» »

Audio-video snemanje groženj, to velja kaj sploh v SLO?

Audio-video snemanje groženj, to velja kaj sploh v SLO?

«
1
2

shintaro ::

Mene zanima če snemanje groženj sploh velja kaj za policijo .. Kot povod do ukrepov

Konkretno je težava da človek noče zdravniku, ker nujno rabi terapijo... neprišteven že skoraj leto.. psihiatrinja pravi da mora on do nje , da oni ne morejo pridet na teren. Edino če se kliče policijo. In to seveda bi se rad izogibal.

Verbalno nasilje in hudo žaljenje vsak dan vsem v družini + grožnje + občasno razbijanje vrat, aparatov - resno se bojim (plus muzika do 2 zjutraj da ne moreš spat, rečeš nižaj in dobiš nazaj 'kreten neumen')
.. dovolj da bi enkrat stegnil roko in bi že bil pripravljen me pretepst za v UKC , zato nisem nikoli stegnil roke v zadnjih nekaj let - tako z bolano osebo ni učinka

Jaz ga malo manj obsojam kot drugi, ker vem da je neprišteven.. To zavedanje pa mi nič ne pomaga. v Praksi nevem kdaj me bo napadel in vzel opremo kot mi grozi vsak drugi dan.
Pustimo backstory, itak je sploh ni, človek je hudo psihično zbolel in to je ves backstory.

Imam nekaj video posnetkov, kjer grozi da bo nas več oseb, z železno palco prebutal.. da bo zažgal hišo. In tako dalje.

Mene zanima če ta posnetek kaj velja policji , al je brezpredmeten ker snemanje ni dovoljeno v slo. .. oz. to je nič ...
Konkretno bi rad da, če recimo pride do tega da pridejo , razumejo da je zadeva psihiatrične stroke in privedejo zdravstveno pomoč ki bo odločila naprej (recimo hospitalizacija) ... in če tisti moment ko so tukaj ne dojamejo da je nujno potreba psih. pomoč , bi jim pokazal posnetke kjer grozi in tako dalje, kjer mislim da vsak malo bolj napreden razume da je to bolana oseba.


TLDR: Snemaš grožnje človeka, to je vredno nič al ima kaj vrednosti v slo. in pred policijo in recimo dokaz za zdravnike? Ne govorim jaz o žaljivkah in brezveznih grožnjah... grožnje z železno palco in jaz poznam osebo in vem da je sposoben to naredit.
  • spremenil: Mavrik ()

D3m ::

shintaro je izjavil:

Mene zanima če snemanje groženj sploh velja kaj za policijo .. Kot povod do ukrepov

Konkretno je težava da človek noče zdravniku, ker nujno rabi terapijo... neprišteven že skoraj leto.. psihiatrinja pravi da mora on do nje , da oni ne morejo pridet na teren. Edino če se kliče policijo. In to seveda bi se rad izogibal.

Verbalno nasilje in hudo žaljenje vsak dan vsem v družini + grožnje + občasno razbijanje vrat, aparatov - resno se bojim (plus muzika do 2 zjutraj da ne moreš spat, rečeš nižaj in dobiš nazaj 'kreten neumen')
.. dovolj da bi enkrat stegnil roko in bi že bil pripravljen me pretepst za v UKC , zato nisem nikoli stegnil roke v zadnjih nekaj let - tako z bolano osebo ni učinka

Jaz ga malo manj obsojam kot drugi, ker vem da je neprišteven.. To zavedanje pa mi nič ne pomaga. v Praksi nevem kdaj me bo napadel in vzel opremo kot mi grozi vsak drugi dan.
Pustimo backstory, itak je sploh ni, človek je hudo psihično zbolel in to je ves backstory.

Imam nekaj video posnetkov, kjer grozi da bo nas več oseb, z železno palco prebutal.. da bo zažgal hišo. In tako dalje.

Mene zanima če ta posnetek kaj velja policji , al je brezpredmeten ker snemanje ni dovoljeno v slo. .. oz. to je nič ...
Konkretno bi rad da, če recimo pride do tega da pridejo , razumejo da je zadeva psihiatrične stroke in privedejo zdravstveno pomoč ki bo odločila naprej (recimo hospitalizacija) ... in če tisti moment ko so tukaj ne dojamejo da je nujno potreba psih. pomoč , bi jim pokazal posnetke kjer grozi in tako dalje, kjer mislim da vsak malo bolj napreden razume da je to bolana oseba.


TLDR: Snemaš grožnje človeka, to je vredno nič al ima kaj vrednosti v slo. in pred policijo in recimo dokaz za zdravnike? Ne govorim jaz o žaljivkah in brezveznih grožnjah... grožnje z železno palco in jaz poznam osebo in vem da je sposoben to naredit.


To je to. Tudi, če je neprišteven ga ne moremo prisiliti. Sam se mora za to odločiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shintaro ::

D3m je izjavil:

shintaro je izjavil:

Mene zanima če snemanje groženj sploh velja kaj za policijo .. Kot povod do ukrepov

Konkretno je težava da človek noče zdravniku, ker nujno rabi terapijo... neprišteven že skoraj leto.. psihiatrinja pravi da mora on do nje , da oni ne morejo pridet na teren. Edino če se kliče policijo. In to seveda bi se rad izogibal.

Verbalno nasilje in hudo žaljenje vsak dan vsem v družini + grožnje + občasno razbijanje vrat, aparatov - resno se bojim (plus muzika do 2 zjutraj da ne moreš spat, rečeš nižaj in dobiš nazaj 'kreten neumen')
.. dovolj da bi enkrat stegnil roko in bi že bil pripravljen me pretepst za v UKC , zato nisem nikoli stegnil roke v zadnjih nekaj let - tako z bolano osebo ni učinka

Jaz ga malo manj obsojam kot drugi, ker vem da je neprišteven.. To zavedanje pa mi nič ne pomaga. v Praksi nevem kdaj me bo napadel in vzel opremo kot mi grozi vsak drugi dan.
Pustimo backstory, itak je sploh ni, človek je hudo psihično zbolel in to je ves backstory.

Imam nekaj video posnetkov, kjer grozi da bo nas več oseb, z železno palco prebutal.. da bo zažgal hišo. In tako dalje.

Mene zanima če ta posnetek kaj velja policji , al je brezpredmeten ker snemanje ni dovoljeno v slo. .. oz. to je nič ...
Konkretno bi rad da, če recimo pride do tega da pridejo , razumejo da je zadeva psihiatrične stroke in privedejo zdravstveno pomoč ki bo odločila naprej (recimo hospitalizacija) ... in če tisti moment ko so tukaj ne dojamejo da je nujno potreba psih. pomoč , bi jim pokazal posnetke kjer grozi in tako dalje, kjer mislim da vsak malo bolj napreden razume da je to bolana oseba.


TLDR: Snemaš grožnje človeka, to je vredno nič al ima kaj vrednosti v slo. in pred policijo in recimo dokaz za zdravnike? Ne govorim jaz o žaljivkah in brezveznih grožnjah... grožnje z železno palco in jaz poznam osebo in vem da je sposoben to naredit.


To je to. Tudi, če je neprišteven ga ne moremo prisiliti. Sam se mora za to odločiti.


neprišteven si lahko koliko hočeš, DOKLER NE MOTIŠ okolice. In tukaj ni samo motnja okolice, ogroženi smo vsi tukaj.

Torej neprišteven k je nevaren za okolico rabi ustrezno zdravljenje in to je ta primer.
Resda ne moreš ga prisilit, EDINO če pokličeš policijo, oni pa ga lahko tam spravijo.


En dan reče da bo šel, drugi dan neke bolane pogoje daje, kot to da mu prepiše hišo, kupi telefon in ostale bolane stvari k ni povohal dela že dosti let. Wtf ?

Torej tako bolan človek, v tako hudi psihozi, ne more sam dojet da mora nujno do zdravnika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

janig ::

shintaro je izjavil:

Snemaš grožnje človeka, to je vredno nič al ima kaj vrednosti v slo. in pred policijo in recimo dokaz za zdravnike? Ne govorim jaz o žaljivkah in brezveznih grožnjah... grožnje z železno palco in jaz poznam osebo in vem da je sposoben to naredit.

Si se pogovoril s psihiatrinjo o tem?

imagodei ::

D3m je izjavil:

To je to. Tudi, če je neprišteven ga ne moremo prisiliti. Sam se mora za to odločiti.

To ne drži. Če je nevaren sebi ali drugim, ga lahko psihiater prisilno zadrži na zaprtem oddelku. V praksi je zadeva sicer malo bolj komplicirana, vplesti se mora tudi sodnik, ki odredi pridržanje, zato psihiatri želijo bolnika prepričati, da sam privoli v hospitalizacijo.

Ampak to tu sploh ni vprašanje, ki ga je zastavil OP.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

shintaro je izjavil:

D3m je izjavil:

shintaro je izjavil:

Mene zanima če snemanje groženj sploh velja kaj za policijo .. Kot povod do ukrepov

Konkretno je težava da človek noče zdravniku, ker nujno rabi terapijo... neprišteven že skoraj leto.. psihiatrinja pravi da mora on do nje , da oni ne morejo pridet na teren. Edino če se kliče policijo. In to seveda bi se rad izogibal.

Verbalno nasilje in hudo žaljenje vsak dan vsem v družini + grožnje + občasno razbijanje vrat, aparatov - resno se bojim (plus muzika do 2 zjutraj da ne moreš spat, rečeš nižaj in dobiš nazaj 'kreten neumen')
.. dovolj da bi enkrat stegnil roko in bi že bil pripravljen me pretepst za v UKC , zato nisem nikoli stegnil roke v zadnjih nekaj let - tako z bolano osebo ni učinka

Jaz ga malo manj obsojam kot drugi, ker vem da je neprišteven.. To zavedanje pa mi nič ne pomaga. v Praksi nevem kdaj me bo napadel in vzel opremo kot mi grozi vsak drugi dan.
Pustimo backstory, itak je sploh ni, človek je hudo psihično zbolel in to je ves backstory.

Imam nekaj video posnetkov, kjer grozi da bo nas več oseb, z železno palco prebutal.. da bo zažgal hišo. In tako dalje.

Mene zanima če ta posnetek kaj velja policji , al je brezpredmeten ker snemanje ni dovoljeno v slo. .. oz. to je nič ...
Konkretno bi rad da, če recimo pride do tega da pridejo , razumejo da je zadeva psihiatrične stroke in privedejo zdravstveno pomoč ki bo odločila naprej (recimo hospitalizacija) ... in če tisti moment ko so tukaj ne dojamejo da je nujno potreba psih. pomoč , bi jim pokazal posnetke kjer grozi in tako dalje, kjer mislim da vsak malo bolj napreden razume da je to bolana oseba.


TLDR: Snemaš grožnje človeka, to je vredno nič al ima kaj vrednosti v slo. in pred policijo in recimo dokaz za zdravnike? Ne govorim jaz o žaljivkah in brezveznih grožnjah... grožnje z železno palco in jaz poznam osebo in vem da je sposoben to naredit.


To je to. Tudi, če je neprišteven ga ne moremo prisiliti. Sam se mora za to odločiti.


neprišteven si lahko koliko hočeš, DOKLER NE MOTIŠ okolice. In tukaj ni samo motnja okolice, ogroženi smo vsi tukaj.

Torej neprišteven k je nevaren za okolico rabi ustrezno zdravljenje in to je ta primer.
Resda ne moreš ga prisilit, EDINO če pokličeš policijo, oni pa ga lahko tam spravijo.


En dan reče da bo šel, drugi dan neke bolane pogoje daje, kot to da mu prepiše hišo, kupi telefon in ostale bolane stvari k ni povohal dela že dosti let. Wtf ?

Torej tako bolan človek, v tako hudi psihozi, ne more sam dojet da mora nujno do zdravnika!


Ne bo pomagalo dokler ne pride do tragedije.

imagodei je izjavil:

D3m je izjavil:

To je to. Tudi, če je neprišteven ga ne moremo prisiliti. Sam se mora za to odločiti.

To ne drži. Če je nevaren sebi ali drugim, ga lahko psihiater prisilno zadrži na zaprtem oddelku. V praksi je zadeva sicer malo bolj komplicirana, vplesti se mora tudi sodnik, ki odredi pridržanje, zato psihiatri želijo bolnika prepričati, da sam privoli v hospitalizacijo.

Ampak to tu sploh ni vprašanje, ki ga je zastavil OP.


Sam se ne bo spravil na psihiatrijo. Policaji, če ne bo prišlo do česa hudega tudi ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

shintaro ::

janig je izjavil:

shintaro je izjavil:

Snemaš grožnje človeka, to je vredno nič al ima kaj vrednosti v slo. in pred policijo in recimo dokaz za zdravnike? Ne govorim jaz o žaljivkah in brezveznih grožnjah... grožnje z železno palco in jaz poznam osebo in vem da je sposoben to naredit.

Si se pogovoril s psihiatrinjo o tem?

Ja. In je bil v preteklosti že pri njej, torej ima zgodovino tega.

Ona preprosto mi gre ful na roko in reče da ga sprejme kadar hoče, čeprav ima čakalno dobo 250 dni lol. Niti napotnice ne nič, direkt ga sprejme, Tole sem zrihtal.

ON PA NOČE IT IN zganja teror naprej!

Na žalost mi je tudi ona rekla, ko je kritično da pokličem policijo. In če se to zgodi nočem da samo mu dajo kazen al neki ampak da zdravnik odloči kako naprej.

imagodei je izjavil:

D3m je izjavil:

To je to. Tudi, če je neprišteven ga ne moremo prisiliti. Sam se mora za to odločiti.

To ne drži. Če je nevaren sebi ali drugim, ga lahko psihiater prisilno zadrži na zaprtem oddelku. V praksi je zadeva sicer malo bolj komplicirana, vplesti se mora tudi sodnik, ki odredi pridržanje, zato psihiatri želijo bolnika prepričati, da sam privoli v hospitalizacijo.

Ampak to tu sploh ni vprašanje, ki ga je zastavil OP.


jo... Imaš dve možnosti .. Ali sam podpišeš da se strinjaš z zdravljenjem, al pa si najebal in ti bo sodišče dalo tudi po 2 , 3 mesca bivanja v bolnici, odvisno kaj si zganjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

imagodei ::

D3m je izjavil:

Sam se ne bo spravil na psihiatrijo. Policaji, če ne bo prišlo do česa hudega tudi ne.

Saj to sploh ni prava pot. Če sumiš, da je človek bolan, kličeš (dežurnega) zdravnika, ki napiše napotnico za k psihiatru. Če presodi, da je stanje nujno, pa se bolnik ne strinja oziroma celo postane nasilen, zdravnik obvesti policijo za spremstvo.
- Hoc est qui sumus -

K0l1br1 ::

Zakon o duševnem zdravju ureja sprejem brez privolitve, pobudnik pa je lahko npr. CSD.


(1) Zdravljenje osebe v oddelku pod posebnim nadzorom brez njene privolitve je dopustno, če so izpolnjeni vsi naslednji pogoji:

- če ogroža svoje življenje ali življenje drugih ali če huje ogroža svoje zdravje ali zdravje drugih ali povzroča hudo premoženjsko škodo sebi ali drugim,

- če je ogrožanje iz prejšnje alineje posledica duševne motnje, zaradi katere ima oseba hudo moteno presojo realnosti in sposobnost obvladovati svoje ravnanje in

- če navedenih vzrokov in ogrožanja iz prve in druge alineje tega odstavka ni mogoče odvrniti z drugimi oblikami pomoči (z zdravljenjem v psihiatrični bolnišnici izven oddelka pod posebnim nadzorom, z ambulantnim zdravljenjem ali z nadzorovano obravnavo).

shintaro ::

imagodei je izjavil:

D3m je izjavil:

Sam se ne bo spravil na psihiatrijo. Policaji, če ne bo prišlo do česa hudega tudi ne.

Saj to sploh ni prava pot. Če sumiš, da je človek bolan, kličeš (dežurnega) zdravnika, ki napiše napotnico za k psihiatru. Če presodi, da je stanje nujno, pa se bolnik ne strinja oziroma celo postane nasilen, zdravnik obvesti policijo za spremstvo.

jaz sem že govoril z dohtarco k je res ful dobra in vem da ga bi spravla vsaj na nek nivoj normalen obnašanja.. ostalo pač da ni še slišal za delo v lajfu je druga stvar. glavno da je normalno obnašanje brez nasilja.


Zrihtal sem to da ga sprejme VEDNO kadar hoče, brez napotnice. Ampak nikakor nam ne uspe ga spravit do nje! In edina rešitev je , ko je spet agresiven in to je vsak dan, klicat policijo..

In jaz bi probal vse možne varjante preden se odločiš za tako drastično odločitev kot klicat plave prijatelje

K0l1br1 je izjavil:

Zakon o duševnem zdravju ureja sprejem brez privolitve, pobudnik pa je lahko npr. CSD.


(1) Zdravljenje osebe v oddelku pod posebnim nadzorom brez njene privolitve je dopustno, če so izpolnjeni vsi naslednji pogoji:

- če ogroža svoje življenje ali življenje drugih ali če huje ogroža svoje zdravje ali zdravje drugih ali povzroča hudo premoženjsko škodo sebi ali drugim,

- če je ogrožanje iz prejšnje alineje posledica duševne motnje, zaradi katere ima oseba hudo moteno presojo realnosti in sposobnost obvladovati svoje ravnanje in

- če navedenih vzrokov in ogrožanja iz prve in druge alineje tega odstavka ni mogoče odvrniti z drugimi oblikami pomoči (z zdravljenjem v psihiatrični bolnišnici izven oddelka pod posebnim nadzorom, z ambulantnim zdravljenjem ali z nadzorovano obravnavo).



ODLIČNO- na to sem razmišljal danes zjutraj-. Če bi bla možnost da bi to reševal na CSD ? Mislite da CSD bi lahko kaj ukrepal v tej smeri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

D3m ::

Oglasi se. Danes so uradne ure.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

shintaro je izjavil:

jo... Imaš dve možnosti .. Ali sam podpišeš da se strinjaš z zdravljenjem, al pa si najebal in ti bo sodišče dalo tudi po 2 , 3 mesca bivanja v bolnici, odvisno kaj si zganjal.

Ni res.

Pravica do svobodnega gibanja in odločanja o sebi je precej visoko na seznamu ČP in je tudi ustavno zagotovljena.

Ob sprejemni obravnavi na psihiatriji se bolnika poskuša prepričat, da sodeluje. Če pacient ne sodeluje, se obvesti sodnika, ki se nariše v psihiatrični ustanovi in podpiše papirje za začasno zadržanje osebe. V roku najkasneje nekaj dni se mora sestati team psihiatrov (mislim da sodeluje tudi sodnik), ki odredi nadaljnje postopke. Vsekakor zadržanje po 2-3 mesece ni kar avtomatično, ampak se sproti ocenjuje stanje bolnika.

Vir - primer smo imeli v ožji družini.
- Hoc est qui sumus -

ginekk ::

A je kakšna oseba zunaj ožjega kroga, kateri še vedno zaupa in jo posluša? Tak naj to osebo skuša prepričat.
Če ga ni, žal ostane samo zgoraj navedeno. Zaščite so na mestu zaradi morebitnih zlorab.

D3m ::

Dvomim. OP?
|HP EliteBook|R5 6650U|

K0l1br1 ::

shintaro je izjavil:

Mislite da CSD bi lahko kaj ukrepal v tej smeri?
Poznam primer, kjer je CSD predlagatelj, pa tudi brez števila primerov, kjer se je folku utrgalo, pa so jih policaji pospravili na Polje, kjer je nato prišel sodnik. Vendar se jim je fajn trgalo. Nato so jih včasih pridržali, včasih so privolili, včasih pa ni bilo pogojev za pridržanje in so jih izpustili.

shintaro ::

@ginekk = trenutno je tolko bolan, da je misli da je najelpši in najbolj sposoben človek na svetu. VSI SO IDIOTI ZA NJEGA DOBESEDNO, žali VSE ... vseh v družini. Ti dam primer en človek mu je PODARIL i7 računalnik za une njegove glupe igre igrat, zaslužil ni 0.00000001% kot ta ko mu je podaril... in ga slišiš čez par dni kako je ta ćlovek največji idiot in tako dalje... a če primerjaš tega človeka k ma svojo hišo pr isitih letih k on, on pa že dosti let ve samo igre igrat.. razumeš da je tolko bolan da niti ne razume osnovnih stvareh. Medsebojni normalni odnosi z njim so utopia. Dejansko si ti lahko Bill Gates tam pred faco njegovo, boš ti še vedno za njega idiot!
In to vse izvira iz bolezni.

Torej te osebe ni, tudi pa če bi bla, on rabi terapijo (psihiater+zdravila), ne pogovor. Zaradi mene samo naj gre do nje, in lahko se zdravi doma. Ne zahtevam da cel lajf jemlje to, ampak vsaj nekaj mesecev da se reši psihoze. potem se gleda naprej-. Na žalost druge rešitve , ni. Zdravnica dobro ve kolko je ura pri njemu, saj je nekoč hodil k njej. In sva oba zaključlja da bi hospitalizacija mu dosti dobrega naredila.

teh oseb tukaj ni, vsi so zatopljeni v svoje delo in svoje interese. očeta ni, je umrl 1993. Plus tega ne moreš zahtevat pozornost za te zadeve razen občasno, od nekoga k ni al mama al oče. In mama nima pojma ravnat z njim.

Visok je skoraj 2 metra in močen in ni mačji kašelj za obvladat .. bolj kot drugo je čisto zmešan.

Ok let's cut the bullshit. Bom šel na CSD in tam pol naprej to reševal , ker na vsak način hočem brez policije to rešit.
(bom na CSDju pokazal posnetke k imam)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

imagodei ::

Začetek je tak, da ko je človek podivjan in ko se počutite ogrožene, kličete nujno zdravniško pomoč, ob enem pa poveste, da je človek nerazsoden, nevaren. Policija in zdravnik bodo prišli v tandemu.

Če vas je res strah, je to edino razsodno, briga te, kaj si bodo mislili sosedje, ko bo prišla policija. Če je stanje res nevzdržno, potem sedaj živite v zanikanju, ko si nočete priznat, da ste že tako daleč, da je treba vplesti tudi policijo. In ta denial utegnete gnat tako dolgo, dokler se nekomu ne bo nekaj zgodilo.

Če: A) iskreno želite pomagat osebi in ne gre za neka maščevanja, potem nimate kaj imeti slabe vesti in če B) želite pomagat sebi, potem prenehajte s pomisleki glede policije. Duševne težave ne bodo minile same od sebe, stanje je itak nevzdržno in bolje ne bo nikoli, čeravno so vmes obdobja, ko se človek "počuti bolje". Ne ukvarjajte se s tem, kako vas bo bolna oseba kasneje še zaradi policije drkala v glavo. Glavno je, da se začne zadeva reševat.

Policajem in zdravniku lahko na licu mesta konec koncev poskusiš pokazat posnetke. Četudi niso dost dobri kot dokaz, jih bodo vzeli v obzir pri svoji odločitvi. In četudi hospitalizacija prvič ne bi bila uspešna, bo obravnava v psihiatrični ustanovi uradno zabeležena. Ko se bo zgodilo 2., 3., bo težko najti izgovor, zakaj ga ne zadržati na zaprtem oddelku.
- Hoc est qui sumus -

shintaro ::

imagodei je izjavil:

Začetek je tak, da ko je človek podivjan in ko se počutite ogrožene, kličete nujno zdravniško pomoč, ob enem pa poveste, da je človek nerazsoden, nevaren. Policija in zdravnik bodo prišli v tandemu.


že prej sem te hotel popravit pri prejšnem postu kako poteka (in je nekako drugače)

Tukaj se spet motiš. Sem že klical lansko poletje 112 in opisal problem, to je blo ko je zaplenil računalnik, ga zaklenil v sobo in se šel napit peš v mesto (in pol klicat nas da ga pridemo iskat lol) ..
drugi dan je pol grozil, meni razbil WiFi desktop adapter .. in sm se bal da bomo slabo končali in sm jih klical povedal

In kaj so mi rekli? Kliči policijo!

No?

imagodei je izjavil:


Če: A) iskreno želite pomagat osebi in ne gre za neka maščevanja, potem nimate kaj imeti slabe vesti in če B) želite pomagat sebi, potem prenehajte s pomisleki glede policije. Duševne težave ne bodo minile same .


absolutno nobenega maščevanja... čeprav sm že vse možno slišal od njega, kar mi še največji sovražnik ni rekel (resno tako hudo) , še vedno mu želim najbolje saj je družina. Jaz mu hočem pomagat, ne se maščevat. Poleg tega do dobi pomoč, bom jaz in ostali imeli nek nivoj vsakodnevni. Ker trenutno jaz dobesedno ne morem verjet kako mi sploh kaj uspe naredit v življenju, pa naj bo to še najmanjši dosežek, v takem okolju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

imagodei ::

shintaro je izjavil:

Ne zahtevam da cel lajf jemlje to, ampak vsaj nekaj mesecev da se reši psihoze.

Te moram razočarat, ponavadi to ne deluje tako. Je kar dolgotrajna, če ne doživljenjska terapija. In zahteva tudi bolnikovo disciplino.

shintaro je izjavil:

In sva oba zaključlja da bi hospitalizacija mu dosti dobrega naredila.

Pa ti še ni predlagala vpletanja policije? Verjetno ti je, pa si se odločil, da tega pa ne boš počel? Vsaj tako je bilo v našem primeru.

shintaro je izjavil:

Ok let's cut the bullshit. Bom šel na CSD in tam pol naprej to reševal , ker na vsak način hočem brez policije to rešit.
(bom na CSDju pokazal posnetke k imam)

Eh, CSD danes sigurno ne bo ničesar predlagal. Še najmanj hospitalizacijo. Menim, da bo CSD karkoli predlagal šele, ko se bodo z njim pomenili, to pa pomeni, da ga morajo sprejeti v obravnavo, opravit pogovor z njim, z družinskimi člani...

Za nujne primere so na voljo nujna medicinska pomoč + policija.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

Če se bo za to sam odločil, da gre na obravnavo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shintaro ::

jaz bom to speljal preko CSD. Naj se oni pogovorijo z njim, bodo v milisekundah ugotovili , plus posnetki, da je totalno neprišteven.

@imagodei, glede dolgotrajnega , je odvisno od človeka in discipline ja... vem da lahko greš v remisijo za dooooooooooooooooooolgo, ampak moreš jo sprožit z jemanjem vsaj nekaj mesecev. Večinoma primerov je pa na žalost kot si rekel

@Dem mislim da CSD pride na dom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

D3m ::

Če pridejo na dom toliko boljše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

A si spet prisel prodajat pravljice in zagovarjat svoj prav?

Imagodei ti je lepo in kulturno pojasnil kaksen je ustrezen postopek (po opisanem sodec je imel s tem osebno izkusnjo), ampak ti si spet pameten v tri dni in bos svoj fiktiven scenarij lazje razresil z CSD in ne vem se kom.

imagodei ::

shintaro je izjavil:

imagodei je izjavil:

Začetek je tak, da ko je človek podivjan in ko se počutite ogrožene, kličete nujno zdravniško pomoč, ob enem pa poveste, da je človek nerazsoden, nevaren. Policija in zdravnik bodo prišli v tandemu.


že prej sem te hotel popravit pri prejšnem postu kako poteka (in je nekako drugače)

Tukaj se spet motiš. Sem že klical lansko poletje 112 in opisal problem, to je blo ko je zaplenil računalnik, ga zaklenil v sobo in se šel napit peš v mesto (in pol klicat nas da ga pridemo iskat lol) ..

In kaj so mi rekli? Kliči policijo!

No?

Vse je odvisno od izbire besed. Na 112 zdravnika seveda ne bodo pošiljali, če v telefon kričiš, da je oseba nevarna. Sem pa prepričan, da bi poslali tandem policije in zdravnika, če bi ti na to pristal. Če ti zatrdiš, da je oseba nevarna sama sebi zaradi psihoze, ne more priti samo policija, ker gre za nujno bolezensko stanje. Če pa ta podatek zadržiš zase, bo pa kaj? Osebo bodo v najslabšem primeru dali v pridržanje, vmes si bo prislužil še kakšno ovadbo zaradi nespoštovanja navodil uradne osebe, upiranja policiji ali celo napada na uradno osebo.

Je pač treba bit jasen.

Omenjal si, da imaš neko zdravnico, do katere pa ta oseba noče? Zakaj se ona ne zglasi pri vas, ko pride do poslabšanja? Nato pa ona uredi policijsko spremstvo?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

D3m ::

Ter kršenje javnega reda in miru doma.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

Kaj zdaj objavljaš enovrstičnice, ki so povsem izven konteksta?
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

Osebo bodo v najslabšem primeru dali v pridržanje, vmes si bo prislužil še kakšno ovadbo zaradi nespoštovanja navodil uradne osebe, upiranja policiji ali celo napada na uradno osebo.


Enovrstičnica spada sem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

shintaro ::

St235 je izjavil:

A si spet prisel prodajat pravljice in zagovarjat svoj prav?

Imagodei ti je lepo in kulturno pojasnil kaksen je ustrezen postopek (po opisanem sodec je imel s tem osebno izkusnjo), ampak ti si spet pameten v tri dni in bos svoj fiktiven scenarij lazje razresil z CSD in ne vem se kom.



ja si izpustil za detajl da je klicat policijo za take zadeve sila prijetna izkušnja

imagodei ::

shintaro je izjavil:

St235 je izjavil:

A si spet prisel prodajat pravljice in zagovarjat svoj prav?

Imagodei ti je lepo in kulturno pojasnil kaksen je ustrezen postopek (po opisanem sodec je imel s tem osebno izkusnjo), ampak ti si spet pameten v tri dni in bos svoj fiktiven scenarij lazje razresil z CSD in ne vem se kom.



ja si izpustil za detajl da je klicat policijo za take zadeve sila prijetna izkušnja

Seveda ni prijetna izkušnja, ampak, koliko časa že živite v terorju? Več mesecev? Več let?

A upate na magično izboljšanje? Posredovanje vesoljcev?

Ti napovem prihodnost? Čez pol leta bo isto. Čez 2 leti bo isto ali slabše.
- Hoc est qui sumus -

shintaro ::

imagodei je izjavil:

shintaro je izjavil:

imagodei je izjavil:

Začetek je tak, da ko je človek podivjan in ko se počutite ogrožene, kličete nujno zdravniško pomoč, ob enem pa poveste, da je človek nerazsoden, nevaren. Policija in zdravnik bodo prišli v tandemu.


že prej sem te hotel popravit pri prejšnem postu kako poteka (in je nekako drugače)

Tukaj se spet motiš. Sem že klical lansko poletje 112 in opisal problem, to je blo ko je zaplenil računalnik, ga zaklenil v sobo in se šel napit peš v mesto (in pol klicat nas da ga pridemo iskat lol) ..

In kaj so mi rekli? Kliči policijo!

No?

Vse je odvisno od izbire besed. Na 112 zdravnika seveda ne bodo pošiljali, če v telefon kričiš, da je oseba nevarna. Sem pa prepričan, da bi poslali tandem policije in zdravnika, če bi ti na to pristal. Če ti zatrdiš, da je oseba nevarna sama sebi zaradi psihoze, ne more priti samo policija, ker gre za nujno bolezensko stanje. Če pa ta podatek zadržiš zase, bo pa kaj? Osebo bodo v najslabšem primeru dali v pridržanje, vmes si bo prislužil še kakšno ovadbo zaradi nespoštovanja navodil uradne osebe, upiranja policiji ali celo napada na uradno osebo.

Je pač treba bit jasen.

Omenjal si, da imaš neko zdravnico, do katere pa ta oseba noče? Zakaj se ona ne zglasi pri vas, ko pride do poslabšanja? Nato pa ona uredi policijsko spremstvo?


Nisem jaz nič subjektivne gluposti pribijal .. Sem lepo povedal dejstva kaj je blo , kaj je vse razbil in da trenutno grozi, plus tega da ima zgodovino težav.

Ni blo nbenega tandema, reku naj pokličem 113. In 113 bom klical ko mi hodijo sem na kosilo vsak dan? pa še vse ostalo kar pride zraven

PLUS kar je nekdo zgoraj napisal , zna bit da se konča v denarni kazni in vsesplošnem failu, čeprav to je malo verjeten scenarij saj se hitro opazi da govori 90% samo nesmisle

imagodei je izjavil:


Omenjal si, da imaš neko zdravnico, do katere pa ta oseba noče? Zakaj se ona ne zglasi pri vas, ko pride do poslabšanja? Nato pa ona uredi policijsko spremstvo?


ta zdravnica je psihiatrinja .. in ona pravi da edini način je, al ga privedem tam. ali ko je agresiven da pokličem policijo. Očitno ne more na teren?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

imagodei je izjavil:

shintaro je izjavil:

St235 je izjavil:

A si spet prisel prodajat pravljice in zagovarjat svoj prav?

Imagodei ti je lepo in kulturno pojasnil kaksen je ustrezen postopek (po opisanem sodec je imel s tem osebno izkusnjo), ampak ti si spet pameten v tri dni in bos svoj fiktiven scenarij lazje razresil z CSD in ne vem se kom.



ja si izpustil za detajl da je klicat policijo za take zadeve sila prijetna izkušnja

Seveda ni prijetna izkušnja, ampak, koliko časa že živite v terorju? Več mesecev? Več let?

A upate na magično izboljšanje? Posredovanje vesoljcev?

Ti napovem prihodnost? Čez pol leta bo isto. Čez 2 leti bo isto ali slabše.


to glede magičnega izboljšanja, govori ti drugim tukaj ne meni ker sem edini k sili v to da mora se zdravit nujno. Drugi nimajo pojma, edino kar jim pade na pamet je ga vržt ven iz hiše in mu prbijat kako ni v življenju delal enga dneva (to pri bolani osebi spet razume samo kot neke vrste napad)

Koliko časa? Odkar sem prišel živet nazaj iz Ljubljane tukaj nazaj na obalo in to so 3 leta. Se je pa poslabšalo na agresijo in grožnje zadnjo leto. Prej so ble samo blodnje brez kritiziranja in groženj

Ti jo jaz napovem, čez manj kot pol leta bom to rešil, ker bo on prišel do zdravnika k ga bo spravil na realna tla. In potem se bo mogoče zavedal da ga bodo fuknli iz hiše če misli še zganjat teror, pa bo dojel da je čas za se spremenit.

feryz ::

Zakaj bi pa šla na teren!? Ker se tebi zdi, da tvoj sosed ni čist? Ne gre to tako zlahka. Mislim, da ti nisi kvalificiran, da razsojaš, kdo je neprišteven ali nevaren za okolico.
Dokler se ne bo kaj zgodilo, so vse ostalo pravljice za lahko noč.

Vse kar lahko, je prijava zoper kaljenje javnega reda in miru, pa še to je pod vprašajem, ker je v zasebnem prostoru. Bi moral sosede uporabiti za kaj takega.

harmony ::

Poklices policijo. Reces napadel me je ta in ta. In to je to. Pridejo in ga zaslisijo. Bojo ze pogruntal sami, da je nevaren, ko se kepci postavijo pred vrati.

shintaro ::

zanenkrat bom probal preko CSD.

harmony ::

shintaro je izjavil:

zanenkrat bom probal preko CSD.

Vso sreco! Verjamem, da ti ni lahko.

shintaro ::

feryz je izjavil:

Zakaj bi pa šla na teren!? Ker se tebi zdi, da tvoj sosed ni čist? Ne gre to tako zlahka. Mislim, da ti nisi kvalificiran, da razsojaš, kdo je neprišteven ali nevaren za okolico.
Dokler se ne bo kaj zgodilo, so vse ostalo pravljice za lahko noč.

Vse kar lahko, je prijava zoper kaljenje javnega reda in miru, pa še to je pod vprašajem, ker je v zasebnem prostoru. Bi moral sosede uporabiti za kaj takega.

zakaj bi šla na teren? ČE JE BIL NJEN PACIENT, VE KOLKO JE URA PRI NJEMU. VE DA RABI zdravljenje, plus tega po temu kar sem ji povedal kar se dogaja plus to da ima izkušnje z njim, zaključila da je zrel za hospitalizacijo. Se ti to ne zdi dovolj dober razlog za it na teren?

imagodei ::

shintaro je izjavil:

ta zdravnica je psihiatrinja .. in ona pravi da edini način je, al ga privedem tam. ali ko je agresiven da pokličem policijo. Očitno ne more na teren?

V našem primeru se je pri nas oglasila dežurna zdravnica, ki je ocenila, da je stanje tako, da bi oseba morala na oceno na psihiatrijo. Napisala je napotnico. Oseba ni želela o psihiatru slišati nič, saj je menila, da ni z njo nič narobe in da ne psihiatra ne rabi.

Dežurna zdravnica je nato ostalim prisotnim povedala, da ona ne more nikogar prisilit v zdravljenje in da preostaneta dve opciji - da osebo poskušamo sami prepričat, ali pa skupaj pokličemo policijo, da jo odvedejo psihiatra - ker je bilo zdravničino strokovno mnenje, da je oseba nevarna sama sebi.

Takrat smo se odločili, da bomo osebo poskušali prepričati sami, kar nam je naslednji dan tudi uspelo in na srečo posredovanje policije ni bilo potrebno.

Na psihiatriji so osebi jasno povedali, da mora ostati tam in da jo prosijo, če bi sama privolila v to. Če ne bi, so ji povedali, da jo bodo prisilno zadržali in da bo v kratkem prišel tudi sodnik. Tudi na tej točki je oseba klonila in sprejela psihiatrično pomoč, tako da smo se izognili tudi temu.
- Hoc est qui sumus -

harmony ::

In rezultat? Je ozdravela ta oseba?

imagodei ::

shintaro je izjavil:

to glede magičnega izboljšanja, govori ti drugim tukaj ne meni ker sem edini k sili v to da mora se zdravit nujno. Drugi nimajo pojma, edino kar jim pade na pamet je ga vržt ven iz hiše in mu prbijat kako ni v življenju delal enga dneva (to pri bolani osebi spet razume samo kot neke vrste napad)

Torej je tvoja naloga prepričati še ostale.

shintaro je izjavil:

Koliko časa? Odkar sem prišel živet nazaj iz Ljubljane tukaj nazaj na obalo in to so 3 leta. Se je pa poslabšalo na agresijo in grožnje zadnjo leto. Prej so ble samo blodnje brez kritiziranja in groženj

OK. CSD ti danes ne bo pomagal. Just saying.

shintaro je izjavil:

Ti jo jaz napovem, čez manj kot pol leta bom to rešil, ker bo on prišel do zdravnika k ga bo spravil na realna tla. In potem se bo mogoče zavedal da ga bodo fuknli iz hiše če misli še zganjat teror, pa bo dojel da je čas za se spremenit.

Nobene potrebe ni po tem, da si jezen name, ti ne želim nič slabega. Ti pa povem, da so psihoze hudič in da se oseba ne bo magično premislila. Bolj kot jo boš prepričeval, da je težava v njej, slabše bo. Sploh, če je človek tak karakter kot ta oseba, ki jo opisuješ. V našem primeru smo imeli veliko srečo, da je bila oseba v bistvu dovolj labilna in se je pustila prepričat.

harmony je izjavil:

In rezultat? Je ozdravela ta oseba?

Stanje se je normaliziralo, oseba pa ozdravela ni. Tableti doživljenjsko.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

darkolord ::

shintaro: preberi si Zakon o duševnem zdravju. Mislim, da tam piše točno to, kar te zanima.

Nekaj relevantnih členov (poudarki so moji):

1.2 Sprejem na zdravljenje brez privolitve

39. člen

(1) Zdravljenje osebe v oddelku pod posebnim nadzorom brez njene privolitve je dopustno, če so izpolnjeni vsi naslednji pogoji:

- če ogroža svoje življenje ali življenje drugih ali če huje ogroža svoje zdravje ali zdravje drugih ali povzroča hudo premoženjsko škodo sebi ali drugim,

- če je ogrožanje iz prejšnje alineje posledica duševne motnje, zaradi katere ima oseba hudo moteno presojo realnosti in sposobnost obvladovati svoje ravnanje in

- če navedenih vzrokov in ogrožanja iz prve in druge alineje tega odstavka ni mogoče odvrniti z drugimi oblikami pomoči (z zdravljenjem v psihiatrični bolnišnici izven oddelka pod posebnim nadzorom, z ambulantnim zdravljenjem ali z nadzorovano obravnavo).

(2) Sprejem na zdravljenje brez privolitve iz prejšnjega odstavka se opravi:

a) na podlagi sklepa sodišča, ki se izda po predlogu za sprejem v oddelek pod posebnim nadzorom, ali

b) v nujnih primerih pred izdajo sklepa sodišča, če so izpolnjeni pogoji iz 53. člena tega zakona.

a) Sprejem na zdravljenje brez privolitve na podlagi sklepa sodišča

40. člen

(1) Postopek za sprejem osebe v oddelek pod posebnim nadzorom brez privolitve na podlagi sklepa sodišča se začne na predlog izvajalca psihiatričnega zdravljenja, centra za socialno delo, koordinatorja nadzorovane obravnave, najbližje osebe ali državnega tožilstva.

(2) Predlog iz prejšnjega odstavka lahko za mladoletnika in polnoletno osebo, ki ji je odvzeta poslovna sposobnost, da tudi zakoniti zastopnik.



53. člen

Oseba je lahko sprejeta na zdravljenje v oddelek pod posebnim nadzorom brez privolitve in pred izdajo sklepa sodišča, če so podani pogoji iz prvega odstavka 39. člena tega zakona, kadar je zaradi narave duševne motnje osebe nujno potrebno, da se ji omeji svoboda gibanja oziroma preprečijo stiki z okolico, še preden se izpelje postopek za sprejem brez privolitve iz 40. do 52. člena tega zakona.

54. člen

(1) Sprejem iz prejšnjega člena se opravi na podlagi napotnice izbranega osebnega zdravnika, psihiatra ali drugega zdravnika, ki je pregledal osebo, če ugotovi, da so podani razlogi iz prejšnjega člena. Napotnici, ki ne sme biti starejša od treh dni, se priloži poročilo o zdravstvenem stanju osebe, v katerem so posebej navedene okoliščine, iz katerih izhaja, da je sprejem nujen.

55. člen

(1) Zdravnik, ki osebo napoti v psihiatrično bolnišnico, po potrebi odredi prevoz z reševalnim vozilom. Zdravnik lahko osebo, ki jo je napotil v psihiatrično bolnišnico in za katero je odredil prevoz z reševalnim vozilom, zadrži proti njeni volji do prihoda reševalnega vozila.



V vsakem primeru če svojci pristopijo in podajo svoje mnenje (kaj se s to osebo dogaja iz vašega vidika). Na podlagi tega potem zdravnik ali sodišče precej lažje in hitreje odloči o morebitni hospitalizaciji. Tudi v bolnišnici je dobro, da ta zapis vidijo, da vedo zakaj se gre in da jih ta oseba ne poskuša takoj pretentati, da je z njo vse v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

shintaro ::

ja odlično. večkrat (čeprav me živcirate dostikrat) sem dobil tukaj take informacije da peče glava, še ko sm lurkal sm tukaj najdel vital info.

Tako da hvala za pomoč z mnenji in informacijami, zdej mi je precej bolj jasno.

@imagodei - sem jih prepričal v bistvu , se vsi strinjajo da more. Ampak konkretno kako ga spravit tam ne vedo.
Jaz bom probal kej z CSD , vmes pa mogoče bo sam rekel da se gre do zdravnice. Ker pridejo kakšni dnevi k je pripravljen it (delno si prizna da ima težave, ko je pomirjen)

če bo zganjal naprej teror, jaz policije (verjetno) ne bom klical. preprosto se bom odselil v najem dokler ni moja garsonjera na drugi lokaciji nared al neki v tem stilu.. na žalost ne bi rad plačeval najemnine če je flat trenuten 120m2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

imagodei ::

shintaro je izjavil:

če bo zganjal naprej teror, jaz policije (verjetno) ne bom klical. preprosto se bom odselil v najem dokler ni moja garsonjera na drugi lokaciji nared al neki v tem stilu

Kar je v bistvu najslabše za vse, tudi za osebo s težavami. Njena kvaliteta življenja je tudi daleč pod tem, kar je sprejemljivo za človeško bitje. Žal si sama ne zna pomagat.
- Hoc est qui sumus -

harmony ::

Kaj tocno se dogaja v mozganih, da so osebe taksne kot so?

shintaro ::

imagodei je izjavil:

shintaro je izjavil:

če bo zganjal naprej teror, jaz policije (verjetno) ne bom klical. preprosto se bom odselil v najem dokler ni moja garsonjera na drugi lokaciji nared al neki v tem stilu

Kar je v bistvu najslabše za vse, tudi za osebo s težavami. Njena kvaliteta življenja je tudi daleč pod tem, kar je sprejemljivo za človeško bitje. Žal si sama ne zna pomagat.


ja to je slabo res. vem da to tega ne sme pridet , ampak včasih ko ne zdržim samo še gledam stanovanja - mamo pa tudi ne morem pustit na cedilu kr tko

darkolord ::

To s policijo nisem siguren, da je sploh pravi način. Razen če res tako ogroža druge, da je potrebno njihovo posredovanje. Sicer bodo poklicali reševalce in zdravnika in potem slednji lahko uredi hospitalizacijo proti volji.

Ampak policijo lahko preskočiš. Napotnico lahko pred sodiščem izda tudi osebni zdravnik ali psihiater, če pozna njegove težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

shintaro ::

harmony je izjavil:

Kaj tocno se dogaja v mozganih, da so osebe taksne kot so?

nisem ekspert ampak mislim da se dogaja vse zaradi Chemical Imbalance in the brain ...

nekateri imajo predisposition na duševne, katere se načeloma ne sprožijo če jih ne triggeraš. eni pravijo da THC npr. triggera psihoze, če si predpostavljen .. Jaz osebno vem da sem videl profesorja na fakulteti, k se mu je čisto zmešalo in je šel pol v bolnico... Agresiven k te je napadel (mene je davil dokler prijatelj ni posredoval, brez razloga), zmerjal , hotel pretepst .. pr 50ih letih .. In recimo on ni v lajfu probal thc, pa sm siguren da bolj norega kot njega nism še vidu. Bil pa je v akutnem stanju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

imagodei ::

darkolord je izjavil:

To s policijo nisem siguren, da je sploh pravi način. Razen če res tako ogroža druge, da je potrebno njihovo posredovanje. Sicer bodo poklicali reševalce in zdravnika in potem slednji lahko uredi hospitalizacijo proti volji.

Ampak policijo lahko preskočiš. Napotnico lahko pred sodiščem izda tudi osebni zdravnik ali psihiater, če pozna njegove težave.

To že, vprašanje pa je, kako osebo spravit od doma do psihiatra?
- Hoc est qui sumus -

Avenger ::

Prvo kar mi je prišlo na pamet je - ali si ujet v tem stanovanju/hiši in nimaš nobene možnosti živet drugje? Če ti je pač škoda denarja za to, da bi imel mir in bil na svojem, se boš moral it pa vojno s to osebo in kalvarijo z državnimi institucijami, ob tem da tvegaš potencialno življensko ogrožajoče posledice maščevanja te osebe. Koliko ti je vreden mir?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

darkolord ::

imagodei je izjavil:

darkolord je izjavil:

To s policijo nisem siguren, da je sploh pravi način. Razen če res tako ogroža druge, da je potrebno njihovo posredovanje. Sicer bodo poklicali reševalce in zdravnika in potem slednji lahko uredi hospitalizacijo proti volji.

Ampak policijo lahko preskočiš. Napotnico lahko pred sodiščem izda tudi osebni zdravnik ali psihiater, če pozna njegove težave.

To že, vprašanje pa je, kako osebo spravit od doma do psihiatra?
Lahko to je tudi osebni zdravnik ali drugi zdravnik, ki opravlja obiske na domu.

imagodei ::

A se zajebavaš, a resno misliš?

Sprašujem te, kako bo zdravnik/zdravnica, ki je prišel/šla na dom in ocenil/a, da mora oseba na psihiatrijo, tudi dejansko izpeljal/a svojo odločitev?

Bo 2m visokega moškega s 110 kilami odvlekla skozi vrata proti njegovi volji? Ga bo strpala v služben avto? Al se bodo reševalci z njim ubadali, ko mu bodo poskušali vbrizgat pomirjevala?

A sploh smejo sami postopat proti človeku, ki ne želi, da se ga strpa v reševalno vozilo in odpelje na pregled na psihiatrijo?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40751442 (37069) zee
»

Konstantno kršenje JRM motene osebe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9420301 (17161) crniangeo
»

Družinske težave (pomoč)

Oddelek: Loža
242786 (1740) imagodei
»

Miljonar povozil 2 pešca in se izognil 10 letni ječi z izvensodno poravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
639828 (7479) Tear_DR0P
»

Prijatelj potrebuje pomoč. Kako naj ga prepričam?

Oddelek: Loža
273404 (2021) kogledom

Več podobnih tem