» »

Kako popraviti krivo steno v bloku

Kako popraviti krivo steno v bloku

Oktan ::

Pozdravljeni,

obnavljam stanovanje v 60 let starem bloku. V eni sobi je samo ena stena popolnoma kriva. Kriva je nekako v loku od stropa do tal po celi dolžini.
 Na sliki krivina zgleda manjša

Na sliki krivina zgleda manjša


Ko sem začel omet zbijat dol so letele kar cele plošče po sredini. Med opeko in ometom je bil kar prostor vmes.
Ko sem prišel do opek sem ugotovil da je po dolžini počena in rahlo izbočena cela vrsta opek.



Zgoraj in spodaj kar je ostalo ometa pa je dokaj trden vendar še vedno vleče v krivino.

Zdaj me zanima ali je naboljše cel omet po steni dol spravit pa narediti neko konstrukcijo in knauf plošče, ali na novo omet ali kaj?
Iščem čim bolj ugodno in hitro rešitev, ki pa bo vseeno dolgotrajna. (PS: na steno se ne bo obešalo ali pribijalo praktično nič ker bo spredaj garderobna omara.)

Hvala za odgovore, lp

energetik ::

Kaj je na drugi strani? Ne deluje mi kot nosilna stena.
Sicer je verjetno najhitrejša rešitev knauf profili in gips plošče. Profile na strop in tla, v njih sidraš vertikalne profile.
Novega ometa bi moral nametati velike količine, da bi poravnal.

Oktan ::

Na drugi strani je en manjši del (levo) dvigalo, potem pa (predvidevam) debela stena do sosednjega stanovanja. hvala lp

fosil ::

In zakaj se sekiraš če bo stena skrita za omaro?
Tako je!

K0l1br1 ::

Steno dol in na novo gor. Verjetno jo je kakšen potres ruknil po sredini ven.

korenje3 ::

Po moje vlaga. Sicer pa kdo ve kdaj so bili te ghetto bloki zgrajeni.
Verjetno je tip kupil poceni stanovanje in to pride s tem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mehmed ::

korenje3 je izjavil:

Sicer pa kdo ve kdaj so bili te ghetto bloki zgrajeni.


Verjetno 60 let nazaj, kot je napisal.
Sej folk ne hodi okol pa fejka starost blokov kot kilometre na avtu ali pac?

noraguta ::

korenje3 je izjavil:

Po moje vlaga. Sicer pa kdo ve kdaj so bili te ghetto bloki zgrajeni.
Verjetno je tip kupil poceni stanovanje in to pride s tem.

Vlaga nima veze s tem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

z3ro ::

Kot je že nekdo napisal - knauf. Edini problem bi znal biti pri oknu - odvisno koliko je odmaknjeno od stene.

noraguta ::

Ma kak knau špric beton, če se da pa pobelt.

Ravno ne bo ker se vam plate posedajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Amdforce ::

Če tole lepo na novo zamečeš in zaribaš bo pomoje kot novo....

Drugače pa mal cegle potouč-s slike sklepam da so votlaki?- previdno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

Magic1 ::

Podri in postavi novo knauf steno.
Magic

HomeEdition ::

Horizontalna razpoka v sredini stene mi ne zgleda prav nič simpatično. Jaz bi se odločil za knauf izvedbo, verjetno z bolj zgoščenimi vertikalniimi profili, da ti v primeru potresa na pade stena v prostor...
http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov...

kloko ::

Najprej je treba ugotoviti čemu ta stena sploh služi, potem se naredi plan sanacije. Obstaja velika verjetnost, da je to samo dvojna stena, ki je bila naknadno postavljena, ker je nekdo hotel zvočno izolacijo od dvigala na drugi strani.

L.p., Kloko

avtek ::

kloko je izjavil:

Najprej je treba ugotoviti čemu ta stena sploh služi, potem se naredi plan sanacije. Obstaja velika verjetnost, da je to samo dvojna stena, ki je bila naknadno postavljena, ker je nekdo hotel zvočno izolacijo od dvigala na drugi strani.

L.p., Kloko


Točno tako. V kolikor pa bi bila to nosilna stena (močno dvomim), je možnost pizdarije. Bi bilo potrebno obvezno vpeti strop gor, zazidati nov zid (ali vstaviti nosilec - obvezno izračun statika) in šele nato sprostiti strop. Tako sem naredil tudi sam, vendar s tem razlogom, da sem združil dva prostora v enega, katera je ločevala nosilna stena. Zaenkrat še drži :D knock knock :D

joze67 ::

Oktan je izjavil:

Iščem čim bolj ugodno in hitro rešitev, ki pa bo vseeno dolgotrajna.
Nič ni bolj trajnega od začasnih rešitev.

toro69 ::

Jaz bi bil vseeno previden pred rušenjem. Ker v starih stavbah pogosto nenosilne stene postanejo nosilne, zato se tudi vbočijo.

r3dkv1c4 ::

rofix se potegne in bo stena ravna

fikus_ ::

Najprej moraš ugotovit, ali je to nosilna stena. Zna biti, če je na drugi strani dvigalo in je bilo že v novi stavbi. Stopi do upravnika, da pregledata zadevo, mogoče kje obstajajo kakšni načrti. Ker je na drugi strani dvigalo in zaradi tega vibracije, mogoče uspeš, da ti financirajo popravilo zidu.

Če je samo vmesna stena, dobi zidarja, ki se malo spozna na to. Mogoče bo dovolj samo novi omet. Priporočam, da na omet daš fasadno mrežo, da ne bo pokalo in nato fin sloj čez.

energetik ::

Se strinjam, če je tole nosilna stena, ni glih dobro... Bo potrebno strokovno sanirati tudi sam zid ne samo ometa.
Če pa ni nosilna ali je celo samo dodatno prizidana zaradi zvoka, bi kot sem napisal sigurno dal knauf. Profile še malo umakneš od stene (~10cm) in nafilaš s stekleno volno za zvočno izolacijo, obložiš z dvojno oblogo iz gips plošč za še boljše dušenje zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

2x'=2 ::

Gips plošče lahko tudi lepiš na stene.

energetik ::

Potem je velika verjetnost, da bodo še plošče popokale na taki steni, prav tako s tem glede zvočne izolacije nisi naredil nič.

2x'=2 ::

energetik je izjavil:

Potem je velika verjetnost, da bodo še plošče popokale na taki steni, prav tako s tem glede zvočne izolacije nisi naredil nič.


sprasuje ce lahko na novo omeče, nikjer ne piše glede zvočne izolacije.

Magic1 ::

Omet po moje odpade. Preveč bi ga bilo potrebno, da bi se izravnalo. Pa še kakšno nadljno pritiskanje stene bi lahko povzročilo nove razpoke. Najenostavnejše je porušit in postavit novo knauf steno.
Če je stena nosilna pa je itak štala in bo treba nujno strokovno popravit.
Magic

MatH ::

Iz slik je razvidno, da je stena iz porolita, položenega tako da so votline horizontalne, in kot taka nenosilna.
 porolit

porolit



Kot so že napisali lahko nenosilno steno praviloma vržeš dol, a bi vseeno svetoval previdnost. Zelo verjetno se je izbočila zaradi pritiska/pomika stropne plošče. Mogoče je (bila) plošča nad stanovanjem preobremenjena. Mogoče je sosed nad tabo ob to predelno steno dal kakšne fajn obremenjene regale (klik). Jaz bi šel vprašat soseda nad tabo kot tudi pod tabo ali je ta stena pri njih razpokana ali izbočena.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241688 (11155) edi123
»

Arhitekt za stanovanje

Oddelek: Loža
313363 (2292) zmaugy
»

Izolacija stene z notranje strani

Oddelek: Loža
3812944 (11478) kljuc
»

Mobilne hišice

Oddelek: Loža
3716395 (14873) maco-maco
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018163 (17231) madmitch

Več podobnih tem