» »

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem

hamez66 ::

Jaz sem napisal, da naj gre na CSD, da njemu pomagajo, ne da preko CSDja rešuje fotrove in babičine probleme. Če je tip sposoben brati "nasvete" na slo techu, jih je sposoben poslušati tudi od oseb, ki so strokovno podkovane in imajo izkušnje s pomočjo ljudem v stiski. Če pa mislite, da ste pametnejši od njih, pa potem vi sanjate. Na CSD pač ne bodo svetovali "brani se z nožom", "provociraj fotra" in "spotakni fotra, da bo šel 30 dni na intenzivno", ker so to skrajno butasti nasveti. Ampak človek, ki je v stiski in kdaj prebere kaj takega, bo morda mislil, da je to celo dobra rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

kingsix ::

Zdaj videl ono sliko z nožem in orodjem. Pospravi to. wtf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

shadeX ::

Video je umaknjen..

LeQuack ::

Slovenska policija kar lepo tolerira nasilje v družini, ker nikoli ne naredijo nič, razen potem ko v časopisih bereš o tem in je že prepozno. To je že stalnica, enako je najbrž v ostalih zgubarskih slovanskih državah, kjer tolerirajo pijanost in nasilje v družini, recimo Rusija je lep primer.

Tu je USA svetlobna leta spredaj, veliko states ima tudi zakon, da ne rabi ena polovica press charges, ampak to naredi kar policija/state sami, čim morajo posredovati zaradi nasilja v družini potem gre vsaj en v zapor, če se pa upiraš te pa v najboljšem primeru s tazerjem malo polopšajo dan, v najslabšem pa te ustrelijo in še tvojega psa. Tam se ni za hecat s tem tako kot pri nas, ko lahko mož pretepe ženo in policija reče samo lep dan še naprej.
Quack !

poweroff ::

ZuPk0 je izjavil:

Pustila me je živet v tem sranju/revščini, v 10ih letih ni plačala niti evra preživnine.

Samo nasvet. Kolikor vem je neplačevanje preživnine tudi kaznivo dejanje, glede na spodnja dva linka, pa lahko zaprosiš za sredstva iz preživninskega sklada oziroma greš v izvršbo (v delu, kjer zadeva ni zastarala):

https://www.zurnal24.si/slovenija/nepla...

http://op.si/blog/27/zastaranje-prezivn...

Me pa zanima kaj na neplačevanje preživnine pravijo na CSD? Po navadi preživnine ne plačujejo moški in takrat CSD zna ukrepati... upam, da v primeru da so neplačniki ženske ne veljajo drugačna merila.

Neplačevanje preživnine je tudi kaznivo dejanje, tako da... bi veljalo razmišljati tudi v tej smeri. Mogoče bi se s tem denarjem lahko odselil.

Drugače pa bi bilo mogoče smiselno z zadevo iti v medije. CSDji imajo namreč enormno moč - dostop do ogromno osebnih podatkov prosilcev socialnih pomoči, razne ukrepe za poseganje v družinsko življenje, itd... po drugi strani se pa včasih obnašajo precej ležerno in neodgovorno.
sudo poweroff

mm888mb ::

Napisal je, da je star 26 let, a ni preživnina samo za čas rednega šolanja oziroma max do 26ega leta? CSD se (skoraj) vedno obnaša ležerno in neodgovorno.

Edit: nisem videl, da je bila tvoja ideja, da bi terjal preživnino za nazaj - my bad, to bi mogoče celo šlo ampak verjetno težko brez odvetnikov, potem pa je še vprašanje če imajo materi sploh kaj za vzeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

kalorijagr ::

LeQuack je izjavil:

Slovenska policija kar lepo tolerira nasilje v družini, ker nikoli ne naredijo nič, razen potem ko v časopisih bereš o tem in je že prepozno. To je že stalnica, enako je najbrž v ostalih zgubarskih slovanskih državah, kjer tolerirajo pijanost in nasilje v družini, recimo Rusija je lep primer.

Tu je USA svetlobna leta spredaj, veliko states ima tudi zakon, da ne rabi ena polovica press charges, ampak to naredi kar policija/state sami, čim morajo posredovati zaradi nasilja v družini potem gre vsaj en v zapor, če se pa upiraš te pa v najboljšem primeru s tazerjem malo polopšajo dan, v najslabšem pa te ustrelijo in še tvojega psa. Tam se ni za hecat s tem tako kot pri nas, ko lahko mož pretepe ženo in policija reče samo lep dan še naprej.


Še en iz linije za pametne. Policija ne more tolerirati nečesa, kar je prepovedano z zakonom. Delo policije pri kaznivih dejanjih usmerja tožilstvo. Policija ne more sama presojati, ali je nekaj dovolj za obtožbo, ampak zbere dokaze, obvestila, ipd. in preda tožilstvu, ki vodi postopek že prej.

Prav tako, vas veliko živi v stari zakonodaji, ki ni opredeljevalo psihičnega, ekonomskega nasilja kot kaznivo dejanje nasilje v družini. Govorite na pamet in delate škodo žrtvam nasilja.

Drži pa, da policija in tožilstvo ne moreta veliko storiti, če žrtev umika prijave, ali pa ne želi pričati. Berete Slovenske novice in menite, da ste v rumenem mediju izvedeli objektivna dejstva o delu policije in tožilstva. Lepo vas prosim.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ja, kolikor sem bral na onih linkih, lahko terjaš preživnino za nazaj, do zneska, ki ni z astaral. Nisem pravnik (!), ampak kolikor vem, civilne terjatve zastarajo v 3 letih, na linkih pa piše, da je z zastaranjem pri preživninah še nekaj specifik (zastaranje se lahko tudi prekine ob določenih pogojih).

In pa, ni treba vložiti tožbe, terjatev je neposredno izvršljiva na podlagi sklepa o preživnini. Kar pomeni, da samo vložiš zahtevo za izvršbo na sodišče, počakaš 15 dni, da jo vročijo materi in potem pošlješ tja izvršitelja.

Bi bilo pa za preveriti, če mati morda ni plačevala preživnine, pa jo je recimo oče sproti zapijal... n vem, po moj ebi bilo fino stopiti do odvetnika oz. zaprositi za brezplačno pravno pomoč.

Še tole! Kar se tiče posnetkov. Ni jih dobro objavljati, se jih pa lahko uporabi v civilnem postopku (v kazenskem je nekoliko drugače). Če si snemal v svojih prostorih, zato da zaščitiš višjo dobrino (svoje zdravje in življenje) ter da si zagotoviš dokaze o kaznivem dejanju, je to lahko dovoljeno. Ne pa tega objavljat javno.

Pa nože pospravi. Ne samo, da si ne želiš da bi te kasneje obdolžili naklepnega kaznivega dejanja, tudi težko boš živel sam s sabo, če boš očetu kaj naredil. Pa čeprav po nesreči.
sudo poweroff

kingsix ::

Pravi levičar bi moral OP+ju in babici ponudit streho nad glavo (seveda zastonj) in očetu plačat/uredit zdravljenje. Seveda se pa noben ni javil. Škoda.

hamez66 ::

Bolj zanimivo je, da jype, ki se na vse spozna in točno ve, kako je treba, ni predlagal nobene rešitve.

DOOM_er ::

ja čudno, sem mislil da bo drugi ali tretji post da mu ponuja službo in streho nad glavo. Jej, jej, jej jype.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

vostok_1 ::

Very nice jype. Temo o družinskem nasilju si izkoristil za svojo politično agendo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Utk ::

vostok_1 je izjavil:

Very nice jype. Temo o družinskem nasilju si izkoristil za svojo politično agendo.

Lej pusti ga, če bo končno dal svojo nepremičnino beguncem, kapo dol. Če gre talibane s kalašniki obmetavat s knjigami, mu pa postavimo spomenik.

BivšiUser2 ::

@OP: maš slučajno kakega frenda, ki bi ti ponudil streho nad glavo za par mesecev (ali 1-2leti max) za kakšne minorne prispevke? V tem času bi si zrihtal šiht, stanovanje, potem pa še rešil babico.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

link_up ::

se vedno mislim, da bi bila vojska kul za samopodobo, pa verjetno ne samo svojo. Takole v stresu bos tezko uspel, ker pa si stresa vajen ga lahko izkoristis v svoj prid.
In and Out

ZuPk0 ::

S stricem sem lihkar govoril, pravi da se bo tekom tedna šlo na banko in očetu odvzelo dostop do babičinga računa. Ni veliko ampak prvi korak pa le je. Predolgo so odlašal s tem.

jype ::

Oče bo zaradi tega lahko postal nasilen - poskrbi, da boš poklical policijo takoj, ko reči postanejo problematične. Vsak tak klic se mora končati z zapisnikom, vsi zapisniki so pa pomembni pri morebitnih postopkih pred državo, tako na sodišču kot na CSD.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: imagodei ()

vostok_1 ::

S tem ko se bo sam rešil, bo postal pravi moški in ponosen, ter mu dalo novega zagona.

Če ni psihično pripravljen mu 15k ne bo dosti pomagalo, zgolj podaljšalo agonijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Oh jype. Ni ti pomoči.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

r3dkv1c4 ::

LeQuack je izjavil:

Slovenska policija kar lepo tolerira nasilje v družini, ker nikoli ne naredijo nič, razen potem ko v časopisih bereš o tem in je že prepozno. To je že stalnica, enako je najbrž v ostalih zgubarskih slovanskih državah, kjer tolerirajo pijanost in nasilje v družini, recimo Rusija je lep primer.

Tu je USA svetlobna leta spredaj, veliko states ima tudi zakon, da ne rabi ena polovica press charges, ampak to naredi kar policija/state sami, čim morajo posredovati zaradi nasilja v družini potem gre vsaj en v zapor, če se pa upiraš te pa v najboljšem primeru s tazerjem malo polopšajo dan, v najslabšem pa te ustrelijo in še tvojega psa. Tam se ni za hecat s tem tako kot pri nas, ko lahko mož pretepe ženo in policija reče samo lep dan še naprej.

Problem je v zakonu in ne v policajih.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Yohan del Sud ::

Res nočem bit hudičev odvetnik tukaj, ampak po toliko postih tu ni še nobeden se vprašal kaj je sploh fotrov problem. To, da je zabredel na raven navadne živali je verjetno posledica nečesa. Ni krivda OP, da se razumemo. Samo bi bilo zanimivo slišati njegovo življensko zgodbo. OP? Kakšno besedo o tem? Morda se kje skriva kakšen trigger, ki bi pomagal v tej situaciji.
www.strancar.com

r3dkv1c4 ::

To, da ima njegov foter probleme, izvira iz zgodovine.
Sem preprican, da je to zgolj posledica druzinskih tezav, skozi katere je oce odrastel.

Je pa stanje tako hudo, da mu ni vec pomoci.

Clovek, ki vstopi s mehaničnim kljucem v sobo, bi moral izstopit zgolj na nosilih.
Pika.

Vse ostale variante,bi naredili uslugo njemu.
Saj OP mu jih dela na dnevni bazi, ker se sploh pogovarja z njih in mu dovoli takšno obnašanje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

ZuPk0 ::

hamez66 je izjavil:

Jaz sem napisal, da naj gre na CSD, da njemu pomagajo, ne da preko CSDja rešuje fotrove in babičine probleme. Če je tip sposoben brati "nasvete" na slo techu, jih je sposoben poslušati tudi od oseb, ki so strokovno podkovane in imajo izkušnje s pomočjo ljudem v stiski. Če pa mislite, da ste pametnejši od njih, pa potem vi sanjate. Na CSD pač ne bodo svetovali "brani se z nožom", "provociraj fotra" in "spotakni fotra, da bo šel 30 dni na intenzivno", ker so to skrajno butasti nasveti. Ampak človek, ki je v stiski in kdaj prebere kaj takega, bo morda mislil, da je to celo dobra rešitev.


Brez skrbi, sm razumen človek, ne bom delal takih neumnosti...čeprav sem bil parkrat blizu. Na CSD hodim na osebno pomoč. Z soc. delavko sm se zmenil da bom v jeseni začel hodit na terapijo, to mi bo velik pomagalo za vnaprej.

shadeX ::

Dejstvo je, da moraš stran. Dokler boš v taki situaciji, your life will not progress.


A bejž no, sej ni neumen. Sej do tega trenutka je naredil več kakor bi kdo drugi v tej situaciji. Enim se še policije nebi dalo poklicat.

Yohan del Sud je izjavil:

Res nočem bit hudičev odvetnik tukaj, ampak po toliko postih tu ni še nobeden se vprašal kaj je sploh fotrov problem. To, da je zabredel na raven navadne živali je verjetno posledica nečesa. Ni krivda OP, da se razumemo. Samo bi bilo zanimivo slišati njegovo življensko zgodbo. OP? Kakšno besedo o tem? Morda se kje skriva kakšen trigger, ki bi pomagal v tej situaciji.


Če je fotr že 30 let alkoholik, mu noben ne bo pomagal. Mogoče kakšen strokoven delavec, nikakor se pa njegov problem ne bo rešil s pomočjo forumskih nakladačev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ZuPk0 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Res nočem bit hudičev odvetnik tukaj, ampak po toliko postih tu ni še nobeden se vprašal kaj je sploh fotrov problem. To, da je zabredel na raven navadne živali je verjetno posledica nečesa. Ni krivda OP, da se razumemo. Samo bi bilo zanimivo slišati njegovo življensko zgodbo. OP? Kakšno besedo o tem? Morda se kje skriva kakšen trigger, ki bi pomagal v tej situaciji.


Hmmm...prva stvar ki mi pade na pamet je to da je bil njegov oče (dedi) slab do njega, vedno samo zatiral, nobene samozavesti, bil totalno egoistično govno do sinov. Oče in stric sta oba na sociali (stric ima samo 3 leta delovne dobe, oče pa ene 15) Stric drugače legenda, vedno me vzel sabo lovit ribe pa gobarit pa na morje (fotr pa skos doma pa alkohol pa kavč/TV, to mu je biu lajf), za vedno mu bom hvaležen. Ko sm biu ene 8let star sem enkrat stricu rekel "škoda k nisi ti moj oči" tega momenta se spomnim kot da se je zgodilo včeraj. Oče je pri 30ih živel spodaj v kleti pri starših, kmalu za tem sta se spoznala z mamo in se odločila met dva otroka. Se pravi očeta so tolk kontroliral pa nikol pustil nikamor ven da je potem kar ostal pri starših. Nikoli se ni poskušal preselit/osvobodit. Na podobno foro kot da si v zaporu 40 let in potem ko prideš ven neznaš funkcionirat ker si "institutionalized" bil tolko časa. Tko si js predstavlam no.

Druga stvar je pa da sem siguren da oče ni hotel imeti otrok ampak ker je že od mejhnga rabu fotra poslušat pa narest tko k je on reku je bil zgleda "prisiljen" od mame (moje) v to da je imel otroke.
Oče ni nikakor zrel/primeren za imet otroke, tudi takrat ni bil ko še ni toliko pil.

Se pravi dedi je bil slab do fotra, fotr je isti do mene kot je bil fotr do njega ker drugega ne ve/ne zna sam razmišljat zase. Jaz sem si že ne vem kdaj reku da se bo ta začaran krog prekinil. Ne vidim se imeti otrok, and that's okay, ker jih tut nočem in me nobena ženska ne bo v to prepričala če sam ne bom za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZuPk0 ()

filip007 ::

Travarico mu kupuj, ciroza itak ni ozdravljiva.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Yohan del Sud ::

Fak yep. Dokaj standardna žalostinka. Žal na ravni forum debate si tu tudi sam ne upam kaj "konstruktivnega" izjavit. Got nuffin'. Imaš pa vseeno veliko izbir, a nobena ni lahka. Ali pa ni legalna.
www.strancar.com

edi45 ::

Če ima babica demenco, se da dokazati da ni sposobna razpolagat z financami in se na njen račun vsede CSD in določi skrbnika, ki razpolaga z denarjem namesto nje in tako noben drug, ne more dostopat do njenega računa, razen skrbnik in še to samo za v naprej dogovorjeno vsoto z CSD in dokazili, kam gre denar.

ZuPk0 ::

edi45 je izjavil:

Če ima babica demenco, se da dokazati da ni sposobna razpolagat z financami in se na njen račun vsede CSD in določi skrbnika, ki razpolaga z denarjem namesto nje in tako noben drug, ne more dostopat do njenega računa, razen skrbnik in še to samo za v naprej dogovorjeno vsoto z CSD in dokazili, kam gre denar.


Točno na tem trenutno delamo ampak gre počas to vse. v tem primeru bo stric imel VES denar in oče ne bo imel dostopa. Stric bo pač dal nekaj denarja za hrano, tako in tako stric večinoma hodi v trgovino ker fotr drugače pijan vozi... in pa za račune.

DOOM_er ::

ja, to se ponavadi prenaša iz roda v rod. Enako je bilo pri mojem očetu, njegov foter je bil isto pijanec, na koncu je umrl ko je pijan sredi zime padel po stopnicah in si zlomil tilnik ("menda", zna biti da je bilo zraven malo pomoči družine pri kateri je živel), moj foter nadaljuje po isti poti, sam sem pa upam da dovolj pameten da sem se iz teh napak nekaj naučil in ne bom ponavljal za njimi.
Glede svojih otrok pa ja, sam sem bil zelo dolgo za to da jih ne mislim imeti, vendar sem pred parimi leti spoznal punco s katero si jih pa nekako želim (čeprav vseeno bi bil za vsak slučaj raje brez). Moj nasvet je, pri meni in pri ostalih je pomagalo (obstajajo občasna srečanja otrok alkoholikov) to da so se uprli staršem in vzeli stvari v svoje roke. Sedaj si predvsem pod vplivom očeta, hočeš nočeš, moraš se mu upret in spravit pod svojo komando. Alkoholiki so več ali manj vsi enaki, navadne p**** pogumni kot sam hudič. Pri meni je bilo parkrat kar hudo, in sem potem fotra parkrat kresnil in sem kar naenkrat imel mir pred njim. Človek je navajen da ima vse pod komando, da je kapo di banda, ampak roko na srce, to je zato ker se takim ljudem pustimo. Mojega starega sem dobro poznal in sem vedel da je navadna p**** in da če mu jih prilepim parkrat okoli kepe da ne bo nič, zato sem to tudi naredil. Za tvojega pa nevem, sam ga najbol poznaš ter tvoj stric. Na tvojem mestu bi mu rekel naj se gre v klet obesit (oprosti, se grdo sliši).

offtopic: Jype odjebi s svojimi agendami iz te teme. Vsakič znova dokazuješ da drugega kot mešati megle ne znaš. Hvala
Robots will steal your job. But that's OK

ZuPk0 ::

Aja, ena stvar katero sem pozabil napisat v glavni post. 9.7-ga, takrat ko sem popoldne potem spet klical policijo...no dopoldne ko sem vstal sem čez okno videl da je fotr babici turil cigaret v usta in ji reku "na potegn mal, boš takoj bolš" babica v lajfu ni kadila. Poteglna je dim ker ni vedla sama zase, rekla mi je da ji je fotr reku da more ker je to dobro zanjo.

m0LN4r ::

CSD, tozilstvo, policija - v teoriji vse lepo, dokler pa se v praksi kaj dejansko premakne na boljse, si ze v casopisu med crno kroniko ali pa utrpel ze neke neozdravljive poskodbe.

Tile organi bi se morali v takih primerih malo hitreje zmigat, se preden pride do kaj takega, nepopravljivega.
Samo kaj ko je v pisarni bolj udobno sedet in izpolnjevat papirje in cakat na lepse cajte najboljse.

Jebes tak "teoreticni" sistem. Cas je tukaj velik faktor in ravno casa si jemljejo tile ustanove na pretek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

rađo ::

zakaj si pa ti pri 26ih še doma? Jaz se imam 1000x boljše doma pa sem kljub temu se pobral na svoje.

49106 ::

rađo je izjavil:

zakaj si pa ti pri 26ih še doma? Jaz se imam 1000x boljše doma pa sem kljub temu se pobral na svoje.


Zakaj se se odselil, ce si se imel 1000x bolje doma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

m0LN4r ::

rađo je izjavil:

zakaj si pa ti pri 26ih še doma? Jaz se imam 1000x boljše doma pa sem kljub temu se pobral na svoje.

Najlazje je it ravno takrat, ko imas vse postlano in ves, da zapusceni se imajo lepo, ter da se lahko z veseljem vrnes na kak obisk ali za vedno.... ko pa imas na vesti, nekoga ki ga zapuscas (npr. babico), nimas nobene podpore oz. backupa od lastne druzine, nikoli nisi dobil potrebne vzgoje in da ves da ce se vrnes bo verjetno slabse kot prej, vec to ni isto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

rađo ::

1000x boljše v primerjavi z njim, ni mi na svojem 1000x slabše kot doma... V bistvu tudi tezko naredim primerjavo z zivljenjem doma in na svojem... Preselil sem se zato, ker sem se odločil da naredim nekaj iz sebe.
Ja res ni bilo problemov pri odhodu. Sicer razen kozarcev in kroznikov drugega od staršev nisem rabil, tako da bi isto izpeljal tudi brez njih, samo da bi pil iz coca coola kozarcev namesto navadnih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rađo ()

shadeX ::

Vsaka ti čast, ker si šel na svoje. Sicer pa:

Sicer razen kozarcev in kroznikov drugega od staršev nisem rabil,


Set krožnikov je 30€ in kozarcev tudi tam nekje. Če si naredil vse sam, bi pa še dal tistih nekaj €, da nebi bilo kdaj kakih očitanj ("Sej smo ti dali krožnike, ali pa ko pridejo na obisk, "zakaj je ta kozarec razbit").

Že zaradi tega, ne bi vzel tistih krožnikov ;((

MIHAc27 ::

Žal je pri nas tako, da ustrezne ustanove delujejo prepočasi. Policija ne reagira dokler ni nekdo resno poškodovan ali celo ubit. CSD pa če le lahko preusmerja odgovornost drugam (Npr. Babica bi morala v dom, ki ga seveda ne dobi).

Če je babica dementna, bi ji bilo takoj potrebno odvzeti poslovno sposobnost. Tako nad njenim denarjem začne bedeti CSD, in potem je vsak nakup treba opravičiti. Oče bi tako hitro izgubil možnost lahkega dostopa do alkohola.

O policajih ne bi preveč. Znajo pisat kazni to je pa tudi vse. Klicat jih je fino samo zato, da imaš črno na belem, da se nekaj dogaja. Če možakarja ne morejo dati na hladno za kak dan ali dva vsakič ko dela pizdarije, potem zakaj jih sploh imamo?

Sam osebno bi se obrnil na kak časopis, in jim vso situacijo opisal v upanju da objavijo. Mislim, da bi vsaj CSD potem malce bolj poskočila in začela hitreje urejati stvari.

Obrnit se je treba na čim več zavodov. Klicati še kak drug CSD, policiji težit vsak dan če treba. Najslabše je, če se obrneš samo k enemu, in potem čakaš, da se kaj premakne. No ne bo se. Vse dokler javnost ne izve, da CSD nič ne naredi, jih briga kaj se dogaja.

Vse zgoraj navedeno je iz lastnih izkušenj z omenjenima ustanovama. Verjamem da ima kdo drug super izkušnje z policijo/CSD.

ZuPk0 ::

m0LN4r je izjavil:

rađo je izjavil:

zakaj si pa ti pri 26ih še doma? Jaz se imam 1000x boljše doma pa sem kljub temu se pobral na svoje.

Najlazje je it ravno takrat, ko imas vse postlano in ves, da zapusceni se imajo lepo, ter da se lahko z veseljem vrnes na kak obisk ali za vedno.... ko pa imas na vesti, nekoga ki ga zapuscas (npr. babico), nimas nobene podpore oz. backupa od lastne druzine, nikoli nisi dobil potrebne vzgoje in da ves da ce se vrnes bo verjetno slabse kot prej, vec to ni isto.


Točno to. Dokler ne odplačam dolgov (še slabe pol leta) oz. dokler nimam za ziher urejeno ne grem nikamor. Najhuje bi bilo da bi se odselil za recimo pol leta potem pa zarad ne vem katerega razloga moral nazaj v to luknjo. Raje grem pod most živet kot da se vrnem sem potem ko bom enkrat šel.

Ted ::

Klic policiji pomeni obisk in položnico, ki gre na koncu iz družinskega proračuna. Edini način je odstranitev nasilnika - čimprej pri CSD-ju poskrbi za babico. Ne ustraši se očeta ker ni drugega kot revež s svojimi alko psihozami. Ko to enkrat spoznaš ti bo lažje... Dokler se z babico ne umakneta se moraš ubraniti. Ne zagovarjam nasilja, je pa pokončna drža pogoj, da ustaviš napad in pri tem ne bodi milosten, tudi on ni.
Mah...

perozi ::

Tako kot so ti ze drugi svetovali odseli se, za vse ostale opcije je skoda energije...

Superboyy ::

kingsix je izjavil:

Pravi levičar bi moral OP+ju in babici ponudit streho nad glavo (seveda zastonj) in očetu plačat/uredit zdravljenje. Seveda se pa noben ni javil. Škoda.


To je bolj desničarska doktrina: "ne rabimo socialne države, ker imamo dobrodelnost posameznikov".

Levičarska pozicija pravi: "država mora ukrepati za dobrobit vseh".

OP: zajebana situacija, ampak mislim, da imaš dober plan in predvsem tapravo razmišljanje

perci ::

Sicer nisem vsega bral ampak...lahko ti povem, kaj bi jaz za začetek naredil.

Link do videa bi poslal:
- direktorju generalne policijske uprave
- njegovemu PR
- ministrici za delo, družino in socialne zadeve + državnemu sekretarju
- ministričenemu PR.

Pa seveda opis dejanskega stanja in prošnjo za ukrepanje.

Preverjeno deluje.

grandioso74 ::

perci je izjavil:

Sicer nisem vsega bral ampak...lahko ti povem, kaj bi jaz za začetek naredil.

Link do videa bi poslal:
- direktorju generalne policijske uprave
- njegovemu PR
- ministrici za delo, družino in socialne zadeve + državnemu sekretarju
- ministričenemu PR.

Pa seveda opis dejanskega stanja in prošnjo za ukrepanje.

Preverjeno deluje.
brezveze, čimprej od doma, petrgat vse stike.....csd, policija, brezveze.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

tryhard ::

BivšiUser2 je izjavil:

Daj zadevo v medije pa se bodo škifi zganili.

Nope. Ker se bo zadeva kar nekaj let vlekla po sodiščih, vmes pa lahko OP bodisi že utrpi posledice, bodisi sam stori kakšno neumnost.
Prekiniti stike in oditi. Šele na to reševati zadeve po sodni poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

poweroff ::

Torej, sem govoril s kolegom, ki je odvetniški kandidat... preživnina zastara v 5 letih. Sicer si star 26 let in ne moreš več dobiti preživnine za naprej lahko pa izterjaš za zadnjih 5 let.

Najprej moraš imeti papir, po katerem ti pripada preživnina. Sklep ali sodba. Če nimaš, pojdi na CSD, imajo gotovo oni.

Potem greš na sodišče. Zaprosiš za pravno pomoč za vložitev izvršbe (sicer stane nekje 45 EUR). Kolega pravi, da laiki težko izpolnijo ta obrazec.

Potem se začne izvršba... če v 3 mesecih mama ne bo plačala, ti država iz preživninskega sklada izplača neko minimalno preživnino, ki znaša cca. 80 EUR na mesec (mogoče je 83, ni vedel točno). Za 5 let je to 4800 EUR. Potem terjatev prevzame država. Če ti pripada več kot tistih 80 na mesec, in bo država to uspela izterjat, boš dobil tudi to, ampak seveda ko bo izterjano. V roku 3 mesecev pa dobiš 4800 EUR. S tem denarjem se lahko odseliš za eno leto (odvisno kakšne so najemnine na območju kjer živiš). Ali pa vsaj za nekaj mesecev. Če vmes uspeš dobiti še službo in prisiliti CSD, da poskrbi za babico, si zmagal.
sudo poweroff

freesty ::

Trenutna socialna pomoc je nekje 385eur. Vzami babico in se preseli v neko stanovanje za 300eur fix. Ostane ti 85eur+kar ma babica na racunu(lahk gre z osebno verjetno na banko dvignit, ce ma fotr kartico). Potem pa preklices babicine kartice in dobis nove. Torej s socialko 385eur ter babicino penzijo lahko cisto solidno zivita dokler ne dobis sluzbe.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

ZuPk0 ::

poweroff je izjavil:

Torej, sem govoril s kolegom, ki je odvetniški kandidat... preživnina zastara v 5 letih. Sicer si star 26 let in ne moreš več dobiti preživnine za naprej lahko pa izterjaš za zadnjih 5 let.

Najprej moraš imeti papir, po katerem ti pripada preživnina. Sklep ali sodba. Če nimaš, pojdi na CSD, imajo gotovo oni.

Potem greš na sodišče. Zaprosiš za pravno pomoč za vložitev izvršbe (sicer stane nekje 45 EUR). Kolega pravi, da laiki težko izpolnijo ta obrazec.

Potem se začne izvršba... če v 3 mesecih mama ne bo plačala, ti država iz preživninskega sklada izplača neko minimalno preživnino, ki znaša cca. 80 EUR na mesec (mogoče je 83, ni vedel točno). Za 5 let je to 4800 EUR. Potem terjatev prevzame država. Če ti pripada več kot tistih 80 na mesec, in bo država to uspela izterjat, boš dobil tudi to, ampak seveda ko bo izterjano. V roku 3 mesecev pa dobiš 4800 EUR. S tem denarjem se lahko odseliš za eno leto (odvisno kakšne so najemnine na območju kjer živiš). Ali pa vsaj za nekaj mesecev. Če vmes uspeš dobiti še službo in prisiliti CSD, da poskrbi za babico, si zmagal.


Da smo na jasnem, ni bilo dogovorjeno da bi mama morala plačevati preživnino (nič ni bilo podpisano) pa da je ni hotela. Takrat so se verbalno dogovorili da bo zame skrbel oče če bom pa rabil nove čevlje ali kakšno tako osnovno stvar naj grem pa do mame. Taka vsota bi me rešila sranja za nekaj časa ampak ali je res vredno narediti tako štalo z mamo za ta denar?
+ to da si mama trenutno ne lasti ničesar drugega kot svojega citroena C1.

reeves ::

"Pijanec se spreobrne, ko se v jamo zvrne" je govorila moja babica in še kako res je to. Lahko fotra tožiš, tepeš, pošlješ v zapor za 2 leti (!) pa ne bo nič pomagalo. Edina možna opcija bi bila prenehanje z pitjem, ampak to itak najbrž odpade. Tako, da vsi ki predlagate razne nasilne prijeme, se zelo motite.
CSD, policija itd. tudi pozabi. Lahko jim najedaš in upaš na kaj, ampak ne imej kakšnih hudih pričakovanj. Mi je pa všeč @perci-jev predlog. To vsekakor probaj...izgubiti nimaš kaj.
Ko sem bral nekatere nasvete, da pozabi na babico, da ni tvoja skrb, glej samo nase ipd. sem šel še enkrat brati temo v prepričanju, da sem nekaj zgrešil. No žalost nisem. Dejansko mu predlagate, da pusti staro, dementno žensko, ki ga je vzgojila (glede na to, da mame ni zraven) na milost in nemilost pijanemu in nasilnemu sinu? A smo res že tako daleč, da gledamo samo še na svojo rit in nikogar drugega, pa četudi ti je sorodnik? Sram vas je lahko!
Skupaj s stricem se preselite v večje stanovanje. S tvojo socialno, babičino penzijo in stričevimi prihodki boste že nekako. Vsaj za nekaj časa.
Nož in francoza pospravi. Lahko se hitro zgodi, da boš v afektu naredil nekaj, kar lahko zelo dolgo obžaluješ. Če že kaj rabiš, je lesena palica dovolj že, da ga odrineš. Pijan je hitro na tleh.
Ko bo naslednji teden oče izvedel, da ne more več do denarja, pričakuj agresijo. Ni sicer nujno (je pa zelo verjetno) da bo, ampak kot pravijo: "upaj na mir, pripravljaj se na vojno". Upam, da bo mir.

mat xxl ::

Unknown_001 je izjavil:

Kje je dr. Rugelj, ko ga človek rabi...


Na pokopališču, če ne veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528504 (6917) Meizu
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124349 (13305) stara mama

Protestniki pomagajte, prosim! Pustite pri miru vnuka! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29347169 (41146) OmegaBlue

Več podobnih tem