» »

Izkušnja z EPL - obtožili so me, da imam neoriginal ekran

Izkušnja z EPL - obtožili so me, da imam neoriginal ekran

1 2 3
4
5

shadeX ::

Sklepam po primitivnih odgovorih, ki jih podajate brez kakršnih koli argumentov.

Če ste starejši, je zadeva seveda še toliko slabša.


Debate "kateri je boljši" bi morale potekati samo na podlagi dejstev, tako da se lahko vsak posameznik na podlagi teh dejstev odloči ali mu določena zadeva ustreza. To kar zadnje čase mlečnozobci delate (trolate, na podlagi izmišljenih dejstev), zagotovo ne spada na forum, kjer naj bi potekale argumentirane debate.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

blackbfm ::

Core biznis od appla so omejene consumer naprave za nezahtevne uporabnike, ne pa workstationi. Ampak dizajn majo dober, ni kej. Dejstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Dimnik ::

Shadex, slabo sklepaš kdo je mlečnozob....

Ajde blackbfm je nekaj komentiral, greemo v napad, ajde shade

shadeX ::

"Napad" ni potreben. Je zgolj povedal le, da so Apple uporabljajo tisti, ki želijo z čim manj truda opraviti neko zadevo. Odpakiraš, vklopiš in delaš z čim manj problemov, kar je povsem pravilna trditev -> Ciljna publika so nezahtevni uporabniki.

Če hočeš met celoten dostop do sistema ne kupuj Appla, ker boš razočaran.

poweroff ::

TheBlueOne je izjavil:

No ja... Pol uporabni. Sem nov uporabnik in baterija drzi smesno kratko, pri instalaciji sem moral 2x delati factory reset, ker nekaj ni bilo ok z licencami in je ves cas tezil (Sah mat za navadne uporabnike), poznati je treba se Itunes, da se sploh da nanj kaj prenesti, kar je pri Androidu kakor prenasanje na USB kljucek. Potem posodobitve preko Itunes, kar je pri Androidu klik na "strnjam se" in "namesti sedaj".

Z Applom ni nič narobe, samo ti si nesposoben.

Približno tak odgovor sem dobil jaz, ko sem naletel na podobne težave. Aja, pa še očitek, da si domišljam. :))

shadeX je izjavil:

Odpakiraš, vklopiš in delaš z čim manj problemov, kar je povsem pravilna trditev -> Ciljna publika so nezahtevni uporabniki.

Še zdaleč ne. Problemi se kar hitro začnejo in če nisi malo domač v teh zadevah, jih težko rešiš. Vsekakor to ni nekaj, kar bi pričakoval od tako dragega sistema.
sudo poweroff

Gregor P ::

Ste vidim zopet zavrteli cel krog, da ste prišli nazaj do mojega komentarja :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

shadeX ::

Problemi se kar hitro začnejo in če nisi malo domač v teh zadevah, jih težko rešiš.


Kaj pa predstavlja tako velik problem?

m0LN4r ::

shadeX je izjavil:

Problemi se kar hitro začnejo in če nisi malo domač v teh zadevah, jih težko rešiš.


Kaj pa predstavlja tako velik problem?

 je problem.

je problem.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

poweroff je izjavil:

Še zdaleč ne. Problemi se kar hitro začnejo in če nisi malo domač v teh zadevah, jih težko rešiš. Vsekakor to ni nekaj, kar bi pričakoval od tako dragega sistema.

V PC svetu z original Windowsi in primerljivo konfiguracijo so pa cene nizke in ne rabiš biti domač v teh zadevah?
(Pa imam PC od 286 dalje, nikoli maca, ampak kvasite take oslarije, da je veselje)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

m0LN4r ::

Fascinantno, da so ljudje nizjega sloja pripravljeni placati toliko vec za isto sranje drugo pakovanje, pa prisiljen si drage adapterje kupovat. Dongle company.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Fascinantno, da še vedno ne razumete, da nekateri kupijo MAC-a ker so enostavno navajeni na njihov ekosistem že od vsega začetka, drugi te izbire nimajo, ker so zadeve, ki jih na Windows mašini ne moreš delat, tretji ker lahko cel šiht na terenu opravijo na prenosniku katerega ni potrebno vmes niti enkrat priklopiti v električno omrežje, itd..

videc ::

Bullshit.

zmaugy ::

deadbeef je izjavil:

Jaz sem enkrat tja nesel iPhone 6, ker se je sprednja kamera premaknila. Popravilo je bilo garancijsko. Telefon sem dobil nazaj in je imel rahlo skrivljeno ohisje. Seveda sem nesel nazaj na EPL, kjer so trdili, da oni niso odgovorni za to in je prodajalec nesel telefon zadej k serviserju, ker so ga na hitro "zravnali" in prisli nazaj in mi z ravnilom kazali, da telefon nima skrivljenega ohisja. Uglavnm EPL so salabajzarji! Never again! Aja pa poklici na uraden Apple support v UK. Jaz sem takrat poklical na uraden support in povedal svojo izkusnjo z EPL


Ne bi ravno polagal visoke upe v klic v Apple, ker si zelo veselo operejo roke. Običajno itak tile lokalni serviserji delajo po navodilih iz Appla.
Ni milosti za potrošnika, ki ga v Applu dojmajo zgolj kot ovco za striženje.

MrStein ::

poweroff je izjavil:


Z ***Linuxom*** ni nič narobe, samo ti si nesposoben.

Približno tak odgovor sem dobil jaz, ko sem naletel na podobne težave. Aja, pa še očitek, da si domišljam. :))

...
Problemi se kar hitro začnejo in če nisi malo domač v teh zadevah, jih težko rešiš.


Neverjetno, če drugi tabor iste argumente kot ti uporablja, je naenkrat narobe. Le kako...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Dimnik je izjavil:


V tej temi se gre za epl servis, primer o zamenjavi fake ekrana....

Heh, povej to drugim... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

whatson ::

Update: Telefon in vso dokumentacijo s fotografijami sem po dogovoru s Telekomovim helpdeskom odnesel na Telekomov Center. Izjemno prijazni, ustrežljivi in profesionalni. Kaj bodo pa dosegli, pa javim.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Mare2 ::

whatson, upam da ti rata. Sicer zelo "zajebana" situacija. :)

Poročaj.

Netrunner ::

shadeX je izjavil:

Fascinantno, da še vedno ne razumete, da nekateri kupijo MAC-a ker so enostavno navajeni na njihov ekosistem že od vsega začetka, drugi te izbire nimajo, ker so zadeve, ki jih na Windows mašini ne moreš delat, tretji ker lahko cel šiht na terenu opravijo na prenosniku katerega ni potrebno vmes niti enkrat priklopiti v električno omrežje, itd..


Kaj na windows mašini ne moreš delati kar lahko delaš samo na MAC-u ?

XS!D3 ::

Native iOS development?

shadeX ::

Jp. Samo prek XCode lahk submitaš builde Applu (da ne omenjam urejanje app page-a preko Safarija - nalaganje videoposnetkov prek drugih browserjev ni podprto).

Netrunner ::

XS!D3 je izjavil:

Native iOS development?


Tipično od appla :) ... ok, to je ena izjema ki pa zajama samo ios developerje kateri so pa v večini že podrejeni MAC-om in nimajo niti interesa razvijati v drugem okolju.

XS!D3 ::

Ne ravno redka izjema. Pa tudi za MacOS bolj težko razvijaš brez Maca. Je pa še kar nekaj drugih opravil, ki vključujejo uporabo *nix orodij in jih je marsikomu lažje/ljubše delat na MacOSu kot na drugih platformah. Saj se da marsikaj naredit v tem primeru tudi na Win, vendar je boljše vprašanje, katero orodje je za to bolj primerno. Alternativa je seveda Linux, ampak je desktop experience sploh na prenosnih računalnikih, kjer rabiš še gonilnike za en kup stvari in avtonomija baterije ni ravno nepomembna, malce drugačna stvar. Sploh v kombinaciji s kakšnimi HiDPI zasloni. Se da seveda sestavit super okolje, če si pripravljen v to vložit precej časa. V nasprotnem primeru pač furaš Maca. Se pa seveda potem tudi navadiš celotnega ekosistema in je to še en dodaten razlog, da ne greš nazaj.

So pa tudi opravila, za katera se meni osebno zdi Win bolj primeren, tako da čisto odvisno od potreb in osebnih preferenc. Sicer pa vse skupaj nima nobene veze s samo temo in fake ekranom....

Mato989 ::

XS!D3 je izjavil:

Ne ravno redka izjema. Pa tudi za MacOS bolj težko razvijaš brez Maca. Je pa še kar nekaj drugih opravil, ki vključujejo uporabo *nix orodij in jih je marsikomu lažje/ljubše delat na MacOSu kot na drugih platformah. Saj se da marsikaj naredit v tem primeru tudi na Win, vendar je boljše vprašanje, katero orodje je za to bolj primerno. Alternativa je seveda Linux, ampak je desktop experience sploh na prenosnih računalnikih, kjer rabiš še gonilnike za en kup stvari in avtonomija baterije ni ravno nepomembna, malce drugačna stvar. Sploh v kombinaciji s kakšnimi HiDPI zasloni. Se da seveda sestavit super okolje, če si pripravljen v to vložit precej časa. V nasprotnem primeru pač furaš Maca. Se pa seveda potem tudi navadiš celotnega ekosistema in je to še en dodaten razlog, da ne greš nazaj.

So pa tudi opravila, za katera se meni osebno zdi Win bolj primeren, tako da čisto odvisno od potreb in osebnih preferenc. Sicer pa vse skupaj nima nobene veze s samo temo in fake ekranom....


Izven developerjev za MAC ipd, kot si naštel, nekako ne vidim kaj ne bi zmogel Thinkpad z tisto ta pravo baterijo, ki ni nič dražji od macbook proja in verjetno celo boljših specsov.

Ampak tole smo offtopic.

Upam da tipu rata!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Ljudje enačijo dolgoživost baterije na Applu z bogom. V resnici so to trofejo od Appla prevzeli že drugi proizvajalci.

sandmat ::

odjadrali ste offtopic, da ne najdete nazaj. OP, kakšen napredek?

next3steps ::

shadeX je izjavil:

"Napad" ni potreben. Je zgolj povedal le, da so Apple uporabljajo tisti, ki želijo z čim manj truda opraviti neko zadevo. Odpakiraš, vklopiš in delaš z čim manj problemov, kar je povsem pravilna trditev -> Ciljna publika so nezahtevni uporabniki.

Če hočeš met celoten dostop do sistema ne kupuj Appla, ker boš razočaran.

Manjkajo priložena navodila za uporabo in nejasen vodič pri prvem vklopu.
Nice try, Applecuck.
To da moram sredi mesta iskati WiFi, da lahko uredim Jabukzadevo zato, da pridem do klicanja je en navaden bullshiet.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

To da moram sredi mesta iskati WiFi


Povprečni slovenci imamo za to mobilne podatke urejene.

next3steps ::

Jah, dober, da mi je Jabuk dovolil karkoli delati, preden sem ustvaril njihov račun. Menda razumeš, kako to poteka pri Applu, če že imaš toliko povedati o njem?

shadeX ::

Menda razumeš, kako to poteka pri Applu


Ne vem, se ne spominjam kako je kadar nimaš še urejenega prvega Apple računa, ampak dvomim da sem takrat potreboval WIFI, za si karkoli naštimat.

Niti ne razumem zakaj bi se nekdo obremenjeval zaradi tega. Kaj sploh tu zdaj problem? Spet neki jokate...

Manjkajo priložena navodila za uporabo in nejasen vodič pri prvem vklopu.


Ne vem ali je bilo to sarkastično ali ne. V primeru da ni bilo, oprostite besedi ampak vi ste bedak. "Next oz. Continue" je težko tapat? Kakšna navodila pa potrebuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

APPluk ::

next3steps je izjavil:

Manjkajo priložena navodila za uporabo in nejasen vodič pri prvem vklopu.

Imam fizično knjigo: iPod touch Navodila za uporabo , 212 strani, dobil ob nakupu
Je pa res da jih sedaj ne dobiš več:D

St235 ::

shadeX je izjavil:

Menda razumeš, kako to poteka pri Applu


Ne vem, se ne spominjam kako je kadar nimaš še urejenega prvega Apple računa, ampak dvomim da sem takrat potreboval WIFI, za si karkoli naštimat.

ne rabiš, samo je lažje jokat v tri dni.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

Menda razumeš, kako to poteka pri Applu


Ne vem, se ne spominjam kako je kadar nimaš še urejenega prvega Apple računa, ampak dvomim da sem takrat potreboval WIFI, za si karkoli naštimat.


A nisi malo preveč neumen? Da si ustvaril račun, si potreboval dostop do interneta. Od tukaj moj post

Niti ne razumem zakaj bi se nekdo obremenjeval zaradi tega. Kaj sploh tu zdaj problem? Spet neki jokate...

Manjkajo priložena navodila za uporabo in nejasen vodič pri prvem vklopu.

Vidim, da ne razumeš.


Ne vem ali je bilo to sarkastično ali ne. V primeru da ni bilo, oprostite besedi ampak vi ste bedak. "Next oz. Continue" je težko tapat?

Bralno razumevanje je slabo. Sem ti opisal zgoraj. Težko stistneš Next pri kreaciji računa, če nimaš dostopa do interneta.

St235 ::

next3steps je izjavil:

shadeX je izjavil:

Menda razumeš, kako to poteka pri Applu


Ne vem, se ne spominjam kako je kadar nimaš še urejenega prvega Apple računa, ampak dvomim da sem takrat potreboval WIFI, za si karkoli naštimat.


A nisi malo preveč neumen? Da si ustvaril račun, si potreboval dostop do interneta. Od tukaj moj post


Kolk koleskov ti mora falit da kupis iphone, ali pa kakrsen koli smart phone brez povezave na internet?

Stari maček ::

APPluk je izjavil:

next3steps je izjavil:

Manjkajo priložena navodila za uporabo in nejasen vodič pri prvem vklopu.

Imam fizično knjigo: iPod touch Navodila za uporabo , 212 strani, dobil ob nakupu
Je pa res da jih sedaj ne dobiš več:D

Zdaj so pa na netu....problem je v tem, da v njih piše, kako do neta prit z novim telefonom....:))

Furbo ::

Kdo na celem slotech je že kdaj prebral navodila za karkoli? :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

Furbo je izjavil:

Kdo na celem slotech je že kdaj prebral navodila za karkoli? :))

Jaz.

next3steps ::

Furbo je izjavil:

Kdo na celem slotech je že kdaj prebral navodila za karkoli? :))

Vsak. Kdor ni, verjetno ne ve tistega delati/narediti.

DeeCoy ::

Spet offtopic. Kdor bere navodila, ponavadi tukaj postavlja vprašanja, ne pa odgovarja na njih :)
1. iPhone je narejen za američane, vse piše, narejen je za... iq < 0, upam da nihče v Sloveniji ne potrebuje navodil.
2. Mislim da za aktivacijo od iOS 9 naprej ni potreben več wifi ampak lahko uporabiš mobile data, če ne pa od iOS 10 naprej 100%. Je pa res da je na starejših iOSih bil potreben, saj se prek mobilnega interneta ni znal povezat dokler ni bil aktiviran.
3. Na uradnih servisih Apple v Sloveniji se dogajajo svinjarije, ker pošteno pač nihče v ljubi Sloveniji ne zna več delat, upam da zašiješ da usrani EPL da mu Apple vzame licenco in mogoče jo za tem dobi dejansko kak sposoben in pošten servis. Kako so plačani serviserji ter servis od Appla.. Končnih uporabnikov nebi smelo zanimati oz. vplivati na njih.

shadeX ::

Mene bolj skrbi to da na tech forumu nekdo sprašuje za navodila kako se telefon aktivira in celo išče random WIFI točke po mestu. Imam občutek kot da bi klošar kupil svoj prvi telefon, brez sim kartice.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

Mene bolj skrbi to da na tech forumu nekdo sprašuje za navodila kako se telefon aktivira in celo išče random WIFI točke po mestu. Imam občutek kot da bi klošar kupil svoj prvi telefon, brez sim kartice.

2. Mislim da za aktivacijo od iOS 9 naprej ni potreben več wifi ampak lahko uporabiš mobile data, če ne pa od iOS 10 naprej 100%. Je pa res da je na starejših iOSih bil potreben, saj se prek mobilnega interneta ni znal povezat dokler ni bil aktiviran.

Mobile data ne dela. Telefon rabim. Kako ga naj aktiviram sredi mesta? WiFi.
Ampak si debil, v redu. Gremo dalje.
Glede na napisano niti nimaš pojma, za kaj se je šlo. Si zihr, da ne delaš na EPL Servisu?

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Debil si sam. Poglej koga citiraš in komu odgovarjaš.

next3steps ::

Funkcionalno nepismen?
Boldano predstavlja moj problem, ki je odgovor na tvoj primitiven ad hominem, ker nisi sposoben prebrati zadnjega posta preden si objavil svojega.

Ti bom pomagal, da se tvoj virus neznanja ne bo širil dalje.

next3steps ::

next3steps je izjavil:

shadeX je izjavil:

"Napad" ni potreben. Je zgolj povedal le, da so Apple uporabljajo tisti, ki želijo z čim manj truda opraviti neko zadevo. Odpakiraš, vklopiš in delaš z čim manj problemov, kar je povsem pravilna trditev -> Ciljna publika so nezahtevni uporabniki.

Če hočeš met celoten dostop do sistema ne kupuj Appla, ker boš razočaran.

Manjkajo priložena navodila za uporabo in nejasen vodič pri prvem vklopu.
Nice try, Applecuck.
To da moram sredi mesta iskati WiFi, da lahko uredim Jabukzadevo zato, da pridem do klicanja je en navaden bullshiet.

Problem je torej, da takrat nisi mogel priti do ničesar na telefonu, če nisi aktiviral naprave. Aktiviral si jo lahko samo preko WiFija.

DeeCoy je izjavil:


2. Mislim da za aktivacijo od iOS 9 naprej ni potreben več wifi ampak lahko uporabiš mobile data, če ne pa od iOS 10 naprej 100%. Je pa res da je na starejših iOSih bil potreben, saj se prek mobilnega interneta ni znal povezat dokler ni bil aktiviran.


Aha, pa vas imamo fantiče s predolgim jezikom. Bom kar citiral besede neznalcev in mojstrov debatiranja za šankom.
Primer 1:

Povprečni slovenci imamo za to mobilne podatke urejene.


Primer 2:
Kolk koleskov ti mora falit da kupis iphone, ali pa kakrsen koli smart phone brez povezave na internet?

Povezave ni. Zakaj ne, boš znal razbrati v že drugič citirani repliki.

Še enkrat:
saj se prek mobilnega interneta ni znal povezat dokler ni bil aktiviran.

Do mobilnega interneta si prišel šele po aktivaciji. Aktivacija je zahtevala internetno povezavo.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

In Matthaijeva situacija se je tudi tokrat ponovila.
Da vam obudim spomin:

poweroff je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

No ja... Pol uporabni. Sem nov uporabnik in baterija drzi smesno kratko, pri instalaciji sem moral 2x delati factory reset, ker nekaj ni bilo ok z licencami in je ves cas tezil (Sah mat za navadne uporabnike), poznati je treba se Itunes, da se sploh da nanj kaj prenesti, kar je pri Androidu kakor prenasanje na USB kljucek. Potem posodobitve preko Itunes, kar je pri Androidu klik na "strnjam se" in "namesti sedaj".

Z Applom ni nič narobe, samo ti si nesposoben.

Približno tak odgovor sem dobil jaz, ko sem naletel na podobne težave. Aja, pa še očitek, da si domišljam. :))


Očitno smo res mi nesposobni.
/sarc

Kvalificirana sta ti shadeX in Lakotnik za EPL Servis več kot očitno dovolj.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

A bi lahko kdo od moderatorjev prestavil tale offtopic v posebno temo za to?

poweroff ::

St235 je izjavil:

Kolk koleskov ti mora falit da kupis iphone, ali pa kakrsen koli smart phone brez povezave na internet?

Torej, kupiš telefon in zamenjaš SIM kartico in bi rad že takoj klical... ne gre. Ker moraš najprej priti do wifi povezave.

Res super uporabniška izkušnja.
sudo poweroff

Furbo ::

Saj ne, da ti že v sami Apple trgovini tega ne omogočijo.. ali pa da je težko najti wifi sredi mesta..

Res je android bolj prijaten, tam celo tat tvojega telefona lahko zresetira zadevo in že kliče okoli z novim fonom..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

Res je android bolj prijaten, tam celo tat tvojega telefona lahko zresetira zadevo in že kliče okoli z novim fonom..


Ce zresetira *zaklenjen* telefon bo dobil (ne)prijetno obvestilo, da naj se vpise z googlovim racunom dejanskega lastnika ce hoce uporabljat tel

Furbo ::

Morda na kaki zadnji verziji droida, ki ga ima koliko že, 0,1% telefonov?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

Ne, nekje od verzije 5.1 naprej.. Kar pomeni nekje 50-80% telefonov
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnitev garancije zaradi počenega zaslona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10917649 (7034) slon
»

Večina proizvajalcev garancijo nepošteno omejuje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13622501 (17192) St235
»

Apple onemogočil nepooblaščena popravila novih računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7317686 (11960) c3p0
»

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7410033 (8184) shadeX
»

Apple bojda ob iztrošeni bateriji upočasni iPhone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
14540432 (34564) MrStein

Več podobnih tem