» »

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005

1
2
»

koyotee ::

matobeli je izjavil:

Od vseh 20 let starih jajc pomojem videvam še največ honde civic. Res da jih je bilo največ in da ne živim na štajerskem podeželju, kjer bi bilo več golfov, ampak je celo ena v širši družini in moram rečt da je to res soliden avto.

Če pomislim na ostale avte ki bi bili lahko 20let stari... Nak, ne bo šlo. Od mojega bi verjetno pri 20letih ostal kup železeovega oksida.


Honda civic? Pa to je najbolj gnil avto kar so jih kdaj naredili.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Ja, zadnji blatniki že 2x menjani, pa se že dela tretja rja. Ena vrata tudi že mal rjava, ampak podvozje še stoji dobro skupaj.

Ima pa 22let. Prejšnje generacije so i.ele baje mal več težav z rjo.

IL_DIAVOLO ::

Cela generacija je gnila, samo moj avto ni :))

Utk ::

Glih ti z golfom 4 se oglasas glede tega. 6ke so rjave, 5ke so gnile, tvoj je pa kot nov.

IL_DIAVOLO ::

Ti lahko cel avto poslikam, pa bos videl, da je minimalno rjast. Se mi pa lak lusci, to pa je kar velik problem. Ampak to je od kamenja, tu nimas kaj.

Utk ::

Se pravi rjavi in se lusci, drugace je pa kot nov.

matobeli ::

In to ob vsakodnevnemu pranju? Zanimivo. Da ni slučajno gnil ker je znižan in ima manj lufta med tlemi in karoserijo da bi se "tovarniško" predvideno sušil?

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Se pravi rjavi in se lusci, drugace je pa kot nov.


Hehe ja :)

Vzdrzevan avto nima nobene veze z rjo. A bo slo zdaj?

@mato A to je meni namenjeno? Nekako se ne najdem v tvojem opisu :)

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Seveda ima. Zakaj pa mislis da avti koncajo na odpadu? Naj ti dam namig, ce ni totalka, se jih vecina cisto normalno tam zapelje.

IL_DIAVOLO ::

Zakaj? Ker motor odpove.

Riff ::

mecedes benz c180 kar dolgo zdrži predn zaćne rjavet :D, moj je letnik 1994 pa je bol do zdj par pikic rje, mal po blatnikih, pa še malo po enih vratih, pa okoli zadne ključavnice na prtlažniku, ni pa še gnil je še daleč od tega :D

IL_DIAVOLO ::

Najbolj so problematicni vogali okoli sip in kljucavnice na prtjazniku. Tam se najbolj zadrzuje voda. Tocno na teh predelih se meni pojavljajo tako imenovani mehurcki.

Utk ::

Ne, najbolj kritično je podvozje. In nehaj se smešit.

Assass1n ::

Zgnije vse leta naredijo svoje. Jaz sem do sedaj imel vse avte spodaj gnile, ker kupujem bolj krš avte :)
Potem sem si pa na bolhi našel poceni co2 varilni aparat iskra, šel po njega se naučil delat z njim zdej mi je pa vseeno če hrži :) .
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

krneki0001 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najbolj so problematicni vogali okoli sip in kljucavnice na prtjazniku. Tam se najbolj zadrzuje voda. Tocno na teh predelih se meni pojavljajo tako imenovani mehurcki.


Če so mehurčki, pomeni da je že prerjavelo.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Glih ti z golfom 4 se oglasas glede tega. 6ke so rjave, 5ke so gnile, tvoj je pa kot nov.


pretiravaš. Zelo malo golfov serije 4 je gnilih. Ti spet neki po svoje tako kot vedno. "pameten"

Assass1n je izjavil:

Zgnije vse leta naredijo svoje. Jaz sem do sedaj imel vse avte spodaj gnile, ker kupujem bolj krš avte :)



Ja, ker kupuješ krš. Moj 14 let star nima rje. Pa tud v naslednjih letih je ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

Zelo malo golfov serije 4 je gnilih. Ti spet neki po svoje tako kot vedno. "pameten"

Če je tebe mogoče nategnit s pollitrsko kantico barve v spreju, mene ni. Poglej malo nižje in globje kaj se dogaja.

Assass1n ::

bambam20 je izjavil:

Utk je izjavil:

Glih ti z golfom 4 se oglasas glede tega. 6ke so rjave, 5ke so gnile, tvoj je pa kot nov.


pretiravaš. Zelo malo golfov serije 4 je gnilih. Ti spet neki po svoje tako kot vedno. "pameten"

Assass1n je izjavil:

Zgnije vse leta naredijo svoje. Jaz sem do sedaj imel vse avte spodaj gnile, ker kupujem bolj krš avte :)



Ja, ker kupuješ krš. Moj 14 let star nima rje. Pa tud v naslednjih letih je ne bo.


Moj je 20 let star. Lep dan še naprej v svojem avtom brez rje ;)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

m0LN4r ::

Jaz edino ne razumem, zakaj bi moral delati zascito tisto od treh kron na vsake 2 leti ?
Mi damo v 15 letih zascito samo 1x gor pa je povsem dovolj, ponavadi tam po 8-10 letih odvisno kak zgleda.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Ker je njihova glavna fora da ti našpricajo olje v vse votle notranje dele. Kar pomeni da ga tudi voda sčasoma ven odnese ker je večina teh votlih delov namenjenih tudi odvodnjavanju. Če bi dali bolj gosto olje bi se pa vse skupaj zamašilo.

IL_DIAVOLO ::

In potem ti zacne rjavet na delih, kjer so oni veselo vrtali.

Utk ::

Je tebi tam zacelo rjavet, poznas koga, ali bluzis, kot ponavadi?

TheBlueOne ::

Kolikor mi je znano je proces povsod podoben. Plehi, ki jih varijo roboti pridejo pocinkani, nato se potopi se celotna karoserija, stroje za cinkanje pa ne dela ravno veliko podjetij. Mocno dvomim, da so neke pretirano velike razlike, razen morda kaksni eksoti kakor Lade ipd.

Kar se tice rjavenja v praksi, sem svoj prvi studentski avto ze tako napolnil s pupeno in kital pred tehnicnimi, da se verjetno ne bi potopil. :) Fiat Tipo... Ce bi imel karambol, bi nasli samo mene, motor in gume. Ko je kolega v sali z nogo potrkal po pragu v smislu sej se se drzi, me je stal kantice purpene. :) Dokler ga kitas AMZS ne tezi.

matobeli ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

In potem ti zacne rjavet na delih, kjer so oni veselo vrtali.


Lahko ti, in ti to tudi povejo. Kakšne 4leta bi pa moralo vsaj držat.

Če pa nisi smotan in vsakih par let namažeš luknjico pa trajno ni problema.

m0LN4r ::

Damn zgleda bo po 17 letih treba na polotu menjati kocnike in spet malo spucat rjo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bambam20 ::

Utk je izjavil:


Če je tebe mogoče nategnit s pollitrsko kantico barve v spreju, mene ni. Poglej malo nižje in globje kaj se dogaja.


Posluš ti "strokovnjak"..

Jaz sem na avte nanšala izolacijo že leta 1994, ko si ti in teb podobni na PC-ju igrali Wolfensteina.

m0LN4r je izjavil:

Jaz edino ne razumem, zakaj bi moral delati zascito tisto od treh kron na vsake 2 leti ?
Mi damo v 15 letih zascito samo 1x gor pa je povsem dovolj, ponavadi tam po 8-10 letih odvisno kak zgleda.



Če je avto kvalitetno zaščiten ne rabiš sploh. Samo pri japoncih ne pričakujte kvalitetno zaščito, ker varčujejo na plehu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

matobeli ::

Bolš varčevat na plehu kot na inžinirjih ki bodo dejansko naredili mašino ki bo delovala kot je predpisano.

Mater, enim še zastava ne bi zarustala.

m0LN4r ::

Damn, po vseh teh skandalih je Suzuki v novega swifta dal turbo in podhranjeno kubikazo...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Posluš ti "strokovnjak"..

Jaz sem na avte nanšala izolacijo že leta 1994, ko si ti in teb podobni na PC-ju igrali Wolfensteina.

Pol ti oprostim, da leta 2018 ne ves vec dobro kaj je golf 4, kdaj si ga nazadnje videl in kako je zgledal.

bambam20 ::

Utk je izjavil:


Pol ti oprostim, da leta 2018 ne ves vec dobro kaj je golf 4, kdaj si ga nazadnje videl in kako je zgledal.


Ravno sedaj sedim v B3 modelu. Samo ni GOlf. lol.

Utk ::

Naj uganem, je brez pikice rje, do 60 na uro proizvaja nafto, do 150 jo porabi 5,5. Do b8 so to seveda se izboljsali.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Naj uganem, je brez pikice rje, do 60 na uro proizvaja nafto, do 150 jo porabi 5,5. Do b8 so to seveda se izboljsali.


Je brez pikice rje. Ni VOlwswagen , bencinar.. 6 cilindrov.. pije pa vsaj 15 litrov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22125537 (3041) KTr1sk
»

Težave pri 2 dni starem avtu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
34858524 (44304) D3m
»

Avto za pol leta - do 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517306 (14200) jalovec09
»

Sanacija rje na pragovih avtomobila

Oddelek: Na cesti
2513999 (12351) jalovec09
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364483 (3268) chucki

Več podobnih tem