» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
18 / 44
»»

Stellungnah ::

Ok. Ali se pavšalni stroški računajo dvakrat tako za elektriko kot plin?

tomlin ::

toplakd je izjavil:

Tudi sam sem trenutno na Petrolu.
Žal je zadnja akcija na pike bila max 10% popusta. Sedaj pa še napovedan velik dvig cene s 1.decembrom.
Tako da se trenutno E+ s svojo akcijo 0,04848 ET za 12 mesecev sliši več kot ugodno. V zadnjih 12 mesecih porabljenih 20.000kw.


Tudi mene je Petrol negativno presenetil. Žal mi google ne najde "akcije 0,04848 ET za 12 mesecev". Če lahko mi daj link do tega, please.

NejcSSD ::

Če bi izbral paket novi na plusu te preusmeri na

https://akcija.energijaplus.si/jesenska...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

kixs ::

Sej vidis, da je se ena nova kopija nekega trola. Cist brezveze...

tomlin ::

@Nejcssd

Tole se bere obetavno:
AKCIJSKA CENA ELEKTRIKE ZA 12 MESECEV, PAKET NOVI NA PLUSU 2019 Z UPOŠTEVANIM 25% POPUSTOM (VELJA TUDI ZA PAKET DVOJNI PLUS 2019)

Kako bodo pa komplicirali po 12 mesecih, če boš hotel drugam, pa ne vemo.

NejcSSD ::

A ti telekom komplicira ko greš na telemach? Za čas 12mesečne vezave maš zajamčeno ceno potem greš na drug paket/redni cenik ali drugam. Ne trollaj več.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Stellungnah ::

A kdo ve: ali se pavšalni stroški na E+ računajo dvakrat, torej tako za elektriko kot plin?

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Glede na to:
Elektrika in zemeljski plin na enem računu.

Bi rekel da NE.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

strel ::

Skoraj sigurno se računajo za vsako odjemno mesto posebej. So pa za e dostavo verjetno nekaj manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strel ()

tomlin ::

@Nejcssd
Vsak dobavitelj ima akcije z namenom, da pridobi stalne stranke. Kar ste tiče telekoma nisem imel z njimi težav, imel sem jih pa z dvema drugima operaterjema.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

jabe ::

Marsikatera vukojebina ima optiko, če je bila na poti med dvema večjima krajema. Ko so vmes vlekli, so se v tej vasi jašek naredili. Tista, ki pa ni imela te sreče pa vprašanje, če jo bo dočakala.

tomlin ::

Res pa se bom zelo kmalu preusmeril ali na geni ali na plus. Petrol je šel predaleč.

permit ::

Kaj pa, če skleneš vezavo na E+ in vmes prodaš flat? A plačaš kakšne penale? 12 mesecev je kar dolga doba.

kixs ::

Ce bos kupil drugi flat, lahko pogodbo spremenis na drugi naslov/stevec - vendar za ziher prej preveri.

tomlin ::

OK, poslal sem poizvedbo tako Gen-i, kot Energija +.
Geni mi je izračunal 8% nižji znesek, plus pa še čakam.

Anney ::

Jaz sem na ECE, pa sem dobil ponudbo E+, za 10€ manj. Cca 120€ letno. Bolje kot nič. Sploh pa če bo ECE dražil po novem letu, bo še kak evro več.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tomlin ::

Anney je izjavil:

Jaz sem na ECE, pa sem dobil ponudbo E+, za 10€ manj. Cca 120€ letno. Bolje kot nič. Sploh pa če bo ECE dražil po novem letu, bo še kak evro več.


Čak mal, 120 EUR ni nič je kan nekaj. 6x ocvrt/pohan odličen piščanec (12 kosov) pri Jurmanu v Lj. To 6 nedeljskih kosil za celo mojo familijo. Če letno dobim od Plusa 100 eur grem k njim, ni vprašanje.8-)8-O

strel ::

Anney, Kolk pa imaš porabe da si prišel na mesečno razliko 10EUR ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strel ()

tomlin ::

Ta odgovor mi je še kar všeč Geni:»Že več kot 7 let nismo podražili cen tarif rednega cenika električne energije za gospodinjske odjemalce. Trenutno cene za naše obstoječe odjemalce ostajajo nespremenjene.«

https://e-maribor.si/kateri-dobavitelji...

NejcSSD ::

Pri 12000kwh letno (hisa s toplotno) se meni Petrol redni vs. e+ pozna skoraj 500€. Danes podpisal dokoncno in stekla je menjava. Zajamcena cena VT MT 54/31 do 20.10.2022
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

delavec44 ::

tomlin je izjavil:

Ta odgovor mi je še kar všeč Geni:»Že več kot 7 let nismo podražili cen tarif rednega cenika električne energije za gospodinjske odjemalce. Trenutno cene za naše obstoječe odjemalce ostajajo nespremenjene.«

https://e-maribor.si/kateri-dobavitelji...


So pa pavšalne stroške nabili zraven in se je neumno sprenevedati, da to ni podražitev.

mat xxl ::

Kaj lahko naredi srednje velik odjemalec, ni mali, ki lahko dela brez pogodbe, ker mu je Elektro Energija za 2022 ponudila 320% višjo cen elektrike.

Je pa res, da je bila sedanja podudba sklenjena oktobra 2019 za 2020 in 2021 res noro ugodna o sedanjih cenah.

Tak odjemalec ne more na redno tarifo brez pogodbe ali ? Sprašujem poznavalce !

Anney ::

strel je izjavil:

Anney, Kolk pa imaš porabe da si prišel na mesečno razliko 10EUR ?


360-460kWh.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Magic1 ::

tomlin je izjavil:

Ta odgovor mi je še kar všeč Geni:»Že več kot 7 let nismo podražili cen tarif rednega cenika električne energije za gospodinjske odjemalce. Trenutno cene za naše obstoječe odjemalce ostajajo nespremenjene.«

https://e-maribor.si/kateri-dobavitelji...

Heh, ni čudno da niso spremenili redne cene, saj nikoli ni bila pretirano ugodna. Jaz sem že vsaj toliko časa pri GEN-I pa nisem bil nikoli na redni tarifi. Vsako leto je bilo treba kakšno akcijo aktivirat.
Magic

kixs ::

To je v bistvu zalostno. Dolga leta sem bil pri Gen-I predno sem ugotovil, da imajo akcije. Res nikoli nisem imel pretirane porabe, a vseeno. Ce so najbolj ugodni, naj bodo po rednem ceniku. Ne, da se moras za*ebavat z akcijami. Vecina se s tem ne ukvarja oz. jim ne pade na pamet, saj ne gre za *ofer/*idl/*uš...

permit ::

ali pavšalne stroške imata samo E+ in Geni?

Anney ::

Vsi imajo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

permit ::

Sem na petrolu, pri plinu ne najdem nobenih pavšalnih stroškov:


Pri elektriki pa so pavšalnih stroški verjetno pod postavko "mesečno nadomestilo" 98 centov?

-JM- ::

permit je izjavil:

Sem na petrolu, pri plinu ne najdem nobenih pavšalnih stroškov:


To ti porabiš samo 4 m3 plina na mesec?
Pri gen-i bi za ta račun plačal 7,9€ brez DDV - po rednem ceniku, čeprav je cena plina nižja. Fora je v postavki distribucija-pavšal (5€), ki ga petrol nima

permit ::

-JM- je izjavil:

permit je izjavil:

Sem na petrolu, pri plinu ne najdem nobenih pavšalnih stroškov:


To ti porabiš samo 4 m3 plina na mesec?
Pri gen-i bi za ta račun plačal 7,9€ brez DDV - po rednem ceniku, čeprav je cena plina nižja. Fora je v postavki distribucija-pavšal (5€), ki ga petrol nima


Da, majhna poraba. Ok, s plinom ostajam na petrolu, ampak pri elektriki (poraba 25-35€/mesec) so mi pri E+ naračunali 2€ manj, če upoštevam, da bo petrol zvišal ceno, se mi najbrž vseeno splača menjat pri elektriki?

Pri elektriki imam na petrolu neko "mesečno nadomestilo" 98 centov, kar je verjetno nekaj podobnega kot pavšalni stroški na E+?

laguna1 ::

@permit... a vi samo kuhate na plin?
če je tako potem se pri nobenem dobavitelju ne računa distribucija pavšal, vsaj tako mi je rekel kolega.

telexdell ::

laguna1 je izjavil:

@permit... a vi samo kuhate na plin?
če je tako potem se pri nobenem dobavitelju ne računa distribucija pavšal, vsaj tako mi je rekel kolega.

Tudi sam imam plin le za kuhanje pa plačujem fiks 2,82 €/mesec. Je pa nižja postavka variabilnega dela distributerja in nižja postavka za izvajanje meritev. Točka preloma je nekje pri 360 kW oz. 32 m3 plina/mesec.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

-JM- ::

Lahko kdo, ki je pri Energiji plus, tu prilepi račun od plina in elektrike, da se vidijo vse postavke in cene ?
Hvala

OK.d ::

LPOK.d

energetik ::

OK.d je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/gen-i...
Zanima me, kakšne bodo cene in kakšni pogoji. Bomo videli.

telexdell ::

energetik je izjavil:

OK.d je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/gen-i...
Zanima me, kakšne bodo cene in kakšni pogoji. Bomo videli.


Citat iz članka:
'Skupaj s stroškom najema panela pa bo njihov račun za oskrbo z električno energijo tudi do 10 odstotkov nižji, kot ga plačujejo sedaj,'' še predvidevajo v GEN-I.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

kow ::

V Nemciji ze 2 dni (relativno) poceni elektrika. Nihce ne poroca, hehe. Prodajajo se samo slabe novice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

OK.d ::

Važno da se panika dela.
LPOK.d

mat xxl ::

kow je izjavil:

V Nemciji ze 2 dni (relativno) poceni elektrika. Nihce ne poroca, hehe. Prodajajo se samo slabe novice.


Daš lahko kake linke, do teh borz, da me prodajalci ne morejo šetati !

strel ::

Postavke, kje je zraven distribucija, plačuješ ne glede na dobavitelja. Lahko imajo pa različne nazive. Pri dobavitelju plačaš energijo in mesečno nadomestilo - pavšalno del ...
Je pa seveda za gospodinjski odjem vse na enem računu.

FoxKnox ::

mat xxl je izjavil:

kow je izjavil:

V Nemciji ze 2 dni (relativno) poceni elektrika. Nihce ne poroca, hehe. Prodajajo se samo slabe novice.


Daš lahko kake linke, do teh borz, da me prodajalci ne morejo šetati !

https://tradingeconomics.com/commodities

All in one

energetik ::

FoxKnox je izjavil:


https://tradingeconomics.com/commodities

All in one
Bookmarked...

telexdell ::

Zemeljski plin Petrol določa na cegh.at
Elektrika pa se največkrat ravna po madžarski borzi Hudex
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

8Bit ::

Na hitro sem preletel temo. Kolikor vidim je najbolj ugoden Energija plus s trenutno akcijo -25% na energent.

Ampak po pogodbi garantirajo le 25% popust za obdobje 1 leta, ne pa tudi na same cene. Se motim? Torej bi lahko cene dvignili, popust bi pa ostal.

Ali podpišeš pogodbo za 1 leto, kjer garantirajo cene kwh?

NejcSSD ::

Garantirajo cene. Imam podpisano pogodbo kjer to jasno piše.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

8Bit ::

A, ok. Hvala za info.

NejcSSD ::

Upam da ste prevekslali, ker ponudba za najcenejši štrom se je iztekla.
Pri meni je bil gotov preklop z 18. tako da bo kurilna sezona s toplotno zares ugodna
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

z3ro ::

Pogodbo sem podpisal pred iztekom, ne vem pa če so dejansko že prestavili ali ne.

toplakd ::

Jaz sem podpisal 18.10., datum preklopa sem pa dal s 1.11.
Verjetno so preklopli :)

kixs ::

Za akcijo pri E+ sem povedal nekaj prijateljem in zanimivo, da se noben ni odlocil za zamenjavo!? Pa ceprav je par takih, ki gledajo na vsak evro 8-O No, res sem jih pred leti komaj preprical, da so sli na Gen-i in izkoristili popuste, ko sem jim poslal linke :))
««
18 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82863010 (7840) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323044 (4398) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508412 (7176) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328772 (26323) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214770 (9914) Alamar

Več podobnih tem