» »

poceni elektrika

poceni elektrika

Temo vidijo: vsi
««
17 / 43
»»

OK.d ::

Petrol Slo je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Jaz moram tudi zamenjat Petrol, vidim da so tudi Zlate točke ukinilil 4000 sem jih mislil pokurit za popust -20% čez zimo... Ni več na voljo...


Spoštovani,

kljub dogajanju na trgu lahko člani Petrol kluba svojo ceno električne energije znižate tudi za do 20 odstotkov. Popust si zagotovite z unovčenjem Zlatih točk, od 15. novembra dalje. Popusti bodo za vas pričeli veljati že s 1. decembrom, ko nastopi naš novi cenik elektrike. Tako se lahko vaša mesečna položnica spremeni za manj kot 1 EUR.

Člani Petrol kluba Zlate točke prejmete z vsakim nakupom na Petrolu, pa naj gre za točenje goriva, nakup sendvičev, pnevmatik, vetrobranskih tekočin in več. Zlate točke prejmete tudi za vsako položnico Petrol Elektrike in Zemeljskega plina.

Več informacij si lahko preberete TUKAJ.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Samo Pečovnik
Trženje
Vodja - Rešitve za dom
Petrol d.d., Ljubljana

Ha ha dvojni nateg, najprej podražijo potem pa ponujajo popuste.
LPOK.d

NejcSSD ::

Trenutno so umaknili ponudbo za zlate točke ki bi jih lahko koristil že s 1.11., zato sem trdil da je akcija umaknjena -20% na +30% hvala lepa, vsi ostali so cenejši ponudniki.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

DePalmo ::

Ko sem prebral tole o višanju cen sem najprej pomislil da gre itak vse gor in je pričakovano. Nato sem pa začel tuhtat da imam kar nekaj elektrarn in ali si ne pridelamo večine, če ne že celotne, električne energije kar sami? No, potem pa naletim na tole: https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/tajn...

Torej, Petrol pač krade ker lahko. Že tako so napihnili cene goriva, sedaj bojo pa še elektrike.

DarwiN ::

Na eni strani bi v cenah Petrol podiral negativne rekorde, na drugi strani pa Energija Plus pozitivne rekorde. Pa vendar oba kupujeta energijo na istem trgu.

Nekaj ne štima, ja.. Ali hoče Petrol krast, ali pa Energija Plus nateguje s fake akcijo. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mat xxl ::

DarwiN je izjavil:

Na eni strani bi v cenah Petrol podiral negativne rekorde, na drugi strani pa Energija Plus pozitivne rekorde. Pa vendar oba kupujeta energijo na istem trgu.

Nekaj ne štima, ja.. Ali hoče Petrol krast, ali pa Energija Plus nateguje s fake akcijo. 8-)


Ves odgovor je pa v analitičnih službah, ki bi morale najbolje poznati trende gibanja cen elektrike in ob pravem času zakupiti elektriko po pravi ceni !

Pa četudi to vse naredijo so terminske pogodbe navadno za ne več, kot 24 mesecev, se pravi, nas bo udarilo, samo kasneje.....

Petrol, pa ja rad bi ekstra profite koval, jaz z njimi ne želim nikdar nič poslovati, ker niso mojega zaupanja vredni.

NejcSSD ::

DarwiN je izjavil:

Na eni strani bi v cenah Petrol podiral negativne rekorde, na drugi strani pa Energija Plus pozitivne rekorde. Pa vendar oba kupujeta energijo na istem trgu.

Nekaj ne štima, ja.. Ali hoče Petrol krast, ali pa Energija Plus nateguje s fake akcijo. 8-)


Kradejo, nategujejo meni je vseeno. Dobil sem pisno, da je cena fiksna za obdobje enega leta, se pravi do konca septembra 2022. Vmes lahko dražijo eni in drugi kolikor hočejo, jaz imam tako ceno.
En mesec pred iztekom me seznanijo z obstoječimi akcijami ali pa naredim prehod na drugega dobavitelja npr. GENI



0,05474
0,03179

Kje so še take cene ? Če je fake in bojo spremenili imam možnost brezplačnega odstopa in grem na GENi na višje cene takoj nazaj.

Elektriko zamenjaš s podpisom, ne čutiš menjave. Ni to mobitel ali internet
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Ghost7 ::

Danes sem zamenjal GENI za EnergijaPlus.
Dobil pogodbo, sprintal, poskeniral, poslal nazaj.
Sprememba bo v logotu na položnici in seveda ceni.
Če je Gen-i čakal z akcijo se je uštel. Včeraj sem jih klical in vprašal ali se kaj šušlja o akciji in je povedal da čisto nič. Uradno in neuradno.
Mogoče res čakajo na November, ampak bodo prepozni. Stranke so že odšle (odhajamo).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

laguna1 ::

NejcSSD, kje si ti dobil te cene, na njihovi strani ni takega paketa:
https://www.energijaplus.si/za-vas-dom/...

Ghost7, kateri paket si ti vzel?

kixs ::

energetik ::

NejcSSD je izjavil:

Kradejo, nategujejo meni je vseeno. Dobil sem pisno, da je cena fiksna za obdobje enega leta, se pravi do konca septembra 2022. Vmes lahko dražijo eni in drugi kolikor hočejo, jaz imam tako ceno.
En mesec pred iztekom me seznanijo z obstoječimi akcijami ali pa naredim prehod na drugega dobavitelja npr. GENI



0,05474
0,03179

Kje so še take cene ? Če je fake in bojo spremenili imam možnost brezplačnega odstopa in grem na GENi na višje cene takoj nazaj.

Elektriko zamenjaš s podpisom, ne čutiš menjave. Ni to mobitel ali internet
Bi šel skoraj stavit, da bodo tam nekje okoli novega leta lepo odstranili ta 25% popust in ponudili odstop od pogodbe... Toliko da navlečejo folk nase, precej folka se ne bo dalo čez mesec, dva spet prestopat kam drugam. Ker take cene zelo dvomim da so vzdržne za njih..
Jaz ostajam zaenkrat na GENi, akcija TČ za nedoločen čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bambam20 ::

energetik je izjavil:


Bi šel skoraj stavit, da bodo tam nekje okoli novega leta lepo odstranili ta 25% popust in ponudili odstop od pogodbe... Toliko da navlečejo folk nase, precej folka se ne bo dalo čez mesec, dva spet prestopat kam drugam. Ker take cene zelo dvomim da so vzdržne za njih..


Saj ti ne moreš vedet, koliko so zakupili elektrike. Mogoče so pa vedeli tisto kar ti nisi in to je, da se bo elektrika podražila jeseni :)..

energetik ::

bambam20 je izjavil:

energetik je izjavil:


Bi šel skoraj stavit, da bodo tam nekje okoli novega leta lepo odstranili ta 25% popust in ponudili odstop od pogodbe... Toliko da navlečejo folk nase, precej folka se ne bo dalo čez mesec, dva spet prestopat kam drugam. Ker take cene zelo dvomim da so vzdržne za njih..


Saj ti ne moreš vedet, koliko so zakupili elektrike. Mogoče so pa vedeli tisto kar ti nisi in to je, da se bo elektrika podražila jeseni :)..
Močno dvomim, da ostali ponudniki niso imeli istih informacij... >:D

DarwiN ::

kixs je izjavil:

Probaj tole:
https://akcija.energijaplus.si/jesenska...

Torej na njihovi strani ni več ne duha ne sluha o tej akciji... Do akcije pa lahko dostopaš samo preko tega skrivnega linka oz. googla?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NejcSSD ::

DarwiN je izjavil:

kixs je izjavil:

Probaj tole:
https://akcija.energijaplus.si/jesenska...

Torej na njihovi strani ni več ne duha ne sluha o tej akciji... Do akcije pa lahko dostopaš samo preko tega skrivnega linka oz. googla?


Je,
ko greš med pakete in rečeš hočem Novi na plusu 19 te preusmeri na to jesensko akcijo.

Če se bodo držali dogovora fiksna cena se mi bo napram petrolu in porabljenim 12000 kwh letno poznalo 500€ (grem iz Petrola)

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

DarwiN ::

NejcSSD je izjavil:

Je,
ko greš med pakete in rečeš hočem Novi na plusu 19 te preusmeri na to jesensko akcijo.

Aha, got it.. Ampak so vseeno iz nekega razloga akcijo pošteno skrili... Ko sem pred tedni čekiral, so jo oglaševali po celi strani.

Očitno imajo prevelik naval. Ali pa je v ozadju kaj bolj zloveščega. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mirkuma ::

energetik je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Kradejo, nategujejo meni je vseeno. Dobil sem pisno, da je cena fiksna za obdobje enega leta, se pravi do konca septembra 2022. Vmes lahko dražijo eni in drugi kolikor hočejo, jaz imam tako ceno.
En mesec pred iztekom me seznanijo z obstoječimi akcijami ali pa naredim prehod na drugega dobavitelja npr. GENI



0,05474
0,03179

Kje so še take cene ? Če je fake in bojo spremenili imam možnost brezplačnega odstopa in grem na GENi na višje cene takoj nazaj.

Elektriko zamenjaš s podpisom, ne čutiš menjave. Ni to mobitel ali internet
Bi šel skoraj stavit, da bodo tam nekje okoli novega leta lepo odstranili ta 25% popust in ponudili odstop od pogodbe... Toliko da navlečejo folk nase, precej folka se ne bo dalo čez mesec, dva spet prestopat kam drugam. Ker take cene zelo dvomim da so vzdržne za njih..
Jaz ostajam zaenkrat na GENi, akcija TČ za nedoločen čas.



Madona, sem opazil šele sedaj (ko je že prepozno, sem že na EE+), da traja akcija nedoločen čas, oz do preklica. Pred tem so imeli pri Geni vedno akcije ki so veljale 1.leto... slabo sem prepbral pogodbo, slabo...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

sniff ::

pusti ti Tajnikarja, ki mu odsnovno funkcioniranje elektro trga ni jasno...

Elektrika je borzno blago in dobavitelji kupujejo terminske pogodbe (zakupe), kjer so pa ornk kazni če prekoračiš ali pa premalo potrošiš, glede na to, kar si kupil. In glede na nestabilnost trga v letošnjem letu je poradiralo dobavitelje, ki so špekulirali (v upanju maksimiranja dobička) in niso zakupili dovolj količine (Elektro prodaja E.U.) da dobavijo svojiim kupcem, oziroma višje cene prenašajo na kupce (kar je nekako logično).

kixs ::

mirkuma:

Zakaj se sekiras? Sej imas na E+ nizjo ceno.

energetik ::

mirkuma je izjavil:


Madona, sem opazil šele sedaj (ko je že prepozno, sem že na EE+), da traja akcija nedoločen čas, oz do preklica. Pred tem so imeli pri Geni vedno akcije ki so veljale 1.leto... slabo sem prepbral pogodbo, slabo...
Saj ravno to pomeni, da lahko GENi kadarkoli prekine to TČ akcijo.

FoxKnox ::

Pazite Geni ubežniki, da se ne prenaglite, kajti Geni je hčerinska firma Gen energije ,ki je polovična lastnica jedrske, ki sama pokriva več kot 20 % slovenske letne porabe, kar pomeni, da ob 23 odstotnemu deležu je skoraj samozadostna.Imajo tudi veliko zakupljene energije po preteklih cenah, tako da lahko jedrsko prodaja drago na trgu, zakupljeno pa pogodbenikom v Sloveniji. Zato lahko prej pričakujemo kakšno akcijo, kot pa podražitev pa tudi ob sedanjih cenah ostanejo najcenejši, razen E+, ki bo izgubo nadoknadil po septembru 22. Samo moje mnenje.

feryz ::

Pa čez dva meseca spet menjaš. V čem je problem?

kixs ::

FoxKnox: Bomo videli kaj bo pri E+ cez eno leto. Ni prav nobene ovire, da gres potem spet kam drugam.

Se pa Gen-I bolj splaca zdaj elektriko drago prodajat v tujino, kot pa imeti vec domacih odjemnikov po "nizkih" cenah.

OK.d ::

DarwiN je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Je,
ko greš med pakete in rečeš hočem Novi na plusu 19 te preusmeri na to jesensko akcijo.

Aha, got it.. Ampak so vseeno iz nekega razloga akcijo pošteno skrili... Ko sem pred tedni čekiral, so jo oglaševali po celi strani.

Očitno imajo prevelik naval. Ali pa je v ozadju kaj bolj zloveščega. :)

Ja bo treba zagotoviti večjo količino energijo kot jo imajo sedaj zakupljeno in to po dražjih cenah, očitno so se malo ušteli z velikim navalom novih naročnikov in jim sedaj več to ne paše.
LPOK.d

bambam20 ::

DarwiN je izjavil:

kixs je izjavil:

Probaj tole:
https://akcija.energijaplus.si/jesenska...

Torej na njihovi strani ni več ne duha ne sluha o tej akciji... Do akcije pa lahko dostopaš samo preko tega skrivnega linka oz. googla?



Ja zdej pa je ni več, če bi vsi to imeli.

mirkuma ::

Še vedno je.
Klikni na prvi strani na "Pokaži več paketov" in na paket "Novi na plusu 2019" in na "Podrobnosti paketa", pa se prikaže :-).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Master_Yoda ::

Ko pa stisnes da zelis pogodba pa te redirecta sem:

https://akcija.energijaplus.si/jesenska...

ampak meni ne nalozi nicesar, samo blank white page. Vam tudi, ali vam dela ?
Dovie'andi se tovya sagain.

McNato ::

V Firefoxu meni ne odpre, deluje pa v Edge.

spegli ::

"V Sloveniji smo v letu 2020 z domačo proizvodnjo pokrili 92,6 % porabe električne energije končnih odjemalcev"

https://www.energetika-portal.si/nc/nov...

Tok rek je dražji za 30% ? lol

buttcrack ::

Master_Yoda je izjavil:

Ko pa stisnes da zelis pogodba pa te redirecta sem:

https://akcija.energijaplus.si/jesenska...

ampak meni ne nalozi nicesar, samo blank white page. Vam tudi, ali vam dela ?

zjebe te adblock, vsaj mene je

telexdell ::

spegli je izjavil:



Tok rek je dražji za 30% ? lol

Zanimivo, ko se polnijo EV pride elektrika iz premoga, ko pa se draži, pa jo proizvaja voda.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

toplakd ::

Tudi sam sem trenutno na Petrolu.
Žal je zadnja akcija na pike bila max 10% popusta. Sedaj pa še napovedan velik dvig cene s 1.decembrom.
Tako da se trenutno E+ s svojo akcijo 0,04848 ET za 12 mesecev sliši več kot ugodno. V zadnjih 12 mesecih porabljenih 20.000kw.

kixs ::

Sem bil pri kolegu. Pravi, da porabi 35MWh. Bo šel iz Gena na E+.

Stellungnah ::

Torej na E+ je še vedno ta cena:
VT: 0,05474 €/kWh brez DDV; 0,06678 €/kWh z DDV

MT: 0,03179 €/kWh brez DDV; 0,03878 €/kWh z DDV

Malo me moti, ker spodaj piše:
AKCIJSKA CENA ELEKTRIKE ZA 12 MESECEV, PAKET NOVI NA PLUSU 2019 Z UPOŠTEVANIM 25% POPUSTOM (VELJA TUDI ZA PAKET DVOJNI PLUS 2019). Je ta akcija še veljavna?

NejcSSD ::

Je do konc meseca maš čas da presedlaš na to.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

tomlin ::

Primerjal trenutne cene elektrike – poraba (kwh), se mi kaže še najugodnejši GENI proti PETROLU, kjer sem zdaj. Nisem pa siguren kakšne cene ima geni za ostale postavke iz tabele. Moja poraba znaša samo cca. 40% zneska na računu. Kako se odločiti menjava da ali ne in koga izbrati?!

ENERGIJA MT
ENERGIJA VT
_____________________________________
OMREŽNINA MT
OMREŽNINA VT
PRISPEVEK ZA DELO OPER. TRGA
PRISPEVEK ZA OVE IN SPTE
PRISPEVEK ZA ENERGIJSKO UČINKOVITOST
TROŠARINA
MESEČNO NADOMESTILO
PRISPEVKI IN DRUGE DAJATVE

Tu je zadnji članek iz potrošniške zveze, ki pa ne pove dosti o odločitvi


https://www.zps.si/zamenjaj-in-prihrani...

NejcSSD ::

Preberi zgornje prispevke
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

tomlin ::

Vprašanje kaj se izplača, če sem prav izbrskal in izračunal stoji stvar takole:
PETROL Cca 0,1105EUR po podražitvi 30%
ENERGIJAPLUS 0.09954EUR zaenkrat
GENI (poceni elektrika) 0,07918 EURzaenkrat

opomba
1kwh, višja tarifa

NejcSSD je izjavil:

Preberi zgornje prispevke


Pa smo ponovno na nivoju sedemletnih pobalinčkov.
Nekdo mora smetiti, drugače težko zaspi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

DarwiN ::

tomlin, preberi zgornje prispevke
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tomlin ::

DarwiN je izjavil:

tomlin, preberi zgornje prispevke


Evo še eden, ki rabi smeti za uspavalo. Ja res je ni samo fb in tw poligon za zdolgočasene »masturbatorje«…8-):P;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

Anney ::

Ti je FBja zmanjkalo? Preberi zgoraj, trenutno vodi Energija+.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tomlin ::

Anney je izjavil:

Ti je FBja zmanjkalo? Preberi zgoraj, trenutno vodi Energija+.


Uh, jebela, zdaj se je pa prebudila cela slotech dežurna gasilska brigada:D:):):)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

Maximus ::

Če upoštevam trenutne cene na Gen-I ter E+ Akcijo, bi s prehodom na E+ ujel cca. 45€ z DDV na letni ravni. Predpostavka je, da Gen-I ne bo dvignil cen.
Po drugi strani pa E+ pravi, da popust velja za samo potrošnjo, ne pa za prispevke za SODO in priključnine.

Če pogledate postavke na računu za električno energijo, boste videli da je delež lastne porabe relativno nizkek napram raznim trošarinam/davkom/prispevkom. Če bodo ostali akterji v verigi elektro distribucije dvignili cene, na ta del ne bo nobeden imun.

tomlin ::

Maximus je izjavil:

Če upoštevam trenutne cene na Gen-I ter E+ Akcijo, bi s prehodom na E+ ujel cca. 45€ z DDV na letni ravni. Predpostavka je, da Gen-I ne bo dvignil cen.
Po drugi strani pa E+ pravi, da popust velja za samo potrošnjo, ne pa za prispevke za SODO in priključnine.

Če pogledate postavke na računu za električno energijo, boste videli da je delež lastne porabe relativno nizkek napram raznim trošarinam/davkom/prispevkom. Če bodo ostali akterji v verigi elektro distribucije dvignili cene, na ta del ne bo nobeden imun.



Saj to je nekje to. Ne prihraniš dosti. Kmalu se bodo cene uravnovešale in fatalnih razlik ne bo. En teden še počakam, potem pa mečem kovanec za dva evra. Če bo cifra, grem h geniju, če pa ne, bom ostal pri petrolu.:|

Anney ::

Dobro ti brizga, ti samo meči. Odgovore maš pa zgoraj.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tomlin ::

Anney je izjavil:

Dobro ti brizga, ti samo meči. Odgovore maš pa zgoraj.


Anej, anej, kaj bo iz tebe, ko zrasteš?!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

Anney ::

Ti povem, velik ded, pa poceni elektrika. Zdaj pa nehaj ker klobasaš, ne odgovarjam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kixs ::

Novi uporabniki bi morali nekaj casa samo spremljat forum brez moznosti komentarjev.

tomlin ::

primitivne provokacije, niso vredne omembe

Stellungnah ::

E+ mi je v izračunu upošteval neke pavšalne stroške: pavšalni stroški poslovanja (PSP) znašajo 0,89 EUR/mesec brez DDV oz. 1,09 EUR/mesec z DDV na merilno mesto.

A to vsakemu računajo?

Poleg tega imajo vezavo...

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Ja. Odbijejo manj ce se odlocis za mail račun. To ima tudi geni. Vezava je 12 mesecev tok kokr je zajamcena cena
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti
««
17 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitve elektrike - Gen-i (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82860181 (5011) -JM-
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322849 (4203) chucki
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508151 (6915) Kowkele
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328226 (25777) Kaboom
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214644 (9788) Alamar

Več podobnih tem