» »

Safety razor

Safety razor

barakus ::

Kje v Sloveniji se da kupiti safety razor, katerga priporočate in kako se temu reče po slovensko?

Hvala!

starboi ::

Če obstaja opcija bi ti priporočal, da kupiš preko ebaya Merkur 34c, ki slovi kot eden najboljših kadarkoli proizvedenih v tem rangu. Sam ga uporabljam že kar nekaj let in se odlično obnese, saj se še nikoli nisem porezal z njim, tudi vraščanje dlak po britju je stvar preteklosti.

Še link do brivnika z žiletko :

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from...

Master_Yoda ::

Jaz sem svojo (merkur slant) nabavil preko interneta iz te spletne strani. Postnina je bila cca 10 eur (odvisno od teze sem se par stvari zraven narocil). Izbire pa kolikor hoces.

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Hvala za predloge, katere ziletke pa uporabljate?

juroz ::

Merkur 34c je že nekaj časa "out" kot eden izmed začetniških brivnikov. Je pa OK in ga imam tudi sam ampak ne vem če je vreden tega denarja. Malo poglej po forumih (badgerandblade, britev.si) katere sedaj priporočajo začetnikom.
Če bi rad za začetek dal malo manj poglej tega .
Žiletke pa odvisno, imam astro, polmar in derby. Vse so mi OK. Mogoče kje vzemi test pack ampak s temi katere sem naštel mislim da ne boš zgrešil.
Glej da boš imel tudi dobro milo.

Pa še en šhop: https://www.tvbshaving.com/ . dobre cene, edino računaj da bo malo dlje trajala dostava. Vsaj pri meni je nazadnje ko sem naročil.

Master_Yoda ::

Jaz uporabljam personna ziletke. Najbolje je verjetno da nabavis kaki mesani pack, ugotovis katere ti najbolj ustrezajo in potem gres v bulk nakup teh. Npr. ljudje zelo priporocajo Feather klingice ampak meni osebno ne odgovarjajo...

barakus ::

Tisti iz Aliexpress se mi zdi cenovno veliko bolj dostopen. Trenutno se brijem z gilette fusion na pribl. 3 dni. Imam mehko kozo in ne prav mocne dlake. Bom poskusil s tistim iz aliexpress, me zanima kaksna je sploh primerjava z npr. gilette fusion...

juroz ::

Probaj pa boš videl. Samo ne pritiskaj preveč na kožo, gledat morš pod katerim kotom briješ pa gre brez večjih pritiskov. Drugače pa počasi pa kakšen video poglej na yt pa bo. Mogoče kupi še Alum bloc če se slučajno kje urežeš.

leiito ::

Jaz imam brivnik, kar bo najbrž ustrezen prevod za safety razor, tvrdke Muhle, entry model, ki je enak Edwin Jaggerju, itak se zdijo bolj ali manj podobni, vsaj dokler ne postaneš hud navdušenec in se začneš ozirati po slantih in single blejdih. Žiletke PolSilver in Astra, ampak kot je nekdo rekel, sample pack in test, različnim ljudem sedejo različne kline.

barakus ::

Naj povem, da sem qshave razor prejel in ga uporabljam že kakšen mesec. Z njim sem zadovoljen.

Sedaj iščem še čopič, skledico in peno za ročno namešat, kakšno priporočilo iz aliexpressa?

leiito ::

Šalco ajde, čopič in milo boš pa direkt na kožo dajal, ne kupuje se to na aliexpressu. Čopiči so poceni in praktični sintetični, L'Occitane ima zelo dobrega od Plisson, krem in mil je pa morje, od solidnih poceni izdelkov a la Proraso do najboljših, Acqua di Parma npr., na Salma/Notino dobiš vse, tako kot tudi za po britju.

barakus ::

Men se to ne zdi problematično, verjetno pridejo iz iste tovarne vsi.

Kje pri nas pa se to sploh da kupit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

leiito ::

Ne pridejo vsi iz iste tovarne.

Na salma.si

St235 ::

Normalno, ker moderne sintetične čopiče delajo device v Valhali une na alixpressu pa slabo plačani kitajci.

FTad ::

Jaz sem nabavil safety razor v Müller-ju, ziletke pa v mercatorju ali sparu. pridejo okoli 1€/5kom. Dalec cenejse od raznih tro-,pet-,milijon-glavnih brivnikov in tudi bolj natancno porezejo dlako.

leiito ::

Itak, samo par tednov rabiš, da osvojiš tehniko priprave pene in britja. V bistvu se samo z mokrim britjem dejansko briješ, s kartušami je tehnika bolj šmirglanje.

Klamzi ::

https://www.shaving.ie/products/the-bas...
Bo za začetek? Z Muhle R89...

Klamzi ::

No, sem naročil in tudi prejel Muhle R89, kremi, čopič in Astro klingice...
Po prvem britju lahko rečem, da zadeva obrije zelo dobro, odnesel sem jo praktično brez ureznin, predvsem pa sem končal brez razdražene kože. Je pa res, da sem si vzel čas, ker s hitenjem bi verjetno bilo podobno kot klavnici.

Zaenkrat priporočam ;)

kumer ::

Če ni skrivnost...
Zakaj uporabljate te brivnike in ne npr gillete, wilkinson sword ipd.
Hvala
LP

FTad ::

kumer je izjavil:

Če ni skrivnost...
Zakaj uporabljate te brivnike in ne npr gillete, wilkinson sword ipd.
Hvala
LP


Jaz ga uporabljam, ker je bolj clean shave, enostavno vzdrzevanje, kline so cenejse od tistih dvo-, tro-glavih nastavkov.

njyngs ::

Tudi jaz razmišljam o safety razor. Tele "kartuše" z 4 rezili so drage ko pes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

kjut ::

Dudes, pejte na britev .si glede tega, ker so ze eksperti karsetice dajanja nasvetov o tem. Imajo le sirsi spekter izkusenj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

shawshank ::

kumer je izjavil:

Če ni skrivnost...
Zakaj uporabljate te brivnike in ne npr gillete, wilkinson sword ipd.
Hvala
LP


Veliko cenejši na dolgi rok (30€ + britvice, ki so skoraj zastonj, napram nastavkom ki so po 5€).
Clean shave, potegneš enkrat in je to to. Pomaga, če se ti hitro pozna 'razor burn'.
Lepše brije tudi brado, starejšo od 1 dneva.

sreda ::

Jaz sem ga danes kupil v rinfuzlu.
Še cena 32 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sreda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42698229 (45682) šernk
»

Britje- Harry's britvice

Oddelek: Loža
315680 (4695) perci
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131348 (21850) GrimReaper
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838741 (28566) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514362 (11584) LordTado

Več podobnih tem