» »

Govorne sinteze za slepe izvajajo hip hop.

Govorne sinteze za slepe izvajajo hip hop.

nokia6310 ::

Pozdravljeni.
Namenoma sem dal tak naslov. Moj kolega Hrvoje Katić iz hrvaške ki je glasbenik, producent in se že kar dolgo časa ukvarja z glasbo je naredil fenomenalen komad. Predstavil je nekaj hrvaških govornih sintez ki jih slepi uporabljajo v povezavi z računalnikom. Ampak v tem primeru se skregajo med sabo. Dobra prezentacija videčim kako slepi uporabljamo računalnike na malo drugačen način.
Zaželjen kak komentar.

MIHAc27 ::

No da še jaz komentiram v tej zlo aktivni temi...

Sama melodija je zelo cool. Ideja verjetno še bolj. Kak extra komentar od avtorja bi bil tudi fino slišat, na primer koliko sintez je bilo sploh uporabljenih tukaj? Sem prav slišal da 4 različne?
Prve dve so itak na stopnji Hawkingsa izpred mnogo mnogo let. Okoli 2. minute mislim da se pojavi 3. (Lana?), ki je že dokaj posljušljiva. Moj komentar je najprej nameraval biti, da kako malo se je na tem področju naredilo v zadnjih letih, ko pa npr. telefoni napredujejo z raketno hitrostjo.
Potem pa pride 2:40 in glas/sinteza, ki res preseneti. Ok, šel pogledat komntarje na youtube... ta del odrepa avtor sam.

Zanimiv Rap battle v bistvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Unknown_001 ::

Nahhhh

Nothin beats dat mastaaarpiece
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nokia6310 ::

Mihac27: Uporabljene so bile Štiri sinteze. 1. Win talker Zdenka. 2. NVDA Espeak. 3. Win talker Dubravko. 4. Nuance vocalizer Lana. 5. Del katerega bi moral odrepat Anreader to je tudi hrvaška sinteza, je odpel avtor sam. Kar se tiče melodije še ni tako težka. Nardiš bit, potem pa sam loop-aš. Meni je tudi Lana najbolj všeč. Kar se tiče teksta je bil tudi meni na začetku pa vsakodnevno uporabljam govorno sintezo v določenih delih nerazumljiv. Ampak tekst v celoti je avtor objavil na youtubu.

nokia6310 ::

Še nekaj bi dodal: Zanimiva mi je kvantizacija to je vsklajevanje beat-a in govora. Niti enkrat ne gre iz ritma. Po mojem precej težko delo kljub programom, ki znajo to avtomatsko vsklajevati. Treba je nastavit pravi pich rate, pa timing mora bit do stotinke točen ker če gre enkrat iz ritma, pol nimaš od komada nič. Po mojem je blo kar veliko dela vloženega v ta projekt.

nokia6310 ::

Pozdravljeni, evo kolega Hrvoje iz hrvaške je spet neki novega naredu. Govorna sinteza Zdenka se je naveličala brat slepim ljudem zato gre na razgovor za službo. Seveda se pogovarja tudi z drugimi govornimi sintezami. Tisti Mateo ki jo sprejme kot šef je iz win 10 in se mi zdi super.





Še link

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Ne gre, ne morem prilepit linka. Naslov je: WinTalker Zdenka ide na razgovor za posao.

dunda ::

Saj si slišal slovensko sintezo?
Pravljica Rdeča kapica
https://www.kacnje.eu

nokia6310 ::

Nisem, je pa zanimivo.

shintaro ::

nokia6310 je izjavil:

Še nekaj bi dodal: Zanimiva mi je kvantizacija to je vsklajevanje beat-a in govora. Niti enkrat ne gre iz ritma. Po mojem precej težko delo kljub programom, ki znajo to avtomatsko vsklajevati. Treba je nastavit pravi pich rate, pa timing mora bit do stotinke točen ker če gre enkrat iz ritma, pol nimaš od komada nič. Po mojem je blo kar veliko dela vloženega v ta projekt.

Zanimivo da si tako izobražen da veš tako daleč kot kvantizacija pri muski .. Me presenečaš vedno ko tvoje poste preberem, z dobrim znanjem.

Glede pesmi pa je itak okej , samo je še vedno ta problem da se hitro opazi da je računalniški glas.

nokia6310 ::

Pozdravljeni, Hrvoje iz Hrvaške je spet naredu en komad. Men je ful všeč. Zdej pa že pojejo ne sam izvajajo hip hop.



WinTalker Zdenka & Hrvoje Katić - Ja ne znam pjevat (Speech Synth Hiphop 2018)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno poslušam (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5416527351 (673) Nikonja
»

Komad, ki se ga ne naveličate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11529884 (9740) dexterboy
»

Zaslon laptopa se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
283767 (2272) solatko
»

*sodobna* glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612829 (11322) Trololololol
»

Avtorstvo skladb

Oddelek: Problemi človeštva
121585 (1229) Martin Krpan

Več podobnih tem