» »

Vaje za oči

Vaje za oči

«
1
2

bananahobby ::

Zdravo!

Mene zanima če je bil kdo na delavnici za oči v Ljubljani katero je vodil Leo Angart in če ima kdo to skripto z vajami bi prosil če mi jo lahko pošlje :) aija pa zanima me kako se vam je vid izboljšal z temi vajami, če se vam seveda je :)

LP BananaHobby
The Spartans do not ask how many but where they are...

martincek1 ::

Ne potrebuješ nobene skripte od Leota, je na netu polno PDFjev, ki so vsaj tako dobri kot njegovi. So pa v angleščini.

bananahobby ::

Nekaj sem tudi sam našel, čeprav bi naj bile njegove vaje najučinkovitejše... Dioptrijo -2.0 bi se naj dalo spravit na 0 v enem tednu, tak da sem upal če bi kdo imel te vaje :)
The Spartans do not ask how many but where they are...

Rias Gremory ::

Dioptrijo -2.0 bi se naj dalo spravit na 0 v enem tednu

Link?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Matevz96 ::

Če bi bilo to res možno, nebi imeli optike na vsakem vogalu...

martincek1 ::

V enem tednu sigurno ne :) Mogoče v par mesecih, kar je še vedno fascinantno.

@Matevz96: Tudi če bi bilo možno(tako izboljšati vid v dveh tednih), verjemi da bi optike še vedno obstajale. Večina teh, ki dela vaje za vid, jih obupa po enem, dveh, treh dnevih, ker je treba vaje delati vsaj parkrat na dan, redno, poleg tega ko enkrat natakneš očala za par uric si spet naredil bolj malo... stvar zahteva precejšnjo mero samodiscipline, ki jo večina ljudi ni zmožna. Lažje je natakniti očala, pa je problem rešen ( :) ).

bananahobby ::

Tukaj imaš link: http://vizita.si/clanek/novice/z-vajami...
s tem da naj povem da sem en teden klical, da bi se naročil na to delavnico, ki jo vodi Leo Angart in se je šele četrti dan oglasil Peter Pavkovič, kateri organizira te delavnice v Sloveniji in dejal da trenutno nima časa in da me pokliče nazaj. Seveda gospod ni poklical nikoli, ko sem jih klical naslednji dan, številka stacionarnega telefona več ni obstajala... mislim brez besed
The Spartans do not ask how many but where they are...

CMpunk ::

Nekaj sem tudi sam našel, čeprav bi naj bile njegove vaje najučinkovitejše... Dioptrijo -2.0 bi se naj dalo spravit na 0 v enem tednu, tak da sem upal če bi kdo imel te vaje :)

in pa baje se da s pravilno prehrano odpravit slabo ločevanje barv. srs.

RejZoR ::

martincek1 je izjavil:

V enem tednu sigurno ne :) Mogoče v par mesecih, kar je še vedno fascinantno.

@Matevz96: Tudi če bi bilo možno(tako izboljšati vid v dveh tednih), verjemi da bi optike še vedno obstajale. Večina teh, ki dela vaje za vid, jih obupa po enem, dveh, treh dnevih, ker je treba vaje delati vsaj parkrat na dan, redno, poleg tega ko enkrat natakneš očala za par uric si spet naredil bolj malo... stvar zahteva precejšnjo mero samodiscipline, ki jo večina ljudi ni zmožna. Lažje je natakniti očala, pa je problem rešen ( :) ).


Jezst v službi rabim popoln vid, ne pa nekaj kar bom mogoče imel čez 2 tedna. Z velikim poudarkom na "mogoče". Vmes nej bom pa kaj? Slep kot kura zavoljo treninga? Sej nimam astronomske dioptrije, ampak je pa ravno taka, da je skrajno moteče in skorajda nemogoče delat brez očal/leč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bananahobby ::

Tudi za tebe obstaja rešitev:
1. greš na lasersko operacijo
2. nosiš očala, pri čemer pa vemo da očala poslabšujejo vid in ko jih enkrat dobiš se ti dioptrija samo povečuje...
The Spartans do not ask how many but where they are...

s6c-gEL ::

RejZoR je izjavil:

martincek1 je izjavil:

V enem tednu sigurno ne :) Mogoče v par mesecih, kar je še vedno fascinantno.

@Matevz96: Tudi če bi bilo možno(tako izboljšati vid v dveh tednih), verjemi da bi optike še vedno obstajale. Večina teh, ki dela vaje za vid, jih obupa po enem, dveh, treh dnevih, ker je treba vaje delati vsaj parkrat na dan, redno, poleg tega ko enkrat natakneš očala za par uric si spet naredil bolj malo... stvar zahteva precejšnjo mero samodiscipline, ki jo večina ljudi ni zmožna. Lažje je natakniti očala, pa je problem rešen ( :) ).


Jezst v službi rabim popoln vid, ne pa nekaj kar bom mogoče imel čez 2 tedna. Z velikim poudarkom na "mogoče". Vmes nej bom pa kaj? Slep kot kura zavoljo treninga? Sej nimam astronomske dioptrije, ampak je pa ravno taka, da je skrajno moteče in skorajda nemogoče delat brez očal/leč.

Vadiš na dopustu.

RejZoR ::

bananahobby je izjavil:

Tudi za tebe obstaja rešitev:
1. greš na lasersko operacijo
2. nosiš očala, pri čemer pa vemo da očala poslabšujejo vid in ko jih enkrat dobiš se ti dioptrija samo povečuje...


Razen tega, da je to navaden load of BS. Leče nosim več kot 3 leta, pa je dioptrija popolnoma enaka kot na začetku.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s6c-gEL ::

Če namiguješ na točko 2.
2. nosiš očala, pri čemer pa vemo da očala poslabšujejo vid in ko jih enkrat dobiš se ti dioptrija samo povečuje...


Razen tega, da je to navaden load of BS. Leče nosim več kot 3 leta, pa je dioptrija popolnoma enaka kot na začetku.

Leče niso očala.

tony1 ::

Ne bodi smešen.

s6c-gEL ::

Leče imaš na očeh, vedno enaka goriščna razdalja, očala ti skačejo po nosu, razlika v razdalji je ranga nekaj cm.In še lažje se ti umažejo kot leče.

ontopic:
http://vizita.si/clanek/novice/z-vajami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

RejZoR ::

Čistoča nima nobene veze, sej jih lahko kadarkoli obrišeš. Razdalja mogoče, dvomim pa da bistveno vpliva na karkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s6c-gEL ::

Razdalja mogoče, dvomim pa da bistveno vpliva na karkoli.

Poglej enačbo in dvomi dalje.
Kaj se zgodi ko se spremenljivka a poveča/zmanjša ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

tony1 ::

In potem prideš s suhimi očmi na urgentni pregled na oftalmološko in prva stvar, ki te jo vprašajo je: "A drugače pa nosite leče?" :O

jest10 ::

s6c-gEL je izjavil:

Leče imaš na očeh, vedno enaka goriščna razdalja, očala ti skačejo po nosu, razlika v razdalji je ranga nekaj cm.In še lažje se ti umažejo kot leče.


Joj boge oči, ko morajo kompenzirati tiste par mm premika očal. Sej ne, da se ti celi dan prilagajajo gledanju med par cm in km+

s6c-gEL ::

Joj boge oči, ko morajo kompenzirati tiste par mm premika očal. Sej ne, da se ti celi dan prilagajajo gledanju med par cm in km+

Če buljiš v enkrat tega filma ne boš videl.

Dodaj še suh zrak in odsotnost mežikanja oz preredko brez rednih počitkov in rezultat je tu.

martincek1 ::

RejZoR, IMA s6c-gEL kar prav :)

Sicer pa, tudi če potrebuješ 8 ur/dan popoln vid, ni problema, samo bo šlo vse skupaj še počasneje. Ko se ti popravi za 0.25, greš po nove očala z manjšo dioptrijo in jovo na novo. Mislim da je jasno, da to ni lahek projekt. In tudi ne nujno uspešen pri vseh ljudeh. Je pa zelo dobra naložba, če si seveda tip človeka, ki ne boš stvar opustil na začetku / ali na koncu (ker tudi po koncu ne boš imel za vedno dober vid) ;)

xardas ::

Kako te vaje popravijo dioptrijo, ki nastane zaradi tanjšanja očesnega zrkla? Kolikor vem, so namenjene krepitvi očesnih mišic.

Twix ::

bananahobby je izjavil:

Tukaj imaš link: http://vizita.si/clanek/novice/z-vajami...
s tem da naj povem da sem en teden klical, da bi se naročil na to delavnico, ki jo vodi Leo Angart in se je šele četrti dan oglasil Peter Pavkovič, kateri organizira te delavnice v Sloveniji in dejal da trenutno nima časa in da me pokliče nazaj. Seveda gospod ni poklical nikoli, ko sem jih klical naslednji dan, številka stacionarnega telefona več ni obstajala... mislim brez besed


Ker gre za nateg?

Pa četudi uspete popravit dioptrijo, potem morate nehat gledat/brat/pisat/.. od blizu, ker vid se nam slabša, ker oči niso narejene za gledanje na blizu.

tony1 je izjavil:

In potem prideš s suhimi očmi na urgentni pregled na oftalmološko in prva stvar, ki te jo vprašajo je: "A drugače pa nosite leče?" :O


??? Očitno nimaš pojma.

jest10 je izjavil:

s6c-gEL je izjavil:

Leče imaš na očeh, vedno enaka goriščna razdalja, očala ti skačejo po nosu, razlika v razdalji je ranga nekaj cm.In še lažje se ti umažejo kot leče.


Joj boge oči, ko morajo kompenzirati tiste par mm premika očal. Sej ne, da se ti celi dan prilagajajo gledanju med par cm in km+


LOL spet en, ki nima pojma.

@s6c-gELt
Točno tako. Z nošenjem leč se ti vid lahko izboljša oziroma, se naj nebi poslabšal.

@bananahobby> 2. nosiš očala, pri čemer pa vemo da očala poslabšujejo vid in ko jih enkrat dobiš se ti dioptrija samo povečuje...

Kok je to drugače res? Je to "dokazano/potrjeno" iz stroke?

Sicer smo pa temeljito že offtopic, ker pa to ni "standard" slo-techa (:))), bo treba nehat oz. bo sledil izbris.
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

Aston_11 ::

Meni se je dioptrija poslabšala 2x, nato pa sem pri vseh naslednjih vzel enako dioptrijo. Saj je bilo fajn, ko sem kakšen mesec videl kot sokol, vendar po tem je bila zgodba enaka prejšnjim očalom. Sedaj cca 10 let nespremenjena dioptrija in vid. Leče sem imel, vendar se nisem mogel navaditi nanje.

Twix ::

Ker ne morem poraviti prejšnega posta, dodajam še tole zraven k bananahobby odgovoru:
Menda se ti vid okrog polnoletnosti ustali.

@Aston_11
Kok si bil pa star vmes?
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Aston_11 ::

Hja, od oka 19, ko sem dobil prve, pa recimo do 26, 27, ko sem zadnjič dvignil.

RejZoR ::

Vid se ustali pri nekje 28 letu. Besede dohtarce na medicini dela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tony1 ::

Twix: še eden, ki ima zadevno specializacijo v žepu? Čestitam, kaj pa nisi prej povedal :))

Dejstvo je naslednje: eden od možnih vzrokov za sindrom suhega očesa je tudi nošenje kontaktnih leč. Včasih je stanje reverzibilno, ko jih nehaš nositi, včasih... pa tudi ne.

alexa-lol ::

s6c-gEL je izjavil:

Leče imaš na očeh, vedno enaka goriščna razdalja, očala ti skačejo po nosu, razlika v razdalji je ranga nekaj cm.In še lažje se ti umažejo kot leče.

ontopic:
http://vizita.si/clanek/novice/z-vajami...


Očala ti ne skačejo po nosu...

Js mam že zadnjih 10 let enako dipotrijo...

Če se ti očala premaknejo si jih popraviš, do nekaj cm pride le če si Ostržek



Če nikoli nisi mel očal ne filozofiraj s formulami iz Wikipedie

Looooooka ::

Točno tako. Z nošenjem leč se ti vid lahko izboljša oziroma, se naj nebi poslabšal.

Dvomim.
Razen če maš probleme z mišicami.
Še nisem srečal nikogar, ki bi nehal nositi očala/leče.
Namesto upanja je verjetno ceneje iti na lasersko pa potem paziti kaj delaš z očmi do konca lajfa.

RejZoR ::

Zakaj že? Kako bo nekdo, ki 8 ur na dan preždi pred računalnikom v službi lahko "pazil" na oči? Pa sploh ne gre za to da bi bili monitorji oh in sploh slabi, gre zgolj za konstantno fiksno razdaljo. Oči pa se potem pač prilagodijo prevladujočim pogojem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

In kaj mu preprečuje, da vsake toliko odmakne pogled od zaslona in se za nekaj minut ozre skozi ono ali v neko drugo oddaljeno točko?

RejZoR ::

bluefish je izjavil:

In kaj mu preprečuje, da vsake toliko odmakne pogled od zaslona in se za nekaj minut ozre skozi ono ali v neko drugo oddaljeno točko?


Predvsem stene pisarne. Just sayin'...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

Jah, pa sprehod po hodniku ali whatever. Če je interes, se že najde način.

martincek1 ::

Saj v večini primerov ga tako ni :) Just sayin'...

googleg1 ::

Kako je pa s cilindrom. Se da to tudi odpravit ?

john91 ::

Kdor si res želi izboljšati vid, naj si prebere vse moje poste v tej temi. http://www.ringaraja.net/forum/m_560876... Sam sem ogromno preštudiral in tudi veliko stvari preizkusil. Približno 10 mesecev že intenzivno delam na izboljšavi vida(začetna dioptrija je bila precej visoka) in moram vam povedati dve stvari. Izboljšava vida ni le možna, ampak je gotovost ob dolgoročnem upoštevanju vseh pravih principov. In drugič. Zelo težko je dolgoročno vzdrževati motivacijo za vzdrževanje vse glavnih principov. Dolgoročno pa pomeni pri majhnih dioptrijah mesece, pri visokih dioptrijah pa leta. Če imate kakšna vprašanja, kar vprašajte.

martincek1 ::

Ja mene zanima kolikokrat si vmes obupal? Verjetno ko si videl razultate, ni šlo tako težko, bolj me zanima začetek :)

john91 ::

Zlagal bi se če bi rekel, da je teh 10 mesecev minilo brez kriz. Ključno pa je, kako se na krizo odzoveš. Za enkrat mi je, predvsem zaradi velike želje, uspelo. Bi pa verjetno že obupal, če ne bi bilo interneta in predvsem oftamologa Dr. Alexa Frauenfelda. Stvari o kratkovidnosti so precej jasne. Za začetek ti priporočam da si prebereš ta članek http://frauenfeldclinic.com/myopia-reha... Sam sem nekaj mesecev izvajal klasično Batesovo metodo in to niso bili optimalno izkoriščeni meseci.

martincek1 ::

Lahko bi bral dneve te članke itd.. če bi imel čas :)

Imaš mogoče kje strnjeno vsebino, kjer na kratko pove kako je najbolje začeti z vadbo?

Sam sicer očala nosim le za avto, ampak sem na meji da jih bom moral kupiti za vsakdan. Sicer se mi vid ne poslabšuje kljub ogromno časa na računalniku, ampak bi res rad spet videl 20/20. Dioptrije imam nekaj čez 1.

PecenkA ::

2. nosiš očala, pri čemer pa vemo da očala poslabšujejo vid in ko jih enkrat dobiš se ti dioptrija samo povečuje...

Zanimivo. Predvsem zato, ker nosim očala in ker imam že 8 let popolnoma enako dioptrijo.

Kaj je bistvo nekih očal z luknjami, ki si jih je recimo omislila mati? Predvidevam da gre za nateg za izboljšanje dioptrije.

jest10 ::

Predvidevaš pravlno

john91 ::

Strnjene vsebine, ki na kratko pove, kako je najbolje začeti z vadbo nimam. Poleg linka, ki sem ti ga že podal, si za zaćetek lahko prebereš še http://frauenfeldclinic.com/how-to-find...
http://frauenfeldclinic.com/frauenfeld-...

Ti pa povem, da si boš na začetku moral nekaj časa vzeti in se podučiti o stvareh. Za začetek si sprintaj kakšen snellen test in ga prilepi na steno, da boš preveril stanje na začetku in boš lahko tekom procesa meril svojo ostrino vida.

Twix ::

tony1 je izjavil:

Twix: še eden, ki ima zadevno specializacijo v žepu? Čestitam, kaj pa nisi prej povedal :))

Dejstvo je naslednje: eden od možnih vzrokov za sindrom suhega očesa je tudi nošenje kontaktnih leč. Včasih je stanje reverzibilno, ko jih nehaš nositi, včasih... pa tudi ne.


Ne, nikakor, ravno nasprotno, sem čisti amater. Samo, kar si ti napisal je bilo brati, kakor, da če boš nosil leče boš uničil oke. Ja, ampak ne moreš tako posploševat na vso "populacijo".

Sicer pa si si recimo prebral stranske učinke tablet Nalgesin S? http://www.krka.si/sl/zdravila-in-izdel... pa ga vseeno vzameš, ko te zobobol, glavobol.. zahebava. Najbrž ni ravno primerljivo je pa precej podobno.

Enako bi lahko trdil za lasersko operacijo. Razni "lobiji" in drugi "strašijo" o posledicah. Je pa mnogo bolj riskantno, zato tudi mogoče razumljivo.

Aja mogoče maš vir o tem sušenju :/?


To z izboljšanjem oz. neposlabšanjem je mišljeno, da so leče direkt na očeh, nimajo nič "lufta" vmes.. pa to verjetno za čas pred 28. letom...

@john91
Kako pa potem funkcioniraš dnevno? Ker v zaslon bulit ne smeš, brat ne smeš.. če hočeš optimalno ozdravljiost oz. sploh uspešno.

Aja mimo grede ste vedeli, da če pogledaš skoz ozko luknjo, vsak vidi normalno? + še pojasnilo kako deluje :P


Mimo grede sm še tole našel:


Dvomim, da deluje (trajno pa sploh) ;)
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

harmony ::

A to so vaje, podobne za povecavo penisa, kjer baje v 14 dneh se ti poveca za od 2-5cm.

john91 ::

Twix, popolnoma normalno funkcioniram. Preberi si malo članke na forumu, kjer pišem o svojem napredku. Podal sem tudi kar nekaj raziskav, trudim se tudi biti čim bolj objektiven. Tudi o Batesovi metodi sem napisal kar nekaj stvari. Je pa na internetu veliko scamov, glede hitre ozdravitve kratkovidnosti. Če upoštevaš vse principe in še malo spremeniš življenjski slog je lahko cilj da prvo dioptrijo(krč cilarnih mišic) sklatiš v treh mesecih. Potem pa ko se soočiš s predolgim očesom in ga moraš s stimulusi spraviti v pravi položaj, pa je realen cilj na leto 1 dioptrija, mogoče 2 dioptriji več kot to, pa ni realno. Veliko dela in vztrajnosti je potrebnega, to ti povem iz lastne izkušnje.

tony1 ::

Link je bil menda do wikija, naveden nekje zgoraj.

In ja, na daljši rok nošenje kontaktnih leč ne koristi očem (na večinskem deležu populacije), pa če se na glavo postaviš.

Nosit očala in čao.

Twix ::

@john91
nimam časa brat članke (mi ga zmankuje) na forumu, lahko pa komot citiraš plus linkaš. Po hitrem preletu pa opažam, da ubistvu reklamiraš?(sebe?) oz. linkaš članke. Torej nič o tvojem napredku..

Hočm ti povedat, da se vid slabša, ker naše oči niso narjene za na blizu. (od tod vprašanje kako funkcioniraš..) Poleg tega nisem zasledil kakšno dioptrijo imaš, če maš tam +- 2 potem mogoče še, naprej pa dvomim. (Kot je videno v videu linkan z vizite; poleg tega nikjer nisem zasledil cene zdravljenja, sklepam da gre za poceni reklamo s strani amerikanizirane, imperialistične, senzacionalistične, rumene strani 24kur.com (WTF deja vu: nism že enkrat debatiral o tem, kako izboljšat vid?? hmm..) Tud prvič slišim za "naravno" zdravljenje vida. Nevem, mogoče deluje, dvomim da dolgoročno. Sicer bi pa tut kakšen ugledni priznani zdravnik mogoče predlagal takšno zdravljenje? Ali to oni mečejo pod alternativo?(ali jih lobiji/sami sebe zagovarjajo, da gre ja čim več dnarja v njihov žep?)

@tony1
Link? Kje???

Hah, trolling much :P
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

martincek1 ::

Ne vem zakaj trolaš če nimaš časa?

;-) ::

RejZoR je izjavil:

martincek1 je izjavil:

V enem tednu sigurno ne :) Mogoče v par mesecih, kar je še vedno fascinantno.

@Matevz96: Tudi če bi bilo možno(tako izboljšati vid v dveh tednih), verjemi da bi optike še vedno obstajale. Večina teh, ki dela vaje za vid, jih obupa po enem, dveh, treh dnevih, ker je treba vaje delati vsaj parkrat na dan, redno, poleg tega ko enkrat natakneš očala za par uric si spet naredil bolj malo... stvar zahteva precejšnjo mero samodiscipline, ki jo večina ljudi ni zmožna. Lažje je natakniti očala, pa je problem rešen ( :) ).


Jezst v službi rabim popoln vid, ne pa nekaj kar bom mogoče imel čez 2 tedna. Z velikim poudarkom na "mogoče". Vmes nej bom pa kaj? Slep kot kura zavoljo treninga? Sej nimam astronomske dioptrije, ampak je pa ravno taka, da je skrajno moteče in skorajda nemogoče delat brez očal/leč.


100% ni niti operacija niti ocala(razen ko jih mas na kelbicu), tak da ce ves resitev zase-takoj in popolnoma prosim na dan z besedo, tudi sam mam stalno vecje probleme z globino in se se nisem spravil do optike.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380835 (8793) Buggy
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409304 (1406) Eliaz
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717251 (14407) BigWhale
»

Očala za izboljšanje vida

Oddelek: Loža
3714984 (13934) roginc
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921788 (15945) Bananovec

Več podobnih tem