» »

GIMP spreminjanje velikosti slike

GIMP spreminjanje velikosti slike

marjan_h ::

Kako se v gimpu doseže, da se označeno sliko manjša ali veča s miško v realnem času?

Torej imam sliko dimenzij 360 x 360 px. Naredil sem novo plast v velikosti 64 x 64 px. Iz slike (1) sem označil logotip dal desni klik in kopiraj. Nato sem šel na novo ustvarjeno plast in prilepil. Seveda je stvar prevelika, v photoshopu kot se spomnim si lahko pritisnil kombinacijo ctrl + T in ti je sliko označilo ter si z miško spreminjal velikost.

Kako se doseže enako v GIMP?

TheBlueOne ::

Morda Shift + T ali vrstica z orodji, Layer/Scale Layer, imas tudi med orodji. Ne poznam Photoshopa ampak za GIMP dodam se, da ko recimo del kopiras in prilepis, se ti v vrstici, kjer vidis vse plasti pojavi nova plast, ki pa si ni, ce lahko recem potrjena (Floating Selection). Kliknes desni klik na njo in ukaz to new layer.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ce si zacetnik se Windows/Single-Window mode. Se posebej ce prihajas iz PS. :)

janezvalva ::

marjan_h je izjavil:

Kako se v gimpu doseže, da se označeno sliko manjša ali veča s miško v realnem času?

Torej imam sliko dimenzij 360 x 360 px. Naredil sem novo plast v velikosti 64 x 64 px. Iz slike (1) sem označil logotip dal desni klik in kopiraj. Nato sem šel na novo ustvarjeno plast in prilepil. Seveda je stvar prevelika, v photoshopu kot se spomnim si lahko pritisnil kombinacijo ctrl + T in ti je sliko označilo ter si z miško spreminjal velikost.

Kako se doseže enako v GIMP?

ne moreš z enim klikom.
pojdi na original layer, kjer imaš to sliko, copy layer, potem na kopiji izvedeš scale layer, vneseš 64 x 64, potrdi z ok, nato boš imel manjšo sliko v novem layerju

marjan_h ::

To kar je thetilko predlagal je tisto kar sem želel.

Hvala. SHIFT + T


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel GIMP 2.8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7116760 (12475) LuiIII
»

problemi z slikami

Oddelek: Pomoč in nasveti
131365 (1214) cegu
»

Združevanje slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
65307 (5046) eva
»

Kako narediti sliko prosojno

Oddelek: Programska oprema
105018 (4751) 1024

Več podobnih tem