» »

Audio-video snemanje groženj, to velja kaj sploh v SLO?

Audio-video snemanje groženj, to velja kaj sploh v SLO?

1
2
»

ginekk ::

Uf, zajeban primer. Želim ti uspešno razrešitev, brez da bi se komurkoli (niti onemu ki rabi pomoč) kaj zgodilo.

Phantomeye ::

Pokliči policijo ...

Moj foter je pred leti veliko pil, potem je pa prišel domov in je težil, da bo naredil samomor in podobne floskule.

En dan sem pa rekel, da je dovolj tega sranja in sem klical policijo. Kriminalist, ki se je odzval na klic ga je pobral nekje pri cesti, pripeljal domov. Ga pomiril in poslal na zdravljenje.

Jaz sem se počutil kot izdajalec, ampak mi ni bilo žal, da sem to naredil. Fotr se je skoliral in ni več tako pogosto pil.

darkolord ::

imagodei je izjavil:

Sprašujem te, kako bo zdravnik/zdravnica, ki je prišel/šla na dom in ocenil/a, da mora oseba na psihiatrijo, tudi dejansko izpeljal/a svojo odločitev?

Bo 2m visokega moškega s 110 kilami odvlekla skozi vrata proti njegovi volji? Ga bo strpala v služben avto? Al se bodo reševalci z njim ubadali, ko mu bodo poskušali vbrizgat pomirjevala?

A sploh smejo sami postopat proti človeku, ki ne želi, da se ga strpa v reševalno vozilo in odpelje na pregled na psihiatrijo?
Čisto resno mislim.

Tebi se zdi problem bolj tehničen, je pa to še najmanjši problem.

V vsakem primeru je prvi korak za hospitalizacijo brez privolitve, da se pridobi bodisi napotnica zdravnika bodisi odredba sodišča.

Zdravnik lahko odredi prevoz z reševalnim vozilom in zahteva pomoč policije, če je to potrebno. Lahko zdravnik osebo pridrži do njihovega prihoda, jasno pa ne bo šel tega početi, če tega ne more oz. bi bilo to nevarno.

Vse to točno piše v zgoraj citiranem zakonu ZDZdr. Konkretno 53. do 56. člen.

Mimogrede (tudi iz izkušenj), realna grožnja o prisilnem zdravljenju na koncu pogosto (seveda ne vedno) zadošča, da oseba gre na zdravljenje prostovoljno. To, da imajo psihične motnje, ne pomeni, da so neumni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Floralys ::

imagodei je izjavil:

shintaro je izjavil:

Ne zahtevam da cel lajf jemlje to, ampak vsaj nekaj mesecev da se reši psihoze.

Te moram razočarat, ponavadi to ne deluje tako. Je kar dolgotrajna, če ne doživljenjska terapija. In zahteva tudi bolnikovo disciplino.

shintaro je izjavil:

In sva oba zaključlja da bi hospitalizacija mu dosti dobrega naredila.

Pa ti še ni predlagala vpletanja policije? Verjetno ti je, pa si se odločil, da tega pa ne boš počel? Vsaj tako je bilo v našem primeru.

shintaro je izjavil:

Ok let's cut the bullshit. Bom šel na CSD in tam pol naprej to reševal , ker na vsak način hočem brez policije to rešit.
(bom na CSDju pokazal posnetke k imam)

Eh, CSD danes sigurno ne bo ničesar predlagal. Še najmanj hospitalizacijo. Menim, da bo CSD karkoli predlagal šele, ko se bodo z njim pomenili, to pa pomeni, da ga morajo sprejeti v obravnavo, opravit pogovor z njim, z družinskimi člani...

Za nujne primere so na voljo nujna medicinska pomoč + policija.


TO!
Če ti rečejo, da pokliči policijo, pa pokličeš policijo, saj ni problem. Saj policijo hočeš tako ali tako. Če bo policija ocenila, da potrebuje zdravnika, ga bodo dobili. Pa naj vas ne bo strah klicat policije. Če se počutiš ogroženega, jih pokliči. Saj zato pa so. Bodo prišli, brez skrbi.

imagodei ::

darkolord je izjavil:

imagodei je izjavil:

Sprašujem te, kako bo zdravnik/zdravnica, ki je prišel/šla na dom in ocenil/a, da mora oseba na psihiatrijo, tudi dejansko izpeljal/a svojo odločitev?

Bo 2m visokega moškega s 110 kilami odvlekla skozi vrata proti njegovi volji? Ga bo strpala v služben avto? Al se bodo reševalci z njim ubadali, ko mu bodo poskušali vbrizgat pomirjevala?

A sploh smejo sami postopat proti človeku, ki ne želi, da se ga strpa v reševalno vozilo in odpelje na pregled na psihiatrijo?
Čisto resno mislim.

Tebi se zdi problem bolj tehničen, je pa to še najmanjši problem.

V vsakem primeru je prvi korak za hospitalizacijo brez privolitve, da se pridobi bodisi napotnica zdravnika bodisi odredba sodišča.

Če si temo dobro prebral, si videl, da imam žal osebne izkušnje s takimi situacijami, zato področje prisilne hospitalizacije vsaj površno poznam. Na terenu pa se noben zdravnik pri zdravi pameti ne bo zapenjal z 2 metra visokim, 110 kil težkim, nerazsodnim in razdraženim moškim. Zdravnica pa še manj.

Imaš prav, ko kasneje ugotavljaš, da zdravnik lahko zahteva pomoč policije - to trdim že ves čas, ampak ti si se pred tem glede tega ali nejasno izrazil, ali pa nisi imel dovolj informacij. Celo več, morda jo celo mora zahtevat, ker ni niti usposobljen niti nima pooblastil za kakšne "strokovne prijeme", če bi le-ti bili potrebni. IANAL, tako da to bo moral kdo drug pokomentirat (Lakotnik29?)
- Hoc est qui sumus -
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40751469 (37096) zee
»

Konstantno kršenje JRM motene osebe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9420306 (17166) crniangeo
»

Družinske težave (pomoč)

Oddelek: Loža
242788 (1742) imagodei
»

Miljonar povozil 2 pešca in se izognil 10 letni ječi z izvensodno poravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
639843 (7494) Tear_DR0P
»

Prijatelj potrebuje pomoč. Kako naj ga prepričam?

Oddelek: Loža
273409 (2026) kogledom

Več podobnih tem