» »

Pregled vida

Pregled vida

Grizzly ::

Na diagnostičnem izvidu od pregleda vida mi piše takole:
binokularno: na blizu: 1,0 sc ; na daleč: 1,0 sc

Sedaj me pa zanima kaj pomeni tale enota "sc"? Da si lažje predstavljam kako dobro/slabo vidim.

Bekiiiii ::

Kakor je men jasno je sc ostrina vida in 1,0 je 100%. Potem ti izmeri se dioptrijo kakor je meni znano.

Grizzly ::

Bekiiiii je izjavil:

Kakor je men jasno je sc ostrina vida in 1,0 je 100%. Potem ti izmeri se dioptrijo kakor je meni znano.


Ne vem, če bo to držalo. Gledal sem v tisto napravo in bral številke - 5 vrstic po 5 številk, pri čemer ima vsaka vrstica manjšo velikost fonta. V 4. vrstici sem že delal napake, v 5. vrstici je bilo več narobe kot prav. Torej, ne morem reči da imam 100% vid, razen če so kar tako napisali.

googleg1 ::

Vid je lahko tudi 110%

mgermo ::

Btw jaz z pravilno dioptrijo na očalih bolj ugibam tretjo vrstico, 4 in 5 sta zf. Torej imaš dober vid.

sci3nc3 ::

Menda za izboljšanje "distance" vida (branje črk in številk z daljine) obstajajo vaje. Zasledil sem naslednjo vajo: Napisane znake postaviš na razdaljo od koder še lahko normalno bereš. Seveda vsakokrat bereš druge znake, saj si jih pri večkratnem branju lahko zapomneš in vaja izgubi smisel. Vajo ponavljaš in list z napisanimi znaki vsakokrat nekoliko oddaljiš. Po nekaj tednih vsakodnevnega izvajanja te vaje naj bi se vid izboljšal

Vprašanje pa je, koliko ta vaja zares pomaga. Ker po drugi strani pa naj bi naprezanje oči vplivalo negativno. Kaj pravite?

kixs ::

Grizzly je izjavil:

Bekiiiii je izjavil:

Kakor je men jasno je sc ostrina vida in 1,0 je 100%. Potem ti izmeri se dioptrijo kakor je meni znano.


Ne vem, če bo to držalo. Gledal sem v tisto napravo in bral številke - 5 vrstic po 5 številk, pri čemer ima vsaka vrstica manjšo velikost fonta. V 4. vrstici sem že delal napake, v 5. vrstici je bilo več narobe kot prav. Torej, ne morem reči da imam 100% vid, razen če so kar tako napisali.


Menda moras v eni vrstici imeti prav tri od petih in ti jo priznajo celo kot prav.

Hangman ::

Da ne odpiram nove teme, si bom kar tole sposodil.

Danes sem na zdravniškem pregledu razmišljal, kako deluje okulistični refraktometer - tista naprava, v katero gledaš in bereš številke. Predvidevam, da je naprava računalniško povezana in se številke izpisujejo na displeju, kateri je verjetno fiksno nameščen na neki razdalji. Ta razdalja mora biti nekje do 50 cm (oddaljenost od oči), kolikor je tudi globina refraktometra. Si prav predstavljam vse skupaj?

Če ni v ozadju kakšnega "trika" se to preverja vid na blizu, ker nekje 30 cm je bralna razdalja oz. 50 cm razdalja pri delu z računalnikom. Torej, če se znaki prikazujejo nekje na oddaljenosti do 50 cm in ne razločiš 4. vrstice znakov, imaš teoretično težave z branjem drobnega tiska na blizu... če razumete, kaj mislim?? Drugače povedano: Ni mi jasno, kako ta naprava testira vid na daleč (recimo 30 metrov). Zanima me, kakšna fizika se skriva v ozadju oz. na kakšen način to testira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380162 (8120) Buggy
»

Kontrola in izboljšanje vida

Oddelek: Loža
356252 (1921) bambam20
»

Okulist

Oddelek: Loža
215377 (4637) SeMiNeSanja
»

Vaje za oči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214605 (12670) john91
»

Očala za izboljšanje vida

Oddelek: Loža
3714937 (13887) roginc

Več podobnih tem