» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
19 / 44
»»

con28 ::

Kdo uporablja te njihove dodatne aktivnosti?

https://www.energijaplus.si/mojplus/akt...

buttcrack ::

kixs je izjavil:

Za akcijo pri E+ sem povedal nekaj prijateljem in zanimivo, da se noben ni odlocil za zamenjavo!? Pa ceprav je par takih, ki gledajo na vsak evro 8-O No, res sem jih pred leti komaj preprical, da so sli na Gen-i in izkoristili popuste, ko sem jim poslal linke :))

ne boš verjel, tudi meni ni uspelo. kaj si mislijo, bog si ga vedi, ampak glede njihove zarukanosti, mene tošl boli :)

6bt9hmDwY ::

Eno ali oboje od lenobe in strahu pred spremembo.

To pač tako je, svoj del si zaenkrat naredil, drugič jim samo prezentiraj oportunitetne prihranke za nazaj in bo.

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Ljudje se v tem ločimo od živali
One imajo čredni nagon, mi pa izbiro.

Mare2 ::

kixs je izjavil:

Za akcijo pri E+ sem povedal nekaj prijateljem in zanimivo, da se noben ni odlocil za zamenjavo!? Pa ceprav je par takih, ki gledajo na vsak evro 8-O No, res sem jih pred leti komaj preprical, da so sli na Gen-i in izkoristili popuste, ko sem jim poslal linke :))


Cel kup kolobocij za 1,65 EUR prihranka.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kripto mesi ::

Mare2 je izjavil:

kixs je izjavil:

Za akcijo pri E+ sem povedal nekaj prijateljem in zanimivo, da se noben ni odlocil za zamenjavo!? Pa ceprav je par takih, ki gledajo na vsak evro 8-O No, res sem jih pred leti komaj preprical, da so sli na Gen-i in izkoristili popuste, ko sem jim poslal linke :))


Cel kup kolobocij za 1,65 EUR prihranka.

To reče največji žicar za kode v Sloveniji.

kixs ::

Pri kolegu sem izracunal okoli 120€ v enem letu - glede na trenutne cene pri Gen-i akcija toplotne crpalke. Pri meni pride okoli 55€. Res ne bom obogatel, bo pa za eno svoh vecerjo.

Ganon ::

kixs je izjavil:

Pri kolegu sem izracunal okoli 120€ v enem letu - glede na trenutne cene pri Gen-i akcija toplotne crpalke. Pri meni pride okoli 55€. Res ne bom obogatel, bo pa za eno svoh vecerjo.


Lahko zaupaš mesečno porabo?

Anney ::

120e mam jaz cca 450-500.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kixs ::

Ganon je izjavil:

kixs je izjavil:

Pri kolegu sem izracunal okoli 120€ v enem letu - glede na trenutne cene pri Gen-i akcija toplotne crpalke. Pri meni pride okoli 55€. Res ne bom obogatel, bo pa za eno svoh vecerjo.


Lahko zaupaš mesečno porabo?


Letna bo okoli 8MWh. Verjetno bo prihranek malo manjsi od prej izracunanega. A vseeno, zakaj pa ne...

buttcrack ::

ko si enkrat že pri E+, s tem ko povabiš kolega da prihrani, prihraniš dodatno tudi sam (40€). Win win...

tomlin ::

NOVI NA PLUSU!
Pravijo za 1 leto -25%. Ker ne uporabljam plina. Za centralno pa tudi ne več nafte, sem poslal povratno e pošto, da dobim pogodbo in jo izpolnim-podpišem.
Upam, da nisem ustrelil prevelikega kozla.:D;)

FoxKnox ::

kixs je izjavil:

Pri kolegu sem izracunal okoli 120€ v enem letu - glede na trenutne cene pri Gen-i akcija toplotne crpalke. Pri meni pride okoli 55€. Res ne bom obogatel, bo pa za eno svoh vecerjo.


Prihranek letni je večji, če v bajti zamenjaš vse žarnice z led sijalkami

NejcSSD ::

Toplotna pozimi konkretno pri meni požre do 60kwh na DAN, ti pa primerjaš prihranek žarnic.
Poraba 12.000kwh Petrol vs E+ v enem letu razlike skoraj 500€
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

FoxKnox ::

NejcSSD je izjavil:

Toplotna pozimi konkretno pri meni požre do 60kwh na DAN, ti pa primerjaš prihranek žarnic.
Poraba 12.000kwh Petrol vs E+ v enem letu razlike skoraj 500€

Mešaš jabolka in hruške in prihranek letni 55€ in 500€.
Dobro zate, jaz se za 7€/mesec ne grem tega.
BTW Si že razmišljal o SE ?

tomlin ::

NejcSSD je izjavil:

Toplotna pozimi konkretno pri meni požre do 60kwh na DAN, ti pa primerjaš prihranek žarnic.
Poraba 12.000kwh Petrol vs E+ v enem letu razlike skoraj 500€

Ob leto osoréj ti povem moj prihranek;)

kixs ::

FoxKnox je izjavil:

kixs je izjavil:

Pri kolegu sem izracunal okoli 120€ v enem letu - glede na trenutne cene pri Gen-i akcija toplotne crpalke. Pri meni pride okoli 55€. Res ne bom obogatel, bo pa za eno svoh vecerjo.


Prihranek letni je večji, če v bajti zamenjaš vse žarnice z led sijalkami


Hvala za tak nasvet v 2021... ker sem jih menjal ze "davnega" 2011 :lol:

energetik ::

kixs je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

kixs je izjavil:

Pri kolegu sem izracunal okoli 120EUR v enem letu - glede na trenutne cene pri Gen-i akcija toplotne crpalke. Pri meni pride okoli 55EUR. Res ne bom obogatel, bo pa za eno svoh vecerjo.


Prihranek letni je večji, če v bajti zamenjaš vse žarnice z led sijalkami


Hvala za tak nasvet v 2021... ker sem jih menjal ze "davnega" 2011 :lol:
Ja ta je res zmagovalna, sem mislil da se kaj drugega kot LED ali CFL ne uporablja več dandanes.
No, priznam, imam nitkasto žarnico v kleti, kjer jo prižgem 1x mesečno za 2min. Drugje ni drugega kot LED ali CFL, že odkar smo se vselili v bajto.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Dobil sem osnutek pogodbe od nekega EE dobavitelja.

Vendar berimo splošne pogoje: Prodajalec si pridržuje pravico, da lahko kadarkoli uvede nov paket oskrbe z električno energijo ali ukine že obstoječega. O tem bo prodajalec kupca obvestil.

Nikjer ali mnogo premalo je poudarjeno v pogodbi, da je cena za pogodbeno obdobje (1leto) natančno določena, fiksna in nespremenljiva s 25% popustom.

Iz omenjenih splošnih pogojev se razbere, da prodajalec EE lahko kadarkoli ukine izbrani paket (-25%), zviša ceno kwh, skratka pušča si "vso svobodo manipuliranja" v teh kriznih časih, ko sigurno ve, da bo nujno podražil EE tudi on.

Edino kar je jasno razvidno iz pogodbe je pogodbena kazen, če pred enim letom prekineš pogodbeno razmerje.
Vsekakor se na vrat na nos ne splača menjati dibavitelja EE.

delavec44 ::

Kaj ti v pogodbi ne piše:

Prodajalec in kupec se dogovorita, da od dneva veljavnosti pogodbe veljajo spodaj navedene cene za obdobje enega leta. V primeru veljavnega popusta veljajo
v obdobju, navedenim pod tabelo, cene s popustom.

Steinkauz ::

Oziroma to:
Prodajalec in kupec se lahko na osnovi akcijske ponudbe dogovorita, da za določeno časovno
obdobje veljajo nespremenjene cene za prodajo električne energije, ne glede na siceršnjo
spremembo cenika v skladu z 11. členom teh SP. Prodajalec lahko v primeru akcijske ponudbe
določi posebne pogoje sodelovanja in druge pogodbene pogoje, ki se razlikujejo od zapisanih v
teh SP in so sestavni del pogodbenega razmerja. V tem primeru lahko k posebni ponudbi
pristopijo tisti kupci, ki izpolnjujejo pogoje akcijske ponudbe.

ter

Prodajalec in kupec se dogovorita, da od dneva veljavnosti pogodbe veljajo spodaj navedene cene za obdobje enega leta.

tomlin ::

@seba44 Ne, ne piše!

MadMax ::

Da bi pa napisal za kateri paket in katerega dilerja gre, to pa ne?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tomlin ::

MadMax je izjavil:

Da bi pa napisal za kateri paket in katerega dilerja gre, to pa ne?


Ne, ne želim pribijati neko posamezno podjetje na križ. Kar precej poznam področje in vem, da so takšne prakse zamegljevanja z nejasno opredeljenimi pogodbami bolj ali manj splošna praksa v naši preljubi domovini.

tomlin ::

Nanizam nekaj glavnih sestavin, ki manjkajo oziroma so nejasne v osnutku poslane pogodbe. Seveda, mora pogodba vsebovati še mnoge za prodajo električne energije specifične in nujne prvine. Podajam samo obvezno shemo, ki naj jo ima vsaka pogodba, takoj v začetku, v debelem velikem tisku. Seveda pa se podjetja tovrstni preglednosti v ogromnem loku izogibajo in namečejo v pogodbe na tone balastnega teksta.
Slabo izobraženemu, povprečno omejenemu slovenskemu potrošniku se bi zdela pogodba, ki bi najprej jasno izrazila bistvo kupoprodaje zdela po vsej verjetnosti nenavadna in sumljiva, ker je navajen dodgoveznih, gostobesednih pogodbenih skrpucal., predvsem s strani velikih podjetij,

KUPOPRODAJNA POGODBA
Prodajalec: XXXXXX
Kupec: tomlin
Skleneta naslednjo pogodbo
1. Predmet pogodbe je električna energija, prodana in kupljena v obdobju od 1.12.2021 do 1.12.2022.
2. Cena, ki velja za obdobje 1.12.2021 - 1.12.2022 znaša za 1kwh 0,06678EUR (VT) in 0,03878 EUR (MT)
3. Prodajalec se obveže, da pod nobenim pogojem ne bo skušal spreminjati dogovorjene pogodbene cene za EE.Kupec pa se obveže, da bo plačal penale xxx eur za vsak dan, če bo predčasno prekinil pogodbo.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tomlin ::

To je to, tako imenovani »splošni pogoji«, v katerih so skriti mnogi »haklci«, ki sploh ne bi smeli biti v njih, ker preveč spreminjajo bistvo pogodbe med menoj in prodajalcem.
Hvala za pdf, da se vsak lahko prepriča o precej nejasni, dolgovezni ter gostobesedni latovščini.



Anney je izjavil:

https://smallpdf.com/result#r=294b42af0...

bambam20 ::

Mi smo dobili prvi račun od energije+.. Zelo zadovoljni.

telexdell ::

bambam20 je izjavil:

Mi smo dobili prvi račun od energije+.. Zelo zadovoljni.

No ja- vsaj eden, kateri je zadovoljen, ko dobi račun. >:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

NejcSSD ::

Mi tudi. Pri porabljenih 530kwh v okt. 21 sem napram Petrolu s starim cenikom prišparal 10eur+ oz. z decembrom (novi cenik s 1.12.) bi ta razlika znašala že 20eur+
Kakšna bo šele v naslednjih mesecih ko se bo ornk kurilo - toplotna črpalka. CCa 500€ na koncu. Pri GENi bi bilo pa nekih 100€ razlike v prid E+



PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

misek ::

Pa saj so ponudniki vedno v boljšem položaju. Uporabnik si na podlagi določene akcije planira za 2 leti vezave, a ponudnik ima v vsakem primeru pravico, da spremeni vse pogoje v pogodbi. In to velja tako za elektro, telekomunikacije, ... In uporabnik vedno potegne kratko.
Primer mobitel naročnina: ja, lahko prekineš razmerje ob dvigu cene in greš drugam a kaj, ko ti strošek prenosa številke drugam zaračunajo. Tudi to bi moralo biti brez stroška, saj je razlog sprememba pogojev ponudnika.

vimos ::

imam Petrol, za katerega dobavitelja se je sedaj najbolše odllčit ? Energija plus nima več tiste akcije 25%,

NejcSSD ::

GENi potem, ker si zamudil akcijo za e+
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

6bt9hmDwY ::

Ni pri Petrolu tako, da se najbolj izplača, če si nek 'hud' vozač in imaš nekje vsaj nekje 2000 pik (ne vem točno, zakaj prav 2000 pik; kar pomeni, če izračunamo, nekje 22000km prevoženih letno pri porabi 7l/100km in ceni goriva 1,3EUR/l in pri enem eur za eno piko)? Plačilo elektrike se všteva med nove pike, na mesečni ali na letni ravni? Ni mi problem naredit kalkulacije, ki jo boste, jasno :), preverili in se verjetno strinjali z njo, samo rabim osnovne inpute. Nekoč, se mi zdi, je bil to break-even...

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Za 5 mesecov aktiviraš lahko 20% popust... Na 30% podražitev ti nič ne pomaga, je GENI Redni celo leto ceneejši
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

toplakd ::

Svetujem da direkt pokličeš Energija plus pa se probaš direkt zmenit.
Ker podpisano pogodbo je bilo treba vrniti mislim da do 9.11. da si lahko uveljavil jesensko akcijo in 25%.

toplakd ::

Glede pik na Petrolu.
Zbirali smo jih s tankanjem, z nakupom vinjet, s kurilnim in s plačilom položnic za elektriko.
Tako da čez zimo smo tudi lani imeli mislim da 2500 pik za 20% za 5 mesecev.
Potem še nekje sred leta max 10% za 2000 pik za 5 mesecev, 2 meseca pa brez pik po redni ceni.

Po trenutnem ceniku je bila elektrika na tak način kar ugodna, po novem ceniku pa kot je NejcSSD rekel, 20% nič ne pomaga, so drugi v osnovi cenejši :)

tomlin ::

OK, sprejel, podpisal in poslal pogodbo. Imam sicer kot univ. dipl. ekon. ( še stara šola, ne bolonjska!) precej pomislekov glede oblike pogodbe, no ja pa naj bo:). Če drugega ne, bom trženje elektrike spremljal s svojega akademskega vidika, saj sem konec koncev diplomiral iz marketinga8-);)

Kripto mesi ::

Čestitke, sem mislil, da boš (še enkrat) diplomiral zraven.

tomlin ::

Kripto mesi je izjavil:

Čestitke, sem mislil, da boš (še enkrat) diplomiral zraven.


Ah no, ne bodimo skromni, to je bil skoraj doktorat :)8-);)

Ghost7 ::

kixs je izjavil:

Za akcijo pri E+ sem povedal nekaj prijateljem in zanimivo, da se noben ni odlocil za zamenjavo!? Pa ceprav je par takih, ki gledajo na vsak evro 8-O No, res sem jih pred leti komaj preprical, da so sli na Gen-i in izkoristili popuste, ko sem jim poslal linke :))

Kaj češ, jaz sem tudi tastu omenil je kr vn padel, ker je menjal lani za geni, kao "a spet", pol sem njegovega sina vprašal je narobe zračunal. Ko sme mu povedal naj se malo bolj pobriga, smo se pa enkrat obrnil na to temo: "ja sej smo mi tud zamenjal" :D

Prov filing: kaj boš ti pametoval, nis naš :D Ne morš ti več vedt :D
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

-JM- ::

Sem gledal stanje mojega dvotarifnega števca pri geni, ki ga vsak mesec odda SODO in vidim, da se spreminja tudi enotna tarifa - ampak zaračunana pa ni nikjer. Zakaj se torej spreminja tudi enotna tarifa, če je števec dvotarifni ?

starfotr ::

ET=VT+MT

Oziroma SUMA=VT+MT.

FoxKnox ::

Vse o elektriki - podražitve, najugodnejši, dejstva :
https://www.24ur.com/novice/dejstva/za-...

J.McLane ::

Vidim da GEN-i nima več akcije za TČ, ali to pomeni da samo novih ne jemljejo več ali pomeni da smo sedaj vsi na splošnem ceniku?

Sem pa dobil obvestilo, da bo račun za Februar kasneje, ampak na isti dan je pa že prišel račun brez obračunane omrežnine in obračunske moči, sem mislil da bo oproščeno samo plačilo za SPTE in OVE. So se zmotili ali res ne bo obračunane omrežnine?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bosstjann ::

tole majo objavljeno

Obvestilo o zaključku akcije "Sonce za toplotne črpalke"
Skladno z 2. točko Vsebine in pogojev za sodelovanje v akciji "Sonce za toplotne črpalke" z dne 5. 12. 2020, se z dnem 2. 3. 2022 akcija "Sonce za toplotne črpalke" zaključuje. To pomeni, da od vključno 3. 3. 2022 dalje pristop k akciji "Sonce za toplotne črpalke" ni več mogoč. Kupcem, ki so do vključno 2.3.2022 pravilno pristopili k navedeni akciji in izpolnjujejo vse akcijske pogoje, se bo električna energija tudi po 2.3.2022 obračunavala po akcijskem ceniku "Sonce za toplotne črpalke" vse do morebitnih sprememb, ki bodo sprejete skladno s pogoji te akcijske ponudbe.

GEN-I, trgovanje in prodaja električne energije, d.o.o.
Krško, dne 2.3.2022

kixs ::

Zadnja poloznica je smesno nizka. Omreznina in druge dajatve skoraj 0 eur.

Kebo ::

Ne skrbi položnica za te tri mesece tudi pride, samo v obliki višje omrežnine po volitvah.

Ganon ::

Vsekakor bo trimesečni izpad potrebno poloviti. Predvolilne "bonboniere" bodo terjale svoj davek.

kixs ::

Res je. Se pa zdaj "splaca" elektriko "kurit" na polno :lol:
««
19 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82863623 (8453) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323094 (4448) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508473 (7237) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328941 (26492) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214814 (9958) Alamar

Več podobnih tem