» »

Smart TV in aplikacija EON

Smart TV in aplikacija EON

Grigorius ::

Pozdravljeni,

lepo prosim za pomoč.

V kratkem se nameravam preseliti v novo stanovanje. Načrt je, da bi imel kar mobilni internet (verjetno ta od Hoferja), TV pa bi gledal prek EON smart tv aplikacije ali preko mobilno EON aplikacije. Vendar pa se ne spoznam ravno najbolje na te reči, zato me zanima sledeče:

1. Ali bi TV sploh delal prek tovrstne internetne povezave ("do 20/5 Mbit/s")?

2. Na katerem 32" UHD televizorju aplikacija EON smart TV zanesljivo deluje? Kolikor sem videl so na spletni strani od Telemacha med priporočenimi napravami navedene večinoma večje in 4K...

Najlepša hvala, lp

mat xxl ::

Delalo bi, to ni problem, samo EON brez neta ne vem, če bo, kaj ceneje, kot z netom. Sicer lahko tudi GSM kodo od recimo staršev vzameš in deliš EON celo iz GSM- a ali pa kupiš zunanjo napravo za to, solidne so nekje 110 eur npr. Beelink GT King .... , opcij je tu veliko, sam npr. tako napravo brez težav uporabljam na dopustu, internet je pa preko GSM-a .

tin01 ::

Ve kdo, kdaj bodo kaj posodobili SmartTV aplikacijo ? Zadnja posodobitev pred pol leta, mobilno pa redno vzdržujejo...

M

Grigorius je izjavil:

Pozdravljeni,

lepo prosim za pomoč.

V kratkem se nameravam preseliti v novo stanovanje. Načrt je, da bi imel kar mobilni internet (verjetno ta od Hoferja), TV pa bi gledal prek EON smart tv aplikacije ali preko mobilno EON aplikacije. Vendar pa se ne spoznam ravno najbolje na te reči, zato me zanima sledeče:

1. Ali bi TV sploh delal prek tovrstne internetne povezave ("do 20/5 Mbit/s")?

2. Na katerem 32" UHD televizorju aplikacija EON smart TV zanesljivo deluje? Kolikor sem videl so na spletni strani od Telemacha med priporočenimi napravami navedene večinoma večje in 4K...

Najlepša hvala, lp


Tudi sam uporabljam s Hofer Giga paketom - ni težav.
Za gledanje imam Android box - en ful star in dela bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tin01 ()

Grigorius ::

Super, hvala obema za odgovor.:)

Lp

Djole ::

Zdravo, se komu kaj zadnje case pogosto nagaja eon smart tv app, npr da slika zamrzne vsake toliko casa za par sekund

gregi10 ::

Zdravo. Imam Philips android tv in eon aplikacina deluje zelo počasi. Ima kdo podobne težave? Mislim da je kriva app, ker netflix, hbogo in Amazon delujejo odlično.

Ales ::

Model TV-ja, verzija Android TV OS-a, verzija EON aplikacije?

gregi10 ::

Zadnja verzija eona iz playstora. Televizor 65pus7101/12 android 8

Cepels ::

Pozdravljeni, imam tv Hisense H65B7100 A192702 production date 11-11-2019.
Se da kakor koli nastavit eon na ta tv???
Internet povezan na kabel. Dela internet.

Hvala in l.p.

krco77 ::

Lep pozdrav,

Imam problem z Eon aplikacijo.. Vsakič ko hočem pogledat kakšen film mi vrže vn "starševsko zaščito" 4 mestno kodo.. Donnie Brasco sm hotu pogledat.. In se par filmov isto, mi za kodira. Če ma kdo pravo kodo? 1234,4321,1243,0000 ne primejo. Več ne vem.. Hvala za odgovore.

XS!D3 ::

Imam, svojo :) Če svoje ne veš, resetiraj na portalu moj Telemach, ali pa pokliči, da ti resetirajo.

krco77 ::

Sej je nism sploh dobiv nikjer.. Nč spreminju nastavite. Naredu sm profil, ime, starost sm dav 18+ in to je to... Tut čez dan hočm pogledat film "once upon a time in mexico" bum, vrže vn starševsko zaščito.. Tole je kr neki tale aplikacija.. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

Ales ::

Dav si dav. Počakaj, da boš res 18 in ti bodo starši dali kodo. :)

XS!D3 ::

krco77 je izjavil:

Sej je nism sploh dobiv nikjer.. Nč spreminju nastavite. Naredu sm profil, ime, starost sm dav 18+ in to je to... Tut čez dan hočm pogledat film "once upon a time in mexico" bum, vrže vn starševsko zaščito.. Tole je kr neki tale aplikacija.. ;(

Ker je event 18/16/XX+ in imaš v aplikaciji tako nastavljeno, ampak itak rabiš kodo, da kompletno izklopiš starševsko zaščito. Pač spremeniš kodo preko portala ala helpdeska in izklopiš....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Assass1n ::

Imam naročnino le telefon, MOBILNI PAKET ŠE VEČ in tam na voljo eno EON napravo.
To gre uporabit za LG televizor webos? Tam mi piše, da vnesem neko kodo katere nimam.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Daniel ::

Ales je izjavil:

Dav si dav. Počakaj, da boš res 18 in ti bodo starši dali kodo. :)


Nekako tako bo ja :) Dokler ne obvladaš osnov slovnice težko karkoli zahtevaš in pričakuješ (Da, tudi nam, ki Slovenščine nismo imeli 5, se zdi trapasto).

Assass1n je izjavil:

Imam naročnino le telefon, MOBILNI PAKET ŠE VEČ in tam na voljo eno EON napravo.
To gre uporabit za LG televizor webos? Tam mi piše, da vnesem neko kodo katere nimam.


Ne, koda je le za mobilni dostop in še to le za par programov. Namesti aplikacijo na telefon in poskusi tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

yogy ::

Če imaš EON Premium paket, na koliko TV-jih ali Android TV box-ih je EON Smart TV aplikacija dovoljena? Nekje sem nekoč prebral, da na 2 ampak nisem siguren.

Daniel ::

1. Nekateri so imeli ob prehodu iz starih paketov en čas 2 licenci v portalu. Ne vem, če je še zmeraj tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

yogy ::

OK, hvala

Morison ::

Samo ena in pet mobilnih.

dukk6 ::

Pozdravljeni, rabil bi eno pomoč če je seveda izvedljivo sploh. Ali je možno na navadnem android boxu eon aplikacijo nastaviti tako da ko prizges box da odpre direkt eon aplikacijo? Hvala za pomoč

yogy ::

Probaj tole. Povej če deluje :D
https://www.howtogeek.com/308427/how-to...

Miro DeNiro ::

Sam sem se po 10 mesecih nehal igračkati z nameščanjem raznih različic EON aplikacij na različne Android boxe in igranjem z načini delovanja, kjer sem prepričeval aplikacijo, da teče na telefonu, Total TV pa predčasno odjavil saj tako še najmanj izgubim (denarja in živcev) in, ker mi EON aplikacija na računalniku, telefonu ali tablici ob dveh smart TVjih v bajti nuca bore malo.

Namesto tega dr3ka od kapitalističnih pujsov, ki bi radi na silo prodajali dodatne satelitske sprejemnike (ob čemer seveda še vedno nimaš možnosti ogleda za nazaj), sem našel storitev predvajaj.si. Zadeva vsebuje set najbolj gledanih programov, omogoča gledanje za nazaj in uporabo na katerikoli napravi v kateremkoli omrežju (tako mobilnem, kot fiksnem), tudi v tujini. Testirano na računalniku (chrome, firefox in edge), tablici, telefonu, android boxu, android TV boxu (razliko mnogi poznate), WebOS (LG smart TV) in Tizenu (Samsung smart TV). Poleg osnovne naročnine, ki stane 15€ mesečno sem dodal še njihov TV vmesnik, ki za dodatna 2€ na mesec omogoči enostavno uporabo (brez skakanja po android boxu in potencialnih težav z različnimi daljinci) tudi starejšim uporabnikom na "nepametnih" TVjih - (starim) staršem.

Storitev deluje BP in lepše od A1 Explore TV (al kaj je že njihovo čudo tehnike), Eona in T2-jeve aplikacije. Ja...vse to sem že testiral in zmetal v luft na kupe denarja in si popipal že precej travce z glave. Aja...po dogovoru omogočajo, da se zadevo najprej preizkusi. V najslabšem primeru pa za enomesečni test poženeš 15€...v teh cajtih za tri kavice... :D

OK.d ::

Ali lahko poveš na koliko smart tv-napravah naenkrat lahko uporabljaš aplikacijo?
LPOK.d

Mikrohard ::

Miro DeNiro je izjavil:

in T2-jeve aplikacije.

Težko verjamem, ker imajo isti IPTV sistem in aplikacije kot T-2 :)

OK.d je izjavil:

Ali lahko poveš na koliko smart tv-napravah naenkrat lahko uporabljaš aplikacijo?

http://www.predvajaj.si

Kakšne so omejitve pri uporabi?
Ob mesečnem zakupu, lahko spremljate televizijske programe na 3 napravah.
Primer: 3 mobilne naprave ali 2 mobilni napravi + TV sprejemnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

OK.d ::

To sem že sam prebral, ampak sem slišal da je malo drugače, zato hočem slišati kako je v resnici od kakšnega uporabnika.
LPOK.d

Apple ::

Reklama...
LP, Apple

V-i-p ::

Apple je izjavil:

Reklama...

Seveda. DeNiro snema tudi reklame, ne samo filme ;P.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ales ::

V-i-p je izjavil:

Apple je izjavil:

Reklama...

Seveda. DeNiro snema tudi reklame, ne samo filme ;P.

In prijavlja se na novo po forumih samo zato, da bi spamal. Kako se mu še da v teh letih.

Aja, Miro je to, en domač DeNiro. Potem pa že.

nnninab ::

Pozdravljeni,

Lepo prosim za pomoč; namreč nekaj sem se že lotila glede na napisano tukaj, vendar nisem prišla daleč. Situacija je sledeča:
imam Samsung (smart tv) model UE55F6340 in paket EON MS - EON Light na Telemachu. TV ni podprt za direktno nalaganje aplikacije iz Samsung app stora, zato lepo prosim, če bi mi kdo pomagal - glede na prebrano, bo OK če kupim Xiaomi tv stick (recimo https://www.mimovrste.com/predvajalniki..., kako pa potem pridem do EON aplikacije? Ali bo ta "vidna" v Android App store na tem sticku?

Hvala

Nina

Daniel ::

yogy ::

nnninab je izjavil:

Pozdravljeni,

Lepo prosim za pomoč; namreč nekaj sem se že lotila glede na napisano tukaj, vendar nisem prišla daleč. Situacija je sledeča:
imam Samsung (smart tv) model UE55F6340 in paket EON MS - EON Light na Telemachu. TV ni podprt za direktno nalaganje aplikacije iz Samsung app stora, zato lepo prosim, če bi mi kdo pomagal - glede na prebrano, bo OK če kupim Xiaomi tv stick (recimo https://www.mimovrste.com/predvajalniki..., kako pa potem pridem do EON aplikacije? Ali bo ta "vidna" v Android App store na tem sticku?

Hvala

Nina


Kupi raje Mi Box, preverjeno deluje. Do EON aplikacije pa prideš preko te naprave, zaženeš Play Store in inštaliraš EON (podobno kot na Android telefonu), naložiš in aktiviraš Preko portala Moj Telemach.

krop ::

Kupi raje google chromecast. Deluje bolje

Yossarian ::

Imam Chromecast Google TV in Xiaomi Mi Box S. Če bi se moral odločit samo za eno napravo, bi se odločil za Google TV, če pa ti je pomembno, da lahko kdaj gledaš kaj preko USB ključka, pa vzemi Xiaomi Mi Box.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OK.d ::

Lahko tudi preko Google Tv-ja gledaš preko usb ključev.

https://www.aliexpress.com/item/4000784...
LPOK.d

Yossarian ::

Zanimivo je tole. Kako pa to povežeš na Google TV in IN TV
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Daniel ::

USB-C 2X. Imam že dolgo Chromecast priklopljen na LAN preko tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Yossarian ::

Čakaj, greva obratno: iz TV s HDMI kablom kam? In potem od tam naprej kam? ker tole se mi zdi zanimivo. Google TV ima en USB-C vhod, izhod pa je HDMI kabelček, ki gre v TV.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

USB-C hub se priklopi med napajanje in Chromecast. Z njim na Chromecastu dobiš USB vhode in LAN, pa tudi napajanje gre čez. HDMI izhod v taki konfiguraciji ni uporaben, dela pa na računalnikih, ki to podpirajo. USB HUB ima USB-C vhod (napajanje) in USB-C izhod, ki je tisti kratek kabeljček na HUBu in le ta se potem vklopi v Chromecast.

Yossarian ::

Aha, razumem. Se pravi kabelj iz štroma -> USB-C hub -> Google TV -> preko HDMI v TV?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Daniel ::

Da

Yossarian ::

Potem bom pa nabavil kar tega iz tvojega linka. Hvala za tole.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nenno80 ::

Če na xiaomi stick inštaliram eon, to pomeni, da je to inštalacija na smart tv? Torej zavzame tisto eno napravo, ki je namenjena temu.
Kaka varijanta, da spravim eon na xiaomi stick in se zadeva obnaša kot telefon ali računalnik, da zavzame eno od petih prostih mest? ?

yogy ::

Ne vem za Xiaomi stick ampak na Xiaomi Mi Box-u ga obravnava kot Android napravo, kot npr. tablico ali telefon, torej ne zavzame mesta za Smart TV. Predvidevam, da je pri sticku isto.

nenno80 ::

Meni ponudi samo kodo za aktivacijo, ni pa koraka, ko vpišeš podatke za vpis. ?

Po tem sem predvideval, da smatra xiaomi stick kot smart tv.

Ales ::

Pogledaš verzijo operacijskega sistema od škatlice/sticka/whatever, pa bo vse jasno. Ni treba ugibat.

Daniel ::

Nekje na tem forumu je link do malo modificirane verzije aplikacije EON, ki bi lahko bila to kar iščeš. Lahko poskusiš tudi z sideloadom navadne aplikacije vendar dvomim, da bo kaj uspeha.

Yossarian ::

Imam Google TV in inštaliran EON se smatra kot inštalacija na Smart TV.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nenno80 ::

RTT0.211222.001.1101 release-keys

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

nenno80 ::

Ales je izjavil:

Pogledaš verzijo operacijskega sistema od škatlice/sticka/whatever, pa bo vse jasno. Ni treba ugibat.


RTT0.211222.001.1101

Kaj to pomeni?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247094 (1291) i8t76
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557388 (7080) predi
»

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Oddelek: Zvok in slika
162435 (2136) Daniel
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
215943 (5546) buick

Več podobnih tem