» »

hitrost ventilatorja

hitrost ventilatorja

raab himself ::

Pred kratkim sem kipil dva ventilatorja ter jih namontiral v ohišje.En je priključen na matično plato drug p na napajanje (za cd rom,..).Z interneta sm si potehno program speed-fen, vendar mi ta kaže obrate samo ventilatorja ki jena procesorju!!Zanima me kje lahko nastavim še ta dva ventilatorja ??v biosu sem pregledal že vse a nisem našel prav nič


prosim za pomoč

Scorpia ::

1. Poglej ali ima ventilator tri tenka kabla (črn, rumen, rdeč), sam danes imajo vsi to
2. Matična plošča posebi novejše imajo tri priključke za ventilator, stare večinoma dve. en priključek je CPU ventilator in ta lahko tudi meri št. vrtljajev in tudi nadzoruje. pol ostaneta še dva priključka večinoma sam eden meri vrtljaje drug pa ne. tko da še enkrat poglej kje si tistega na plato priklopil. Ta drugi ventilator ti bo delal na maximum, ker si priklopil direkt na napajalc in ne na plato. vrtljaji ti ne bodo pisali zato ker noben kabel med napajalcem in plato ne pošilja podatke.
////

raab himself ::

Ja v bustvu ma sam dva prklučka na plati en je c fan 1-cpu,drug pa s fan-system in mislim d bi moral imeti oba možnost meritve vrtljajev.Ja pozabil sem dodat d sta ventilatorja krmiljena s pomočjo toplotnega senzorja tako d se hitrost uravnava glede temp. v ohišjo ,vrtljaji me zanimajo tako da bi videl kolk se vrti p če sem dal topl. senzorje na pravo mesto.

Scorpia ::

no zgleda da ti plata podpira za sam cpu da ti meri
npr. pri men imam 3 priključka , pa mi sam 2 merita. pri ta stari plati ima dva priključka pa sam en meri. sam mal bolj drage plate podpirajo da merijo vse priključke ki jih ima.
////

raab himself ::

hja sm zakaj je pa pol v bosu pod system health cpu fen ki ima cca 2500 obratov ter system fen ki je pa 0????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konektorji matična/napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
191297 (936) _Denny_
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202840 (2344) Pyr0Beast
»

Problem regulacije CPU ventilatorja z matično ploščo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131681 (1375) SHORTEE
»

Regulacija CPU ventilatorja? Visoka temp. cpu-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
52458 (2336) umax
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262219 (1833) mmisv

Več podobnih tem