» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
8 / 44
»»

energetik ::

DarwiN je izjavil:

Dobra fora ja, ker ko se človek odloča med ponudniki, jasno primerja cene tarif in tukaj bodo GEN-I zdaj še toliko ugodnejši. Ta nadomestila in dodatki se namreč spregledajo.. Medtem pa je Petrol podražil cene.

Če folk ne zmore enostavnega izračuna, kje se mu bolj splača, naj pač plačuje več. Meni tak mali fiksni dodatek nič kaj dosti ne pomeni, saj porabimo veliko štroma in bolj pridejo do izraza variabilne postavke. Sicer pa je fiksni pribitek samo dober 1€, če vzameš pdf račun. Kar je itak edino logično, zakaj bi zbiral neke papirje.

buttcrack ::

Kdor je na akciji, ima itak že pdf račun.

energetik ::

Tako je PDF + trajnik je zakon.

D3m ::

Enako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::


GEN-I znižuje ceno električne energije
"Zdaj ni čas za kovanje dobičkov in lastne interese, ampak za solidarnost," je povedal Robert Golob, predsednik uprave družbe GEN-I. Vsem gospodinjskim in malim poslovnim odjemalcem bodo za 15 odstotkov znižali ceno električne energije z marčevskim računom in za obdobje treh mesecev.


Vlada je sicer v petek izdala ukrep o znižanju plačil elektrike: ne bo se obračunala tarifna postavka za obračunsko moč, prav tako ne bo prispevkov za proizvodnjo iz obnovljivih virov energije.

starfotr ::

Ne pozabite, kdo je nedavno uvedel novo postavko na računu.

aborko ::

Zakaj ne bi pozabili na tisti drobiž? Hkrati z uvedbo tistega nadomestila so dali vn novo akcijo, kjer so objavili nižje cene el. energije. Brez vezav!
Kje je konkurenca?!?? Daleč zadaj, a boš šel na Petrol npr. je pred kratkim dvignil cene za 30%. Ni neke izbire, GEN I je zadnjih 10 let in še vedno #1 in tale gesta samo to potrjuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

starfotr ::

To je vse samo marketing in poceni PR. Najprej ti pretkano podražijo, pod pretvezo, da ne dražijo, potem ti pa povedo, da ni čas za delat dobičke. Daj no, te bučke lahko prodajajo samo neumnim.

Hm, le kje smo v zadnjih dneh videli zvišanje plač? Pardon, ni bilo zvišanja, samo uvrstili so se v višje razrede.

Pro ::

starfotr je izjavil:

To je vse samo marketing in poceni PR. Najprej ti pretkano podražijo, pod pretvezo, da ne dražijo, potem ti pa povedo, da ni čas za delat dobičke. Daj no, te bučke lahko prodajajo samo neumnim.

Hm, le kje smo v zadnjih dneh videli zvišanje plač? Pardon, ni bilo zvišanja, samo uvrstili so se v višje razrede.


Kje smo pa v zadnjih dneh videli 30 % znižanje plač ravno tem istim ljudem?

aborko ::

Mene ne zanimajo izjave, politika, "popusti", "akcije", vedno vidim le končne cene. In v 10ih letih je zame daleč najcenejši bil GEN I, pa ni niti blizu. Oprosti, če je tisti dodatek 1,5EUR (zame je 0,6EUR do novembra), prišparam pa 6EUR zarad 15% cenejše elektrike, potem to zame je pocenitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

kixs ::

Velja tudi za obstojece narocnike v kaksni drugi akciji ali ne?

Clanek na financah:
https://oe.finance.si/8959730/GEN-I-poc...

aborko ::

Velja za vse obstoječe 3 mesece brez da s prstom migneš. Za nove pa velja 3 mesec -15% od takrat ko sklenejo pogodbo (lahko jo do konca leta).

buttcrack ::

za obstoječe ni nobene nove akcije ane? Maja mi poteče stara...

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

buttcrack ::

Si sigurn?
Pomladni akciji ostani doma, ki traja do vključno 31. decembra 2020, se lahko pridružite novi gospodinjski odjemalci električne energije.

ravno zato sprašujem, ker nikjer nisem zasledil za obstoječe...

D3m ::

Sporočim, sem jim poslal mail.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DeusB ::

D3m je izjavil:

So.

https://www.pocenielektrika.si/za-dom/c...



Ta akcija je samo za nove naročnike! Starim naročnikom se cena avtomatsko zniža 15%, nove akcije za stare naročnike trenutno ni!

D3m ::

Thx.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::

Koliko se vam na računu poznajo zadnja znižanja? Vidim, da je razlika konkretna.

Pro ::

Meni blizu 50 %.

Magic1 ::

Pri meni bo vsaj 50%. Sam to sploh ni čudno, saj tudi ogrevam skoraj nič zadnji mesec...
Magic

šernk ::

cca 20% ob normalnih cenah bi imel 180eur račun, sedaj je 145eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

Nisem še dobil računa. Sicer pa je nesmisel navajati koliko € cenejša je položnica, napišite raje razliko v €/kWh.

Horas ::

meni samo 7eur. iz 30 na 22. ne da se mi gledat porabe.

-JM- ::

Februar - 112 KWh (59 MT + 53 VT) = 24,67 € z DDV
Marec - 118 KWh (62 MT + 56 VT) = 11,66 € z DDV

znbojan ::

Poraba elektrike ne igra vlogo, ker je cena obračunske moči & prispevka za OVE in SPTE 0€ x kWh!!!
Pri 7kWh je to na mesec 12,64€ = fix vrednost!
znbojan

Matevz96 ::

znbojan je izjavil:

Poraba elektrike ne igra vlogo, ker je cena obračunske moči & prispevka za OVE in SPTE 0€ x kWh!!!
Pri 7kWh je to na mesec 12,64€ = fix vrednost!


Ravno poraba igra vlogo, v primeru da imaš majhno porabo je prihranek zaradi obračunske moči in prispevkov relativno velik, pri nekomu, ki ima pa veliko porabo pa je to skoraj zanemarljivo.
#hooldthedoor

Pro ::

Seveda je tudi poraba pomembna. Poleg znižanja, ki ga je odobrila država je tudi znižanje električne energije, s katero nas je razveselil GEN-I (za tri mesece). Torej sta pri meni dve postavki nižji.

svecka ::

-JM- je izjavil:

Februar - 112 KWh (59 MT + 53 VT) = 24,67 € z DDV
Marec - 118 KWh (62 MT + 56 VT) = 11,66 € z DDV


Od kje imaš tako majhno porabo? Si v stanovanju? Moja poraba v hiši je okrog 200KWh.

-JM- ::

svecka je izjavil:

-JM- je izjavil:

Februar - 112 KWh (59 MT + 53 VT) = 24,67 € z DDV
Marec - 118 KWh (62 MT + 56 VT) = 11,66 € z DDV


Od kje imaš tako majhno porabo? Si v stanovanju? Moja poraba v hiši je okrog 200KWh.


Hiša-dve etaži skupaj z garažo cca 200 m2, trenutno 2 osebi,(ogrevanje + topla voda-zemeljski plin), med tednom kuha tašča:), za vikend pri nas. Od večjih porabnikov-pralni stroj cca 5x na teden, likanje 2x na teden, zamrzovalna skrinja non stop, hladilnik s skrinjo nonstop, modem nonstop:), Tv cca 4 ure na dan ...

Mare2 ::

Pri Geni so nekaj mučkali:
ZA PLAČILO Z DDV: 4,15 €
Nekaj so odštevali, seštevali itd. Se mi ne da sedaj kontrolirat.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Master_Yoda ::

VT: 113, NT: 116 - 36,59 EUR
VT: 145, NT: 117 - 25.75 EUR

Taka je razlika v poloznicah pri meni (prva vrstica februar, druga marec z ddvjem).
P.S. Od kje vam tako nizka poraba - 50% manj kot pri nas v stanovanju :O.
Dovie'andi se tovya sagain.

link_up ::

Kaksne mizerne porabe imate to v hisah? Kako je to mogoce? Jaz ne pridem pod 600kWh na mesec za stiriclansko familijo. Da omenim, KO mi kuri le 100W. Pa ni ogrevanja na elektriko. Kaj pocnem narobe?
In and Out

s1m0n ::

Pri nas se v stanovanju za 4. člansko giblje med 230-400kWh/mesec pa se stvari večinoma vklopijo v nizki tarifi med 22-6h (Bojler, pomivalni/pralni). Drugih nekih porabnikov splo ni... TV pa ta krama ni nek resen porabnik.

Račun za mesec marec 50EUR / 403kWh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Buggy ::

Hisa stiri clanska familija 470kWh, obracunska moc 3x20A 7kW, cena za marec 62€ , februar 70€..torej ne bas nekaj. Dobavitelj Elektro Ljubljana.

Pec na pelete z 2KW grelecem, 4x racunalniki bolj kot ne non-stop, steklokeramika kuhanje vsak dan 2x, pralni 3x na teden, plazma TV cca 8 ur na dan.

Dimnik ::

Enako hiša, štiričlanska družina..
Marec vt 211kwh, mt 259kwh....44e
Februar vt 164kwh, mt 219kwh....52e

Indukcija, pečica, 2xhladilnik, zamrzovalnik, vsak večer pomivalni, pralni, računalnik, 3xtv,...
Gen-i

Alien123 ::

Kaj to imate omrežnino,prispevke, ddv všteto zraven?

Master_Yoda ::

Ja, tisto kar sem jaz napisal je koncna cena na poloznici.
Dovie'andi se tovya sagain.

Buggy ::

Alien123 je izjavil:

Kaj to imate omrežnino,prispevke, ddv všteto zraven?


to je znesek na poloznici, v mojem primeru gre za enotarifni stevec.

znbojan ::

Matevz96 je izjavil:

znbojan je izjavil:

Poraba elektrike ne igra vlogo, ker je cena obračunske moči & prispevka za OVE in SPTE 0€ x kWh!!!
Pri 7kWh je to na mesec 12,64€ = fix vrednost!


Ravno poraba igra vlogo, v primeru da imaš majhno porabo je prihranek zaradi obračunske moči in prispevkov relativno velik, pri nekomu, ki ima pa veliko porabo pa je to skoraj zanemarljivo.


===
Motiš se. Poraba ne igra NE igra vlogo pri obračunu teh postavk.
XLS ( z malimi odstopanji pri mesečnih izračunih)
ps. https://drive.google.com/open?id=1D2Csi...
kjer vodim porabo po mesecih & primerjavo v € po letih. Ogrevamo pa cca. 180m2 - talno TČ, 4 osebe, 4-5 PCjev, pralni & sušilni stroj, razvajeni na višje temperaturi ipd + zalivanje zunaj (pumpe...), robot in še kaj.
Tudi poleti pridem "malo pod 70€ / mesec "komaj".. je pa zame to še vseeno primerjalno zelo poceni energent.
Kar gledam je mogoče, da res več peremo ko je II. faza in v prehodnih obdobjih ogrevam samo ponoči in je OK cel dan.
Meni se zdi strošek TV & mobitel & internet vs. elektrika visok!!
Na lokacijo pa precej vpliva tudi lokacija (ali si Mojstrani ali na Krasu npr.).
znbojan

IL_DIAVOLO ::

Kar lepa pocenitev.

Januar 80€, februar 70€, zdaj pa 50€.

Matevz96 ::

znbojan je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

znbojan je izjavil:

Poraba elektrike ne igra vlogo, ker je cena obračunske moči & prispevka za OVE in SPTE 0€ x kWh!!!
Pri 7kWh je to na mesec 12,64€ = fix vrednost!


Ravno poraba igra vlogo, v primeru da imaš majhno porabo je prihranek zaradi obračunske moči in prispevkov relativno velik, pri nekomu, ki ima pa veliko porabo pa je to skoraj zanemarljivo.


===
Motiš se. Poraba ne igra NE igra vlogo pri obračunu teh postavk.
XLS ( z malimi odstopanji pri mesečnih izračunih)
ps. https://drive.google.com/open?id=1D2Csi...
kjer vodim porabo po mesecih & primerjavo v € po letih. Ogrevamo pa cca. 180m2 - talno TČ, 4 osebe, 4-5 PCjev, pralni & sušilni stroj, razvajeni na višje temperaturi ipd + zalivanje zunaj (pumpe...), robot in še kaj.
Tudi poleti pridem "malo pod 70€ / mesec "komaj".. je pa zame to še vseeno primerjalno zelo poceni energent.
Kar gledam je mogoče, da res več peremo ko je II. faza in v prehodnih obdobjih ogrevam samo ponoči in je OK cel dan.
Meni se zdi strošek TV & mobitel & internet vs. elektrika visok!!
Na lokacijo pa precej vpliva tudi lokacija (ali si Mojstrani ali na Krasu npr.).


Narobe se razumeva :) Seveda je znesek popusta enak neglede na porabo (odmislimo popust od gen-i). Kaj sem želel povedati je da v primeru uporabnika z nizko porabo (recimo račun 40€) se ta popust močno opazi, pri nekom ki ima položnico za 200€ pa se opazi le malenkostno.
#hooldthedoor

kuglvinkl ::

znbojan je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

znbojan je izjavil:

Poraba elektrike ne igra vlogo, ker je cena obračunske moči & prispevka za OVE in SPTE 0€ x kWh!!!
Pri 7kWh je to na mesec 12,64€ = fix vrednost!


Ravno poraba igra vlogo, v primeru da imaš majhno porabo je prihranek zaradi obračunske moči in prispevkov relativno velik, pri nekomu, ki ima pa veliko porabo pa je to skoraj zanemarljivo.


===
Motiš se. Poraba ne igra NE igra vlogo pri obračunu teh postavk.
XLS ( z malimi odstopanji pri mesečnih izračunih)
ps. https://drive.google.com/open?id=1D2Csi...
kjer vodim porabo po mesecih & primerjavo v € po letih. Ogrevamo pa cca. 180m2 - talno TČ, 4 osebe, 4-5 PCjev, pralni & sušilni stroj, razvajeni na višje temperaturi ipd + zalivanje zunaj (pumpe...), robot in še kaj.
Tudi poleti pridem "malo pod 70€ / mesec "komaj".. je pa zame to še vseeno primerjalno zelo poceni energent.
Kar gledam je mogoče, da res več peremo ko je II. faza in v prehodnih obdobjih ogrevam samo ponoči in je OK cel dan.
Meni se zdi strošek TV & mobitel & internet vs. elektrika visok!!
Na lokacijo pa precej vpliva tudi lokacija (ali si Mojstrani ali na Krasu npr.).


bravo prjatu, kul tabelca.
Your focus determines your reallity

starfotr ::

Izteka se mi trenutna akcija. Kolikor sem gledal, je paket TČ najboljši deal trenutno za obstoječe uporabnike? Sem kaj spregledal? So drugi ponudniki kaj ugodnejši, nisem še delal tržne raziskave konkurence.

OK.d ::

Nisi nič spregledal, samo TČ moraš imeti;)
LPOK.d

starfotr ::

Jo imam. Očitno bo to to, zaenkrat.

buttcrack ::

kaj pa za tiste brez TČ? je kje kaj bolj ugodnega?

J.McLane ::

Pri Gen-i je tako, da vedno ko so pojavi neka nova akcija je dobro skočit nanjo, pa tudi če imaš že akcijsko ceno iz neke pretekle akcije. S tem si zagotoviš podaljšanje, da lahko ujameš prihodnjo akcijo, ki so jo znotraj enega leta še vedno dali.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

buttcrack ::

Vem, sem 5 let tako počel, zadnja pa mi je čudežno ušla oz. malo sem pozabil pogledati na akcije.
Ali o novih akcijah sporočajo sploh po mailu?

J.McLane ::

Dvomim, sam spremljam tole temo pa občasno še podsvojostreho
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
8 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82862600 (7430) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323000 (4354) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508362 (7126) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328670 (26221) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214733 (9877) Alamar

Več podobnih tem