lahko kontaktiram.

To je moja telefonska pa da mi posljete signal da si shranim vaso da se lahko direkt slisiva za bodoce.

051 230-129 Hvala se enkrat

fender2206 ::

Na prikljucku graficne gtx1050 je DP po mojem neki digital port ali je pametno in koristno tale priklop uporabljat namesto HDMI da uporabljam kabel DP to HDMI ali je kaksna prednost priklopa DP od HDMI

MacGyver141 ::

Če imaš 10-bitni panel, potem se ti splača DP, ker nvidia ne zna tega preko HDMI pošiljat.

fender2206 ::

Samo DP-HDMI na 10 bitni monitor je isto kot HDMI-HDMI ker moja tv nima DP vhoda da bi uporabljal DP-DP kabel.

Zaphod_B75 ::

mille je izjavil:

Kaj pa je govora o tem RX 480 killing motherboards...
''Multiple reviewers report potential problem with Radeon RX 480 graphics cards, which draw too much power from PCI-Express slot.''
http://videocardz.com/61667/what-review...
Oziroma a se je kaj popravilo v tej smeri z novimi driverji?

Čudi pa me,da ni nikdo zagovarjal GTX 1060 kartice...


Si bom malo sposodil temo
Zgleda da imam tudi jaz problem s svojo Gigabyte Radeon RX460 WINDFORCE OC 4G, ki *očitno* vleče preveč powerja iz PCI slota. Imam pa isti motherboard kot OP @mille se pravi ASUS P8P67 in isti proc i5 2500K sam da pri meni ni nič overclockan-ga.

Tega problema nisem imel dokler nisem po 1 mesecu priklopil SSDja. Po priklopu ssdja pa so se začeli problemi:
• Kadarkoli zaženem katerikoli špil mi v roku 1 minute pokaže black screen in takoj za tem dobim error mesiđ
• freeze / crash
• AMD DRIVER crashed, recovered.

V tem stanju mi je grafa neuporabna.
:8)
:(

Včasih vendar ful manj pogosto (recimo na 1x na uro) mi crasha tudi izven iger, ko delam karkoli drugega – word, internet …Vem da rx 460 naj nebi bila tako zelo power hungry, vendar jaz imam priklopljena še 2 diska in ssd. Zdaj iščem rešitev na netu, na youtubu je ogromno nekih videov na to temo, prav tako obstaja nekaj postov na amd customer care.
Ako zgoraj problema ne rešim v roku 5 dni bo verjetno kar RMA.

Kaj naj storim?
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

fender2206 ::

Mene najbolj razjezi karkoli kupim pogledam belo nalepko MADE IN CHINA upam da sem dal na neki nacin odgovor na svoje in vase tezave.
Tu na forumu so res strokovnjaki men so konkretno pomagal

Black Dragon ::

Black Raven kateri napajalnik imaš?
Time will tell.

hojnikb ::

fender2206 je izjavil:

Mene najbolj razjezi karkoli kupim pogledam belo nalepko MADE IN CHINA upam da sem dal na neki nacin odgovor na svoje in vase tezave.
Tu na forumu so res strokovnjaki men so konkretno pomagal

A misliš, da če bi pisal MADE IN TAIWAN, da bi blo pa kej bolš ? :)
#brezpodpisa

Zaphod_B75 ::

Black Dragon je izjavil:

Black Raven kateri napajalnik imaš?


Corsair TX750W http://www.corsair.com/en-us/tx750w
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Black Dragon ::

Ta napajalnik je soliden, torej ga lahko odstranimo iz seznama sumljivih komponent. najprej bi naredil memtest pomnilnika, ali še bolje bi bilo, da bi začasno zamenjal grafinčno kartico z drugo. Imaš to možnost? Daj prijatelju svojo ti pa njegovo vzami za dan ali dva in uporabi Display Driver Uninstaller ko boš odstranjeval gonilnike. Tretja opcija je, da probaš prejšnjo verzijo amd driverjev.

1. memtest
2. menjava grafe
3. prejšnja verzija amd gonilnika

Ko vse to sprobaš bo možno, da je problem grafa ali matična.
Time will tell.

Zaphod_B75 ::

Memtest je OK. Možnosti začasne izmenjave s kolegom nimam. Zadnjih par dni sem se brez uspeha špilal še z AMD global Wattman-om, in predvsem s postavko power. Jutri (oziroma takoj ko mi bo čas dopuščal) bom naredil reinstall Windows 7. Zadnja možnost - če se bojo po tem problemi ponavljali, vrnem grafo in vzamem raje GTX 1050. Vsaj upam da majo GTX1050 manj problemov kot RX serija od AMDja (naj kdo potrdi).
Vsekakor pa me zanima ali ima še kdo podobne probleme z AMD RX serijo in izkušnje. Ako najdem rešitev jo bom stavil tuki gor.

Bom pol poročal kako je šlo. Ako najdem rešitev, jo objavim tukaj in sporočim kaj je pomagalo.

Hvala in lp
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

fender2206 ::

Windows 10 64bit GTX 1050 HDMI UHD 30Hz to je njena delovna tocka,dela kot urca predvaja celo HDR 4K posnetke preko potplayera.Zelo zadovoljen za svoje potrebe

D3m ::

Tega problema nisem imel dokler nisem po 1 mesecu priklopil SSDja. Po priklopu ssdja pa so se začeli problemi:
o Kadarkoli zaženem katerikoli špil mi v roku 1 minute pokaže black screen in takoj za tem dobim error mesiđ
o freeze / crash
o AMD DRIVER crashed, recovered.


Win 7 ali pa Win 8.1 inštaliraj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Zaphod_B75 ::

Evo, po reinštalaciji windows7 problem ostaja.

Ker sem zgoraj opisani problem hotel rešiti, in sem na AMD support forums zasledil, da bi imelo lahko veze z BIOSom sem se v petek odločil flashat nov BIOS. (Moj stari bios je bil iz 2010.) Vendar pa je na mojo nesrečo ta odločitev prinesla več težav kot dobrega. Nič ni tako slabo, da ne bi moglo biti še slabše.

Snamem rom na usb stick, grem v bios in ga izberem v Asus EZ flash utilitiyu. Proces gre gladko do konca, rač se reštarta in mi v bisosu javlja zelo visoko temperaturo. V 5ih sekundah se računalo ugasne. Ga probam vklopit in ne gre, niti takoj niti 15 min kasneje. Ni odziva. Prekl*** Boh ve kaj se je zgodilo, kaj je šlo po gobe... Sem skuril procesor? Zdaj že 4 dni čakam da ga dobim nazaj iz servisa. In sem tam kjer ni muh. :(

Preklinjam dan ko kupil RX 4** serijo grafičnih kart. In kot vidim še zdaleč nisem edini s problemi RX 480 Računalnik zmrzne
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Vprašanje.

Za katero temperaturo se je pa šlo?

Servis ti verjetno še ni odgovoril v čem je problem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Zaphod_B75 ::

Žal, nisem uspel razbrati. časa sem imel pičlih 5 sekund.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

fender2206 ::

Pozdravljeni se enkrat

A mi kdo prosim pomaga za nasvet glede nakupa dvek graficnih kartic in sicer

1. MSI N750TI-2GD5TLP.
NVIDIA, GPU: GeForce GTX 750 Ti, Max resolucija: 4096 x 2160 Pixel.
grafični pomnilnik : GDDR5.
PCI Express x16 3.0.

2.Grafična kartica Quadro P400 DVI, 2GB GDDR5, PCIe 3.0 x16, 3x mDP-DVI, Low Profile, PNY bulk

Kartico bi uporabljal bolj za filme v 4K locljivosti pa tud kaksno igrico

hojnikb ::

nič od tega. Povej budget ?
#brezpodpisa

fender2206 ::

Do 170 EUR

Mora pa biti low profile drugac mi ne gre v kitro

hojnikb ::

1050Ti
#brezpodpisa

D3m ::

Tujina?
|HP EliteBook|R5 6650U|

fender2206 ::

Imam v kistri gtx 745 2gb vendar je ze pomalem zastarala,pred kratkim sem kupil tole gtx1050 2gb in sem imel skozi tezave z njo eden dan dela drugi pa mi ze vsako malo zgine video signal tako da sem se je resil.

Sedaj sem v dvomih glede te 1050Ti ali je kaj vredna in za koliko se da dobit

D3m ::

Imel si 1050 in je delala probleme?

Kakšen je tvoj sistem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

fender2206 ::

Problem je se ker moja kistra nima dodatnega napajanja in samo gredo te low profile kartice tako da bi bil vesel kaksne strokovne pomoci

Moj sistem je sledeci

Lenovo H30-50 I7 procesor 8gb rama

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zamenjaj plato/napajalc...
#brezpodpisa

fender2206 ::

Seveda zamenjaj lastnika
ali hiso kaj je bolj poceni

A mi kdo prosim pomaga za nasvet glede nakupa dvek graficnih kartic in sicer

Ker je moj racunalnik omejen nima dodatnega napajanja in gredo samo kartice low profile
trenutno uporabljam Nvidia geForce gtx 745oem rad bi nekaj boljsega da pozene te video hdr 4k posnetke

1. MSI N750TI-2GD5TLP.
NVIDIA, GPU: GeForce GTX 750 Ti, Max resolucija: 4096 x 2160 Pixel.
grafični pomnilnik : GDDR5.
PCI Express x16 3.0.

2.Grafična kartica Quadro P400 DVI, 2GB GDDR5, PCIe 3.0 x16, 3x mDP-DVI, Low Profile, PNY bulk

Kartico bi uporabljal bolj za filme v 4K locljivosti pa tud kaksno igrico

Je tule kaksen strokovnjak da mi da nasvet :)

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Trenutno sem na terenu. Bom prečikiral tvoj sistem, ko pridem nazaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

fender2206 je izjavil:

Seveda zamenjaj lastnika
ali hiso kaj je bolj poceni

A mi kdo prosim pomaga za nasvet glede nakupa dvek graficnih kartic in sicer

Ker je moj racunalnik omejen nima dodatnega napajanja in gredo samo kartice low profile
trenutno uporabljam Nvidia geForce gtx 745oem rad bi nekaj boljsega da pozene te video hdr 4k posnetke

1. MSI N750TI-2GD5TLP.
NVIDIA, GPU: GeForce GTX 750 Ti, Max resolucija: 4096 x 2160 Pixel.
grafični pomnilnik : GDDR5.
PCI Express x16 3.0.

2.Grafična kartica Quadro P400 DVI, 2GB GDDR5, PCIe 3.0 x16, 3x mDP-DVI, Low Profile, PNY bulk

Kartico bi uporabljal bolj za filme v 4K locljivosti pa tud kaksno igrico

Je tule kaksen strokovnjak da mi da nasvet :)

sj si dobil nasvet. Tvoja mašina je prešvoh, da bi gnala kakšno bolj zmogljivo grafiko, zato boš mogu zamenjat plato in napajalc, da boš lahko vgradil kej bolšega.
#brezpodpisa

fender2206 ::

Saj obstajajo kaksne low profile graficne katere so boljse od moje sedanje to sam samo zelel,da menjam plato napajalnik kartico moram hiso prodat....brezveze ;)

Ok hvala ti D3m v vsakem primeru

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Od lowprofile imaš 950/1050/1050Ti/rx460

Ampak če ti 1050 ni delala pravilno, ti verjetno tudi te nebodo, ker zahtevajo podobno štroma.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fender2206 ::

Mislim 1050 mi je delala normalno igrice sem spilal novejse vendar drugi dan vcasih mi za dve sekundi zgine video signal preko HDMI 4K TV zaslon pol dela normalno to mi se je dogalajo kadar sem dolocen datoteke predvajal ali na youtube vcasih ne konstantno.
Gtx 1050 mi tud vcasih zastekala kadar sem zelel predvajati 4K HDR posnetke da ne govorim o gtx745 obup

Zanimivo da moj pc lahko samo eden model kartice uporablja kar se meni res ne zdi logicno pa kistra tud ni stara niti pol leta.

Lenovo H30-50 I7 procesor 8Gb rama

D3m ::

Naročil boš v tujini?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

i7 procer je not? Kaksen?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

4790

Najboljša opcija menjava PSU.

Če noče pa mu drugega ne preostane.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Jaz bi probal 4K youtube najprej z monitorjem prikljucen na iGPU.
Z dual channel ramom se en bogi i3 zmore to.

3840×2160 60fps z H.264 al HEVC 8-bit mora it na iGPU bp.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

D3m je izjavil:

4790

Najboljša opcija menjava PSU.

Če noče pa mu drugega ne preostane.

pri lenovotu to odpade, ker so proprietary napajalci.
#brezpodpisa

D3m ::

Nasploh ima proprietary sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98271107071 (1436) easyrider3
»

Katero grafično kartico kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8911716 (4827) fender2206
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395191384 (155096) Predator X

RX 470 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Strojna oprema
809114798 (95646) dzinks63

Več podobnih tem