» »

Izkušnja z EPL - obtožili so me, da imam neoriginal ekran

Izkušnja z EPL - obtožili so me, da imam neoriginal ekran

1 2
3
4 5

TheBlueOne ::

Morda pride prav:

m0LN4r ::

whatson je izjavil:

shadeX je izjavil:

Torej ugibaš, da so oni (EPL) namensko montirali neoriginalen zaslon? Zakaj bi to delali, če je bil telefon v garanciji, samo popravilo pa verjetno "časti" Apple. Kaj bi EPL imel od tega?


Nevem zakaj. Lahko špekuliram več stvari, lahko se je pač serviserju zlomil pri odpiranju, pa se je nekako probal znajti. Lahko so pač probali srečo, če stranka izgubi spomin. Nevem. Po odzivih do sedaj, pa nisem prvi tak primerek.

Sem ze slisal za tako stvar. Pri menjavi mu je spodletelo in je iskal drugi nacin, vgraditi neorginal, ki pa seveda ni delal. Lahko da tvoj orginal ekran lezi nekje tam med odpadki.
Lahko pa seveda imas tale ekran ze od zacetka notr, kar pa seveda dvomim ce ti zdaj home tipka ne dela. To ne mores pokvarit s samo odpiranje in zapiranjem, ce ze par let delas v tem.
Lp

Si od Apple v Avstriji dobil kake spodbudne besede ali potrjeno dokumentacijo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lejko0 ::

whatson je izjavil:

Evo, nadaljevanka ... Zadevo (s fotografijami vred) predstavil na Apple premium supportu. Izjemno prijazni in ustrežljivi. Telefon v prihodnjih dneh dostavim na Dunaj, kjer imam termin v Apple storu.

V vmesnem času ugotovil, da to ni prvi primer na EPL-ju. Poglejte njihove ocene na Odpiralni časi in Google reviews ... Sramotno.


Na EPLju delajo nizkotni ljudje, ki jih odnos do stranke ne zanima, samo vsak eur (vem iz prve roke). Bi se pa na tvojem mestu, ker vidim, da imaš podrobno dokumentacijo spustil še v tožbo, ker imaš izvrstno izbodišče.

dexterboy ::

Uf Uf, tole je pa... khm, vse prej kaj drugega, kot napeta kriminalka Jamesa Blonda.
Mislim, da si tega jabukfirma ne bi smela privoščiti, ker je so takšni primeri za tako renomirano znamko sramotni do podna pa še dol v kanalizacijo gre. Mogoče gledajo tudi na slo kot tržišče s prebivalci mesta Munchen pa se ne sekirajo preveč, kar pa seveda ne bi smel biti noben izgovor. Ako ne moreš v neki državi / regiji ponuditi isto kvaliteto storitev kot "na zahodu", se ne spuščaj na ta konec sveta pa basta.
Prej bi pa rekel, da se bistvo problema skriva v parkrat omenjenem dejstvu v tej temi; serviserji so plačani mizerno in se trudijo na vsak način dobiti ekstra cent. Nekdo je omenil, da priložnost dela tatu, ampak bi jaz prej temu rekel borba za golo preživetje. Pri 800 plače in hipotetično dvema otrokoma je življenje vse kaj drugega, le življenje ne. In če predpostavimo, da je to naredil serviser, mu tudi 100 evrov zaslužka pomeni veliko. Recimo, celoletna vinjeta? Pa lepo prosim, ne udrihat po meni, ampak kolikor vidim in opažam po terenu, zahtevati nekaj od nekoga, ki se komaj preživlja... no go. Ravno včeraj je bila na valu 202 tema človek-stroj v oddaji frekveca X. Poslušajte jo, ne bo vam žal.
Zašel iz teme... OP-ju želim srečen konec kalvarije s telefonom. In da, če je le mogoče, naj ti to uredijo v Avstriji.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

scipascapa ::

dexter: oddaje še ni v arhivivih...je kje drugje?

m0LN4r ::

dela tatu, ampak bi jaz prej temu rekel borba za golo preživetje. Pri 800 plače in hipotetično dvema otrokoma je življenje vse kaj drugega, le življenje ne. In če predpostavimo, da je to naredil serviser, mu tudi 100 evrov zaslužka pomeni veliko.

No offence, ampak ne delajo samo serviserji za minimalno. Bi bilo zanimivo videt, ce bi se v kakih drugih poklicih posluzevali nekih "bojev" za prezivetje. Cistilka bo pa kradla wc papir in wc scetko? Potem lahko gremo na bolj obcutljive predele, kot je recimo zdravstvo ane.
Vglavnem to ni izgovor, da hoces drugega sodrzavljana zajebat, ker tebe jebe sef v glavo.
Ze par let govorim, da ni treba v sloveniji v vsaki ulici in za vsakim vogalom imeti nek servis. Sami so si krivi, stevilo strank je omejeno. No sicer jih je ene par malih ze propadlo, pa samo se fusajo, ampak zraslo jih je tudi kr nekaj novih, ki spet ne bodo dolgo na sceni, ce bodo sli po istih poteh kot ostali.

Za apple izdelke je za drzavo nase velikosti dovolj en sam servis naprimer.

Seved pa je se en drug problem, da ljudje niso pripravljeni placati za kvalitetno storitev. Zakaj pa bi, ce Francek za vogalom pofusa za pol manj. In spet si sami sebi pljuvajo v skledo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dexterboy ::

@m0LN4r, brez zamere, ampak DA, čistilka ne kupuje wc papirja za doma in DA, medicinska sestra ima polno kopalnico obližev in podobnega. Info iz prve roke, ni rumeni tisk :)
Sicer si pa poglej trgovske centre po slo; ista slika v merkiču, tušu, francozu, lidlu, hoferju, šparu, eurospinu... Mogoče je zokigrad odtenek bolj pospravljena polica, ampak zgolj 50 km iz prestolnice...
Se pa seveda strinjam s tem, kar si napisal, sploh pa zadnji stavek. Plus še to, da se uradni servisi ne ukvarjajo z navadni janezi. In tu potem vskočijo "vaški in vogalni" serviserji....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

joze67 ::

V zdravstvu se resen denar obrne (in odnese) dolgo preden pride do obližev.
Če bi imeli en servis, bi zanesljivo imeli višje cene. S tem da upam da razumeš da cen ne določa kvaliteta, ampak priložnost. EPL npr ni edini servis, pa glej, kako deluje.

dexterboy ::

@scipascapa; prva z vrha je ta oddaja;
http://api.rtvslo.si/ava/podcast/frekve...
Tole je pa cela oddaja, neprečiščena;
http://videoweb.rtvslo.si/podcast/ava_a...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

dela tatu, ampak bi jaz prej temu rekel borba za golo preživetje. Pri 800 plače in hipotetično dvema otrokoma je življenje vse kaj drugega, le življenje ne. In če predpostavimo, da je to naredil serviser, mu tudi 100 evrov zaslužka pomeni veliko.

No offence, ampak ne delajo samo serviserji za minimalno. Bi bilo zanimivo videt, ce bi se v kakih drugih poklicih posluzevali nekih "bojev" za prezivetje. Cistilka bo pa kradla wc papir in wc scetko? Potem lahko gremo na bolj obcutljive predele, kot je recimo zdravstvo ane.
Vglavnem to ni izgovor, da hoces drugega sodrzavljana zajebat, ker tebe jebe sef v glavo.
Ze par let govorim, da ni treba v sloveniji v vsaki ulici in za vsakim vogalom imeti nek servis. Sami so si krivi, stevilo strank je omejeno. No sicer jih je ene par malih ze propadlo, pa samo se fusajo, ampak zraslo jih je tudi kr nekaj novih, ki spet ne bodo dolgo na sceni, ce bodo sli po istih poteh kot ostali.

Za apple izdelke je za drzavo nase velikosti dovolj en sam servis naprimer.

Seved pa je se en drug problem, da ljudje niso pripravljeni placati za kvalitetno storitev. Zakaj pa bi, ce Francek za vogalom pofusa za pol manj. In spet si sami sebi pljuvajo v skledo.


Tako je, čistilke NE kupujejo WC papirja za domov, enako kot Zdravnice ne kupujejo obližev itd =) imam info iz prve roke...

Ne saj serviserji ne delajo za minimalno, običajno imajo tam med 720-850EUR NETO plače + prevoz in malica... kar je za vsakega ki ima več kot 2 leti izkušenj prenizka plača... sam imam skoraj 4 leta izkušenj kot serviser ampak največ kar so mi ponudli je bilo 820EUR NETO plače na štajerskem koncu...

Zato raje delam drugje za 750EUR NETO in na črno še 200EUR na mesec zraven =) Imam redno bazo strank ki imajo telefonsko in dajejo naprej... Če bi mi pa servis ponudil 1.000EUR NETO + malico in prevoz in pon-pet delovnik bi pa morda pripeljal stranke tja in bi imel mir =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

Ce bi bilo manj, bolj kakovostnih servisov z boljsimi orodji, zalogami rezervnih delov, boljsim delovnim okoljem, bi lahko sluzil tudi 1500.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

dexterboy je izjavil:


serviserji so plačani mizerno in se trudijo na vsak način dobiti ekstra cent. Nekdo je omenil, da priložnost dela tatu, ampak bi jaz prej temu rekel borba za golo preživetje. Pri 800 plače in hipotetično dvema otrokoma je življenje vse kaj drugega, le življenje ne. In če predpostavimo, da je to naredil serviser, mu tudi 100 evrov zaslužka pomeni veliko. Recimo, celoletna vinjeta? Pa lepo prosim, ne udrihat po meni, ampak kolikor vidim in opažam po terenu, zahtevati nekaj od nekoga, ki se komaj preživlja... no go. Ravno včeraj je bila na valu 202 tema človek-stroj v oddaji frekveca X. Poslušajte jo, ne bo vam žal.



Meni dol visi koliko so serviserji plačani, koliko otrok imajo in nevem kaj še. To kar ti imenuješ "borbo za preživetje" jaz to imenujem kraja in ni nič drugačno od tistega, ko nekdo ukrade nekaj iz trgovine. Jaz kot njihova stranka želim, da mi aparat kvalitetno popravijo (in vmes ne zjebejo še tisto kar dela).

Če kdo rabi pomoč naj se javi, mu bom pomagal, doniral par deset, sto EUR, ne bi bilo prvič in ne zadnjič. Krade se pa v nobenem primeru ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

next3steps ::

dexterboy je izjavil:

Uf Uf, tole je pa... khm, vse prej kaj drugega, kot napeta kriminalka Jamesa Blonda.
Mislim, da si tega jabukfirma ne bi smela privoščiti, ker je so takšni primeri za tako renomirano znamko sramotni do podna pa še dol v kanalizacijo gre. Mogoče gledajo tudi na slo kot tržišče s prebivalci mesta Munchen pa se ne sekirajo preveč, kar pa seveda ne bi smel biti noben izgovor. Ako ne moreš v neki državi / regiji ponuditi isto kvaliteto storitev kot "na zahodu", se ne spuščaj na ta konec sveta pa basta.
Prej bi pa rekel, da se bistvo problema skriva v parkrat omenjenem dejstvu v tej temi; serviserji so plačani mizerno in se trudijo na vsak način dobiti ekstra cent. Nekdo je omenil, da priložnost dela tatu, ampak bi jaz prej temu rekel borba za golo preživetje. Pri 800 plače in hipotetično dvema otrokoma je življenje vse kaj drugega, le življenje ne. In če predpostavimo, da je to naredil serviser, mu tudi 100 evrov zaslužka pomeni veliko. Recimo, celoletna vinjeta? Pa lepo prosim, ne udrihat po meni, ampak kolikor vidim in opažam po terenu, zahtevati nekaj od nekoga, ki se komaj preživlja... no go. Ravno včeraj je bila na valu 202 tema človek-stroj v oddaji frekveca X. Poslušajte jo, ne bo vam žal.
Zašel iz teme... OP-ju želim srečen konec kalvarije s telefonom. In da, če je le mogoče, naj ti to uredijo v Avstriji.

To, da se človek, ki ni sposoben preživljati dva otroka vseeno odloči za dva otroka nekako sovpada s kvaliteto odločitev pri njegovem delu.

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

dela tatu, ampak bi jaz prej temu rekel borba za golo preživetje. Pri 800 plače in hipotetično dvema otrokoma je življenje vse kaj drugega, le življenje ne. In če predpostavimo, da je to naredil serviser, mu tudi 100 evrov zaslužka pomeni veliko.

No offence, ampak ne delajo samo serviserji za minimalno. Bi bilo zanimivo videt, ce bi se v kakih drugih poklicih posluzevali nekih "bojev" za prezivetje. Cistilka bo pa kradla wc papir in wc scetko? Potem lahko gremo na bolj obcutljive predele, kot je recimo zdravstvo ane.
Vglavnem to ni izgovor, da hoces drugega sodrzavljana zajebat, ker tebe jebe sef v glavo.
Ze par let govorim, da ni treba v sloveniji v vsaki ulici in za vsakim vogalom imeti nek servis. Sami so si krivi, stevilo strank je omejeno. No sicer jih je ene par malih ze propadlo, pa samo se fusajo, ampak zraslo jih je tudi kr nekaj novih, ki spet ne bodo dolgo na sceni, ce bodo sli po istih poteh kot ostali.

Za apple izdelke je za drzavo nase velikosti dovolj en sam servis naprimer.

Seved pa je se en drug problem, da ljudje niso pripravljeni placati za kvalitetno storitev. Zakaj pa bi, ce Francek za vogalom pofusa za pol manj. In spet si sami sebi pljuvajo v skledo.


Tako je, čistilke NE kupujejo WC papirja za domov, enako kot Zdravnice ne kupujejo obližev itd =) imam info iz prve roke...

Ne saj serviserji ne delajo za minimalno, običajno imajo tam med 720-850EUR NETO plače + prevoz in malica... kar je za vsakega ki ima več kot 2 leti izkušenj prenizka plača... sam imam skoraj 4 leta izkušenj kot serviser ampak največ kar so mi ponudli je bilo 820EUR NETO plače na štajerskem koncu...

Zato raje delam drugje za 750EUR NETO in na črno še 200EUR na mesec zraven =) Imam redno bazo strank ki imajo telefonsko in dajejo naprej... Če bi mi pa servis ponudil 1.000EUR NETO + malico in prevoz in pon-pet delovnik bi pa morda pripeljal stranke tja in bi imel mir =)

Za nekoga, ki ne zna ali ne upa menjati niti digitizerja je to glede na trg samo plača oz sanj. Mokrih sanj.
V enem dnevu lahko z menjavami digitizerjev delodajalec zasluži za polovico delavčeve minimalke.

Zgodovina sprememb…

whatson ::

Hitri povzetek in update: Delujoc iPhone 7+ poslal (preko Telekomove trgovine v MS, kjer sem telefon kupil) na garancijski servis na EPL d.o.o. zaradi zmanjsanje slisnosti zvocnika. Zavrnili so mi garancijo. Dobil nazaj telefon z neoriginalnim displayem in nedelujoco home tipko. K sreci so v Telekomovi trgovini telefon pofotografirali pred posiljanjem, saj je bila na zvocniku vdolbina in so me opozorili na to. Telefon sem seveda vrnil v Telekomovo trgovino, saj je nedelujoc, oni so pozvali EPL naj problem uredi (in jim poslali fotografije before/after). EPL pa nic. Pac naj se s tem ukvarja Telekom.

Vse poskusam kar se da dobro dokumentirati.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

c3p0 ::

Smo se torej naučili, da preden daš telefon na servis, ga poslikaš skupaj z današnjim cajtingom, najboljše s fotoaparatom v macro mode, da se vidi vsaka praskica. Brez sarkazma.

cortez ::

Se pravi se je potrebno po novem, preden pošlješ telefon na servis, spredaj in zadaj, podpisat z alkoholnim flomastrom, da nazaj iz servisa dobiš isti aparat, katerega si zaradi nedelovanja, poslal na servis že na začetku ?

Mare2 ::

Ja. Pa tudi (fig. razdret) in vsak del posebej. :)

SimplyMiha ::

Lahko pa tudi izrecno zahtevaš, da pošljejo kam drugam, samo na EPL ne.

Mato989 ::

SimplyMiha je izjavil:

Lahko pa tudi izrecno zahtevaš, da pošljejo kam drugam, samo na EPL ne.


Pro Servis tudi popravlja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mare2 ::

Mato989 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Lahko pa tudi izrecno zahtevaš, da pošljejo kam drugam, samo na EPL ne.


Pro Servis tudi popravlja =)


Pa je kaj boljši? Vsaj normalen?

Mato989 ::

Mare2 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Lahko pa tudi izrecno zahtevaš, da pošljejo kam drugam, samo na EPL ne.


Pro Servis tudi popravlja =)


Pa je kaj boljši? Vsaj normalen?


Ko sem jaz urejal reklamacije sem zadnje leto dni vse pošiljal Pro Servisu, in nisem imel težav... tako da kaj pa vem, po moje je, =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Stari maček ::

Kar kupujte še precenjene jabolčke...

whatson ::

Evo se nekaj fotogradiva:

Fotografija, ki jo je prodajalec naredil ob posiljanju na servis (ker me je korektno opozoril na vdolbino na zvocniko).



Fotografija zvocnika na prejetem telefonu. Brez vdolbine, druga struktura membrane (menjan zaslon in zvocnik ki je del tega).

Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

Gregor P ::

Precenjeni jabolčki dejansko so uporabni; sam sicer preferiram vse drugo, ker rad dan šarim po napravi in imam nadzor nad njo; ampak če pa te vse to ne zanima in nimaš časa za pretirano spoznavanje z novimi tehnologijami, samo hočeš nekaj kar dela, potem je definitivno iPhone prava izbira. In to ima pač svojo ceno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bbbbbb2015 ::

whatson je izjavil:

Hitri povzetek in update: Delujoc iPhone 7+ poslal (preko Telekomove trgovine v MS, kjer sem telefon kupil) na garancijski servis na EPL d.o.o. zaradi zmanjsanje slisnosti zvocnika. Zavrnili so mi garancijo. Dobil nazaj telefon z neoriginalnim displayem in nedelujoco home tipko. K sreci so v Telekomovi trgovini telefon pofotografirali pred posiljanjem, saj je bila na zvocniku vdolbina in so me opozorili na to. Telefon sem seveda vrnil v Telekomovo trgovino, saj je nedelujoc, oni so pozvali EPL naj problem uredi (in jim poslali fotografije before/after). EPL pa nic. Pac naj se s tem ukvarja Telekom.

Vse poskusam kar se da dobro dokumentirati.


No, čestitam ti. Verjetno so to delali že kar nekaj časa, samo niso še naleteli na nekoga, ki slika stvari. Da je trgovec posnel stvari, verjetno ni naključje.

Zdaj je čas, da se vsedeš za računalnik, najprej posurfaš bizi.si, ter za ta EPL najdeš odgovorno osebo.

Nato spišeš kazensko ovadbo proti:
- pravni osebi
- poslovodstvu
- neznanemu serviserju, zaposlenem na EPLu

Ovadiš jih za povzročitev premoženjske in nepremoženjske škode in kraje (originalnega ekrana ni več). Poslovodstvo ovadiš za malomarnost pri delu, oni bi delo morali organizirati tako, da ne prihaja do kraje delov.

Opišeš, koliko moreš, priložiš slik, koliko imaš, navedeš kot pričo trgovca na Telekomu.

Greš na sajt z rabljenimi Appleji in približno oceniš vrednost telefona, dodaš 1500 EUR za izgubljen čas in stroške.

Ter vse skupaj nasloviš na lokalno policijsko postajo. Oni bodo primer preiskali, obiskali vse vpletene, ter poročali tožilstvu.


Tožilstvo bo ocenilo, če so dokazi trdni, ter vse vpletene ne nujno vse - lahko samo poslovodstvo ali serviserja) - ter najprej izvedlo predkazenski postopek. V predkazenskem postopku jim ponudijo možnost, da ti vso škodo povrnejo, ter vsak gre svojo pot.

Lahko obdolženi zavrne predkazenski postopek, češ da nima s krajo oz. zamenjavo ekrana nič. Takrat se vloži obtožnica in se dejansko nekomu sodi. Takrat (v tej fazi) boš rabil odvetnika. Ker si oškodovanec in bo odvetnik vložil premoženjski zahtevek. Čez 4-5 let dobiš vse plačano. Če se bojiš, da bo vse "izginilo", tvoj odvetnik da plombo na nepremičnine firme oz. direktorja ali serviserja. Ter tam v neki fazi, če ne plačajo, se jim proda, kar se jim proda. In dobiš denar.

*Telefona, takega kot je, se ne dotikaj, ker bo služil kot dokaz*. Pač jebiga, nabavi novega, tega pa pusti, takega kot je.

Da si ne boš mislil, moji znanki so pred 10 leti nov Renault avto vzeli na garancijski servis, zrihtali kar je bilo potrebno, ter hkrati odvili ven alternator, ter dali noter obnovljenega. Zadeva je prišla ven, ker je ta obnovljeni alternator crknil v garancijskem roku, ženska šla na drug servis, tam pa so z začudenjem ugotovili, da so se s serijsko alternatorja že "srečali". Imeli so evidenco, komu so ga prodali in tako lepo klobčič odvili.

Pokazalo se je, da je "hudodelska združba" to počela kar nekaj let. Samo ženska je šla točno na servis, ki je prodal rabljeni alternator, pedantni delovodja pa je hitro ugotovil, kam pes taco moli. Se je pa ženska raspizdila, ker so jo na začetku zavrnili, ker je bil alternator obnovljen. V grobrm, to je crknjen alternator, ki mu ohišje iz alumunija speskajo, dajo nove ležaje, navitje, ter nov ali rabljen regler (regulator).

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Morda že kak nadebuden Telekomov kurirček hitro zamenja display in še kaj, ko prek Telekoma pošiljate zadeve na servis..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bbbbbb2015 ::

Furbo je izjavil:

Morda že kak nadebuden Telekomov kurirček hitro zamenja display in še kaj, ko prek Telekoma pošiljate zadeve na servis..


To bo raziskala policija. Kdo pakira, kdo pošilja, kdo sprejema, kdo vodi servisno knjigo.

Tako po dolgoletnih izkušnjah (20+), je to oseba, ki se spozna na Apple, ker če ekran vzameš, potem moraš imeti to interes prodati. Tako da to ni nek mimoidoči, ki ima slučajno 5 minut časa.

mojca ::

Iz firbca: se je EPL samo zelo poslabšal v zadnjih letih, ali so bili za servise telefonov od vsega začetka toliko problematični?

Moja izkušnja s popravljanjem računalnika pred davnimi davnimi leti je sorazmerno ok, čeprav je res, da je vse stroške kril AppleCare, da so mi po okvari Ethernet porta vgradili refurbished plato (kar pa je, kolikor razumem, tudi v svetu povsem običajna praksa), po čemer sem imela konstantne probleme z "gray screen of death" (samo takrat ne, ko je bil na servisu in seveda niso ničesar odkrili), da sem dva tedna po garancijski menjavi napajalnika novega peljala nazaj, ker je nehal delati indikator polnjenja, da sem morala nekaj ur preživeti na telefonu z uradnim supportom v angleščini, da sem dobila par "case number"-jev, na osnovi katerih so mi servisirali stvari, ki mi jih sprva niso hoteli itd. Pa menjali so par posledic serijskih defektov, za katere so v iStylu trdili, da ne sodijo v garancijo in so posledica grobe uporabe.

krenpac ::

Mato989 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Lahko pa tudi izrecno zahtevaš, da pošljejo kam drugam, samo na EPL ne.


Pro Servis tudi popravlja =)


Še 3x večji ŠALEBAJZERJI kot so pri EPL... slo servisi so v glavnem poden podna. Mi je pa res neverjetno, da ne morjo izšolat opic, ki bi vsaj korektno menjavale dele. Kaj več od njih itak ni za pričakovati ampak mnogim še ena kurčeva menjava kakšne komponente predstavlja jedrsko fiziko in ko jim v 100to končno neki uspe zaemnjat zravn pokvarjo še nebroj prej delujočih zadev. Đizs

Fržow ::

ISTA DEBATA SOČASNO POTEKA TUDI NA jabuk.si forumu http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t..., kjer so fantje odrili še nekaj drugih stvari kot npr: da je poslal iPhone 7 plus na servis, iz EPL servisa pa so mu sporočili da ima neoriginal LCD, hkrati pa so mu poslali slike kot dokaz na katerih je pa bil LCD od iPhone 8 plus. No ker se garancija ni mogla uvelavlat on čudežno nazaj dobi iPhone 7 plus z fake zaslonom in nedelujočim home gumbom. EPL ga je posral po vsej črti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fržow ()

Saul Goodman ::

šalabajzer je lastnik, in Miloš iz EPL je en takih. Noben sposoben serviser ne bo šel delat tja na študentske napotnice ali minimalce od minimalcev. vsaj za EPL vem, da je vzdušje v firmi toksično in da jim ušel vsak, ki je kaj znal. vodstvo je res bolnica. dans te ne rabjo, jutr prid, in podoben bullshit. da ne govorim o profesionalnosti serviserjev, ko v navdušenju nad odkrito fotogalerijo nagih slikc začnejo le-te sharati s svojimi kolegi (!?!).

jaz vem, da pri teh šalabajzerjih ne stopim niti v shop, glede na mentalno stanje nekaterih "serviserjev", ki jih obdržijo, pa niti v sanjah ne pošljem telefona v servis, ne da bi naredil backup podatkov in factory reset. naslajanje nad fotkami in ostalimi informacijami je pač redka "svetla" plat serviserja v firmi z braindead šefom.

mojca ::

A je tako stanje v firmi že od začetka ali se z leti slabša?

tomy5 ::

Minimalci os jeba, samo razlog je tudi da proizvajalci ala Samsung, Apple in opdobni plačajo fiksni znesek za popravilo telefona, Samsung npr je samo 3x € za najtežje popravilo - skupajn z diagnostiko in vso papirologijo inn vsem ukvarjanjem s kupcem.
Na drugi strani vsaka frizerka zasluži več v pol ure.

m0LN4r ::

Na drugi strani vsaka frizerka zasluži več v pol ure.

Ce ima stranko in je ta zenskega spola :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MrStein ::

c3p0 je izjavil:

Smo se torej naučili, da preden daš telefon na servis, ga poslikaš skupaj z današnjim cajtingom, najboljše s fotoaparatom v macro mode, da se vidi vsaka praskica. Brez sarkazma.

Saj to velja že ves čas.

Ali pa uporabljaš storitve resnih podjetij. (teh je sicer na balkanu malo manj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TheBlueOne ::

Gregor P je izjavil:

Precenjeni jabolčki dejansko so uporabni; sam sicer preferiram vse drugo, ker rad dan šarim po napravi in imam nadzor nad njo; ampak če pa te vse to ne zanima in nimaš časa za pretirano spoznavanje z novimi tehnologijami, samo hočeš nekaj kar dela, potem je definitivno iPhone prava izbira. In to ima pač svojo ceno.


No ja... Pol uporabni. Sem nov uporabnik in baterija drzi smesno kratko, pri instalaciji sem moral 2x delati factory reset, ker nekaj ni bilo ok z licencami in je ves cas tezil (Sah mat za navadne uporabnike), poznati je treba se Itunes, da se sploh da nanj kaj prenesti, kar je pri Androidu kakor prenasanje na USB kljucek. Potem posodobitve preko Itunes, kar je pri Androidu klik na "strnjam se" in "namesti sedaj". Potem pa se ocitno servis pod vsakim nivojem kakovosti. Ne vem no, ce je vredno, meni je samo ker je SE mali. Se glasbe ne dajem vec na njega, ker se mi ne da instalirat iTunsov na novem racunalniku. Ce je ze kaj pozitivnega, je to, da me je popolnoma odvadil od telefona.

Drugace pa super porocanje o reklamaciji. Ne pozabit porocat. :)

Furbo ::

Posodobitve prek itunes (ni mus), ki ga nisi namestil? Hmm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

Posodobitve prek itunes (ni mus), ki ga nisi namestil? Hmm.


Sem ga imel na starem compu. Ce se ne motim, je bil update na IOS11 in je bilo nujno preko iTunes, ampak zna biti, da se motim. Hvala za info, ko pridem domov, bom updatal, ker mi ze dolgo tezi, da hoce update. :) Nimam posebnega veselja delat karkoli drugega kot osnovne zadeve, ker je vedno kaksna butasta omejitev kakor maksimalna velikost downloada...

MrStein ::

Se mi zdi, da sem razstavljen SE v trgovini nadgradil iz 10.x na 11.x v njegovih nastavitvah. Klikneš Update, Yes, Reboot... in je že.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

shadeX ::

SE ima ožji sorodnik in ga je updejtal normalno. Ne potrebuješ iTunes. Prav tako mi na testnemu 5S (5 let star) teži za OTA iOS 11.

kar je pri Androidu klik na "strnjam se" in "namesti sedaj".


Tukaj ni nič drugače. "Install Now", "Later".

pri instalaciji sem moral 2x delati factory reset, ker nekaj ni bilo ok z licencami in je ves cas tezil


Pri kakšni inštalaciji česa?

Se glasbe ne dajem vec na njega, ker se mi ne da instalirat iTunsov na novem racunalniku


Če si "heavy" music listener, ki rad glasbo kopira z interneta in prenaša na napravo ne priporočam iPhona. Jaz imam na Youtubu playlisto in kadar želim poslušati (avto), vklopim namenski app, playlisto, povežem na radio in poslušam.

in baterija drzi smesno kratko


Se strinjam. Počakaj poletje :))

Furbo ::

TheBlueOne je izjavil:

Furbo je izjavil:

Posodobitve prek itunes (ni mus), ki ga nisi namestil? Hmm.


Sem ga imel na starem compu. Ce se ne motim, je bil update na IOS11 in je bilo nujno preko iTunes, ampak zna biti, da se motim. Hvala za info, ko pridem domov, bom updatal, ker mi ze dolgo tezi, da hoce update. :) Nimam posebnega veselja delat karkoli drugega kot osnovne zadeve, ker je vedno kaksna butasta omejitev kakor maksimalna velikost downloada...

Preko itunes ti priporoči, če imaš pomanjkanje prostora na telefonu, da ti ni treba brisati reči samo za čas updejta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

Moj nadrejeni je tudi okuzen z jabko, ima cel ekosistem doma Macbook pro, Macbook air, Ajfon, Timecapsule pa Ajwatch in en kup adapter kablov. Ni ga dneva, ko se nebi vsaj 1x mal pizdil cez te zadeve. No za vsak slucaj ima v pisarni se en WindowsPC in v zepu en samsung telefon xD Prejsnji teden je nalozil en updejt na uro, pa se je povrnila na tovarniske nastavitve hihihi.
Zena se pa pizdi, ker jim je sef nabavil nove Imace po 3 jurje each za delo v Autocadu/Archicadu in cel cas steka in se sesuva projekt v 3D. Revit pa furajo preko Parallelsa in je se hujse potem vseskup. Nazadnje je za svoj projekt privlekla star komp na siht, da je lahko hitro zrendrirala slike in sestavila plakat, ker ko je hotla delat vse to na Imacu ni slo nikamor. Za isto zadevo je potem morala slikam zreducirati resolucijo dol na 30% da so potem ostali lahko delali stem naprej.
Sej so razen tega cist solidne masine za surfanje po netu, deviantart slikice in muzko mesat. No tudi 2D planiranje gre, za kaj vec pa bi clovek potreboval hitrost Mac Proja, seveda za clovesko ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dimnik ::

Molnar...zdaj te bodo linčali, ker take pišeš...

shadeX ::

Ni ga dneva, ko se nebi vsaj 1x mal pizdil cez te zadeve


Zakaj pa?

No za vsak slucaj ima v pisarni se en WindowsPC in v zepu en samsung telefon xD


Smrdi po trolanju, če je pa to slučajno res, bog pomagaj temu človeku. Če meni neka zadeva ne bi ustrezala, ne bi zapravljal svojega dragocenega časa z njo več kot je to potrebno.

Zena se pa pizdi, ker jim je sef nabavil nove Imace po 3 jurje each za delo v Autocadu/Archicadu in cel cas steka in se sesuva projekt v 3D.


Žena dela nekaj obupno narobe, če to drži. Bodisi ona ali pa je s softwerom nekaj narobe. iMac ni kriv za sesuvanje programa.

ker ko je hotla delat vse to na Imacu ni slo nikamor.


Me je spomnilo na moj primer pred 5 leti ko sem začel uporabljat Mac za delo. Določene projekte sem delal na Windows mašini, zgolj zaradi tega, ker sem poznal vse "shortcute" in sem bil bolj produktiven. To je tako, če celo življenje uporabljaš nek sistem, se navadiš na njega in potem greš na nekaj tretjega. Danes to ni več problem, za delo pa uporabljam obe mašini. (Windows & OSX)

in cel cas steka


Nadgradnja RAM-a bo pomagala.

Molnar...zdaj te bodo linčali, ker take pišeš...


Kdo pa? Pozabljaš, da ima slo-tech več kot 70% Android uporabnikov. Če koga linčate so to Apple uporabniki. Ti si prvi med tistimi, ki "spodrinejo" stolček na katerem Apple uporabnik stoji in ma okoli glave zavezano zanko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

m0LN4r ::

Zakaj pa?

To se tudi jaz sprasujem :))

Smrdi po trolanju, če je pa to slučajno res, bog pomagaj temu človeku. Če meni neka zadeva ne bi ustrezala, ne bi zapravljal svojega dragocenega časa z njo več kot je to potrebno.

Nebos verjel, kako velik statusni simbol zna bit. V nemciji ga imajo predvsem mladina in turki zelo radi iz teh razlogov. Pa tudi ce ni dnarja za poloznice, za IphoneX mora bit, ker stari Ifone pa ja ni vec dober.
Žena dela nekaj obupno narobe, če to drži. Bodisi ona ali pa je s softwerom nekaj narobe. iMac ni kriv za sesuvanje programa.

Ona dela samo v omenjenih programih, za vse ostalo skrbi externa IT firma in Apple Support* Note: Diagnostic fees may apply for issues not covered under warranty or the AppleCare Protection Plan (APP). How long is my iMac covered by Apple's warranty? Your iMac is covered by Apple's One-Year Limited Warranty. Warranty service for eligible repairs is available at no charge for twelve months from the date of ...
Nadgradnja RAM-a bo pomagala.

Cak mal, zadeva je stara pol leta, stane 3 jurje in zdaj naj se se RAM upgrejda? Pa se en konkreten SSD notr in eno midrange laptop grafo in se mogoce kako dodatno hlajenje, da ne throtla. Oh wait, its an Imac.
Če koga linčate so to Apple uporabniki.

Nobeno lincanje ni, ce se iz prakse omeni da tudi na drugi strani brega ni vse roznato.

Mimogrede kako nalozim doma na MB Air na novo OSX, ce mi Wifi ven mece in recovery particija ne delata?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS:
Sicer moram pohvalit Apple, prodaja lightning adapterjev (predvsem aux) se kr narasca. Zdaj pa ze pocasi prodaja USBCThunderbolt adapterjev narasca in na lightning-usb usb kluckih se tudi da veliko zasluzit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dimnik ::

Shadex, malo se preberi po temah, kdorkoli kaj pove iz izkušenj proti apple napravam, ti imaš vedno odgovor....kriv ni apple, ampak uporabnik
V tej temi se gre za epl servis, primer o zamenjavi fake ekrana....nee, ti spet trdiš, da je nemogoče in op trola

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

m0LN4r ::

Ze to, da se eno in isti oglasajo, ko se gre o Applu je groteskno smesno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Wifi ven mece


1. Ethernet kabel, oz. uporabiš adapter za ethernet če ga mac nima
2. Zamenjaš ruter če imajo ta problem tudi druge naprave
3. Neseš mac na popravilo, ker brez interneta je težko karkoli pametnega delat.

Nebos verjel, kako velik statusni simbol zna bit.


Jah če ga ima zgolj zaradi tega, da se "pokaže" potem res ni kaj brihten tale poba.

V tej temi se gre za epl servis, o primeru o zamenjavi fake ekrana....nee, ti spet trdiš, da je nemogoče in op trola


Nikjer nisem striktno trdil eno ali drugo. Vse je mogoče, ampak glede na to da do sedaj še ni bilo problemov s tem servisom, so možnosti, da je ta zgodba, ki ste jo "logično povezali", zelo majhna, skorajda nična.

ti imaš vedno odgovor.


Tako kot ga imate vedno uporabniki Androidov.

Ze to, da se eno in isti oglasajo, ko se gre o Applu je groteskno smesno.


Zgolj zato, ker se vedno eni in isti oglašajo ko se gre za Android uporabnike. Jaz se oglasim zgolj tam, kjer vidim da nekdo, ki iPhona še od blizu ni videl, kaj šele uporabljal, trola in zavaja druge uporabnike.

Pač večina mlečnozobcev ne razume, da ima vsaka publika svoje potrebe, kar še ne pomeni da je neka zadeva slabša od druge.

Dimnik ::

A to mlečnozobce misliš na sebe? Ali si vedeževalec in veš koliko je kdo star...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnitev garancije zaradi počenega zaslona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10917460 (6845) slon
»

Večina proizvajalcev garancijo nepošteno omejuje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13622291 (16982) St235
»

Apple onemogočil nepooblaščena popravila novih računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7317549 (11823) c3p0
»

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
749968 (8119) shadeX
»

Apple bojda ob iztrošeni bateriji upočasni iPhone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
14540147 (34279) MrStein

Več podobnih tem