» »

Žena pravi da VSŠ ni faks

Žena pravi da VSŠ ni faks

Meizu ::

PrihajaNodi je izjavil:

Izobrazba je samo pogoj, da lahko opravljaš neko službo, plača pa naj bo odraz opravljenga dela.


Pokaži mi kaj znaš je tisto kar velja in pa kako hitro se učiš.


Kar velja je v bistvu, kot je on rekel, koncni izdelek. Lahko se ucis hitro ko racunalnik, ce si len in ne izpeljes projekta do konca je dzabe. In drzi tudi dejstvo, da med visino place in casovnim vlozkom za delo in izobrazbo samo ni korelacije. Vem da je tu na stju vecinoma samo tehnicni kader uporabnikov in nekateri izmed vas uzivate visoke place, imate hiso, avto, druzino itd. Marsikdo izmed vas pa ne ve, kaksen je obcutek, ko vlozis ogromnega casa v nek projekt, vlozis leta izobrazbe in trdega dela, da prides do virtuoznega nivoja, naredis izdelek (govorim o glasbi v tem primeru), ki je strokovno recenziran kot odlicno delo, nakar te po desni prehiti damjan murkp im fredi miler. To zadane direkt v duso. Tezko ke to opisat cloveku, ki taksne stvari nikoli ni dozivel, glasbeniki npr. se pa s tem spopadamo na dnevni ravni. Taksno stvar realno lahko razume podjetnik, ki ve koliko krvavo je treba scat da zalavfas firmo. Pa pri firmah je vsaj jasno, da ce ze ne proizvajas nekaj unikatnega je cilj konkurencnost ali izboljsanje, pri nas je pa vse popolnoma zmesano. Sploh se ne ve, ali virtuoz ali zacetnik ali nekdo ki sploh pet ne zna pa tehnologija popravlja nastali kaos... Tu samp znanje res ne koristi skoraj nic.


Edit: na to izjavo ne zelim diskusije, ker je offtopic. Zelim le ilustrirati malo realno stanje, koliko se lahko bahas z izobrazbo oziroma casovnim vlozkom za pridobitev neke izobrazbe. Vsak faks je pomemben za nekaj, drugace ne bi bil odobren s strani drzave.

Invictus je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Če me je kaj faks naučil (FERI/FG) je to, da so profesorji večinoma precej zaplankani možiclji. Par redkih izjem, ostalo pa ološ, ki misli, da je mali kralj.

Saj so mali bogovi.

Redno profesorstvo je doživljensko...


Torej isto kot javni usluzbenci z zaposlitvijo za nedolocen cas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Utk ::

A dej bejž jokat kam drugam. Koliko je pa strašnih privatnikov, ki tudi delajo in tudi mastno zaslužijo, potem pa nek kreten zadene na lotu 10 mio, ki jih tist privatnik ne bo nikoli zaslužil. Ali pa kriptovalute. Ali pa nekateri drugi strašni podjetniki, ki prodajajo (včasih dobesedno) drek v škatli, in glih tolk zaslužijo.
Jebiga.

Meizu ::

Utk je izjavil:

A dej bejž jokat kam drugam. Koliko je pa strašnih privatnikov, ki tudi delajo in tudi mastno zaslužijo, potem pa nek kreten zadene na lotu 10 mio, ki jih tist privatnik ne bo nikoli zaslužil. Ali pa kriptovalute. Ali pa nekateri drugi strašni podjetniki, ki prodajajo (včasih dobesedno) drek v škatli, in glih tolk zaslužijo.
Jebiga.


Kar si zdaj povedal je toliko irelevantno, da je ze sama beseda “irelevantno” irelevantna.

In kot ze stari pregovor pravi, nestetokrat potrjen: Ignorance is a bliss.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Invictus ::

radmannsdorf je izjavil:

Folk ne dojema da izobrazba nič ne pomeni, če nimaš službe in se v tej službi znaš izkazat.

Izobrazba pomeni, da nisi na nivoju zarukanca, ki koplje jarke za kable za wireless..

radmannsdorf je izjavil:


Ne maram ljudi, ki mislijo da jim zaradi izobrazbe pripada večja plača. Izobrazba je samo pogoj, da lahko opravljaš neko službo, plača pa naj bo odraz opravljenga dela.

Že dolgo je plača odvisna od delovnega mesta, ne izobrazbe. Kak dodatek na izobrazbo v JS mogoče še, ampak dvomim...

Sicer pa tako kažeš svojo fovšijo... In diskriminacijo... Do izobraženih...

radmannsdorf je izjavil:


Sicer pa, tisti ki se radi ven mečejo kako izobraženi so, predlagam da naj kar lepo vrnejo vse goldinarje, kateri so bili namenjeni iz našega skupnega proračuna, da se zdaj sploh lahko bahajo kot purani.

Saj smo jih... Že preplačali... Vrni jih tudi ti. Saj tisto, kar si dosegel, ni bilo vredno investicije vate...

Meizu je izjavil:


Torej isto kot javni usluzbenci z zaposlitvijo za nedolocen cas?

Saj to so ;).

Dvomim, da bo katerakoli univerza v Sloveniji uvedla mandat za profesorje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Isnull ::

Sam sem diplomiran družboslovni informatik, gre za program FDVja. Večina sošolcev, ki so ta program obiskovali, ne glede na to, ali so končali ali ne, je danes dokaj zadovoljna z delom, ki ga opravlja. Večina jih je šlo v statistične vode, nekaj pa nas je šlo tudi med programerje. In mi, ki smo šli med programerje se vsi strinjamo, da če bi obiskovali FRI, bi se nam zaradi bedne teorije, ki se jo tam posluša, že zdavnaj zagravžalo delo v IT nasploh. Tako pa so nam pokazali nekaj osnov (Pythona, R, SQL), da smo dobili idejo o tem, kako te stvari sploh zgledajo in smo se potem tisti, ki nas je stvar zanimala, sami angažirali v skupno učenje in delo. Je pa res, da smo se za ceno tega morali učiti še večji teoretski crap družboslovnih ved, smo pa to počeli v družbi lepotic in ne gikovskih špeglarjev, ki niso sposobni spregovoriti med seboj. :)

Meizu ::

Invictus je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Folk ne dojema da izobrazba nič ne pomeni, če nimaš službe in se v tej službi znaš izkazat.

Izobrazba pomeni, da nisi na nivoju zarukanca, ki koplje jarke za kable za wireless..

radmannsdorf je izjavil:


Ne maram ljudi, ki mislijo da jim zaradi izobrazbe pripada večja plača. Izobrazba je samo pogoj, da lahko opravljaš neko službo, plača pa naj bo odraz opravljenga dela.

Že dolgo je plača odvisna od delovnega mesta, ne izobrazbe. Kak dodatek na izobrazbo v JS mogoče še, ampak dvomim...

Sicer pa tako kažeš svojo fovšijo... In diskriminacijo... Do izobraženih...

radmannsdorf je izjavil:


Sicer pa, tisti ki se radi ven mečejo kako izobraženi so, predlagam da naj kar lepo vrnejo vse goldinarje, kateri so bili namenjeni iz našega skupnega proračuna, da se zdaj sploh lahko bahajo kot purani.

Saj smo jih... Že preplačali... Vrni jih tudi ti. Saj tisto, kar si dosegel, ni bilo vredno investicije vate...

Meizu je izjavil:


Torej isto kot javni usluzbenci z zaposlitvijo za nedolocen cas?

Saj to so ;).

Dvomim, da bo katerakoli univerza v Sloveniji uvedla mandat za profesorje...


Vse ok, samo preverjam ce so vsi stalno zaposleni javni usluzbenci mali bogovi.

Utk ::

Meizu je izjavil:


In kot ze stari pregovor pravi, nestetokrat potrjen: Ignorance is a bliss.

Točno to velja zate. Samo ti in ti kaj delaš in se trudiš, drugi samo dnar iz dreves pobirajo. Vključno z Murkom. Pa se še ti sleči in pokaži rit na koledarju, in v živo na kaki dekliščini, če je to tako enostavno. Po moje je lažje v sobici drkat nek instrument 15 let in jokat kako te nihče ne ceni.

Invictus ::

Isnull je izjavil:

Sam sem diplomiran družboslovni informatik, gre za program FDVja. Večina sošolcev, ki so ta program obiskovali, ne glede na to, ali so končali ali ne, je danes dokaj zadovoljna z delom, ki ga opravlja. Večina jih je šlo v statistične vode, nekaj pa nas je šlo tudi med programerje. In mi, ki smo šli med programerje se vsi strinjamo, da če bi obiskovali FRI, bi se nam zaradi bedne teorije, ki se jo tam posluša, že zdavnaj zagravžalo delo v IT nasploh.

Se pravi, da si porabil 6 let študija, da si na nivoju obrtnika.... Ki bi se to naučil v pol leta, če je brihten, oz. eno leto, če je malo butast...


Isnull je izjavil:


Tako pa so nam pokazali nekaj osnov (Pythona, R, SQL), da smo dobili idejo o tem, kako te stvari sploh zgledajo in smo se potem tisti, ki nas je stvar zanimala, sami angažirali v skupno učenje in delo. Je pa res, da smo se za ceno tega morali učiti še večji teoretski crap družboslovnih ved, smo pa to počeli v družbi lepotic in ne gikovskih špeglarjev, ki niso sposobni spregovoriti med seboj. :)

Sam taki res pol kaj programirajo, ne pa premetavajo malo statistike...

Če greš pa na faks zaradi bab, si pa tako ali tako falil smisel faksa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radmannsdorf ::

Invictus je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Folk ne dojema da izobrazba nič ne pomeni, če nimaš službe in se v tej službi znaš izkazat.

Izobrazba pomeni, da nisi na nivoju zarukanca, ki koplje jarke za kable za wireless..

radmannsdorf je izjavil:


Ne maram ljudi, ki mislijo da jim zaradi izobrazbe pripada večja plača. Izobrazba je samo pogoj, da lahko opravljaš neko službo, plača pa naj bo odraz opravljenga dela.

Že dolgo je plača odvisna od delovnega mesta, ne izobrazbe. Kak dodatek na izobrazbo v JS mogoče še, ampak dvomim...

Sicer pa tako kažeš svojo fovšijo... In diskriminacijo... Do izobraženih...

radmannsdorf je izjavil:


Sicer pa, tisti ki se radi ven mečejo kako izobraženi so, predlagam da naj kar lepo vrnejo vse goldinarje, kateri so bili namenjeni iz našega skupnega proračuna, da se zdaj sploh lahko bahajo kot purani.

Saj smo jih... Že preplačali... Vrni jih tudi ti. Saj tisto, kar si dosegel, ni bilo vredno investicije vate...

Meizu je izjavil:


Torej isto kot javni usluzbenci z zaposlitvijo za nedolocen cas?

Saj to so ;).

Dvomim, da bo katerakoli univerza v Sloveniji uvedla mandat za profesorje...

A te boli, a? Obriši si solzice.

PrihajaNodi ::

Izobrazba pomeni, da nisi na nivoju zarukanca, ki koplje jarke za kable za wireless..


Pravzaprav ne drzi. Marsikdo z ekonomskim bi delal to pa ne dobi sluzbe tudi v tem fohu ne.

tomhuggins ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Argument žene je primitiven, vendar je argument. Kakor je tudi argument, da je nekdo nekaj naredil iz sebe in ima službo, plačo, firmo, karkoli. Z diplomo iz faksa ali brez.
Ljudje, ki gredo na faks, v upanju, da pa so zdaj nekaj "naredili" (faks namreč), so žrtev lobija visokošolstva. Pač profesorji vlečejo plače (eni debele) in še honorarčijo in še pripravljeni so ves čas. In za to potegnejo kup denarja. In profesorji (in profesorice) ves čas dopovedujejo študentom, da ja, da je treba faks končati da je to osnova za... ...karkoli.

Ker profesorji so v težavah, če študentov ni dovolj.
Kako je pa z zaposlivostjo po faksu, to pa je eno čisto drugo vprašanje. To razni filofaksi in socfaksi zamolčijo.

Kar pa se tiče argumentov, da če nekdo gre študirat umetnostno zgodovino ali primerjalno književnost in se zdaj celi bogi smili sam sebi, ker službe ne more dobiti... Poglejte, saj to ni od včeraj, ne morejo biti vsi umetnosti zgodovinarji. In če v generaciji doštudira, bom rekel v Sloveniji, 60 - 100 ljudi umetnostno zgodovino.

Kam vsi ti ljudje razmišljajo, mi nikoli ne bo jasno.


To kar si argumentiral, je smiselno. A pazi! Ker je stanje v mnogih državah (vključujoč Slovenijo) takšno, da je študij družboslovja/humanistike/česarkoli že polom, še ne pomeni, da je to samo po sebi slabo. Strinjam se, da je njihova odločitev v teh primerih pogosto neracionalna, saj je zaposljivost teh ljudi slaba. A kakršnokoli posploševanje - papir je ničvreden / manj izobraženi so manj vredni - je neracionalno in ne sodi v resno debato.

Nezaposlenost je slaba, ker povzroča, da so posamezniki "pijavke" drugim. A diploma s področja denimo filozofije še ne pomeni brezposelnost. Tudi tak diplomant lahko dela kot čistilec, cestar, smetar, v kakem McDonaldsu. Če je doma delal kaka tehnična opravila kdaj, lahko poskusi za vajeništvo pri kakemu mojstru obrtniku ipd.

Mato989 ::

Nezaposlenost je slaba, ker povzroča, da so posamezniki "pijavke" drugim. A diploma s področja denimo filozofije še ne pomeni brezposelnost. Tudi tak diplomant lahko dela kot čistilec, cestar, smetar, v kakem McDonaldsu. Če je doma delal kaka tehnična opravila kdaj, lahko poskusi za vajeništvo pri kakemu mojstru obrtniku ipd.


Imaš prav AMPAK, vprašati se je potrebno koliko smo vsi davkoplačevalci plačali za nekega magistra filozofije ki koplje jarke in koliko vsa ta potrata davkoplačevalskega denarja prinese višji BDP oz. koliko časa bo morala ta oseba kopat jarke/pometat ceste da odsluži in postane neto vplačnik v proračun.

Tako da ROI je višji in hitrejši če delajo ljudje s srednjimi in osnovnimi šolami to kar pišeš, tisti s višjimi so srednji kader, oni z visokimi in uni pa so dejansko razvojniki in take fore, oz. so na delovnih mestih ki prinašajo takšno dodano vrednost državi da je ROI v njihovo šolanje smiseln.

Če nekdo dela v Meku po srednji šoli, bo hitreje odplačal vložek v njega samega, kot pa če nekdo z magistrom filozofije dela v Meku... že začetek dela je drugačen ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

SmeskoSnezak ::

o3n3o je izjavil:

Žena na vsake toliko izjavi ali naredi kakšno neumnost, drugače je pa gut.

Pisi si in zapomni, ker ona si ocitno vse... Ko bo prisel cas, bos dobil z obrestmi. ;) Sicer pa, ce si pravi moski ji kar nazaj lepo odgovori, da bosta v postelji uredila zadeve!
@ Pusti soncu v srce... @

Alien123 ::

Ne razumem zakaj ljudje obravnavajo zaključek faksa kot da je to sploh dosežek?.. poznam veliko ljudi brez faksa in so v življenju veliko več dosegli, kot pa tisti znanci ki so naredli faks in doma čuzajo mleko in čakajo na službo.

tomhuggins ::

Mato989 je izjavil:

Imaš prav AMPAK, vprašati se je potrebno koliko smo vsi davkoplačevalci plačali za nekega magistra filozofije ki koplje jarke in koliko vsa ta potrata davkoplačevalskega denarja prinese višji BDP oz. koliko časa bo morala ta oseba kopat jarke/pometat ceste da odsluži in postane neto vplačnik v proračun.

Tako da ROI je višji in hitrejši če delajo ljudje s srednjimi in osnovnimi šolami to kar pišeš, tisti s višjimi so srednji kader, oni z visokimi in uni pa so dejansko razvojniki in take fore, oz. so na delovnih mestih ki prinašajo takšno dodano vrednost državi da je ROI v njihovo šolanje smiseln.

Če nekdo dela v Meku po srednji šoli, bo hitreje odplačal vložek v njega samega, kot pa če nekdo z magistrom filozofije dela v Meku... že začetek dela je drugačen ;)


No ok, če gledava z vidika ekonomičnosti, je tvoj argument korekten. Vendarle ni poanta, da se "špara na ljudeh". Prav je, da ima vsak človek pravico do izobrazbe in da širi svoje znanje o tem, kar ga zanima. Bi rekel, da glede na to, da živimo v 21. stoletju, je to neka sprejemljiva svoboščina. Če bova gledala samo na "ceno na državljana", bova hitro prišla tudi do tega, da ima vsak državljan žakelj krompirja, par litrov vode in streho nad glavo dovolj za vsak dan.

Navsezadnje, študirati začnejo dandanes večinoma otroci - fantje in dekleta, stari 19 let. Zaradi bolonjskih špagetov lahko prvo fazo študija zaključijo že po 3 letih ali pa po petih, kot nekoč. Zakaj ne bi se šli učiti o stvareh, ki jih zanimajo? Denar gre iz davkoplačevalskega fonda, a je tega denarja zanemarljivo malo proti temu, kar se plačuje brezposelnim. Prav je, da imajo mladi možnost študirati. Pa bodi to zgodovina, filozofija, zemljepis, sociologija... če predpostaviva, da bo tak človek potem sprejel vsako službo, ki mu bo prišla pod roke, si bo svoj kruh že prislužil, plačal ogromno denarja državi v davkih pa še mizerno penzijo bi imel. Naj takemu vsaj ostane dostojanstvo, da je dobro izobražen na področju, ki ga veseli in lahko raziskuje zadeve, ki ga zanimajo.

Problem, ki se skriva za vso to goro žalitev in družbenega razslojevanja, so lenuhi, ki vlečejo denarno pomoč. Taki niso zato, ker so diplomirali npr. filofaks, ampak so zato takšni, ker je to njihova narava - ne zdi se jim častno delati karkoli in vsaj dostojno živeti ter iz lastnih žuljev.

MadMicka ::

Se pravi, kot so že pred mano povedali, da imaš faks, pomeni, da si naredil fakulteto, vseeno, dvoletno ali štiriletno. Če si npr. delal dvoletno gradbeno, metalurgijo, strojno, ipd. npr. na Univerzi v Ljubljani, potem ima 03n30 narejeno fakulteto.

Žižek ::

Blop je izjavil:


Ni važno ali imaš narejeno šolo in katero/katere stopnje. Važno je le, kdo si in kaj si uspel v življenju ustvariti.

Potemtakem je bobby fisher en prida nič. Da ne omenim diogenesa, bebca iz zgodovine

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Žižek ()

Mitja223 ::

Ustavite malo svoje konje... potem se tukaj odpre novo zanimivo vprašanje.

Koliko faks oziroma izobrazba na splošno pomeni če ti ne mora zagotoviti dobre prihodnosti in plače?

Zakaj se potem izobražujete? Za naziv? Ker se splača? Ker je (še) zastonj?

Jaz sem hodil na UNI ravno zato ker sem imel idejo, da je to prepogoj za dobro plačo in življenje. Žal kasneje ugotoviš, da stvari niso tako preproste, sploh če hočeš ... več. Da o tem, da so časi socializma mimo ne govorimo, v kapitalizmu pa je povprečni delavec v bistveno drugačnem položaju (slabšem), sploh če zabušava.

Za referenco, imam nedokončan UNI faks iz računalništva in vprašanje če ga bo kdaj končal, zdaj zagotovo ne, ker sem na projektu (kot Founder), ki mi mesečno prinese 10+ minimalnih plač in ga v prihodnjih letih nameravam samo še širit. Sošolci in bivši sošolci, tisti bolj uspešni, ki so zaposleni okoli pa imajo do cca. 1500, 1700 EUR plače (v Sloveniji seveda).

Mitja223 ::

Z drugimi besedami, ne vidim razloga zakaj končati faks. Za mladino je mogoče celo nesmiselno, da sploh gredo na faks, če vedo kaj bodo delali v življenju in imajo disciplino, da to izpeljejo - če znajo samo bluzit potem IMHO itak niso nikjer koristni.

Naprej, če računaš, da moram končati še cca. 1 letnik UNI faksa, ne vem kolko ur je sedaj to ampak po ECTS točkah se da preračunati. Potem pa je recimo moja ura 100 EUR (realno je še več, ker ne delam več niti 8 ur na dan), ko to preračunaš v letni strošek (torej -100 EUR za vsako uro, ki jo bom za faks porabil) in koliko bo dejansko diploma pripomogla k prihodkom mojega d.o.o.ja, vidiš minus.

Nekdo, ki je hodil na faks in ima potem VS ali UNI ter dela za minimalno plačo je dejansko v minusu proti tistemu, ki je šel takoj po srednji šoli delat za minimalca. Kakšne imate pa možnosti za napredovanje in višje plače pa veste vsak sam za svoj poklic oziroma delovno mesto (in tudi koliko na to vpliva vaša izobrazba).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

krenpac ::

FDVjevc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

ginekk ::

Mitja223 je izjavil:

Ustavite malo svoje konje... potem se tukaj odpre novo zanimivo vprašanje.

Koliko faks oziroma izobrazba na splošno pomeni če ti ne mora zagotoviti dobre prihodnosti in plače?
Zakaj se potem izobražujete? Za naziv? Ker se splača? Ker je (še) zastonj?


Jaz sem se primarno zaradi znanja. Všeč mi je bilo področje in všeč mi je bilo pridobljeno znanje. Je res da je večini, ki se ne rodi z zlato žlico, potem potrebno to znanje prodat na trgu, bodisi poiskat ustrezno službo, bodisi se it podjetništvo. Službo je lažje iskat kot je bilo to pred-internetno dobo, takisto se je lažje it podjetništvo kot za časa Jugoslavije. Še preden greš na faks moraš pri izbiri zanimanja vedeti kje približno so primerne službe. Lahko se greš recimo filozofa, ampak služb je malo in je potrebno bit izjemno pameten ter najti nišo (recimo Žižek).

Mitja223 je izjavil:


Jaz sem hodil na UNI ravno zato ker sem imel idejo, da je to prepogoj za dobro plačo in življenje. Žal kasneje ugotoviš, da stvari niso tako preproste, sploh če hočeš ... več. Da o tem, da so časi socializma mimo ne govorimo, v kapitalizmu pa je povprečni delavec v bistveno drugačnem položaju (slabšem), sploh če zabušava.

Za referenco, imam nedokončan UNI faks iz računalništva in vprašanje če ga bo kdaj končal, zdaj zagotovo ne, ker sem na projektu (kot Founder), ki mi mesečno prinese 10+ minimalnih plač in ga v prihodnjih letih nameravam samo še širit. Sošolci in bivši sošolci, tisti bolj uspešni, ki so zaposleni okoli pa imajo do cca. 1500, 1700 EUR plače (v Sloveniji seveda).


Ampak če bi iskal službo bi uvidel da jo za isto mesto lažje dobi UNI FRIjev kot programer s končano OŠ. Faks je tudi potrdilo da znaš it skozi določene ovire (duhamoren predmet, blesav profesor) in narest samostojno določene izdelke (od raznih seminarskih do diplome). Na faks te nihče ne sili, zahteva človeka ki zna zbrat dovolj lastne motivacije za končanje. V vlogi zaposlovalskega odločevalca pri svojem delodajalcu sigurno dam avtomatsko prednost tistim s končanim faksom.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Meizu je izjavil:


In kot ze stari pregovor pravi, nestetokrat potrjen: Ignorance is a bliss.

Točno to velja zate. Samo ti in ti kaj delaš in se trudiš, drugi samo dnar iz dreves pobirajo. Vključno z Murkom. Pa se še ti sleči in pokaži rit na koledarju, in v živo na kaki dekliščini, če je to tako enostavno. Po moje je lažje v sobici drkat nek instrument 15 let in jokat kako te nihče ne ceni.


Ubogo bitje si, res. Ce nisi razumel tega konteksta (iz tvojega odgovora je razvidno da kar nekaj v prazno lupetas s cistim namenom zaljenja in zanicevanja), kako naj te potem jemljem z vsaj trohico resnosti. Kar uzivaj v kurcenju :)

janig ::

Fak Mitja223, 10 jurjev (bruto bruto) ti tvoj projekt mesecno prinasa. Niti Invictus nima takih prihodkov.
Drugace se pa strinjam z vsem napisanim.

Aquafriend ::

Tale naslov te teme je ocitno tako zelo provokativen, da ima ze 4 strani, bravo :D

janig ::

Se profdoktor uleti, pa bo komplet troll tema.:)
Sicer izgleda da je on specializiran samo za kripto odelek.

Utk ::

Meizu je izjavil:

Utk je izjavil:

Meizu je izjavil:


In kot ze stari pregovor pravi, nestetokrat potrjen: Ignorance is a bliss.

Točno to velja zate. Samo ti in ti kaj delaš in se trudiš, drugi samo dnar iz dreves pobirajo. Vključno z Murkom. Pa se še ti sleči in pokaži rit na koledarju, in v živo na kaki dekliščini, če je to tako enostavno. Po moje je lažje v sobici drkat nek instrument 15 let in jokat kako te nihče ne ceni.


Ubogo bitje si, res. Ce nisi razumel tega konteksta (iz tvojega odgovora je razvidno da kar nekaj v prazno lupetas s cistim namenom zaljenja in zanicevanja), kako naj te potem jemljem z vsaj trohico resnosti. Kar uzivaj v kurcenju :)

Ti si tak kot opova zena. In take, ki zanicujejo ljudi, ki sami pridejo do denarja, brez drzave in jokanja, bom zmeraj zalil. Zame je fredi miler vecji car kot vsak slovenski umetnik, ki na trgu ne prezivi, jamra pa nad drugimi in sabo. In mi prav dol visi kolk ur je za kaj porabil.

Invictus ::

janig je izjavil:

Fak Mitja223, 10 jurjev (bruto bruto) ti tvoj projekt mesecno prinasa. Niti Invictus nima takih prihodkov.
Drugace se pa strinjam z vsem napisanim.

Seveda ne, saj imam večje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mitja223 ::

Tako je, Invictus ima največjega, ni pa to bistvo.

PrihajaNodi ::

Mitja223 je izjavil:

Tako je, Invictus ima največjega, ni pa to bistvo.



Boli ja ko izves da se iz plemena plebsov...

Kurzweil ::

...če že ravno sprašuješ po mnenju. To, da ženska zate pravi, da nimaš faksa je v prvi vrsti neka frustracija, da je za svojo izobrazbo porabila precej več časa, denarja in vsega mogočega, na koncu pa jo v realnosti ti šolaš. Od nekdaj je bilo tako, da če si talent, vlagaš energijo, voljo, entuziazem in počneš to kar te zanima, da boš dosegel v večini primerov več, kot nekdo, ki ima suhoparno izobrazo in teorijo, v praksi pa ni pravega in konstruktivnega rezultata. V večini primerov, kar poznam ljudi, ki so zanesenjaki in strokovnjaki v neki stroki imajo običajno štiriletno tehnično izobrazbo, ali pa minimalno izobrazbo več, kot je recimo inženir. Čas, energijo, znanje in denar pa pač vlagaš v tisto v čemer si oz. hočeš postat strokovnjak in potem pri 30-40 letih človek s takšnih rezimejem že ima ogromno izkušenj in referenc, na drugi strani pa nekdo, ki se je 10 let dlje šolal, po možnosti na kakšnem FDVju (sorry that's the way it is for 90% of FDV students) nima kaj pokazati in mu na koncu ostanejo zgolj frustracije in spričevala... Osebno sem nekje vmes, da ne bo kdo mislil, da to pišem zaradi dejstva, da imam sam manj izobrazbe in si tako lajšam dušo. Ampak nobena šola ti ne da toliko, kot ti da lastno trdno delo, veselje, entuziazem, talent,... na koncu štejejo rezultati in tvoja sreča ter zadovoljstvo. Izobrazba absolutno ne determinira posameznika. V nobenem primeru pa nočem posploševat in nabijat stereotipov, ampak tako je v praksi, kar vidi vsak, ki dela v realnem sektorju. Nevem kaj nekateri vpletate spol, sploh ni pomembno katerega spola je kdo v tem ali kakšnem drugem primeru. Pravtako so zelo redke zgodbe, ko je zaposlovanje svojcev in znancev dobro za neko podjetje, težko od svojega človeka dosežeš željeno in težko je, če ni taisti človek pošten, deloven in hvaležen za poklic, ki mu ga ponujaš, da ne omenjam morebitnih sporov in nasičenega, ki je lahko hitro breme zate in tvoje podjetje. Če se ujameš pa seveda obratno. Nočem pa si predstavljat, da bi partnerja gledal ves čas še v službi... in ne, tu ne mislim nič slabega, ampak škoda je, da nekoga, ki ga ljubiš daš še v edino okolje, kjer ima svoj mir oz. še praj pride do naveličanosti in potencialnega kreganja.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Meizu je izjavil:

Utk je izjavil:

Meizu je izjavil:


In kot ze stari pregovor pravi, nestetokrat potrjen: Ignorance is a bliss.

Točno to velja zate. Samo ti in ti kaj delaš in se trudiš, drugi samo dnar iz dreves pobirajo. Vključno z Murkom. Pa se še ti sleči in pokaži rit na koledarju, in v živo na kaki dekliščini, če je to tako enostavno. Po moje je lažje v sobici drkat nek instrument 15 let in jokat kako te nihče ne ceni.


Ubogo bitje si, res. Ce nisi razumel tega konteksta (iz tvojega odgovora je razvidno da kar nekaj v prazno lupetas s cistim namenom zaljenja in zanicevanja), kako naj te potem jemljem z vsaj trohico resnosti. Kar uzivaj v kurcenju :)

Ti si tak kot opova zena. In take, ki zanicujejo ljudi, ki sami pridejo do denarja, brez drzave in jokanja, bom zmeraj zalil. Zame je fredi miler vecji car kot vsak slovenski umetnik, ki na trgu ne prezivi, jamra pa nad drugimi in sabo. In mi prav dol visi kolk ur je za kaj porabil.


Sploh ne razumes konteksta moje izjave, pa takoj nazaj z odgovori, ki ze skoraj spadajo v kategorijo ad hominem. Res si car. :)

solatko ::

Kaj vam uspe naredit iz ene babje trditve, ki je na žalost, celo resnična.
Narejen faks pomeni diplomo na univerzitetnem programu visokega šolanja.
Inžinir ima naziv dipl.ing.uni., na visoki strokovni šoli pa dipl.ing.

Naziv fakulteta je samo na univerzi, katera je skupek posamičnih v njo vključenih fakultet, vse ostalo so vs, vsš, vš,.., te pa niso članice univerze.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MadMicka ::

solatko, dej nehi no. Dej mal preber, preden kaj napišeš. Ni res, da je fakulteta lahko samo v okviru univerze, ni res, da zgolj 4 letni program oz. II. bolonjska stopnja pomeni, da si naredu faks, glej npr. 2 in 33. člen ZVŠ http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Kot je že bilo večkrat povedano, če končaš program v bajti, kjer na vhodu piše fakulteta, je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

PrihajaNodi ::

Tu je šlo za podjebanje. OP in baba imata težave, če se mu to prbije. To ni šans, da bo laufalo na dolgi rok.

next3steps ::

Medicina ne posega v telo, če ni potrebno.
No, naj bi.

Meizu ::

solatko je izjavil:

Kaj vam uspe naredit iz ene babje trditve, ki je na žalost, celo resnična.
Narejen faks pomeni diplomo na univerzitetnem programu visokega šolanja.
Inžinir ima naziv dipl.ing.uni., na visoki strokovni šoli pa dipl.ing.

Naziv fakulteta je samo na univerzi, katera je skupek posamičnih v njo vključenih fakultet, vse ostalo so vs, vsš, vš,.., te pa niso članice univerze.


To sploh ni res. Dipl.x programi so cisto vsi lepo vkljuceni v univerze.

Mato989 ::

tomhuggins je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Imaš prav AMPAK, vprašati se je potrebno koliko smo vsi davkoplačevalci plačali za nekega magistra filozofije ki koplje jarke in koliko vsa ta potrata davkoplačevalskega denarja prinese višji BDP oz. koliko časa bo morala ta oseba kopat jarke/pometat ceste da odsluži in postane neto vplačnik v proračun.

Tako da ROI je višji in hitrejši če delajo ljudje s srednjimi in osnovnimi šolami to kar pišeš, tisti s višjimi so srednji kader, oni z visokimi in uni pa so dejansko razvojniki in take fore, oz. so na delovnih mestih ki prinašajo takšno dodano vrednost državi da je ROI v njihovo šolanje smiseln.

Če nekdo dela v Meku po srednji šoli, bo hitreje odplačal vložek v njega samega, kot pa če nekdo z magistrom filozofije dela v Meku... že začetek dela je drugačen ;)


No ok, če gledava z vidika ekonomičnosti, je tvoj argument korekten. Vendarle ni poanta, da se "špara na ljudeh". Prav je, da ima vsak človek pravico do izobrazbe in da širi svoje znanje o tem, kar ga zanima. Bi rekel, da glede na to, da živimo v 21. stoletju, je to neka sprejemljiva svoboščina. Če bova gledala samo na "ceno na državljana", bova hitro prišla tudi do tega, da ima vsak državljan žakelj krompirja, par litrov vode in streho nad glavo dovolj za vsak dan.

Navsezadnje, študirati začnejo dandanes večinoma otroci - fantje in dekleta, stari 19 let. Zaradi bolonjskih špagetov lahko prvo fazo študija zaključijo že po 3 letih ali pa po petih, kot nekoč. Zakaj ne bi se šli učiti o stvareh, ki jih zanimajo? Denar gre iz davkoplačevalskega fonda, a je tega denarja zanemarljivo malo proti temu, kar se plačuje brezposelnim. Prav je, da imajo mladi možnost študirati. Pa bodi to zgodovina, filozofija, zemljepis, sociologija... če predpostaviva, da bo tak človek potem sprejel vsako službo, ki mu bo prišla pod roke, si bo svoj kruh že prislužil, plačal ogromno denarja državi v davkih pa še mizerno penzijo bi imel. Naj takemu vsaj ostane dostojanstvo, da je dobro izobražen na področju, ki ga veseli in lahko raziskuje zadeve, ki ga zanimajo.

Problem, ki se skriva za vso to goro žalitev in družbenega razslojevanja, so lenuhi, ki vlečejo denarno pomoč. Taki niso zato, ker so diplomirali npr. filofaks, ampak so zato takšni, ker je to njihova narava - ne zdi se jim častno delati karkoli in vsaj dostojno živeti ter iz lastnih žuljev.


Seveda ni poanta da se "špara" na ljudeh, poanta je da se špara na odločitvah ljudi ki ne prinesejo generalno gledano BDPja... cilj nas vseh mora bit, da oseba ki nekaj doštudira to koristno uporabi v kariernem smislu in če šolanje ne pripomore k višji plači dotične osebe potem lahko zaključimo da je v ekonomskem smislu bilo šolanje zaman... Seveda je potem še osebnostni smisel ampak tudi tam pridemo hitro do zaključka da redkokdo ceni dejstvo da je dobil "zastojn" šolanje ko ne dobi željene službe in meni da je na koncu metal čas večinoma stran...

In ne, ne grejo na študij otroci, ampak 19 letniki ki so ODGOVORNIza vse, tako kazensko kot moralno... take olajševalne okoliščine več ni... nekoč so 30 letniki že umirali, danes pa bi to naj bili otroci? Ne, tako situacijo počnete ravno preveč skrbniški starši ki zavijate sončke v vato še pri 19tih letih... otrok mora biti mentalno samostojen pri 18tih...

Meizu je izjavil:

solatko je izjavil:

Kaj vam uspe naredit iz ene babje trditve, ki je na žalost, celo resnična.
Narejen faks pomeni diplomo na univerzitetnem programu visokega šolanja.
Inžinir ima naziv dipl.ing.uni., na visoki strokovni šoli pa dipl.ing.

Naziv fakulteta je samo na univerzi, katera je skupek posamičnih v njo vključenih fakultet, vse ostalo so vs, vsš, vš,.., te pa niso članice univerze.


To sploh ni res. Dipl.x programi so cisto vsi lepo vkljuceni v univerze.


Tako je, vse razen VIšjih strokovnih Šola (VSS) je univerzitetna izobrazba...

Je pa ironično kot sem že izpostavil, da sem recimo jazza VSS moral opravit diplomsko delo, moj kolega pa na UNI DIPL EKOLOGIJE ni potreboval diplome da je pridobil naziv diplomiran... to se pa meni zdi totalno kontralogično za obe smeri... Če nisi diplomiran ne bi smel kaj za delat diplomskih nalog na VSS in to se zmeraj kregam v svetih zavodov ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Je pa ironično kot sem že izpostavil, da sem recimo jazza VSS moral opravit diplomsko delo, moj kolega pa na UNI DIPL EKOLOGIJE ni potreboval diplome da je pridobil naziv diplomiran... to se pa meni zdi totalno kontralogično za obe smeri... Če nisi diplomiran ne bi smel kaj za delat diplomskih nalog na VSS in to se zmeraj kregam v svetih zavodov ;)


Kaj te to briga. Važno je da imaš službo ali si jo dobil že med študijem.

Meizu ::

Mitja223 je izjavil:

Ustavite malo svoje konje... potem se tukaj odpre novo zanimivo vprašanje.

Koliko faks oziroma izobrazba na splošno pomeni če ti ne mora zagotoviti dobre prihodnosti in plače?

Zakaj se potem izobražujete? Za naziv? Ker se splača? Ker je (še) zastonj?

Jaz sem hodil na UNI ravno zato ker sem imel idejo, da je to prepogoj za dobro plačo in življenje. Žal kasneje ugotoviš, da stvari niso tako preproste, sploh če hočeš ... več. Da o tem, da so časi socializma mimo ne govorimo, v kapitalizmu pa je povprečni delavec v bistveno drugačnem položaju (slabšem), sploh če zabušava.

Za referenco, imam nedokončan UNI faks iz računalništva in vprašanje če ga bo kdaj končal, zdaj zagotovo ne, ker sem na projektu (kot Founder), ki mi mesečno prinese 10+ minimalnih plač in ga v prihodnjih letih nameravam samo še širit. Sošolci in bivši sošolci, tisti bolj uspešni, ki so zaposleni okoli pa imajo do cca. 1500, 1700 EUR plače (v Sloveniji seveda).


Pri sociologiji v gimnaziji so nas vedno ucili na primer, da stopnja izobrazbe predstavlja socialno varovalko pred druzbeno degradacijo lastnika stopnje izobrazbe. Kako se to odraza v realnem svetu zelo varira, si pa avtomatsko bolj spostovan v svoji stroki, ce lahko svoje trditve in znanje podpres z uradno listino, ki potrjuje nek nivo znanja. Ubistvu bi moral na diplomo gledat kot neke vrste priporocilno pismo, le da ima taksno priporocilno pismo v javnem sektorju vecjo tezo od vseh ostalih priporocilnih pisem.

MrStein ::

šernk je izjavil:


nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.

Če potrebuješ nekoga, ki zna delati s kladivom, gledaš pa nekoga, ki je strokovnjak za možgansko kirurgijo, potem problem ni v tem kirurgu, ampak drugje.


Sicer pa: smisel enih smeri je, da "izpljunejo" ready-for-factory osebo, drugih pa, da so temelj za nadaljnje izobraževanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

šernk je izjavil:


nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.

Če potrebuješ nekoga, ki zna delati s kladivom, gledaš pa nekoga, ki je strokovnjak za možgansko kirurgijo, potem problem ni v tem kirurgu, ampak drugje.


Sicer pa: smisel enih smeri je, da "izpljunejo" ready-for-factory osebo, drugih pa, da so temelj za nadaljnje izobraževanje.


Ja, ampak država ima vzvode, da skozi število vpisnih mesti uravnava število prvih in drugih na nivo ki bo koristil gospodarstvu, ne pa fakultetam in profesorjem =)

Pri sociologiji v gimnaziji so nas vedno ucili na primer, da stopnja izobrazbe predstavlja socialno varovalko pred druzbeno degradacijo lastnika stopnje izobrazbe. Kako se to odraza v realnem svetu zelo varira, si pa avtomatsko bolj spostovan v svoji stroki, ce lahko svoje trditve in znanje podpres z uradno listino, ki potrjuje nek nivo znanja. Ubistvu bi moral na diplomo gledat kot neke vrste priporocilno pismo, le da ima taksno priporocilno pismo v javnem sektorju vecjo tezo od vseh ostalih priporocilnih pisem.


No ja, meni je to totalno zgrešeno... varovalka pred družbeno degradacijo? Od sociologov bi pričakoval več insighta... kaj ti pomaga magisterij če svet pahnemo v 3. svetovno vojno... naprimer? Ozkoglednost takih trditev je neizmerna in zato čisto družboslovno pogojna in izkrivljena ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jype ::

Mato989 je izjavil:

kaj ti pomaga magisterij če svet pahnemo v 3. svetovno vojno...
Visoka izobrazba je tisto, kar zmanjšuje verjetnost za tak dogodek.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kaj ti pomaga magisterij če svet pahnemo v 3. svetovno vojno...
Visoka izobrazba je tisto, kar zmanjšuje verjetnost za tak dogodek.


Potem podelimo vsem doktorate po celi Afriki in rešimo Svet kajne? ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Rekel je "izobrazba", ne pa "papir".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Rekel je "izobrazba", ne pa "papir".


Marsikdo ima papir brez visoke izobrazbe, papir je dokaz visoke izobrazbe ni visoka izobrazba dokaz papirja ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vitez ::

Uporabna je vsaka izobrazba, ki zagotavlja neko delovno mesto. Avtor se mi pa smili, dec naredi firmo, zaposli svojo babo, ona pa se potem še petelini, da je boljša od njega.

Meizu ::

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Rekel je "izobrazba", ne pa "papir".


Marsikdo ima papir brez visoke izobrazbe, papir je dokaz visoke izobrazbe ni visoka izobrazba dokaz papirja ;)



Namen papirja je priznanje funkcionalnega znanja, ki ustreza pogojem dolocene stopnje izobrazbe. Papir izdajajo solske ustanove, ki imajo po dolocenih direktivah (v EU je bil to za cas mojega studija standard UNESCO/CEPES katerega univerze kot clanice izkazujejo verodostojnost tega papirja na mednarodni ravni).

Topla voda, ampak dejstvo je, da moras za ta papir dokoncat studij, kar nedvomno pomeni, da si moral zadostiti dolocenem kriterijem (pozitivno opravljen program), da si ta papir pridobil. In to predstavlja to varovalko pred degradacijo posameznika in druzbe same.

grandioso74 ::

Meizu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Rekel je "izobrazba", ne pa "papir".


Marsikdo ima papir brez visoke izobrazbe, papir je dokaz visoke izobrazbe ni visoka izobrazba dokaz papirja ;)



Namen papirja je priznanje funkcionalnega znanja, ki ustreza pogojem dolocene stopnje izobrazbe. Papir izdajajo solske ustanove, ki imajo po dolocenih direktivah (v EU je bil to za cas mojega studija standard UNESCO/CEPES katerega univerze kot clanice izkazujejo verodostojnost tega papirja na mednarodni ravni).

Topla voda, ampak dejstvo je, da moras za ta papir dokoncat studij, kar nedvomno pomeni, da si moral zadostiti dolocenem kriterijem (pozitivno opravljen program), da si ta papir pridobil. In to predstavlja to varovalko pred degradacijo posameznika in druzbe same.

res je, a papir tudi ni vse. ima papir nima pa od tega nič..........
Človek je sam svoj največji sovražnik.

TheKekec ::

Žena ima prav.

Lp

Meizu ::

grandioso74 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Rekel je "izobrazba", ne pa "papir".


Marsikdo ima papir brez visoke izobrazbe, papir je dokaz visoke izobrazbe ni visoka izobrazba dokaz papirja ;)



Namen papirja je priznanje funkcionalnega znanja, ki ustreza pogojem dolocene stopnje izobrazbe. Papir izdajajo solske ustanove, ki imajo po dolocenih direktivah (v EU je bil to za cas mojega studija standard UNESCO/CEPES katerega univerze kot clanice izkazujejo verodostojnost tega papirja na mednarodni ravni).

Topla voda, ampak dejstvo je, da moras za ta papir dokoncat studij, kar nedvomno pomeni, da si moral zadostiti dolocenem kriterijem (pozitivno opravljen program), da si ta papir pridobil. In to predstavlja to varovalko pred degradacijo posameznika in druzbe same.

res je, a papir tudi ni vse. ima papir nima pa od tega nič..........


To so druge stvari. Govorim samo to, kar papir dejansko predstavlja in kaksno sporocilo nosi.

TheKekec je izjavil:

Žena ima prav.

Lp


Predlagam, da z OPjem izmenjata zene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215336 (10278) mr_chai
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304246 (3013) TheBlueOne
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610034 (8113) adad
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204537 (3606) marko181914
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209136 (8494) Isotropic

Več podobnih tem