» »

omišljujem si vodno..

omišljujem si vodno..

«
1
2

HyperKiller ::

hlajenje itak!

zdej me pa zanima koliko folka mi lahko naredi blok,(sam povejte.)
in za koliko denarjev.

pa to: kako pritrdite blok na proc/plato.
to je na novih platah drugače & lažje kajneda?

(jaz mam Durona 800@1071 na vii K7VZA)

sej ne mislim kr zdej prc kupit vodnega sam me pa zanima.
ko bom menjal proc. je voda že zraven.
to bo za danes vse.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

frenk ::

blok ti lahko nardi morfling al pa eddy, na plato ga pa prtitrdiš tko da ga zašravfaš na tiste 4 lukne ob socketu...če jih nimaš zamnejaj plato:)

Cranchi ::

Ja kot je omenil frenk sta onedva pravi naslov, vendar lahko ga pa narocis preko www.cool-pc.org

lp

freejack ::

... in za xy prešernov dobiš blok, ki se niti pod razno ne more kosati z MK4 domače izdelave... :D

Tic ::

freejack: A si ze vidu slučajno kaksna je razlika med morphlingovim in eddiyevim ter cool-pcjevim blokom?
Ne? No, jaz sem.

Ne govori stvari, ki jih nisi videl.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

svejk ::

no mene pa zanima kaka je razlika med zgoraj omenjenimi bloki. ocena od 1-10 bo po moje ze dovolj...

TribesMan ::

Glih tople vode ne boš pogruntal samo z dobrim blokom, dalo bi se z morphovo zasnovo pridobiti 2-3°C manjše temperature od Coolpc-jeve ob močni pumpi in zadosti velikemu radiatorju. Za P4 ki pa ima integriran heatspreader pa se zna zgoditi da bi bil Coolpc boljši od MK4, ker je MK4 narejen tako da pokrije samo ozko območje okoli jedra in bi se ob P4 ki ima večjo površino lahko odrezal slabše, sam to ni čist sigurn, vpraši morpha. Pa še neki je MK4 je cenejši.

Aja kolk debele cevi priporočate za priključitev MK4 bloka (smrekice) z Hydor L30 pumpo, bo 1/2" OK ali so predebele, kokšne ma sploh L30 priključke, na Coolpc-ju piše da so 11mm.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Eddy ::

Svejk!
Veš kako bom povedal, 0,5°C pri tamperaturi 50°C navitega procesorja ne moreš oceniti z rangom od 1-10.

Samo moram pa rečt da ne vem kako je z cool-pc bloki...
www.ekwaterblocks.com

Tic ::

Sem mel jst na infosu en blok oc CPcja, sej nevem katerega, sam vem da je bil kul.
persona civitas ;>

burkiburke ::

Ola, par odgovorov;
freejack- bloki v cool pc-ju so npr. 10K (v kompletih), 12.5K, 13.4K in to z DDV-jem. MIslim da so te cene primerene temu kaj dobiš. Sm že večkrat povedal da so bloki dobri in niso za primerjavo z Aquarius, Poseidon ali karkoli... Eddy ti si bil pri Morphilngu in ste testirali Cape bloke pa se mogoče spomniš kolika je bila razlika med MK4 in Cape KC42X2?

TribesMan- sm sigurn da bi ti Morphling priporočil silikonke 1/2". Hydor črpalke imajo priključke premera cca. 12mm in na vhodu in izhodu navoje za priključke 1/2".
Sicer ne vem o katermu bloku se pogovarjate; Cool Cases, Cape ali mojemu prototipu Unreal1?

Tic- imel si Cape KC42X2 na procu, Cape CC42-X2 za chipset in CC42-X na Geforce2, Hydor L20, BlackIce Extreme. Kolkr se spomnim sobne temperature na Teleinfosu so ble okrog ali čez 30C in temp na precej navijenemu 1700+ so bile mal čez 40C. Vse to z precej ozkimi cevi notranjega premera 6mm8-O .

m.i.h.a. ::

Evo spet vprašanje o primerjavi blokov med sabo. Pa ne, da je kaj narobe, ampak vsi bi lahko že vedeli odgovore, ker naj bi bil v delu članek, katerega bo objavil morphling. Ampak ta članek čakamo že lep cajt in to kar dela morphling je višek lenobe, pa ne govorit, da nima cajta, ker v vseh teh mesecih, ko obljubljajo članek ni bilo prikazanega še nič.

TribesMan ::

Ej mudel cool down, morph ma zdej nov kompjuter in mora najprej natedit vodno hlajenje za njega, pol bodo pa testiranja, vsaj tako sem ga jest razumel.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

Testiranj se lep cas nebo, ce sploh kdaj bodo.. vem.
persona civitas ;>

morphling1 ::

Jep, jaz sem višek človeške lenobe in se komaj premaknem iz postelje do stola da napišem za odgovor. Testa blokov vsaj iz moje strani ne bo dokler nimam narejenih določenih pomagal. Kdaj bo to, pojma nimam, mogoče nikoli...
Aja Tribesman malo nazaj si kiksnil (P4 jedro je še vedno veliko samo 146 mm2, heatspreader je pa samo ena dodatna ovira). Aja pa eni kar še ne dojamejo da moji bloki niso serijski in komercialni v bistvu je vsak malo drugačen in ker ta trenutni design vedno malenkostno spreminjam (do trenutno zadnje verzije, ki si jo dobil ti Tribes), glede na svoje testiranja probam zadevo vedno izboljševat. Moji bloki so DIY in niso primerljivi z serijskimi ala Eddijevimi ali cool-pcjevimi, prvi tako in tako niso plod nobenega testiranja ampak bolj intuicije in opazovanja drugi pa pač nemški industrijski izdelek. Oba sta dobra je pa prvi vseeno malo boljši in seveda dosti boljša kot kak Koolance, aquarius ali pa pozeidon (zalman bo nekaj drugega in bo na nivoju Cape-a)
Toliko od mene, peace & out.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

m.i.h.a. ::

Pa kaj mislite, da sem si zmislil vse skupaj, Eddy je rekel, da je testiranje končano in da ti morphling samo še pišeš članek za objavo. Sedaj pa nekaj pišete kot ,da testiranja sploh še ni bilo. Sedaj, ko že imam blok me tisti članek ne zanima preveč, pa ne razumet, da ga ne bom prebral, ampak, če bi bil že nared ne bi bilo toliko postov o tem, kateri blok je boljši.

morphling1 ::

Ja test je bil narejen, ampak bolj ko sem razmišljal kako je bil izveden manj mi je bil všeč, natančnost in izvedba meritev mi sploh ni odgovarjala, zato je sem vse skupaj tudi opustil in si rekel, da ne bom delal več nobenega testa dokler nimam cpu simulatorja, ker meritve na platah so vse preveč nenatančne, samo merjenje je bilo pa izvedeno tako na brzino, da se ni dalo poglobit v določene zadeve, ki so za tak test še kako važne.
Drugače pa če že hočete rezultate evo jih:
1. Mk4 (ver. z 0.6mm kanali in 1.5mm dnom, novejši imajo že nekaj časa 1mm (Tribesov še manj) in 0.8mm kanale, ki so manj restriktivni kot 0.6mm) 0°C
2. Eddijev blok MK3 +1°C
3. Cool-pc Cape z 1in dvema zarezama čez jedro +4°C verzija z dvema zarezama je imela dosti slabše obdelano dno, zato je lahko tu prišlo do slabšega hlajenja.
4. Cape brez zarez +5°C

Rezultate si razlagajte po svoje
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Bomo vidl dons kako pa kaj, pumpa je že pri meni doma, me je glih prejle mat klicala da so jo dostavili, zaenkrat bomo fural brez radiatorja, sam en čeber vode za probo. Upam da bo zdržal.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

urosh ::

Mene pa zanima, če ve kdo, kje dobiti / lahko naredi stikalo, ki bi pri vklopu pc-ja (12v) vklopilo šalter in ta pumpo? Kako imate te zadeve pošlihtane?

LP

svejk ::

po moje bi to lahko resil z relejem. se pravi kontakte releja das na 12 ali 5 v odv. koliko volten rele kupis. s kontakti pa povezes kontakte pumpe in to je to...

Aztech ::

ko je zi glih tema odprta me zanima ce je tole "KOOLANCE PC2-601W+CPU200S " pri Mlacomu (pa ne mi zej debatirat o mlacomu! >:D ) kaj vredno, ker bom sicer to tudi dobil?

urosh ::

Zadevo sem rešil na dost eleganten način in sicer tako, da sem na izhod iz napajalnika (tisti za monitor) priklopil gor pumpo. Pa to tako, da sem vzel en primerne kabl (napajalnk - monitor), ga precvikal, gor pa dal eno majhno vtičnico in vuala zadeva dela, kot je treba :)

Lp

QuickShot ::

jst sem pa kr molex prilotal na 220V v napajalcu in ga spelu ven, gor sm pa priklopil pumpo

T0RN4D0 ::

Hmm

vodnga bloka najbrž ni pametno pritrditi kako drugače koz z vijaki a?

Mater kak sovražm to plato;(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

urosh ::

Sigurno je najboljša varjanta preko vijakov, ker lhko reguliraš pritisk. Po mojem bi se pa dalo tudi preko tistih priključkov na podnožju (plastike). Bi pa bilo treba pazit, da ne stisneš preveč, da nabi zadeva potrgala tistih "hakeljcev", ker drugače bi pa imel problem :).
Pa saj mam jaz tudi (zaenkrat še - dokler mi morf ne zrihta bloka) slk 800 (ki ni ravno lahek) pritrjen na tiste plastike, pa ni panike. Probaj. Problem boš imel le s tem, kdo ti bo naredil blok, ki se tako pritrjuje. Ali pa zamenjaj plato.

lp

T0RN4D0 ::

No sej bom vodn hlajenje najbrž vseen naredu, pa na bratov comp montiru.

Zdej me pa zanima kak je kej z Alu vodnimi bloki? B&M bi vzel, ker je pocen.
Hladil bi pa 1800 proc, navit, kolkr se da z 1.85 v.



Pa pumpe hydor L20 pa L30, kolk so vredne?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

UWO (un.walking obj.) ::

L30 je 8-10k
Vzemi raje kak drug model od hydorja ker so dosti manjše in so tudi močne pumpe. Ker ta ki bi jo ti rad je kar velika.

T0RN4D0 ::

Ne bi je vzel... sam vidu sm oglas.

Kupujem čim cenejšo pumpo. to bo njabrž potopna

ve kdo za kako pocen?
lahk je tud rablena:)

pa res ne ve noben nč o alu vodnih blokih?:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

QuickShot ::

Hja mislim, da ima zelo malo ljudi alu vodne bloke, ker se pol vodno hlajenje sploh ne splača (učinek je enak kot pri dobrem zračnem hlajenju z bakrenim hladilnikom).

Poleg tega pa je razlika v ceni med bakrom in aluminijem zanemarljivo majhna.

T0RN4D0 ::

Ja, v materialu že, sam alblok dobim za 4k, Cu p 2x tolk :\

pa bi hladil ta proc?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

QuickShot ::

Ja hladil bi ga že, samo ne vem kolk bi ga lahko navil.

Temperatura proca z alu blokom je približno 5 stopinj C višja kot pa z bakrenim blokom.

T0RN4D0 ::

Mislim, da bo kr alu. Bo že hladil. to bo POCENI vodno hlajenje

poceni = cena povprečnega zračnega hlajenja:))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Sid Izprijeni ::

Mal ga serješ. Poceni vodno hlajenje je kot poceni terenc.

Ni terenc. Je samo za na cesto. Stran vržen denar za šminko.

IMHO. :)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

T0RN4D0 ::

Dobr bo.

in:
Ne bo moj dnar:D sej to bo zdej brat meu
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TESKAn ::

Če maš plac, se ti splača dat 8k za L30 pumpo. Zadevca fino močna plus ima zraven priključke za cevi, tako da je montaža sila preprosta. Je pa res, da porabi zadeva 22w, kar se pa že malo pozna...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

T0RN4D0 ::

ka to kr na molex priključiš?

Ker tist napajalc je 230W, pa xp 1800 je gor... :D

bi pa še pomožnga montiru.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TESKAn ::

Napajalc maš švoh...
Drugače se pa pumpa priklopi na 230 V. Na kake 12V pumpe raje pozabi, dela tolk hrupa da laže zdržiš poleg kake delte...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

T0RN4D0 ::

Neee, napajalc je ja ZloUltraExtraMnogo SuperMočn:)

Zdej bi pa še wprašu, kake cevi priporočate. (in kje se jih da dobit [ne Lj, bolj cele pa maribor, krško...)

Na črpalki je izhod 10 mm. To bom povezu z blokom.

blok pol naprej z radiatorjrem- kaj nej nrdim z razliko ? (npr12mm-15mm?

Če bom črpalko uporablu kot potopno ma pol 'vhod' 15mm, isto kot radiator...to je ql ,
sam je še najmanjši problem, ker drugač bi blap pač potopna :)

pol morm kupt 2 debelini cevi z notranjim premerom 10 in 15 mm.
Če bo vse p sreči bo mel blok 1/2 '' priklučke, da bojo vsi različni

Morm na kej posebi pazit pr ceveh?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Hrenowsky ::

Ljudje, jaz imam en problem.
Pred kratkim sem si kupil Thermaltakeovo vodno hlajenje Aquarius 2.
Po napotkih user's manuala sem vse skupaj sestavil in prikopil,
vendar to in mmoj procesor nic bolje hladilo.
Procesor AMD Barthon 2500+ je imel med delom 53 stopinj,
in ko se je sistem ogrel je tudi v mirovanju ostal na 52 stopinjah.
Zanima me ce ima kdo razlago za to, ker sem v marcevskem Jokerju
bral testis in je bil AMD 3000+ hlajen na 38 stopinj MED DELOM!!!



P.S.: Zanima me kje bi lahko dobil tudi kaksno mocnejso
mesanico za v vodo in kje se jo dobi.

Moj E-Mail je: anze_hrvat@volja.net Za pomoc se vam zahvaljujem!
.:Biological insanity:.

BaRtMaN ::

Mocnejsa mesanica za vodo? Lepo te prosim. Rabiš destilirano vodo + nekaj antifriza proti algam. Če ti aquarius ne hladi dobro, je to po vsej verjetnosti zaradi slabega stika vodnega bloka s procesorjem!

QuickShot ::

Lahko pa da imaš radjator na napačnem mestu in ne hladi dobro.

Močnejša mešanica ? (mogoče živo srebro) :D

svejk ::

kako se vezejo hladilke za nb, proc in graficno: vzporedno ali zaporedno.
ker vzporedna vezava bolje hladi (po moje) samo jo je tezje izvest...ali se motim?

nikonezna ::

pri vzporedni vezavi zgubiš moč pretoka in hitrost...(večji volumen, večja površina in s tem več trenja, pa še več ovir-t ali y členi) Najbolje je da vežeš kar zaporedno iz cpu na nb in nato na gpu...zaradi ostrega ovinka pa kar na gpu in nato na nb. V slučaju če imaš dva izhoda na CPU daj enega na nb in drugega na gpu (tako mam jaz:D )
brez podpisa

svejk ::

katero pumpo pa imas, da ima dva izhoda

nikonezna ::

Kdo ima dva izhoda na pumpi???:\ :D
Na cpu bloku imam en večji vhod in dva manjša izhoda, iz katerih mi gresta dve cevi. Na eno je priključen nb, na drugo pa gpu blok. Ta dva pa se združita za it v pumpo, iz katere gre v radiator, ki je povezan na vhod cpu bloka.
Am...zdej je mogoče malček bolj razumljivo:P
brez podpisa

pingec ::

Malo obujam temo ker sem zasledil da priporočate za podobne komponente kot mam jaz 1/2" silikonske cevi sam v cool-pcju majo 14/10mm 12/16mm in 12/18mm silikonsko cev zdej pa ne vem ne koliko je 1/2" v mm in niti al se gleda notranji al zunanji premer oz. katera od teh ustreza 1/2"? Zanima me tudi če se da še v kakšni trgovini dobiti te cevi.

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

DjTonic ::

1/2" je cca 12,7 cm se pravi malo manj kot 13mm. Največkrat se gleda na notranji premer (Cevi), pri Antartici so podali zunanju premer v navezi s Push-In priključki (Tudi Inox/Smrekice so označeni z zunanjim. Jaz imam naprimer 13/17 PVC cevi in sem z njimi zelo zadovoljen. So pa manj upogljive kot silikonske pa ne hlapijo. Cena je več kot 10x nižja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

pingec ::

Ok bom vzel 12mm sam me zanima al vzamem debelo al tanko torej al ma zunanji premer 16 al 18?

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

LittleDevil ::

Da ne bom odpiral novo temo...
Zanima me kakšno zaporedje je najbolj učinkovito za hlajenje? Ali se sploh kaj pozna ali ne?
Ali je dobro da gre iz črpalke voda takoj na CPU blok, ali je dobro da gre prej v radiator?

LP

Nejc Pintar ::

vrstni red naj nebi bil bistven
Lahko je biti prvi, če si edini!

DjTonic ::

O tem smo veliko debatirali pred cca pol leta. Jaz imam npr iz pumpe direkt na cpu blok, nekateri prej v radiator. Vendar razlik praktično ni za opazit.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353023 (2434) MasterMiG
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018366 (6466) Jackass
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838834 (6546) Jackass
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545450 (3940) T0RN4D0
»

Kaj vse za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161591 (1418) koli99

Več podobnih tem