» »

Stenski nosilec za TV za gips plošče?

Stenski nosilec za TV za gips plošče?

edi45 ::

Zdravo,

imam eno vprašanje. V zgornjem nadstropju imamo montažne stene, niso zidane kot v spodnjem nadstropju. Zanima me če lahko obesim TV z nosilcem vseeno na gips ploščo, ker me je strah da bi mi TV dol padel, saj gre za dokaj velik in težak TV(165cm) in vem da niso gips plošče tako močne kot zidaki. Tudi močne vibracije so po steni zaradi ozvočenja in nizkotonca, zato sem rahlo v dvomih. Naj raskiram ali naj pustim televizor na TV elementu?

Mesar ::

lahko obesiš ampak moraš dati skoz zajlo
Your turn to burn!

Scorpia ::

Ce so vsaj dve plosci, pol ni take bojazni, da bi se zlomilo. Se vedno lahko snames plosco in das nosilne profile gor, ali pa kar naredis luknjo, pa je tv v steni na nosilcih, ki so trdno na tleh...
////

M-XXXX ::

Lahko daš gor. Ampak obvezno uporabi vijake za knauf (brez njih ne bo držalo)

Seljak ::

Zelo priporočljivo bi bilo, če bi bil zadaj za knaufom montiral profile, da se lahko sile porazdelijo. Enako se naredi, ko montiramo grelnik vode in podobno, kjer so večje teže.

M-XXXX ::

Seljak je izjavil:

Zelo priporočljivo bi bilo, če bi bil zadaj za knaufom montiral profile, da se lahko sile porazdelijo. Enako se naredi, ko montiramo grelnik vode in podobno, kjer so večje teže.

Za TV ni potrebe (če le ne bo obtežen "predaleč od stene"- da ni prevelik moment)

z3ro ::

Jaz sem lani 2 TVja (32" in 49") in dve polici obesil z tem:
 slika

slika


Dobil sem jih v Merkurju, zdržali bi naj tudi kaj dosti večjega kot je TV. Vseeno bi bilo fino, če bi lahko vsaj sredino nosilca fiksiral na profil in potem na vsaki strani še ta sidra.

borut_p ::

Vzemi vijake oz obesala ki so za to primerna. Ce imas enojno plosco obvezno take ki se zadaj razsirijo, ce imas dvojno lahko uvrtane. 4 vijaki drzijo katerokoli televiziji

vres.ales ::

z3ro je izjavil:

Jaz sem lani 2 TVja (32" in 49") in dve polici obesil z tem:
 slika

slika


Dobil sem jih v Merkurju, zdržali bi naj tudi kaj dosti večjega kot je TV. Vseeno bi bilo fino, če bi lahko vsaj sredino nosilca fiksiral na profil in potem na vsaki strani še ta sidra.


jaz imam s temi vijaki radiatorje gor obešene. Tako, da televizijo bo pa že zdržalo :)

icko ::

Ne vem, jaz imam samo nosilec ki ima 15 kg.

z3ro ::

icko je izjavil:

Ne vem, jaz imam samo nosilec ki ima 15 kg.

15kg ima nosilec za? Slona?

icko ::

lej, zihr je zihr

Seljak ::

:))

icko ::

Ja no 18, kg lcd, ki ga lahko pomikaš do 60 cm stran od stene. Ročica je velika. Max Obremenitev nosilca je 80kg. Drži ga pa 6 zidnih vijakov 8×180


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mavčne (gips) plošče - orodje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12325909 (9426) Twixz
»

Kako popraviti krivo steno v bloku

Oddelek: Loža
244311 (3507) MatH
»

TV nosilec na knaufu

Oddelek: Zvok in slika
187914 (7085) JanezH
»

Votle stene

Oddelek: Loža
217044 (6235) negotiator
»

Problem z vtičnicami Tem Modul

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
63979 (3715) Davidoff

Več podobnih tem