» »

Družinske težave (pomoč)

Družinske težave (pomoč)

skypper-mb ::

Pozdravljeni!

Doma imam očitno brezhodno situacijo in nevem kako se je naj lotim.Velika težava je moja mati ki je zgleda hud duševni bolnik.Jaz ji želim dobro in nevem kako ji naj pomagam saj vsakič ko ji povem kaj dela in kako se vede me ne želi poslušat in je takoj užaljena, zato iz tega vedno nastane prepir.Jaz se z njo ne želim kregat, želim pa, da se spermeni. Do zdravnika jo vlečti ne morem, če bom pa šel na socialno pa bo še vse slabše, ker vem, da tam ljudje nimajo srca in zdravega razuma za človeka in bojo zmešali samo drek:( drugače pa sem po svoji neumnosti prisiljen, da živim z njo, saj sem ji dal prepisat hišo, ki nikoli ni bila njena, sedaj me pa s svojim obnašanjem podi iz nje in trdi, da ji jaz tak nikoli nič nisem dal, in se očitno ne zaveda, da bi brez mene bila na cesti, in v meni vidi samo slabe stvari čeprav sem se vedno trudil za njo in ji pomagal.Ona ima grozne težave sama s sabo ker, ne zna kontrolirati svojih čustev, praktično nikjer, sploh pa doma ne, in to je že nevzdržno, mislim pa tudi, da je vedensko motena.Skratka nevem kako naprej.

hvala za razumevanje :'(

wnbpotato ::

Kok dolgo pa se že to dpgaja?

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Razumemo že razumemo. Rabimo pač več podatkov. Tole si napisal v afektu. Ker tu nismo frojdi ampak kvazi nerdi, probaj še enkrat bolj razumljivo napisat za resno pomoč ...
www.strancar.com

Tilen ::

@skypper-mb

A je mama hotela, da prepišeš hišo ali kako? Mogoče pa le ni tako motena, kot praviš? Si pa definitivno v neugodni situaciji, ker te (glede na zapisano) lahko mati lepo spakira iz hiše in ne moreš nič. Včasih so rekli, da je dobrota sirota. Vseeno ti želim, da boš doma težave uspešno rešil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nevone ::

ne zna kontrolirati svojih čustev, praktično nikjer, sploh pa doma ne, in to je že nevzdržno, mislim pa tudi, da je vedensko motena.


S takimi ljudmi je problem, ker so prepričani, da z njimi ni nič narobe, in da le drugi delajo vse narobe.

Morda boš moral pokazati malo ostrine in se nehati truditi na način, ki itak ni razumljen pravilno.

Po drugi strani pa tudi socialna lahko pomaga, ker tako kot si napisal ti, ima tvoja mati težave s seboj, ki pa so zdravstveno rešljive, le odločit se je treba za ta korak.

Seveda pa smo slišali samo tvojo plat zgodbe in če je vse res kar pišeš, potem boš pač moral narediti korak naprej v odnosih z njo in ji morda postaviti tudi kakšen ultimat, pa tudi socialne službe niso povsem za odpis. Socialne službe ne bodo nič mešale dreka, če bodo na terenu naletele na zares pomoči željne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Tilen ::

Nevone, kaj bo pa naredil, če se mati odloči ga postaviti pred vrata? CSD je ne more razlastniniti, če pa že, pa ni nujno, da bo on upravljal s premoženjem. Kaj pa na to pravi oče? Mogoče bi se pogovoril z njim in bo on z mamo lažje rešil ali ji poskušal pomagati na način, da bo razumela ali vsaj poskušala sodelovati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nevone ::

Nevone, kaj bo pa naredil, če se mati odloči ga postaviti pred vrata?


Jah ne vem. Naj sam pove koliko ocenjuje, da je to resna grožnja. Ker dostikrat ljudje kažejo zobe napram drugim samo do trenutka, ko tisti drugi njim pokaže zobe.

Če se njegova mati vsaj malo zaveda svojega stanja, potem ni tako hudo. Če pa sta zares tako zelo odtujena, potem bo tukaj kdorkoli težko pomagal. Ostanejo mu samo suhoparna pravna določila, ki ga morda lahko zaščitijo vsaj v nekaterih pogledih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Duhec ::

@skypper-mb, si hišo podedoval, da si bil ti lastnik ?
Koliko si star zdaj in koliko si bil star takrat, ko si ji prepisal hišo ? Si bil v to kaj prisiljen? Zaveden ?
Imaš očeta ?

Tilen ::

Tudi, če je bil prisiljen, bo to ZELO težko dokazal. Če je podedoval kot mladoletnik, so pa zakoniti zastopniki tako ali tako starši.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

solatko ::

Prepis na ožjega člana družine, se da vedno razveljavit darilno pogodbo, zaradi razlogov, ki jih navajaš pa sploh.
Obišči psihiatra in mu razloži situacijo, on bo znal najbolje svetovati, v takih primerih ni čakalne dobe, pri svojem zdravniku dobiš napotnico in si še isti dan na vrsti, pod nujno.
Vsak drug način reševanja problemov, lahko vse skupaj še bolj pokvari, čakat se pa tudi ne splača.
Delo krepa človeka

jalovec09 ::

Smo se tu mi kregal doma, fotr pijan je zvečer letelo po zrak vse, kar mu je prišlo pod roke, same težave, pa sem jaz z roko udaru po mizi in temu naredu konc, če pa ker ne uboga pa slišjo sosedi 500 metrov stran. Zdej je mir, že dolgo se nismo več kregal in se bolj hecamo in tud se ne bomo kregal, ker jaz še največ vplivam. Tisti, ki doma naredimo največ (BIG FARM) smo lahko glavni. Je pa res, da ubogam čisto vse, kar je treba na kmetiji delat, če se gre v gozd sekat smreke grem poleg, če gremo travo pospravljat grem poleg, če se pospravlja sadje sme poleg, če se vrtnari, vrtnarim, če je treba peljat k doktarju peljem, če je treba kopalnico pomit je pomijem, ....

Resnica !!!

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Človek je prav vesel, ko lahko tako hitro in učinkovito pomaga. :P:D

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

skypper-mb ::

Hvala in oprostite, da se nisem mogel že prej oglasit!

En nasvet mi je dal malo mislit in verjetno bom mogel it na sodišče, da prekličem darilno pogodbo.Sicer nevem kako, ampak vem, da je bila darilna pogodba na njo narejena iz moje strani.Še prej pa bom šel do zdravnika oz.psihijatra in tudi njemu povedal kaj je z njo in da pomoč zavrača.Na žalost sem z njo sam in očeta nimam, v bistvu ga sploh ne poznam:'( vse kaj pa sem imel sem dobil od starih staršev, ki so že umrli.Sedaj pa je vse njeno.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

vse kaj pa sem imel sem dobil od starih staršev, ki so že umrli.


So že vedeli, zakaj so tebi dali in ne njej.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

c3p0 ::

Darilna pogodba se zaradi hude nehvaležnosti sicer lahko izpodbija, ne vem pa točno koliko časa po veljavnosti je to še možno. Tudi uspeh je baje zelo nizek. Stopi čimprej do odvetnika.

nevone ::

Sedaj pa je vse njeno.


Pa ona tebe dejansko ven meče, al kako?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

solatko ::

Če sodišče ugotovi, preko izvedenca, da je opravilno nesposobna, je postopek kar hiter.
Obvezno na posvet k psihiatru.
Po obisku psihiatra, je dobro obvestiti socialno službo.

Konkretnih težav sicer nisi opisal, pa saj nas v končni fazi nič ne briga, so pa to nasveti, ki bi jih dal vsakemu v takem primeru.
Delo krepa človeka

MadMicka ::

Ko tako z veseljem svetujete, še zlasti npr. nevone, ne smete pozabiti, da ima vsaka zgodba dve plati. Bog ve, kaj bi povedala njegova mati, zagotovo pa ne isto kot on. In skoraj vedno je tako, da je resnica nekje vmes. Za prepir rabiš dva. Za začetek je pa tako, da do staršev kaže imeti neko spoštovanje in če je že kriza, se lahko človek umakne. Kaj pa vem, mogoče pa cele dneve hodi okoli, pije, šolo je pustil vnemar in mu mati to zameri. Če že, naj pove, kaj mu mati očita in kaj točno so tiste stvari, ki jih najbolj zameri.

nevone ::

ne smete pozabiti, da ima vsaka zgodba dve plati.


Kot da v prevem svojem postu nisem povdarila prav tega.

Ampak jaz ne bom ugibala kaj vse je še v ozadju. Pač po pomoč je prišel on in njemu pomagam. Če pride še mama, bom pa še njo vzela izračun.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Looooooka ::

solatko je izjavil:

Če sodišče ugotovi, preko izvedenca, da je opravilno nesposobna, je postopek kar hiter.
Obvezno na posvet k psihiatru.
Po obisku psihiatra, je dobro obvestiti socialno službo.

Konkretnih težav sicer nisi opisal, pa saj nas v končni fazi nič ne briga, so pa to nasveti, ki bi jih dal vsakemu v takem primeru.

Potem je se vprasanje ali se hodi v sluzbo ali je upokojena.Nekdo bo moral bit njen skrbnik.Potem mas spet moznost lastne oskrbe ali pa kksne ustanove...to je treba placati.Ko zmanjka denarja spet pade vse na tvoja pleca.
Nisi ravno v dobrem polozaju.

Pšenični ::

Zdej zadeva je taka. Če ima tvoja mati psihozo, se ji to poleg ostalega pozna tudi na obrazni mimiki, je brez izraza, se ne smeji, nasmiha. Navadno so bolniki, ki jih prizadane psihoza nemirni, imajo prisluhe in privide. Stvari dojemajo čisto drugače, kot so v resnici. Tako nastaneji prepiri, ki se navadno počasi stopnjujejo, saj se slabša tudi stanje bolnika. Če te podi iz hiše, se počuti ogroženo in gre verjetno za panaroidno shizofrenijo. Samo ugibam. V nobenem primeru, pa svoje matere ne smeš zasovražiti, ker ni sama kriva za stanje v katerem je.

Bolnike ki so tako oboleli,je potrebno čim prej hospitalizirat, ker vsako odlašanje pomeni tudi daljše zdravljenje. V vsakem primeru, je potrebno slišati obe strani, je pa res, da bolnik v nobenem primeru, ne bo priznal, da je z njim nekaj narobe. Tako, da...naprej ti naj svetuje še kdo. Je pa včasih potrebna prislina hospitalizacija, ki jo mora odobriti splošni zdravnik, ki po potrebi pokliče še policijo, če se pacijent upira.

No, tko nekako gre to.

"Potem je se vprasanje ali se hodi v sluzbo ali je upokojena.Nekdo bo moral bit njen skrbnik.Potem mas spet moznost lastne oskrbe ali pa kksne ustanove...to je treba placati.Ko zmanjka denarja spet pade vse na tvoja pleca.
Nisi ravno v dobrem polozaju."

Kolkor sem seznanjem, veliko oseb po zdravljenju dokaj dobro funkcionira. Pač jemljejo zdravila in je. Psihiatrija je v zadnjih letih zelo napredovala, čas zdravljenja se je občutno skrajšal. Okrog tega se pač dela veliko famo, čisto brez veze.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

solatko je izjavil:

Če sodišče ugotovi, preko izvedenca, da je opravilno nesposobna, je postopek kar hiter.
Obvezno na posvet k psihiatru.
Po obisku psihiatra, je dobro obvestiti socialno službo.

Kolikor vem, se odvzem opravilne sposobnosti sploh ne more začeti drugače, kot na predlog socialne službe. Bo socialna morala biti kar od začetka tam.

OP-ja skrbi, da so na socialni službi brezčutni - no, v takih primerih so kar prijazni, ampak izredno nesamoiniciativni. Če ne boš stalno priganjal, bo zadeva šla v pozabo.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

telbanc> "Psihiatrija je v zadnjih letih zelo napredovala, čas zdravljenja se je občutno skrajšal. Okrog tega se pač dela veliko famo, čisto brez veze. "

Dobronamerno kakor je bilo povedano - vseeno so to buče. Psihiatrija v Sloveniji je na nivoju poljske bolnišnice v primerjavi z moderno ustanovo. Celemu svetu je že jasno, da se razne depresije, nevroze in tudi vrste psihoz, zdravi tudi z raznimi psihoterapijami, vzporedno z medikamentoznim zdravljenjem. Pri nas pač ne.

Del problema je, da psihoterapija največkrat sploh ni pokrita v zdravstvenem zavarovanju, poleg tega pa se za psihiatrijo pri nas odločajo predvsem razočarani študenti medicine, ki jim ni uspelo kot kirurgom. No, to zadnje malo sarkastično; resnica je taka, da večina psihiatrov v Sloveniji NI ob enem tudi psihoterapevtov, zaradi česar po mojem razumevanju zdravljenja duševnih bolezni, ne more biti pravega uspeha.
- Hoc est qui sumus -

Pšenični ::

"Dobronamerno kakor je bilo povedano - vseeno so to buče. Psihiatrija v Sloveniji je na nivoju poljske bolnišnice v primerjavi z moderno ustanovo. Celemu svetu je že jasno, da se razne depresije, nevroze in tudi vrste psihoz, zdravi tudi z raznimi psihoterapijami, vzporedno z medikamentoznim zdravljenjem. Pri nas pač ne.

Del problema je, da psihoterapija največkrat sploh ni pokrita v zdravstvenem zavarovanju, poleg tega pa se za psihiatrijo pri nas odločajo predvsem razočarani študenti medicine, ki jim ni uspelo kot kirurgom. No, to zadnje malo sarkastično; resnica je taka, da večina psihiatrov v Sloveniji NI ob enem tudi psihoterapevtov, zaradi česar po mojem razumevanju zdravljenja duševnih bolezni, ne more biti pravega uspeha."



Vseeno, jaz pa mislim da je to kar si ti povedal, da so to zaključki na ravni gostilniške debate-to še buče niso. Če zastopiš. Če ne, tvoj problem. Sestavni del zdravljenja v npr. bolnici Ljubljana polje je tud psihoterapija, kar je razvidno tud iz njihovega če tako rečemo "delavneg urnika", ki je dostopen na netu. Seveda če ga razumeš. Spremljam tvoje moderiranje in lahko rečem, da o njem nimam lepega mnenja.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

> "Vseeno, jaz pa mislim da je to kar si ti povedal, da so to zaključki na ravni gostilniške debate. Če zastopiš. Če ne, tvoj problem. "

No, bom rekel takole: če bi ti zastopil, bi vedel, da imam žal izkušnje z zdravljenjem bližnje osebe, pa tudi nekaj laičnega znanja. Ker ne zastopiš, hja, tvoj problem.


> "Ti bi bolnike s kemičnim neravnovesjem zdravil z psihoterapijo? Sploh veš kaj pišeš?"

Problem je, ja, če sogovorniki v debati ne znajo poslušat oz. brat. Tega nisem napisal. Ključna beseda je "vzporedno". Resnica pa je, da medikamentozno zdravljenje ne odpravlja vzroka težav. Vsaj pri nekaterih boleznih je vprašanje, ali s spremembo kognitivnih procesov morda ne vplivaš tudi na kemično ravnovesje in tako vsaj deloma odpraviš potrebo po zdravilih.


> "Sestavni del zdravljenja v npr. bolnici Ljubljana polje je tud psihoterapija, kar je razvidno tud iz njihovega če tako rečemo "delavneg urnika", ki je dostopen na netu. Seveda če ga razumeš."

Ja, moraš razumeti. :) Kar ti očitno ne. Jaz ti lahko kar potrdim, da so "psihoterapije" vsaj v Begunjski bolnišnici precej široka in raztegljiva zadeva. V pravo psihoterapijo oz. vedenjsko-kognitivno terapijo vključijo le redke izbrance, za druge so na voljo delovne terapije, ki obsegajo razgovore v skupini, pa izdelavo ogrlic in novoletnih okraskov.


> "Spremljam tvoje moderiranje in lahko rečem, da o njem nimam lepega mnenja."

Ta tema ni namenjena pritožbam, to lahko opraviš drugje. Tvoja očitna ogorčenost nad mojim benignim prispevkom pa je več kot zgovorna. Kaj sem naredil, da sem te tako razkajfal, mi ni jasno, izjava je pa tako izven konteksta, da je morda že rahlo zaskrbljajoča.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audio-video snemanje groženj, to velja kaj sploh v SLO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549187 (8311) imagodei
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11028631 (21264) [D]emon
»

Zdravljenje depresije z računalniško igro

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
256727 (4847) BaToCarx
»

psihoza

Oddelek: Loža
204848 (4050) Mercier

Več podobnih tem