» »

mavčne (gips) plošče - orodje

mavčne (gips) plošče - orodje

1 2
3
»

fikus_ ::

2x Jubpol clasic bo ok. Če si perfekcionist potem kitaš cisto na tanko in ne poka. Seveda moraš znati kitati.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

z3ro ::

Twixz je izjavil:

z3ro je izjavil:

Uniflott boš težko zbrusil da bo vse gladko, skital dvomim da si tako da je brez nepravilnosti. Načeloma se kita z jubolinom preko ter vse komplet pobrusi.


Malo sprašujem okoli.
Najraje bi z emulzijo premazal kar je kita in potem 3x zbelil komplet, brez kitanja.

Če res hoces enakomerno teksturo in znas dobro kitati, potem ja, sicer je pa kvalitetna barva dovolj, da se skoraj ne bo videlo spojev. Ce pa so spoji slabo narejeni, je pa drugo.


Ja hočem samo mi nekateri odsvetujejo kitanje ker:
~ kit prej poka kot knauf
~ barva lepo prekrije in je ceneje

Zato vprašam.

Ne vem zakaj bi mazal z emulzijo nekaj kar je namenjeno da se materiali oprimejo in kako bi ti to pomagalo na kakršenkoli način. Prav tako z 3x beljenjem ne boš skril nepravilnosti. Kit ne poka, razen če je res na debelo namazan. Poči največkrat dolg spoj v velikih prostorih, kjer se plošče polagajo tako da pač nastane dolg originalen spoj...kitan z mrežico in s steklenimi vlakni navrh pa tu in tam vseeno poči.

Dimnik ::

z3ro je izjavil:

Uniflott boš težko zbrusil da bo vse gladko, skital dvomim da si tako da je brez nepravilnosti. Načeloma se kita z jubolinom preko ter vse komplet pobrusi.


Ti si že brusil uniflot? Samo vprašam

Če je skitano kot mora bit, se tu pa tam malo ročno pobrusi, premaže z emulzijo komplet in potem beljenje

z3ro ::

Dimnik je izjavil:

z3ro je izjavil:

Uniflott boš težko zbrusil da bo vse gladko, skital dvomim da si tako da je brez nepravilnosti. Načeloma se kita z jubolinom preko ter vse komplet pobrusi.


Ti si že brusil uniflot? Samo vprašam

Če je skitano kot mora bit, se tu pa tam malo ročno pobrusi, premaže z emulzijo komplet in potem beljenje

Sem (in to tistega tazelenega) in mi ni blo okej, ce znas ti skitat celo stanovanje tako da tu in tam malo ročno pobrusiš in je v nulo pa svaka ti čast. Naceloma vedno jubolin preko ter vse zbrusim.

Twixz ::

z3ro je izjavil:

Twixz je izjavil:

z3ro je izjavil:

Uniflott boš težko zbrusil da bo vse gladko, skital dvomim da si tako da je brez nepravilnosti. Načeloma se kita z jubolinom preko ter vse komplet pobrusi.


Malo sprašujem okoli.
Najraje bi z emulzijo premazal kar je kita in potem 3x zbelil komplet, brez kitanja.

Če res hoces enakomerno teksturo in znas dobro kitati, potem ja, sicer je pa kvalitetna barva dovolj, da se skoraj ne bo videlo spojev. Ce pa so spoji slabo narejeni, je pa drugo.


Ja hočem samo mi nekateri odsvetujejo kitanje ker:
~ kit prej poka kot knauf
~ barva lepo prekrije in je ceneje

Zato vprašam.

Ne vem zakaj bi mazal z emulzijo nekaj kar je namenjeno da se materiali oprimejo in kako bi ti to pomagalo na kakršenkoli način. Prav tako z 3x beljenjem ne boš skril nepravilnosti. Kit ne poka, razen če je res na debelo namazan. Poči največkrat dolg spoj v velikih prostorih, kjer se plošče polagajo tako da pač nastane dolg originalen spoj...kitan z mrežico in s steklenimi vlakni navrh pa tu in tam vseeno poči.


kar je namenjeno da se materiali oprimejo - vidiš, sam sebi si odgovoril. Emulzijo bi dal čez, ker smo (baje je to napaka) brusili uniflott in ob tem nastaja prah ki pa ni fajn. Tudi če bom samo belil bi dal emulzijo.

Bistvo mojega vprašanja je, če se splača kitat.

z3ro ::

Ne vem ce si me razumel..povedat hocem da nima smisla mazat z emulzijo, ce kitas z jubolinom ali ce ne. Ker ne bo razlike, ce ze ostane kje kaj praha ga malo z metlo ometeš. Jaz pravim da se splača kitat. Lahko pa probas pol stropa brez kitanja in z emulzijo ter 3x malanje..drugo polovico pa skitano, pobruseno, brez emulzije ter 2x premalano :D

Twixz ::

z3ro je izjavil:

Ne vem ce si me razumel..povedat hocem da nima smisla mazat z emulzijo, ce kitas z jubolinom ali ce ne. Ker ne bo razlike, ce ze ostane kje kaj praha ga malo z metlo ometeš. Jaz pravim da se splača kitat. Lahko pa probas pol stropa brez kitanja in z emulzijo ter 3x malanje..drugo polovico pa skitano, pobruseno, brez emulzije ter 2x premalano :D


In tebi kasiram, ko se jubolin ne bo vredu prijel tam, ko bom "z metlo malo ometel"? :))
Drugače pa iz beljenja vem da emulzija naredi še kako pomembno in očem vidno razliko. Ne takoj, sčasoma pa.
Edino kar me skrbi je, da bi začeli stiki pokat ker smo zbrusili uniflott pa take pa to.

z3ro ::

Zakaj sprašuješ na forumu če boš ti po tvoje itak naredil boljše? Še nikoli ni iz knaufa odstopil jubolin pa ga nismo nikoli mazali z emulzijo. Odstopla pa na starih stenah. Saj ti pravim naredi po svoje pol in po moje pol pa poročaj katera stran je izpadla bolje. Načeloma je uniflott najmočnejše kar obstaja za spoje, zdaj mi dajemo samolepilno mrežico na original spoj ter preko fugenfuller..potem pri drugem kitanju pa še steklena vlakna preko. To da ste ga zbrusli pa nebi smelo imeti veze pri tem ali bo počlo ali ne. Tudi če poči pustiš par mesecev da spoka kar misli, potem pa preko vlakna, kit in znova premalaš.

fikus_ ::

Na nove gips plošče ali pokitano ne rabiš emulzije, škoda časa in denarja. Tudi če je na površini malo prahu, se barva dovolj dobro oprime, da ne odstopa. Če odstopa imaš kakšen drug problem.
Emulzija se uporablja na nekaj let starih površinah zaradi umazanije, mastne površine, po puščanju vode/odtokov, da ti po beljenju umazanija ne udari skoz sveže pleskano površino, . . .

Če znaš kitat in si perfekcionist, potem bo kitanje+brušenje naredilo enakomeren izgled površine. Če ne znaš kitat, boš imel veliko dela, slabo bo zgledalo in je bolje, da so pokitani samo spoji in čez prebeljeno z dobro barvo.
In če znaš beliti, prava gostota barve, 2x beljeno, se bodo razlike na teksturi površine videle samo ob pravi svetlobi oz. pod pravim kotom vira svetlobe.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c3p0 ::

Jaz sem delal tako in je rezultat boljši od profija, ki je delal neko drugo steno, ni pa gotovo najkrajši:

- 2x kitanje spojev med ploščami z bandažirnim trakom, za kit uporabljen tisti knaufov cenejši, rumena pakunga - fugenfuller, je dovolj dober
- fiberglass trak na vseh spojih in na stene
- emulzija
- 2x kitanje z jubolin P25 (bil v akciji)
- emulzija
- knauf akrilni kit med knaufom in stenami
- 2x malanje

fikus_ je izjavil:

Na nove gips plošče ali pokitano ne rabiš emulzije, škoda časa in denarja. Tudi če je na površini malo prahu, se barva dovolj dobro oprime, da ne odstopa. Če odstopa imaš kakšen drug problem.
Emulzija se uporablja na nekaj let starih površinah zaradi umazanije, mastne površine, po puščanju vode/odtokov, da ti po beljenju umazanija ne udari skoz sveže pleskano površino, . . .


Bojda se sčasoma vidijo črte, ker sta različna materiala (gips, karton). Da površina zaradi emulzije "ne diha" je bojda bull.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

darkolord ::

fikus_ je izjavil:

2x Jubpol clasic bo ok.
A mi lahko kdo tole razloži, ker opažam ful pogosto pri nas.

Delaš nekaj da bo lepo, včasih celo fensi, in potem daš gor jupol classic, ki je najbolj crap barva. Po defaultu vsi tlačijo to gor. "Prva izbira kupcev že 50 let", pravijo. Kot da smo obstali v srednjem veku.

Jupol Gold je nekaj eur dražja, ampak MNOGO boljša.

fikus_ ::

Jubpol clasic je solidna barva in neprimerno boljši od poceni barv, ki se jih dobi. Se pa dobi tudi boljše in dražje barve. Na koncu je pa sposobnost malarja tista, ki daje končni rezultat.
Lahko si pa fensi in kupiš najdražjo barvo na trgu ter se pred prijatelji pohvališ, koliko si dal za malanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

darkolord ::

Ah, vidim, v čem je problem. Dokler (na začetku) izgleda OK, je OK?

Do recimo prvega madeža, ki ga želiš počistiti. Ampak takrat malarja že davno ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fikus_ ::

Kakšne madeže misliš čistiti?

Za umazaniji izpostavljene površine uporabiš temu primerno pralno barvo npr. Helios Domflok.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c3p0 ::

Classic je še za silo OK, krš je v tisti zeleni kanti, budget varianta.

darkolord ::

fikus_ je izjavil:

Kakšne madeže misliš čistiti?

Za umazaniji izpostavljene površine uporabiš temu primerno pralno barvo npr. Helios Domflok.
Kakršnekoli. En žužek se mi je razpočil na steni. Z gold bom vzel mokro krpo in pobrisal, classic pa sčistiš tako, da jo pobarvaš ponovno. Tudi z leti se pač slednja umaže hitreje in je prej potrebno ponovno barvanje.

Razlika v ceni je pa ranga za eno ali dve pici za celo bajto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Twixz ::

z3ro je izjavil:

Zakaj sprašuješ na forumu če boš ti po tvoje itak naredil boljše? Še nikoli ni iz knaufa odstopil jubolin pa ga nismo nikoli mazali z emulzijo. Odstopla pa na starih stenah. Saj ti pravim naredi po svoje pol in po moje pol pa poročaj katera stran je izpadla bolje. Načeloma je uniflott najmočnejše kar obstaja za spoje, zdaj mi dajemo samolepilno mrežico na original spoj ter preko fugenfuller..potem pri drugem kitanju pa še steklena vlakna preko. To da ste ga zbrusli pa nebi smelo imeti veze pri tem ali bo počlo ali ne. Tudi če poči pustiš par mesecev da spoka kar misli, potem pa preko vlakna, kit in znova premalaš.


Ne bom naredil po svoje, ampak samo argumentiram napisano.

Strop je edini iz knaufa, za omet sem dal pa itak 14€ po kvadratu (mi je blo na začetku žal) ampak ko so mojstri naredili svoje je tako kvalitetno narejeno, da ne rabim sten kitat. Samo zbelim.

Jubolina sicer imam za polovico stropa ampak če je razlika med kitanjem in malanjem minimalna rajše sam zbelim. Če je pa razlika vredna je*e potem pa raje najamem mojstra da mi pride skitat. To je bistvo mojega vprašanja.

koyotee ::

darkolord je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kakšne madeže misliš čistiti?

Za umazaniji izpostavljene površine uporabiš temu primerno pralno barvo npr. Helios Domflok.
Kakršnekoli. En žužek se mi je razpočil na steni. Z gold bom vzel mokro krpo in pobrisal, classic pa sčistiš tako, da jo pobarvaš ponovno. Tudi z leti se pač slednja umaže hitreje in je prej potrebno ponovno barvanje.

Razlika v ceni je pa ranga za eno ali dve pici za celo bajto.



https://www.merkur.si/notranja-zidna-ba...

https://www.merkur.si/notranja-zidna-ba...

54€:28€, za dve pici je reku :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dimnik ::

Bom napisal potek kitanja, ker glih kitam novogradnjo, etaža+mansarda. Kitam samo z uniflotom, 3x, prvič samo uniflot, drugič trak z vlaknami, tretjic pa z gladilko levo in desno stran od traka, da je minimalna izboklina oz spoj neviden. Potem pobrusim ročno, kake rise. Emulzija po celih ploščah, prvo barvanje, pred drugim, se popravi z uniflotom, če se kje kaj opazi. Barva jupol gold, na vseh stikih plošč z ometom, je pred montažo plošč zalepljenn uv trak, da ne pokajo spoji. Evo na hitro opisano, za danes kitanje končano, zdaj pa še nekaj plošč zašraufat, jutri pa spet kitanje.

darkolord ::

koyotee je izjavil:

https://www.merkur.si/notranja-zidna-ba...

https://www.merkur.si/notranja-zidna-ba...

54€:28€, za dve pici je reku :))
26 eur sta glih dve pici. Pa upoštevati moraš še višjo pokrivnost, tako da je razlika še manjša.

fikus_ ::

Jubpol gold Poraba: 125 - 190 ml/m2 za dvoslojni nanos
Jubpol clasic Poraba: 125 - 190 ml/m2 pri dvoslojnem nanosu

Ali si ***, ali pa Merkur zavaja.

PS kopirano z zgornjih povezav.

Kaze, da je nekdo fensi
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Furbo ::

Potem ni razlike za dve pici, razen če nekdo živi v enem izmed tistih 10m2 stanovanjc, ki občasno zaidejo v novice.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

z3ro ::

Od barv zame zmaga Spektra..Super je navadna, Premium pa pralna. Sicer je dražja ampak marsikje zadošča že en nanos - sploh kakšna garaža ali klet. Jupol classic je zanič, gold je sicer dosti boljši ampak verjetno še vedno slabši od Spektre.

Twixz ::

Furbo je izjavil:

Potem ni razlike za dve pici, razen če nekdo živi v enem izmed tistih 10m2 stanovanjc, ki občasno zaidejo v novice.


1 kanta je za 80 m2, razlika v ceni je 18€ kar sta 2 pici.
Jebiga, nimate osnov matematike.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z čim zakrpati luknje v steni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6213700 (9351) energetik
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117376 (4586) ADIJOOO
»

Gradnja mansarde, izolacija notranje strehe

Oddelek: Loža
333128 (2347) Furbo
»

Obnova lesenega stropa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221310 (13955) ardom
»

Pleskanje sobe

Oddelek: Loža
323808 (2190) FTad

Več podobnih tem