» »

mavčne (gips) plošče - orodje

mavčne (gips) plošče - orodje

1
2
3

Dimnik ::

Pri vijakih je zraven križni nastavek, on rabi nastavek za mašino, da bo brez skrbi zategoval vijake v gips

krneki0001 ::

1000 vijakov 20 evrov? A ste znorel, v Bauhausu jih dobiš enako število za manj kot pol te cene.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

knap ::

gregor je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

gregor je izjavil:

kje pa imajo ta pribor v Bauhaus?

sicer pa sem jaz pred več leti delal strop tako:

obešalo v lesen strop, pritrdil U profil, privijačil gips plošče, pokital z fugenfuller leicht
naslednji dan sem spoje plošč prelepil z mrežastim samolepilnim bandažnim trakom in še enkrat pokital z fugenfuller leicht
nato sem z brusilno mrežico 100 zbrusil strop in manjše nepravilnosti popravil z jubolinom
nato sem 2x pobarval

rezultat je bil dober, vsaj za moje oči, ne vem pa ali je ta postopek povsem pravilen

LP


nastavek imajo zraven orodja (ključev, gedor,...), eno "ulico" naprej imajo orodje za mešat lepilo, gips,..., vijake pa na "železnini". Črni vijaki 25mm (3.9x25)


hvala :)

kje pa imajo knauf pribor kot so obešala, mrežasti trakovi ipd
že dolgo nisem bil v BH ;)


te zadeve imajo na drive in, čisto pri blgajni, verjetno se bojijo, da bi se na veliko kradlo, ker niso ravno velike zadeve, tam imajo tudi knauf vijake
1000 kom knauf 35 mm vijakov pride cca 8 eur, 25 mm pa cca 7 eur

nastavek za mašino imajo tam kjer so svedri, knauf pride 20 eur, bauhaus pa 10 eur - ta je kovinski

ali poleg knaf sistema še obstaja kak podoben sistem za menj denarja oz je knauf patentiral zadevo in edini proizvajajo gips plošče...?

LP

Furbo ::

Pha, imaš še kup drugih proizvajalcev plošč in profilov, recimo Rigips. Kakšnih cenenih gips plošč bi se pa izogibal, itak niso drage že v osnovi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kumer ::

morda kdo ve kateri format plošč je najbolj standarden
da se za kvadraturo plača najmanj, je to morda 2600 x 125 x 12,5 mm?
LP

krneki0001 ::

12,5mm debelina za na strop? Jaz sem uporabljal 9,5mm za na strop, stene pa 12,5mm.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Furbo ::

9,5mm za strop? Svašta.

Za oboje se uporablja 12,5 tipično.

Pa kumer, ne sanjaj o 2,6m ploščah, ker jih verjetno tudi v svoj objekt ne boš mogel spraviti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dimnik ::

Vzemi 2000x1250x12,5....ponekod dajejo 2sloja plošč na strop...

kumer ::

ok, bom preveril cene za 2000x1250x12,5
verjetno okrog 6 eur...
LP

krneki0001 ::

Furbo je izjavil:

9,5mm za strop? Svašta.


Zakaj ne? Prvič je lažja, lažje jo je dvignit in držat na poziciji, da jo prišraufaš. Drugič pa strop ni obremenjen tako kot stene, ko vsaka baba hoče miljavžnt slik gor obešat.

Furbo je izjavil:


Pa kumer, ne sanjaj o 2,6m ploščah, ker jih verjetno tudi v svoj objekt ne boš mogel spraviti.

Te so dobre, če imaš visok strop za po stenah, da naenkrat veliko površino pokrije. Samo moraš imet pa možnost jih dobiti v stanovanje. Če ne gre notri, boš itak imel probleme.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dimnik ::

kumer je izjavil:

ok, bom preveril cene za 2000x1250x12,5
verjetno okrog 6 eur...
LP


Merkur 5,47eur

Dimnik ::

krneki0001 je izjavil:

Furbo je izjavil:

9,5mm za strop? Svašta.


Zakaj ne? Prvič je lažja, lažje jo je dvignit in držat na poziciji, da jo prišraufaš. Drugič pa strop ni obremenjen tako kot stene, ko vsaka baba hoče miljavžnt slik gor obešat.

Furbo je izjavil:


Pa kumer, ne sanjaj o 2,6m ploščah, ker jih verjetno tudi v svoj objekt ne boš mogel spraviti.

Te so dobre, če imaš visok strop za po stenah, da naenkrat veliko površino pokrije. Samo moraš imet pa možnost jih dobiti v stanovanje. Če ne gre notri, boš itak imel probleme.


Strop ni obremenjen? Pri tanjših ploščah moraš dat nosilce gosteje, drugače bo čez nekaj časa postal strop valovit,

Pri dolgih ploščah na stene, pa bo imel majne odpade, se pravi 10-20 cm po širini cele plošče, s tistimi kosi si nimaš kaj začet, razen če je stena visoka 2,6m, da ni odpada....

Nebivedu, ti si slučajno že delal kaj z gips ploščami?

Furbo ::

krneki0001 je izjavil:

Furbo je izjavil:

9,5mm za strop? Svašta.


Zakaj ne? Prvič je lažja, lažje jo je dvignit in držat na poziciji, da jo prišraufaš. Drugič pa strop ni obremenjen tako kot stene, ko vsaka baba hoče miljavžnt slik gor obešat.

Sem naredil na tisoče m2 stropov, pa enkrat nisem uporabil 9,5 plošče.
Te plošče se uporabljajo za izdelavo krivin in podobno, na strop pač ne sodijo.

Res pa moraš kot izvajalec del delati po tehničnih listih, da je končan izdelek po nekem sistemu, da je tu tudi požarna zaščita in podobno.. če pa delaš sam in gledaš zgolj na ceno, pa seveda lahko strop narediš tudi iz kartona in ga pobarvaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Ale123, ne, kaj so to gips plošče? :)) Beri temo.


furbo, ni šlo za ceno, za ceno meni dol visi. Bolj zato, da mi je bilo delat s temi platami lažje, ker sem delal sam.

Dimnik je izjavil:

kumer je izjavil:

ok, bom preveril cene za 2000x1250x12,5
verjetno okrog 6 eur...
LP


Merkur 5,47eur


Vsakega junija imajo ponavadi v Bauhausu akcijo na gips plošče.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

za strope se splaca najeti tako dvigalo

knap ::

prosim spomnite me

strop, razmak med profili mora biti 50 cm, razmak med obešali pa 80 cm, sem vdaril mimo?
kakšna je standardna širina U profila za na strop, 5 cm?

zadnjič sem v BH gledat pri blagajni ta obešala ipd vendar jih nimajo ravno dosti na zalogi, razen če imajo kje skrite pakete
teh npr sploh niso imeli:

facepalm ::

poberi si pdf.

Furbo ::

Obešala daš lahko 120cm narazen, če delaš klasiko z profili na 50cm in eno ploščo.

Ne vem pa zakaj rabiš obešala na sliki, razen če spuščaš strop več kot kakih 12cm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Furbo kako je s knaufom in lesom? Če daješ plate direktno na les?
Les "diha" veliko bolj kot te plošče.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Furbo ::

Leseni 'profili' so ok. Pri nas sicer niso popularni, so pa recimo v ZDA in še marsikje.
Je pa precej bolj nerodno delati s tem, pa nič ceneje v večini primerov.

Sem pa dostikrat vijačil gips direktno na stare lesene stene, obloge.. nikoli ni bilo problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knap ::

Furbo je izjavil:

Obešala daš lahko 120cm narazen, če delaš klasiko z profili na 50cm in eno ploščo.

Ne vem pa zakaj rabiš obešala na sliki, razen če spuščaš strop več kot kakih 12cm.


več kot 12 cm, kakšnih 25 cm

pdf pa ima 30+ strani, pa saj to je cela znanost :D

LP

Gambino ::

Ribicija je izjavil:

Baterijski vrtalnik/vijačnik iz Hoferja ali Lidla bo čisto ok za to kar rabiš. Mešalnik pa mi ni najbolj jasno zakaj bi ga imel. Saj ne boš nanašal debele količine izravnalne mase gor, ampak boš verjetno kital s pripravljenim in zmešanim kitom. Ali?


Prvo se nanese groba izravnalna masa nato pa se zravna z fino maso. Na stike se da pa mrežica oz trak.

Furbo ::

knap je izjavil:

več kot 12 cm, kakšnih 25 cm

pdf pa ima 30+ strani, pa saj to je cela znanost :D

Tisti PDF zajema več tipov stropov, ker obstaja pač mnogo možnih kombinacij za vse mogoče namene. Ja, seveda je znanost.

Tukaj vsi gledate samo na ceno, ampak z malce dodatnega truda in 10% več denarja, je lahko gips strop tudi protipožarna zaščita, ki ti za 30 min upočasni razširitev požara na zgornje nadstropje preko stropa.. lahko ti delno ublaži zvok tečnih 'ta zgornjih'.. lahko ti popravi akustiko..

Drugače pa imaš direktna obešala vse do 30cm dolžine.. za začetnike so verjetno najboljša.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

facepalm ::

eno vprasanje. je kaksna slabost, ce v "nevlazne" prostore postavimo predelno steno iz vodoodbojnih plosc h13, namesto standardnih a13? razen cene seveda

knap ::

Furbo je izjavil:

knap je izjavil:

več kot 12 cm, kakšnih 25 cm

pdf pa ima 30+ strani, pa saj to je cela znanost :D

Tisti PDF zajema več tipov stropov, ker obstaja pač mnogo možnih kombinacij za vse mogoče namene. Ja, seveda je znanost.

Tukaj vsi gledate samo na ceno, ampak z malce dodatnega truda in 10% več denarja, je lahko gips strop tudi protipožarna zaščita, ki ti za 30 min upočasni razširitev požara na zgornje nadstropje preko stropa.. lahko ti delno ublaži zvok tečnih 'ta zgornjih'.. lahko ti popravi akustiko..

Drugače pa imaš direktna obešala vse do 30cm dolžine.. za začetnike so verjetno najboljša.


Kako pa se ta obešala pritrdi na u profi? Z vijakom ali čem drugim. Se da nastavljat višino,. ker strop je lahko neraven.
Lp

Furbo ::

facepalm je izjavil:

eno vprasanje. je kaksna slabost, ce v "nevlazne" prostore postavimo predelno steno iz vodoodbojnih plosc h13, namesto standardnih a13? razen cene seveda

Ni problema.

knap je izjavil:



Kako pa se ta obešala pritrdi na u profi? Z vijakom ali čem drugim. Se da nastavljat višino,. ker strop je lahko neraven.
Lp


Obešala se pritrdi na strop, U profil pa na stene.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

knap ::

Se opravičujem.

Govorim o stropu. Ali se na stropu ne pritrdi gips plošče na U oz C (oz kakor se jim pač reče) profile, ki so z obešali pripeti na strop?
Ali se plošče lahko pritrdi direktno na obešala? Brez profilov?

Hvala

LP

okidoki ::

Knap - kako si v preteklosti že naredil nekaj stropov zdaj pa sprašuješ take osnove? Kaj se malo hecaš?
Pa brez zamere.

facepalm ::

plosce se pritrdi na CD profile. tile pa so pritrjeni na obesalih in zataknjeni v UD profilih, kateri so pritrjeni na stenah.

fikus_ ::

Knap, poglej oni pdf oz. ti jaz dam link še enkrat!
https://www.google.si/url?sa=t&source=w...

knap ::

brez panike, pač nism razumel odgovora od Furbo

bom natisnil ta pdf in naredil doktorsko dizertacijo :D;)

Furbo ::

facepalm je izjavil:

plosce se pritrdi na CD profile. tile pa so pritrjeni na obesalih in zataknjeni v UD profilih, kateri so pritrjeni na stenah.

+1
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kumer ::

Obujam staro temo.

Vse sobe, hodnika, kuhinja, kopalnica so urejene, stropovi pokriti z knauf ploščami. :)




Ostala je samo še spalnica. Tukaj pa sem naletel na problem. Kakorkoli postavim laser mi vedno gre čez kakšno cev.
Edina rešitev je, da se spustim nižje (2,30 m). S tem se izognem vsem cevem rezen dvema ki gresta do radiatorja.

Problem, ki se pojavi pa je ta, da pokrijem polovico škatle za rolete.
Zanima me kako bi vi izvedli montažo plošč, da bi dobili cca 15, 20 cm prostora okrog te škatle. Škatlo prečkata tudi dve cevi za centralno, oddaljeni cca 10 cm od škatle. Tako se je včasih delalo. :'(;(
Vse plošče do sedaj sem polagal horizontalno, zato nimam izkušenj z vertikalnim pologanjem.

Še eno vprašanje. Del stropa je betonska plošča, do sedaj sem imel vse strope lesene.
Kakšne vijake potrebujem za beton?








Hvala

LP

Furbo ::

kumer je izjavil:

Zanima me kako bi vi izvedli montažo plošč, da bi dobili cca 15, 20 cm prostora okrog te škatle. Škatlo prečkata tudi dve cevi za centralno, oddaljeni cca 10 cm od škatle. Tako se je včasih delalo. :'(;(
Vse plošče do sedaj sem polagal horizontalno, zato nimam izkušenj z vertikalnim pologanjem.

Še eno vprašanje. Del stropa je betonska plošča, do sedaj sem imel vse strope lesene.
Kakšne vijake potrebujem za beton?

Jaz bi šel s stropom tik nad cevi ali pa bi naredil škatle za cevi in nato strop višje.

Potrebuješ kline za beton.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kumer ::

ja, tudi to bi bila rešitev - škatle za cevi

problem pa je, da je toliko cevi v različnih višinah, tudi na desni strani (ni slike), da laser vedno prečka kakšno cev
lahko sicer še 1x pogledam, samo kolikor se spomnim je totalna zmešnjava nad 2.30 m:(

so to npr pravi klini:

https://www.merkur.si/pritrdilni-materi...

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

aiko ::

Fischer vložki so čisto dovolj močni tudi za strop (če imaš občutek da ne bodo dovolj močni jih pač daš več) predvsem pa konkretno cenejši kot kovinski klini. Sam sem delal strop razno z fischer vložki in 10 let kasneje je kot prvi dan. Plošče pa so 12,5 mm

Furbo ::

Ja tisti klini so pravi. Pa morajo biti kovinski, ne kot genijalec zgoraj, ker drugače ti ob požaru vročina stali vložke in ti pade strop na glavo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

Tisti klini so ok. Višina 2,3 je na spodnji meji. Če le imaš možnost, daj višje in cevi v škatle.

kumer ::

Bom dal strop višje in cevi v škatle.

Cev oblečena z črno peno se da dvignit višje, tik pod strop. Malo pod njo bo šel Knauf strop.

Lp

aiko ::

Furbo je izjavil:

Ja tisti klini so pravi. Pa morajo biti kovinski, ne kot genijalec zgoraj, ker drugače ti ob požaru vročina stali vložke in ti pade strop na glavo. :)


Če imaš tak požar v hiši, da ti lahko stopi vložke v betonu je itak vseeno ali pade strop dol ali ne. Popravit boš itak moral _prav_ vse iz nule pa če imaš vložke iz titana, plastike ali space shuttla

;-) ::

Jaz sem 120m2 knaufa delal z navadno makito za 130€, brez posebnih nastavkov s sklopko. Sem pa jih sprobal ja. Take s sklopko, take dobis brez sklopke ko majo distancnik da negres predalec, vsega boga se danes kupi...na koncu sem uporabljal tisti nastavek ki je bil zraven vijakov v skatli brez vsega. Po stirih ploscah imas ze dovolj obcutka da vsakega tocno privijes dalje.

Z isto makito sem zmesal tudi kit, le da sem tu uporabil specialni nastavek za 1,2€ iz mercatorja in z istim nastavkom sem potem mesal se lepilo za ploscice, fugirno maso, ker sem ga dobro umil sem pa z istim nastavkom se zmesal jupol.

Tud laser sem si kupil, uporabljal sem ga 5min., Dalje pa samo za prvo crto zarisat, naprej po špagi.

Pa se en hint kak ceneje skozi prit. Plosce ima najceneje jager, so sicer manjse kot od knaufa ampak vseeno se splaca. Vijaki isto, nerabis kupovat knauf firme. Ce neves kaj delat uporabljaj Rigibs firmo materiala za kitat, ker ga gre lepo brusit-knauf fugenfiler je trd za brusit in se ti bo vsaka napaka vidla. Za fino kitaje uporabis rigibs profinish, najceneje je v baustoff, lepo se brusi, stene so gladke, primeren za amaterje ker ne dela grud. Vedno uporabljaj material ki si ga sam zmesas nikoli namesanih stvari. Prvic ker je vstran vrzen denar, drugic ker je tezje delat in trerjic ker si lahko sam zmesas gostoto ki ti odgovarja.

Vedno preberi navodila na vrecah in mesaj tocno po postopku.

Rigibs dajo na severu nasim baustelerjem prvo v roko, ker je lahko popravljat za njimi in ker je res najenostavnejsi za uporabo.

Za spoje najlazje kot amater uporabljas steklen voal v traku, isto na stikih s steno. Upostevaj delitacijske stike da bodo razpoke lepe in tanke kot las.

Ko skitas in zbrusis pregrej stavbo, jo na hitro ohladi in spet pregrej, da poci kaj misli, lahko pa ze kar prej spoje stena-knauf v kotih zasilikonas s silikonom ki je za to namenjen in se da barvat.

Jaz sem se prvic s knaufom srecal pri sebi na bajti , en dan je priso izvajalec pa je v celem dnevu naredo pol sobe profilov. Drugi dan je zbolel, mi je bil dolgcas pa sem naredo sobo do konca. No tacas ko je ozdravel so bli profili po 5 sobah koncani. Ko se je vrnil pa sem mu placal tisti dan in rekel lep pozdrav, naprej delam sam. Tak je blo naprej z vse elektriko, vodovodom, talnim, priklopom tč, ploscicami, vzidavo kamina, montaza kune...izvajalce smo meli za estrihe in fasado. Se za fasado mi je zal ker to lepljenje stiropora ni vredno nic, naredis piknik s kolegi in je gor v dveh dneh.

Veselo na delo

Furbo ::

aiko je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja tisti klini so pravi. Pa morajo biti kovinski, ne kot genijalec zgoraj, ker drugače ti ob požaru vročina stali vložke in ti pade strop na glavo. :)


Če imaš tak požar v hiši, da ti lahko stopi vložke v betonu je itak vseeno ali pade strop dol ali ne. Popravit boš itak moral _prav_ vse iz nule pa če imaš vložke iz titana, plastike ali space shuttla

Ja, vse bo treba popraviti. Je pa razlika, če ti gips strop 15min deluje kot požarna zapora ali pa pade kompleten na glavo, že ko se umikaš ven.

Ampak za kofe si pa prihranil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

45cal ::

Obujam temo, če se že tiče gips plošč.

Prosil bi za informacije, če kdo ve kje se lahko nabavi Pregyplac gips plošče in po približno kakšni ceni? Kakor vem je to italijanski izdelek ampak bi ga kupil pri nas, če je možno.
Hvala za pomoč.

z3ro ::

Zakaj bi hotel ravno te plošče? Kupi knauf/rigips, ki se jih dobi povsod in so enako kvalitetne (sploh knauf).

45cal ::

Rečeno mi je bilo, da so precej dobre (in zato dražje) ter, da naj bi imele protipožarni aluminij? Potemtakem so vse mavčne polšče debeline 1,25cm praktično enake?

So te plošče primerljive s pregyplac?
https://www.bauhaus.si/gradnja/suha-gra...
https://www.merkur.si/mavcna-plosca-kna...
Načeloma bi bilo super, če imajo plošče na vseh straneh oster rob oz. da se ne ožajo proti robovom kot se npr. te zgoraj. Ali se to pri namestitvi itak lahko odreže?

z3ro ::

Zakaj bi kdo hotel plošče brez ožanih robov? Ožane robove rabiš za spoje, ki jih moraš baldažirat z mrežico ter fugenfullerjem. Če kje ne potrebuješ ožanih robov jih odrežeš ali pa skitaš tako da je ravno. Tudi knauf/rigips ponujata protipožarne plošče, ti pa garantiram da ob pravem požaru ne bo preživela nobena mavčna plošča.

Twixz ::

Strop mam narejen iz knaufa, stike pokitane z uniflot + steklena vlakna.
Zanima me ali je treba komplet strop skitat z P-25 ali ne? Oziroma kaj pridobim če zagonim par kant jubolina na strop čez komplet knauf?

Hvala za pomoč.

z3ro ::

Uniflott boš težko zbrusil da bo vse gladko, skital dvomim da si tako da je brez nepravilnosti. Načeloma se kita z jubolinom preko ter vse komplet pobrusi.

fikus_ ::

Če res hoces enakomerno teksturo in znas dobro kitati, potem ja, sicer je pa kvalitetna barva dovolj, da se skoraj ne bo videlo spojev. Ce pa so spoji slabo narejeni, je pa drugo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Twixz ::

z3ro je izjavil:

Uniflott boš težko zbrusil da bo vse gladko, skital dvomim da si tako da je brez nepravilnosti. Načeloma se kita z jubolinom preko ter vse komplet pobrusi.


Malo sprašujem okoli.
Najraje bi z emulzijo premazal kar je kita in potem 3x zbelil komplet, brez kitanja.

Če res hoces enakomerno teksturo in znas dobro kitati, potem ja, sicer je pa kvalitetna barva dovolj, da se skoraj ne bo videlo spojev. Ce pa so spoji slabo narejeni, je pa drugo.


Ja hočem samo mi nekateri odsvetujejo kitanje ker:
~ kit prej poka kot knauf
~ barva lepo prekrije in je ceneje

Zato vprašam.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z čim zakrpati luknje v steni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6213666 (9317) energetik
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117370 (4580) ADIJOOO
»

Gradnja mansarde, izolacija notranje strehe

Oddelek: Loža
333127 (2346) Furbo
»

Obnova lesenega stropa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221300 (13945) ardom
»

Pleskanje sobe

Oddelek: Loža
323804 (2186) FTad

Več podobnih tem