» »

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem

vostok_1 ::

Navaja nam sicer svojo zgodbo, ker seveda si s tem lajša malo psihične bolečine, ampak je povsem irelevantno za njegovo prihodnost.

Spraševat bi moral, če poznamo kak poceni fraj plac ali kje dobit to pa ono. Neko angažiranost potrebujemo.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

kuall je izjavil:

ta tema je samo še en dokaz, kako je važno, kakšni ljudje te obkrožajo, če te obkrožajo pezdetje padeš v depresijo in si zguba. če te okrožajo v redu ljudje si srečen in uspešen.
ali z drugimi besedami: zelo je treba pazit, kako ravnamo z ljudmi okoli nas (da ne bo zvenelo preveč sebično).


In? Kolegov fotr je bil tudi iz družine kjer je ata po drugi litrci teroriziral celo hišo, mati mu je umrla pri 15ih...

Danes kermaičar, na svojem. Takoj po srednji je šel delat in se odselil od hiše. V najem je dobil neko sobico za orespat in tok da je šel na WC in pod tuš. Večino časa pa garal ko črna živina na gradbišču in popoldne komu ekstra pomagal.

Dejstvo je da sam največ narediš. Oz. 100% osebnih problemov lahko rešiš sam. Terapije niso nič drugega kot skrajno previdna pomoč za uvid tega dejstva. Brez volje in brez razčiščenih pojmov se ne bo spremenilo nič.

Ljudje te lahko hranijo in tapkajo po rami, ampak če ne boš sprejel lekcije kako loviti ribe, boš celo življenje revež prisesan na miloščino drugih. Če nisi invalid, si opravilno sposoben. Vsako odlašanje reševanja problemov in odklanjanje pomoči pri pobiranju na svoje je predvsem tebi v škodo...

Moralna podpora, DA. Ampak šele, ko boš začel brcati in delati. Takrat bomo navijali zate. Od poležavanja ni nihče uspel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Tako je.

Ko bomo videli neko resno angažiranost, takrat bomo navijali.
Dokler boš večji del časa počel "neproduktivne" reči, pa žal ne bomo izredno navdušeni.

Pa hočemo ti dobro. But you have to "just do it!"
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

SimplyMiha ::

Ja, po treba odjavit se iz World of Warcraft-a in se lotit svojega življenja.

Mare2 ::

ZuPk0 je izjavil:


-oče je težek alkoholik že 30+ let, dnevno se izživlja nad babico katera je pa v 2. stopnji demence, zelo slabo pa tudi vidi in sliši.


Zupko, S kroničnimi pijanci je težko. Jaz imam to srečo, da le tu pa tam naletim na kakšnega, lahko službeno, na kakšni zabavi, tudi ko grem po mestu, vendar se jim lahko nekako izognem, po hitrem postopku.

Z njimi se nima smisla prepričevati, pretepati ker je kronični alkoholik bolnik, tako kot človek z bipolarno motnjo, shizofrenik.. Slednji je tudi en na tem forumu. Torej, alkoholika ne pretepaj. Če naletim nanj, potrpim pač tistih nekaj minut, se naredim kot da nič ni bilo, poskušam pomirit stanje in me ni več. Najraje se družim s treznimi ženskami, lepimi, prijaznimi, ki imajo "vsebino", ki plešejo... Tako mi ne preostane časa za pijance.

Če se zaradi materialnih dobrin nočeš izogniti druženju z njim (bivanje) je to pač žrtev, ki si jo sprejel in možnost, da se tudi tvoje stanje poglobi. Na žalost.

Samo enkrat se živi. Prepusti bedo drugim, ti pa uživaj v življenju. Le en korak stran si od tega trenutka.

m0LN4r ::

Sodeč po videju in pisanju pomojem ni v taki fazi, da sam leži na postli cele dneve.

Tega niti nisem rekel, saj je napisal kaj dela cel dan. Kolegi, kolo, kitara, racunalnik pr 26 letih in v tej zanki je ujet od pubertete.
Terapije so dobrodosla stvar, mu bodo pomagale najti prave korake da izboljsa svojo mentalno stanje ala "depresijo", ampak ne bodo pa:
- poiskale delo namesto njega,
- delale namesto njega,
- nardile izpit namesto njega,
- si poiskale stanovanje namesto njega, in nenazadnje
- ne bodo mu zamenjale oceta in babice,
- ter dale neskoncno casa za zgoraj omenjene zadeve.

Delo in sola smrdita, pa sej to je splosno znano. Pa starejsi ko bo, tezje se bo tega lotil in navadil. Pac iz te luknje bo treba ven, tako ali drugace.

En moj bivsi sef, si je v najstniskih letih zile rezal, bil na psihiatriji, zena ga je prevarala, mu vzela dnar in otroka. Danes ima firmo in to uspesno. Samo garal je pa tudi, da je prisel nekam, ni mu podjetje padlo iz neba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kuall ::

Unknown_001 je izjavil:


Moralna podpora, DA. Ampak šele, ko boš začel brcati in delati. Takrat bomo navijali zate. Od poležavanja ni nihče uspel.

Jov. Tisti ki že v štartu ne probava mu ni pomoči tudi od zunaj. Najprej mora biti želja pri človeku samemu.
Če se človeka de-motivira pri njegovih ambicijah je najslabše (to dela veliko ljudi), če se ga vzpodbuja pa najboljša pomoč. To je vsa umetnost pomoči od zunaj.

Iz te teorije je npr brezveze pomagat nekemu zasvojencu, če že sam ni prej velikokrat probal nehat. Če pa probava in mu ne uspe pol pa pomoč zelo prav pride.

grandioso74 ::

Se strinjam z moln4rjem, treba bo potrebno nekaj naredit, prvo je, da odide od doma in to cimprej. Doma pogojev za normalno zivljenje ocitno nima, ampak je res, dlje casa bo odlasal hujse bo, vse manj bo volje, da bi kaj naredil, predvsem za sebe, lahko se se zgodi da bo padel v isto situacijo kot je njegov oce,ce je v dobrih odnosih s stricem naj njega prosi, da poskrbi za babico, ampak to smo itak ze vse napisali,lp.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Vsakdo je lahko pameten, dokler se sam ne znajde v podobni situaciji. Teoretično se da marsikaj narediti vendar v praksi ni tako enostavno. OP je dobil že kar nekaj koristinih nasvetov in mu želim vso srečo.

Jaz osebno bi prvo delal na temu da bi se umaknil iz tistega okolja in nato reševal še babico. Kam se umakniti je sicer problem in v kolikor ni kakšnih sorodnikov ali prijateljev ki bi ti ponudili možnost bivanja je problem. Mogoče varne hiše za moške?

Kakorkoli, srečno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

D3m ::

Ta tema dokazuje, če si malo v depresiji je vsak izgovor dober.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

perci ::

Ta tema dokazuje, da nekateri nimajo nobenih zadrzkov pisat idiotizme po forumu.

janig ::

OP je dobil kar nekaj predlogov. Zdaj lahko samo se glasujemo za najboljsega. Ali pa trolamo.

Ganon ::

perci je izjavil:

Ta tema dokazuje, da nekateri nimajo nobenih zadrzkov pisat idiotizme po forumu.


Ta forum dokazuje, da za sprejem med moderatorje ne veljajo prav nobeni standardi. Naziva so deležni tudi ljudje, ki drugim govorijo, da so "fuknjeni papki", ki tipkajo "idiotizme". Bravo, slo-tech. Samo tako naprej.

grandioso74 ::

admin perci se je ravno dokazal, a ti človek božji ne moreš prenesti kake kritike, a misliš, da imaš samo ti prav in lahko pljuvaš po ostalih? ejejeeeej, ne rabiš brisati vse kar je treba in kaj ne..........pupak......
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

perci ::

V bistvu nisem ničesar izbrisal, ker nisem moderator v tem oddelku.

Je pa problem, če nekateri drugim očitajo, da so lenuhi, da morajo nekaj narediti s svojim lajfom in da naj se nehajo smiliti sami sebi, ter da jim očitno ustreza status quo. Človek, ki celo življenje živi v takem okolju, rabi strokovno pomoč pri tem, da izstopi iz te zgodbe, ne pa očitanje forumskih vedežev.

ZuPk0 ::

Rad bi se še enkrat zahvalu vsem ki ste si vzel čas in mi svetoval. Na čist vsak komentar žou nism mogu odgovort, sm pa šou čez vseh 5 strani ene 2x-3x.
Najhujši filing je ko mislš da si sam v nečem in tut ko delaš dobro stvar misliš da je slaba... Dal ste mi dost upanja in dobrih legit nasvetov.

To temo sem nameraval zbrisati po parih dneh (potem ko bi se poslovil) ampak vidim da je sam ne morem. Prosil bi če lahko nekdo reče Moderatorju da jo zbriše ker so dost osebne stvari za katere pa nočem da za vedno ostanejo tu gor.

Hvala vsem, držte se! :)

grandioso74 ::

perci je izjavil:

V bistvu nisem ničesar izbrisal, ker nisem moderator v tem oddelku.

Je pa problem, če nekateri drugim očitajo, da so lenuhi, da morajo nekaj narediti s svojim lajfom in da naj se nehajo smiliti sami sebi, ter da jim očitno ustreza status quo. Človek, ki celo življenje živi v takem okolju, rabi strokovno pomoč pri tem, da izstopi iz te zgodbe, ne pa očitanje forumskih vedežev.

potem pa opravičilo, a moral bo narediti korak, a je naredil pravilnega bo pa pokazal čas, če bo samo doma čepel in razmišljal, ah, saj sem že vse napisal kar sem mislil.ln.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Unknown_001 ::

ZuPk0 je izjavil:

Rad bi se še enkrat zahvalu vsem ki ste si vzel čas in mi svetoval. Na čist vsak komentar žou nism mogu odgovort, sm pa šou čez vseh 5 strani ene 2x-3x.
Najhujši filing je ko mislš da si sam v nečem in tut ko delaš dobro stvar misliš da je slaba... Dal ste mi dost upanja in dobrih legit nasvetov.

To temo sem nameraval zbrisati po parih dneh (potem ko bi se poslovil) ampak vidim da je sam ne morem. Prosil bi če lahko nekdo reče Moderatorju da jo zbriše ker so dost osebne stvari za katere pa nočem da za vedno ostanejo tu gor.

Hvala vsem, držte se! :)


A jebiga... zdej je kar je.

Ps. Kontaktiraj moderatorja Lože. Mogoče se lahko izpogajata. Mi se namesto tebe ne moremo tako kot se ne moremo namesto tebe učiti ali delati korakov k boljšemu jutri.

Lp in vse dobro.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

grandioso74 ::

enako tudi jaz želim opju.....
Človek je sam svoj največji sovražnik.

ZuPk0 ::

Ok, bom zrihtu, LP.

Hvala.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Človek, ki celo življenje živi v takem okolju, rabi strokovno pomoč pri tem, da izstopi iz te zgodbe, ne pa očitanje forumskih vedežev.


Morda imaš prav, jaz pa mislim, da samo strokovna pomoč ne bo dovolj. Finančna ja. Če bi imel OP 200.000 EUR se ne bi rabil drenjat v tisti hiši s pijanci, ampak bi se lahhko odselil, s sabo pa vzel še koga. :)

In problem bi bil rešen, vsaj njegov.

Unknown_001 ::

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:

Človek, ki celo življenje živi v takem okolju, rabi strokovno pomoč pri tem, da izstopi iz te zgodbe, ne pa očitanje forumskih vedežev.


Morda imaš prav, jaz pa mislim, da samo strokovna pomoč ne bo dovolj. Finančna ja. Če bi imel OP 200.000 EUR se ne bi rabil drenjat v tisti hiši s pijanci, ampak bi se lahhko odselil, s sabo pa vzel še koga. :)

In problem bi bil rešen, vsaj njegov.


Za odselit se potrebuješ BISTVENO BISTVENO manj.

200.000 EUR je številka ki jo mnogi sanjajo za Jumpstart.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mare2 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:

Človek, ki celo življenje živi v takem okolju, rabi strokovno pomoč pri tem, da izstopi iz te zgodbe, ne pa očitanje forumskih vedežev.


Morda imaš prav, jaz pa mislim, da samo strokovna pomoč ne bo dovolj. Finančna ja. Če bi imel OP 200.000 EUR se ne bi rabil drenjat v tisti hiši s pijanci, ampak bi se lahhko odselil, s sabo pa vzel še koga. :)

In problem bi bil rešen, vsaj njegov.


Za odselit se potrebuješ BISTVENO BISTVENO manj.

200.000 EUR je številka ki jo mnogi sanjajo za Jumpstart.


To je tudi za vzdrževanje hiše, da bo lahko še 20 let užival v brezdelju, hodil na žure itd... Skratka, bo postal zdrav kmečki fant. :)

perci ::

Morda imaš prav, jaz pa mislim, da samo strokovna pomoč ne bo dovolj.

Seveda ne bo dovolj, to je samo ena od predpostavk. Zato mi gre pa na živce, da nekateri tule tako z veseljem podcenjujejo situacijo.

vostok_1 ::

Mislim, da nihče ni rekel, da je lenuh.
Smo pa nekateri rekli, da ni dovolj proaktiven za rešit svoj, resen, problem.
Tu smo, da pomagamo z nasveti. Mora pa OP zgrabit.

In kot rečeno...omejitve v resnici ni, da ne bi obiskal terapevtko enkrat ko je zaposlen, ali če bi se kam odselil. Dolgove lahko tudi odplačaš na svojem, granted, ne tako hitro.
Edini resničen problem vidim v babici, kjer javne, od davkoplačevalcev plačane, inštitucije praskajo jajca še posebej ko gre za tako situacijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Well... some did ...

But... it is irrelevant since we don't know each other.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

poweroff ::

m0LN4r je izjavil:

Kr nekaj depresivnih ljudi poznam, pa so naredili marsikaj iz sebe.
...
Pravo nasprotje pravega pacienta z depresijo.
...
Tako huda depresija pa spet ne more bit, ce ...

Svetujem ti, da greš do osebnega zdravnika in ga poprosiš za 15 minut predavanja o tek, kaj je depresija. Če si boš sam iskal po spletu itak ne boš ničesar razumel.

V glavnem - pojma nimaš.

P. S. Poznam nekoga, ki je na vozičku, noge so videti čisto v redu. Tolk hudo pa že ne more bit, da ne bi mogel žoge brcniti...????
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

Upam, da bom dozivel dan ko se lenuhom pobere socialna podpora.

kuall ::

Jaz pa upam, da bom čimprej doživel dan, ko bo socialna podpora 500€.

delavec44 ::

poweroff je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kr nekaj depresivnih ljudi poznam, pa so naredili marsikaj iz sebe.
...
Pravo nasprotje pravega pacienta z depresijo.
...
Tako huda depresija pa spet ne more bit, ce ...

Svetujem ti, da greš do osebnega zdravnika in ga poprosiš za 15 minut predavanja o tek, kaj je depresija. Če si boš sam iskal po spletu itak ne boš ničesar razumel.

V glavnem - pojma nimaš.

P. S. Poznam nekoga, ki je na vozičku, noge so videti čisto v redu. Tolk hudo pa že ne more bit, da ne bi mogel žoge brcniti...????



Kaj vi res invalide primerjate z depresijo, ki je blaga psihična bolezen in je ozdravljiva?

p.s. Verjetno pa nihče od nas tu gor ne more vedeti ali ima op res depresijo ali pa jo uporablja le za izgovor.

kuall ::

ni nujno depresija ampak navade, determinizem. svobodna volja je iluzija. če bi res imeli svobodno voljo potem znanost odpade in nastopi kaos. človeka izoblikujejo drugi ljudje in če je kaj narobe z njim ni on kriv ampak ljudje, ki so ga oblikovali. ampak te so spet oblikoval drugi ljudje. na koncu prideš do sklepa, da je vse vnaprej določeno in da se ne splača živcirat, ker se bo itak zgodilo kakor je namenjeno. ti samo čimbolj uživaj dokler ne umreš. užitek je vsaj nekaj o čemer ne moreš dvomit, da je resnična in otipljiva stvar, od katere imaš nekaj.

hamez66 ::

Depresija ni blaga psihična bolezen, lahko pa nekdo trpi za blago obliko depresije. Op skoraj zagotovo trpi za depresijo, ki pa najverjetneje ni zelo huda, ker v tem primeru skoraj zagotovo ne bi pisal razmeroma "prešerno". Zaradi depresije mnogo ljudi tudi umre, saj ne vidijo več smisla v trpljenju in končajo svoje življenje. Življenje z depresijo je težko, poniževalen odnos pa osebi ne koristi. Bedni odnosi v službi so lahko trigger, da se človek odloči za zadnje dejanje.

Pred kratkim si je tako usodo izbrala meni ne tako oddaljena oseba, v zrelih letih, za sabo pustila otroke. Pa ni bilo finančnih težav, težav z drogo ali brezposelnosti. Na žalost tudi strokovna pomoč ni pomagala.

Mare2 ::

kuall je izjavil:

Jaz pa upam, da bom čimprej doživel dan, ko bo socialna podpora 500€.


V Sloveniji se povsod pojavljajo anomalije. Plače nikakor niso usklajene z evropskimi, socialna podpora je v trendu naraščanja, minimalna plača ne. Bančna luknja iz preteklosti je močno zarezala v ta razmerja.

Trenutno ne poznam nikogar v SLO, ki bi bil sposoben s trdo roko urediti zadeve. Mogoče trojka? :)

D3m ::

kuall je izjavil:

Jaz pa upam, da bom čimprej doživel dan, ko bo socialna podpora 500€.


Upam, da bom čimprej doživel dan, ko bo država zahtevala nazaj socialno podporo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

perci ::

Ne rabis vec upat, ker je zelja ze zdavnaj uresnicena.

poweroff ::

delavec44 je izjavil:

Kaj vi res invalide primerjate z depresijo, ki je blaga psihična bolezen in je ozdravljiva?

Ignoranca žal ni klasificirana kot bolezen. Sicer bi bil ti bolan, zelo.

Obstajajo seveda različne oblike depresije. Določene so težko ozdravljive ali pa sploh ne. Pri določenih zdravila ne pomagajo, razvili so sicer metodo deep brain stimulation, ki pa je invazivna in ni primerna za vsakogar.

So pa določene oblike blage depresije, ki niti ne bi rabile medikamentoznega zdravljenja. Ampak kakšno obliko ima nekdo, ti ne moreš vedeti, ker ne poznaš ne depresije, ne delovanja človeških možganov. Nedeljska psihologija pač ni znanost.

Vsekakor je dobro, da se človeka spodbuja, ne pa ga soditi kaj zmore in kaj ne zmore.
sudo poweroff

c3p0 ::

perci je izjavil:


Je pa problem, če nekateri drugim očitajo, da so lenuhi, da morajo nekaj narediti s svojim lajfom in da naj se nehajo smiliti sami sebi, ter da jim očitno ustreza status quo. Človek, ki celo življenje živi v takem okolju, rabi strokovno pomoč pri tem, da izstopi iz te zgodbe, ne pa očitanje forumskih vedežev.


Včasih moraš koga tudi malo "brcnit" v realnost. Dekica in prijazne besede te lahko pripeljejo le do neke točke, terapija pa lahko traja leta, z negarantiranim uspehom.

perci ::

Vcasih ja. V tem primeru pac ne.

poweroff ::

c3p0 je izjavil:

Včasih moraš koga tudi malo "brcnit" v realnost. Dekica in prijazne besede te lahko pripeljejo le do neke točke, terapija pa lahko traja leta, z negarantiranim uspehom.

Na podlagi česa sklepaš, da terapija ne predstavlja take "brce"?

Si že bil na terapiji ali si morda priznan terapevt po troll metodi?
sudo poweroff

Alien123 ::

D3m je izjavil:

kuall je izjavil:

Jaz pa upam, da bom čimprej doživel dan, ko bo socialna podpora 500€.


Upam, da bom čimprej doživel dan, ko bo država zahtevala nazaj socialno podporo.


Po letu dni prejemanja država hoče delež nazaj, če je kaj tvojega oz si najdeš službo. Če so pa ljudje celo življenje odvisni od davkoplačevalcev pa država nima kje vzet.

D3m ::

Vzame po smrti od dedovanja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

perci je izjavil:

Človek, model cel lajf živi v takem okolju in ne zna drugače, hkrati ima depresijo. A ste fuknjeni? Mislite, da boste napisal dva posta, kjer ga boste mal podrkal in se bo kar čudežno zbudil? Papki jedni.

Tole sicer ni odgovor tebi, perci, ampak si mi dal iztočnico.

Ko boste zagrizeni neoliberalisti spet blodili o tem, kako naj človek samo dela, pa kako si je vsakdo sam kriv za svoje probleme in če bi se le potrudil in presegel omejitve, ki si jih sam daje - se spomnite malo na tale primer. Dedek in oče nasilneža na socialni pomoči, sin je star 26 let, nima dokončane osnovne šole, očitno tudi na socialni pomoči... Ob vsem spoštovanju OP-jeve zajebane situacije, a se vam ne zdi, da je tu možno razbrati nek vzorec?

OP je zgolj "ilustrativni" primer, ekstremni primer tega se "revščina deduje". Ali pa bi moral rajši rečt kako se "mizerija deduje". Ampak v manjši meri to izkusi vsak. Vsi smo produkt svojega okolja. Zato je hudičevo težko preseči kalupe, v katere so te dali starši; zato otroci "aristokratov" načeloma niso revni, zato otroci revnih staršev praviloma ne postajajo bogataši, zato otroci staršev srednjega razreda običajno ostajajo nekje v srednjem razredu. Seveda velja tudi za nižji srednji in višji srednji razred.

Blodnje o tem, kako se mora folk "samo malo potrudit", dokončat dodatno šolanje, zahtevat povišico na šihtu, zamenjat šiht, se odselit v tujino - so samo vaše blodnje. Večina ljudi tega ni sposobna brez izrazitega zunanjega pritiska (pri čemer pa je OP že toliko zlomljen, da brez resne pomoči ne verjetno ne bo sposoben sam razpucat težav).

In zato, otroci, trenutna oblika skrajnega kapitalizma1, ni kul.

1 Ja, to je neoliberalizem
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

poweroff je izjavil:

Obstajajo seveda različne oblike depresije. Določene so težko ozdravljive ali pa sploh ne. Pri določenih zdravila ne pomagajo, razvili so sicer metodo deep brain stimulation, ki pa je invazivna in ni primerna za vsakogar.

Pri čemer ni rečeno, da je depresija edina stvar, za katero trpi OP. Glede na samomorilne misli je depresija seveda definitivno na mizi, ampak povsem mogoče je, da so (hujši?) problemi tudi drugje - dolga leta verbalnega in fizičnega nasilja pustijo posledice, pomanjkanje pozornosti oz. težave s koncentracijo, zelo verjetno je, da OP ni razvil mehanizmov za spopadanje z odgovornostjo, ipd...
- Hoc est qui sumus -

tryhard ::

janig je izjavil:

OP je dobil kar nekaj predlogov. Zdaj lahko samo se glasujemo za najboljsega. Ali pa trolamo.

Moj je najboljši. Ker pa zgolj najboljši poznamo najboljše, bo težko izglasovan za najboljšega, če se gremo demokracije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

hamez66 ::

Nekdo je napisal, da je depresija blaga psihološka bolezen, jaz sem pa napisal, da ni blaga psihološka bolezen, saj se pogosto konča s samomorom. Drugače sem pa tudi jaz neoliberalec, ampak ta tema nima veze z neoliberalizmom. Oče je alkoholik, pa smo tudi v socializmu imeli veliko očetov alkoholikov.

D3m ::

Če OP rabi službo, da se odseli poznam par podjetij, ki išče delavce.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

A zaposlujejo ljudi z nedokončano srednjo šolo? Če da, je OP idealen kandidat. Če ne, pojdi brat temo, preden daješ nasvete.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

Seveda.

Glede na to, da je iz Grosuplja ima LJ blizu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

imagodei ::

hamez66 je izjavil:

Nekdo je napisal, da je depresija blaga psihološka bolezen, jaz sem pa napisal, da ni blaga psihološka bolezen, saj se pogosto konča s samomorom. Drugače sem pa tudi jaz neoliberalec, ampak ta tema nima veze z neoliberalizmom. Oče je alkoholik, pa smo tudi v socializmu imeli veliko očetov alkoholikov.

Tema ima z neoliberalizmom toliko veze, da gre za ilustrativen primer brezveznosti dajanja "nasvetov" (v bistvu gre za pametovanje in pokroviteljstvo) ljudem v nižjem in v nižjem srednjem razredu, da so si sami krivi za svojo situacijo in naj začnejo delat, pa bodo čez 10 let bogati, čez 15 let pa v penziji kot jype.

Ker je v mnogih primerih zadaj trajno "poškodovana" oziroma vkalupljena psiha, ki so jo današnji odrasli prinesli s sabo od svojih staršev.

Govorit nekomu, ki pri 30 letih živi pri starših, dela v proizvodnji in domov prinese 700 € plače, da če bi imel dovolj motivacije, da bi že zdavnaj imel svojo lastno hišo, je enako pretenciozno, kot govorit OP-ju naj si najde šiht. OP očitno prihaja iz družine, ki ga je trajno poškodovala.

To, da je OP-jeva "prizadetost" bolj izrazita kot pri sosedovem Jožetu, ki je na minimalcu in vozi zarjaveto kripo ter vse dni jamra čez slovenske politike, je zgolj nepomemben detajl.
- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

Ti pa si tudi nek ekstremist.

Saj slovenija je socialna država. Človek se že več let preživlja zgolj z socialo.
Da je dela nesposoben pa seveda treba testirat.


Jz si predstavljam socialno državo tako.

Če si dela nesposoben, te bomo preživljali na nekem sprejemljivem nivoju do konca.
Če si delno nesposoben, ti omogočimo kakšna lažja javna dela.
Če si delovno sposoben, socialo dobivaš zgolj takrat ko imaš res krizo v lajfu. To pa moreš dokazat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528506 (6919) Meizu
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124352 (13308) stara mama

Protestniki pomagajte, prosim! Pustite pri miru vnuka! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29347176 (41153) OmegaBlue

Več podobnih tem