» »

Usb adapter za avto

Usb adapter za avto

chelsea boy ::

Ker v avtu nimam na radiu usb prikljucka bi kupil usb adapter. Kako nastavim da deluje, so kaksne posebne nastavitve? Kaj naredim na radiu? Hvala LP

crypt0 ::

priporočam ti nakup Xcarlinka... imel v prejšnjem avtu. Lahko je na USB ključek ali na Sd kartice...ca 100 eur in montaža, deluje pa potem tudi na obvolnaske komande...

Napravco sem imel skrito v sovoznikovem predalu in to je to :)

http://www.mp3avto.si/vmesniki/xcarlink...
https://www.amazon.de/XCarLink-Wechsler...

ps
Upam da sem prav razumel vprašanje...

matobeli ::

chelsea boy je izjavil:

Ker v avtu nimam na radiu usb prikljucka bi kupil usb adapter. Kako nastavim da deluje, so kaksne posebne nastavitve? Kaj naredim na radiu? Hvala LP


Kakšen avto, kakšen radio.
Drugače pa nared kar pravi crypt0

chelsea boy ::

Rad bi samo postopek. Ko prikljicim kaj naredim na radiu?

crypt0 ::

Kaj si priključil? Na tovraniški avtoradio? Ne vem dej mal se razpiš lol

chelsea boy je izjavil:

Rad bi samo postopek. Ko prikljicim kaj naredim na radiu?


MOj "postopek":

Ker je bila zadeva priklopljena na original radio (renault Laguna) in ker simulira CD changer sem lahko na ključek (Fat32 formatiran) postavil 6 map z imeni Cd01, 02...do 06 in v vsaki mapi je bilo lahko do 99 komadov...ampak to je specifika radia... do ključka prek radia pa sem dostopal preko aux-a....izbira vhodov na avtoradiju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crypt0 ()

chelsea boy ::

Kupil bom usb adapter za in kako bomto prikljucil na tovarnisko avtoradio

crypt0 ::

chelsea boy je izjavil:

Kupil bom usb adapter za in kako bomto prikljucil na tovarnisko avtoradio


Ne boš...


Kot sem že napisal Xcarlink rabiš...malo bolj "pameten" USB adapter

chelsea boy ::

Kako ne..a ne gre preko auxa
Kaj je pa tisto ko moras met na pravi frenvenci ..?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Če boš karkoli delal v avtu na lastno pest te ne bodo skozi tehničnega spustili.

chelsea boy ::

Saj zato pravim, da bi naredil najenostavnejse

matobeli ::

Zamenjaj avtoradio

jero_no1 ::

Ali morda ti iščeš tole?

chelsea boy ::

Kak frekvenco najdem kako...moram na radii in adapterju?

chelsea boy ::

Tale usb adapter, ki dela na frekvenco a mora biti z aux kablom povezan al ne ?

jero_no1 je izjavil:

Ali morda ti iščeš tole?

Da

Zgodovina sprememb…

drzni86 ::

Priklopiš napravo in na njej nastaviš neko frekvenco in potem na radiu nastaviš isto frekvenco in bi moglo špilat. Poišči neko frekvenco, ki ni zasedena, ker ti bo drugače mešalo z radijsko postajo, ki je na tej frekvenci.

GupeM ::

chelsea boy je izjavil:

Tale usb adapter, ki dela na frekvenco a mora biti z aux kablom povezan al ne ?

jero_no1 je izjavil:

Ali morda ti iščeš tole?

Da

Ne, za tega ne rabiš AUX kabla. Zadeva dela preko FM oddajnika in sprejemnika. Tisti "USB adapter" ni nič drugega kot to, da zna prebrati komad na USB-ju in ga preko radijskih valov oddajati. Tako kot to delajo radijske postaje (Val 202, Radio 1 ...). Seveda je domet veliko manjši.

Največji plus tega adapterja je to, da ga lahko uporabljaš povsod. Tudi na starih avtoradiijih, ki imajo samo kasetnik, ali pa še tega ne. Važno je, da ti zna loviti FM radijske postaje, kar pa znajo vsi. Ta edini plus je pogosto tudi tako velik, da vsi minusi niso pomembni.

Minusi so pa sledeči:
- Slabši zvok kot če ti radio zna direkt brat USB
- Mešanje frekvence. Če nastaviš neko frekvenco, ki je že zasedena na nekem območju, ti zna loviti "oba" signala, kar pomeni mešanje tvoje glasbe s tisto, ki jo oddaja nek radio na tisti frekvenci. Rešitev je zamenjava frekvence na adapterju in na radiu.
- Kontrole (play, pause, next, previous) samo na adapterju oz. na priloženem daljincu, če ga ima
- Izpis naslova komada samo na priloženem adapterju. Mogoče znajo kateri poslati tudi RDS signal, da zna naslov pokazati tudi radio, vendar nisem prepričan.

chelsea boy ::

Hvala :) sem probal.isto frekvenco na obeh pa nic zaenkrat. Bom se probal se...zakaj je pa prilozen aux kabel zraven ?

GupeM ::

Čudno, da ti ne dela. Meni je še vedno.

AUX kabel je priložen verjetno zato, da lahko z mp3 playerja/telefona predvajaš na adapter, ta pa potem oddaja FM signal, ki ga lovi tvoj radio. Mogoče pa ima tudi podporo, da oddaja preko AUX izhoda. Sigurno ti piše v navodilih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Oddelek: Mobilne tehnologije
192348 (1740) Bye
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814277 (8576) Trupl0
»

Zvok iz telefona na avtoradio

Oddelek: Pomoč in nasveti
72590 (2485) Scorpia
»

VW CADDY, 2011 kako, kam audio in usb priklopiti?

Oddelek: Zvok in slika
102174 (2043) zlobcek
»

dodatek USB k avtoradiu CD30 MP3

Oddelek: Na cesti
135140 (4862) guardy

Več podobnih tem