» »

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik

1
2
3

borisk ::

https://www.aliexpress.com/item/7x-3-5-...

polirne mšine imajo na koncu navoj M14 (kot ga imajo tudi navadne kotne brusilke) takle konček dobiš že v kompletu, ali pa ti ga postruži lokalni strugar.

https://www.aliexpress.com/item/2PCS-Ca...

firbec ::

Oživljam temo.
Pozna kdo ProStormer znamko? Ocene so zelo dobre
Naj bi iz Poljske pošiljali, torej dodatnih stroškov ne bi smelo biti
https://prostormer.aliexpress.com/store...

Vuli ::

260NM. Pač kitajska roba, v PL imajo pa warehouse. Odvisno za kaj rabiš, verjetno za kako profi uporabo nebi dolgo zdržala.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

ejresnevem ::

malo si bom sposodil temo in vprašal (in povzročil muzanje, razumem), ker bi se radi šli domače mojstre.
imamo nekakšno hobi rušilno kladivo z dvema dletoma (koničasto in srednja ploščato, vsa reč tehta ene 20kg).
kupljeno na zalogo v nekih drugih časih, preverjeno še vedno deluje in to, namazano, z dolitim oljem, menda uporabno.
v beton bi naredili žlebič slab meter dolg, za možirko ene 14-15mm, globok pa ene 20-30mm, torej pač, ozko zadevo.
kako se moramo pravilno lotiti tega, a moramo narediti trikotno vdolbino ustrezne dolžine globine in potem zaliti s fino malto?
ja, ja, poznamo mojstre, ki bi to naredili profi, ampak nas vseeno zanima teorija in nova hobi (prosto:)zidarska dogodivščina...

gruntfürmich ::

verjetno požirka?

lahko natančno izrežeš s kotnih brusilnikom. verjetno lažje delo, a veliko bolj prašno.

lahko tudi na roke s kladivom in 'dletom'.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Najenostavneje 2x zarežeš z diamantno šajbo na kotni brusilki na željeno širino in globino, potem pa tvoje "hobi rušilno kladivo" pride na vrsto.

ejresnevem ::

požirka, ja, pač pvc cev za kabel... na roke s kladivom ni variante :)
z zarezanjem robov bo mogoče šlo, da ga ne lomiš (dobesedno) izven žlebiča,
ker rušilno kladivo je precej nenatančna reč, je pa dober feeling :-)

borisk ::

zareži samo toliko (5-10mm) , da nakažeš kje naj se odlomi, ostalo poštemaj

gruntfürmich ::

ejresnevem je izjavil:

požirka, ja, pač pvc cev za kabel...
tudi požirka verjetno ne, ker to je plašček ki se s toploto skrči - termo skrčljive cevi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ejresnevem ::

ma tako nekako se sliši, no, torej ej, res ne vem...
požirka pa niti ni nesmiselno, ker pač požira...
ampak za poenostavitev pač recimo zaščitna pvc vodniki za kabel...

SddD ::

Pozdrav!

Kupujem udarni vrtalnik (nekje ga imenujejo vrtalno kladivo). Torej, namesto zdajšnjega bogega 600W vibracijskega vrtalnika, ki mi je pri luknjanju betona delal sive lase, bi zdaj nekaj bolj resnega. BISTVENO bolj resnega. Cena 200-350EUR.
Potrebe: vrtanje lukenj v vse živo - od plastike, železa, lesa, opeke, do pogostega vrtanja v smotan beton. Ravno zaradi slednjega iščem nekaj močnega. Vijačenja ne rabim.

Ožji izbor:
- Bosch GBH 2-28 F (na amazonu vidim, da se prodaja pod oznako Bulldog - GBH 2-28 L - ne vem, a je kakšna razlika)
- v oči sta mi padla tudi po obliki malo drugačna Bosch GBH 3-28 DFR in Bosch GBH 4-32 DFR.

Vsi ponujajo dletenje, uradno vrtanje, navadno vrtanje. Vsi so cca. 3,1 J, 800-900W, podobna teža, isto SDS-plus,...

Kaj je bistvena razlika med takšnimi: GBH 2-28 F:

...in takšnimi: GBH 4-32 DFR:

...GBH 2-28 L je še malo drugačen zadaj:


Funkcionalnosti na videz iste, cena in moč podobni... Je ta oblika pri GBH 4-32 DFR v čem oz. za kaj bolj primerna? Sestava motorja drugačna, bolj trpežna ali kaj?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SddD ()

SddD ::

Še nekaj me zanima. Na uradni strani sem opazil, da so različna poimenovanja in tudi različni modeli za različne regije/države. Za slo (in tudi za DE) mi pod isto kategorijo kaže le modele z oznako GSB - GSB 24-2, GSB 21-2 RCT,... Med tem, ko so v naših spletnih trgovinah večinoma modeli z oznakami GBH (ki je očitno za ameriški trg?).
Kaj je to fora? Že na videz zgledajo prvi bolj ceneni. Je razlika v kvaliteti za naš in npr. bolj zahodni trg? Je država izdelave vedno DE?
https://www.bosch-professional.com/si/s...
https://www.boschtools.com/us/en/boscht...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SddD ()

SddD ::

SddD je izjavil:

Še nekaj me zanima. Na uradni strani sem opazil, da so različna poimenovanja in tudi različni modeli za različne regije/države. Za slo (in tudi za DE) mi pod isto kategorijo kaže le modele z oznako GSB - GSB 24-2, GSB 21-2 RCT,... Med tem, ko so v naših spletnih trgovinah večinoma modeli z oznakami GBH (ki je očitno za ameriški trg?).
Kaj je to fora? Že na videz zgledajo prvi bolj ceneni. Je razlika v kvaliteti za naš in npr. bolj zahodni trg? Je država izdelave vedno DE?
https://www.bosch-professional.com/si/s...
https://www.boschtools.com/us/en/boscht...


Okej, glede tega GSB in GBH poimenovanja sem narobe gledal. Gre za različne serije glede na lastnosti:
GSB – Schlagbohrmaschine = impact drills
GBH – Bohrhammer
GSH – Schlaghämmer
Absaughammer = Suction Hammer
Schlaghämmer = Impact hammers
Schlagbohrmaschine = impact drills
Bohrhammer = Hammer drill

Še vedno me pa znotraj serije GBH zanima razlika med tem:


...in tem:


Torej, čemu razlika v obliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SddD ()

SeMiNeSanja ::

Čist tako na prvi pogled, ne da bi se poglabljal v karakteristike:

GBH (zgornji) je 'univerzalna' mašina za tipična vrtanja, kakršna rabiš v hiši in delavnici.

Spodnja mašina je 'štemarca'... za na gradbišče, ko se moraš spraviti nad beton, vrtati številne luknje v beton,....
NIKOLI pa mi nebi padlo na pamet s tako mašino vrtati v železo.

Odvisno kaj delaš.... mi imamo doma oba tipa vrtalnikov. Prvi je 'obvezen', drugi pa...si ga lahko tudi izposodiš, če ga rabiš le dan ali dva na leto. Mi smo nekoč rabili vrtati stotine lukenj za fasado, pa bi ti z GBH odpadle roke... s štemarco pa kot v maslo....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SddD ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Čist tako na prvi pogled, ne da bi se poglabljal v karakteristike:

GBH (zgornji) je 'univerzalna' mašina za tipična vrtanja, kakršna rabiš v hiši in delavnici.

Spodnja mašina je 'štemarca'... za na gradbišče, ko se moraš spraviti nad beton, vrtati številne luknje v beton,....
NIKOLI pa mi nebi padlo na pamet s tako mašino vrtati v železo.

Odvisno kaj delaš.... mi imamo doma oba tipa vrtalnikov. Prvi je 'obvezen', drugi pa...si ga lahko tudi izposodiš, če ga rabiš le dan ali dva na leto. Mi smo nekoč rabili vrtati stotine lukenj za fasado, pa bi ti z GBH odpadle roke... s štemarco pa kot v maslo....


Hvala za odgovor! No ampak a je bistvena razlika sama oblika in s tem udobje?
Ker če gledam recimo konkretna modela s slike, ali npr. Bosch GBH 2-28 F in pa Bosch GBH 3-28 DFR, imata oba skoraj enake specifikacije.
V čem bi bil torej drugi("ta posebni") manj primeren za običajna hišna opravila?

Hvala za nasvete ;)

SeMiNeSanja ::

Med 'univerzalnim' vrtalnikom in gradbiščnim 'specialcem' je razlika predvsem v energiji udarca pri udarnem vrtanju in max. število obratov pri vrtanju brez vibracij.

Če pogledaš Bosh stran, boš videl, da moč udarca gre od 1J pa vse do 19J. Temu primerno sledi tudi največji premer svedra s katerim še ima smisel vrtati v beton, da ne preobremeniš mašine - vse od max 12mm, pa tja do 52mm!

Ker ti verjetno ne boš vrtal lukenj s premerom 50+mm, je torej nesmiselno, da takšno mašino kupuješ. Tipično za domačo 'gospodinjsko' rabo vrtaš luknje do 10mm, tako da malo pogledaš kaj v tem rangu ima cenovno še smisel, pa da imaš še nekaj rezerve, če bi kdaj rabil zvrtati kakšno 15 ali 20mm luknjo.

Kakor sam vidiš, pa imaš mašine obeh tipov, ki se 'performančno' v nekem področju prekrivajo. Imaš 'nižje' in 'višje' modele. Ne vem, kolikšen je smisel kupiti drago 'manj zmogljivo' štemarco. Ko smo jo mi rabili za fasado 'naluknjat' smo šli v Bauhaus, vzeli eno njihovo malo močnejšo noname varianto z mislijo, da če misli, naj kar crkne, bodo že dali drugo pod garancijo. Tako smo za skromen denar vzeli vraga, ki vse do danes, 10 let kasneje, še ni spustil duše. Ni Bosch, pa kaj, če je služil in še vedno služi svojemu namenu (2x/leto?).

Toda to štemarco ne bom uporabil, če hočem zvrtati luknjo za 8mm vložek v zid. Je za 'groba dela' kjer rabiš 'zverino'. Za 'fina dela' pa se uporabi 'ta malo' univerzalno mašino - tisto, s katero v praksi narediš 95% vrtanja. To se pa že splača, da imaš malenkost boljšo, da ti pri najbolj finih svedrih na koncu ne jajca in polomi svedre.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

AnubisOfDoom ::

SeMiNeSanja, daj prosim svetuj eno ok univerzalno za domaco rabo tam okrog max. 130 EUR. Za luknje vrtat v beton obcasno in podobno. Imam Metabo baterijsko, ampak za v beton vrtat ni primerna...

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

AnubisOfDoom je izjavil:

SeMiNeSanja, daj prosim svetuj eno ok univerzalno za domaco rabo tam okrog max. 130 EUR. Za luknje vrtat v beton obcasno in podobno. Imam Metabo baterijsko, ampak za v beton vrtat ni primerna...

Greš v najbližji Bauhaus, Obi, Merkur in pogledaš kaj imajo..pa še malo njihovega prodajalca pobaraš.

Večinoma doma ne vrtaš v beton, ampak v opeko, siporex, les, pločevino,...
Pri tem uporabljaš običajno manjše, navadne svedre.
To pa pomeni, da za domači 'univerzalni' vrtalnik ne želiš mašino z SDS načinom vpenjanja. Taka sprejme samo SDS svedre - ti pa so namenjeni predvsem vrtanju v beton.
Sicer se dobijo klasične vrtalne glave, ki se jih vpne v SDS glavo, vendar se s tem mašina po nepotrebnem podaljšuje, izgubljaš pa natančnost, ki jo želiš pri bolj drobnih svedrih.

Po pravici povedano, nimam pojma, katere mašine "v rangu 130€" so danes zares 'dobre'.

Sem gledal nekaj nemških primerjalnih testov, pa je v enem kot 'bestseller' proglašena mašina za vsega 40€ !!! Kljub temu bi se osebno raje odločil za drugouvrščeno Makito za 90€, ki ima sodobnejši način vpenjanja svedrov. A že tretja po spisku je spet ena low-cost varianta (Lux-Tools - Obi hišna znamka?) za komajda 30€!

Torej...če rabiš vrtalko zgolj za slike obesiti, pa mogoče dve luči na leto namontirat.... ne rabiš v vrtalnik vtakniti celega premoženja. Nenazadnje, tudi če ga nekako uspeš uničiti, ti bo bistveno manj žal za cenejšega, kakor za kakšno profi mašino. Če pa imaš na zadevi še 5-letno garancijo štacune, se pa takointako ne sekiraš kaj dosti.

Bolj problematično postane, ko moraš vrtati bolj globoke in širše luknje v beton. Ker pa to počneš mogoče 1x/ dve leti, si takrat izposodiš ustrezno mašino pri kakšnemu znancu, ki ima SDS mašino in ustrezne svedre.

Razlika proti baterijskemu vrtalniku je predvsem v tem, da ti električni nudi bistveno več obratov in moči. Sploh pa večina baterijskih vrtalnikov nima vibracijske funkcije za vrtanje betona. So pa zato presneto priročni za kakšne hitre drobne luknje v lesu in pri vijačenju. Sploh če imaš takšno, kjer lahko nastavljaš navor.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Machete ::

Rabim nov udarni vrtalnik.
Metabo SBE 650
ali
Bosch universalImpact 800

Glasujte že danes!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sekvap ::

prej raje povej kaj boš delal z njemu. namesto tistega boscha bi 100% raje pogledal za kako hofer ali lidl varijanto. sicer pa to niso pravi udarni vrtalniki, ampak imajo samo poseben zobnik ki povzroča vibracije. Za kakšno majhno luknjo v beton bo ok, za kaj večjega pa kupi namensko mašino s SDS vpetjem.

Machete ::

Hvala, vem kaj rabim. Izbiram med tema dvema modeloma. Štemarco imam proper.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

SeMiNeSanja je izjavil:

AnubisOfDoom je izjavil:

SeMiNeSanja, daj prosim svetuj eno ok univerzalno za domaco rabo tam okrog max. 130 EUR. Za luknje vrtat v beton obcasno in podobno. Imam Metabo baterijsko, ampak za v beton vrtat ni primerna...

Greš v najbližji Bauhaus, Obi, Merkur in pogledaš kaj imajo..pa še malo njihovega prodajalca pobaraš.

Večinoma doma ne vrtaš v beton, ampak v opeko, siporex, les, pločevino,...
Pri tem uporabljaš običajno manjše, navadne svedre.
To pa pomeni, da za domači 'univerzalni' vrtalnik ne želiš mašino z SDS načinom vpenjanja. Taka sprejme samo SDS svedre - ti pa so namenjeni predvsem vrtanju v beton.
Sicer se dobijo klasične vrtalne glave, ki se jih vpne v SDS glavo, vendar se s tem mašina po nepotrebnem podaljšuje, izgubljaš pa natančnost, ki jo želiš pri bolj drobnih svedrih.

Po pravici povedano, nimam pojma, katere mašine "v rangu 130€" so danes zares 'dobre'.

Sem gledal nekaj nemških primerjalnih testov, pa je v enem kot 'bestseller' proglašena mašina za vsega 40€ !!! Kljub temu bi se osebno raje odločil za drugouvrščeno Makito za 90€, ki ima sodobnejši način vpenjanja svedrov. A že tretja po spisku je spet ena low-cost varianta (Lux-Tools - Obi hišna znamka?) za komajda 30€!

Torej...če rabiš vrtalko zgolj za slike obesiti, pa mogoče dve luči na leto namontirat.... ne rabiš v vrtalnik vtakniti celega premoženja. Nenazadnje, tudi če ga nekako uspeš uničiti, ti bo bistveno manj žal za cenejšega, kakor za kakšno profi mašino. Če pa imaš na zadevi še 5-letno garancijo štacune, se pa takointako ne sekiraš kaj dosti.

Bolj problematično postane, ko moraš vrtati bolj globoke in širše luknje v beton. Ker pa to počneš mogoče 1x/ dve leti, si takrat izposodiš ustrezno mašino pri kakšnemu znancu, ki ima SDS mašino in ustrezne svedre.

Razlika proti baterijskemu vrtalniku je predvsem v tem, da ti električni nudi bistveno več obratov in moči. Sploh pa večina baterijskih vrtalnikov nima vibracijske funkcije za vrtanje betona. So pa zato presneto priročni za kakšne hitre drobne luknje v lesu in pri vijačenju. Sploh če imaš takšno, kjer lahko nastavljaš navor.



Lidlova mašina PBH 1500...(na štrom, ne baterijska) 1500w, cena 40€...gonim jo ko mačka...pa še kar dela, ko bo pa crknila pa lepo garancija pa nova...tu ni kej za razmišlat...za domačo uporabo je to top....lahko pa daš 150€ in imaš "Bosch" ...za ta denar dobiš 4 Parkside od Lidla.

https://www.google.com/search?q=pbh+150...

s7nf ::

Ne gre z baterijsko lidlovo vrtati v beton. Jaz bi pogledal za rabljenimi hilti mašinami. Na ebayu jih je ko pečka.

fikus_ ::

Bosch; po specifikacijah + glava brez ključa za privijanje.
Drugo je pa cena (nisem preverjal).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Jezus kristus. (Ko bi vedel kaj sem naredil že vse do sedaj s podobnim Bochem, starim sedaj že kakih 20, če ne 25 let. Problem je samo da mi je vpetje zaštekalo, menjati ga pa ne grem, ker mašina itak nima rikverca in bi ga želel).

Prosim ne mi predlagat lidlov in štemaric in baterijskih in ne vem česa še.

2 modela, podobna, osnovna, lahka, priroččno majhna, bosch malo močnejši. Težko?
Mi je že žal za vprašanje :)

Ok, končno eden. Ja glava za privijanje je malo zamudna.
Sprašujem samo, če bi se komu sanjalo kdo daje boljše drobovje. Verjetno nima smisla v tej smeri doktorirat..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

fikus_ ::

Ko se enkrat privadiš na ročno privijanje, nočeš več s ključem.

Drobovje ???? 20-25 let ne boš delal ne z eno in ne z drugo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Možno, da me prej pobere, to se strinjam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Silici ::

Teža in cena rezervnih delov.

Machete ::

Zmenjeno, padel bo Boš za sladkih 98 eur iz Nemčije.
Gledam pa, da ima Petrol eshop akcijo za 70 eur. To je pa že skoraj kraja, tako dobra cena je. A to je legit trgovina? Ali rabiš kake njihove kartice ipd. jajca?

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/udarn...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

jst bi pogledal še kje je kateri narejen.

drugače pa morda metabo raje, če ni bosch moder.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

izgleda kot da je metabo kitajc, bosch pa madžar.
bi bil jst kar za mađara...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Ja, saj sem vzel. Baterijski set pa sem vzel Metabo 18v 2Ah

Še eno vprašanje. Vpenjalna glava na stari vrtalki ima navoj ca 9,4 MM.
Ali kdo ve kako se reče temu 'standardu' za glavo (če še obbstaja)?
Ker je ne bi rad stran vrgel in bi jo imel za 16 mm svedre (in kupil novo glavo, ker je stara fuč).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

"Vpenjalna glava na stari vrtalki ima navoj ca 9,4 MM. "

To je standarden navoj.

Tale je z navojem
https://www.interdiskont.si/izdelek/vrt...

Za to pa ne piše ali ima navoj ali konus
https://www.interdiskont.si/izdelek/ind...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Ja, sicer bom dal 16 mm, ampak, če jaz razumem, je konus samo štift, ki gre v mašino, navoj v glavi ostane neodvisen od tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

"Bohrmašina" ima zunanji navoj, glava pa notranji.


Konus imajo večji stroji. Npr.:
https://www.interdiskont.si/izdelek/vpe...
https://www.interdiskont.si/izdelek/sam...

Paše v to:
https://www.interdiskont.si/izdelek/nam...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Ja to razumem. Rabim 3/8 navoj.
Našel do sedaj samo tole (z 16 mm vpetjem):
https://www.amazon.de/Bosch-Zubeh-r-160...
kar mi je malo predrago..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Do 13 mm jih je kot smetja in nižje cene. Do 16 mm pa težje najti + "tvoja" cena.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Ja saj bom obupal, saj tudi oni zgoraj ni 3/8, ker je 5/8..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Petrol Slo ::

Machete je izjavil:

Zmenjeno, padel bo Boš za sladkih 98 eur iz Nemčije.
Gledam pa, da ima Petrol eshop akcijo za 70 eur. To je pa že skoraj kraja, tako dobra cena je. A to je legit trgovina? Ali rabiš kake njihove kartice ipd. jajca?

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/udarn...


Spoštovani,

seveda - v naši spletni trgovini Petrol eShop lahko nakupuje vsak, tudi če nimate naših "kartic" ali niste član naše družine zvestobe. Za vas bo še vedno veljala denarnici prijazna akcijska cena, kot je ta, ki jo navajate v primeru udarnega vrtalnika. Vseeno pa velja omeniti, da vam članstvo v Petrol klubu ob nakupu nekaterih izdelkov prinaša še dodatne ugodnosti in še nižjo ceno. Ti izdelki so označeni z zlato oznako, ki pomeni, da lahko s Petrol klub kartico Zlate točke, ki ste jih zbrali z nakupi pri nas, unovčite za dodaten popust. Poleg tega vam plačilna Petrol klub kartica pri nekaterih izdelkih omogoča tudi plačilo na obroke. Več o prednostih članstva v Petrol klubu si lahko preberete na naši speltni strani.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Lina Jerman
Vodja Podpore strankam in prodajno kontaktnega centra
Petrol d.d., Ljubljana

Machete ::

Hvala za odgovor, ste kar vestni pri prečesavanju forumov, to se redko vidi na našem prostoru.
Sem že takrat potem naročil, tako, da samo še dostavite na lokalno pumpo, pa smo zmagali.

Kartice zvestobe pa so za koga drugega. Jaz iz principa nimam niti ene članske, ugodnostne, zvestobne in kar je še tega... izkaznice, razen za knjižnico. Kupim kar rabim, ko rabim pri najnižjem ponudniku brez članskih jajc. Popusti in akcije na 'kupi več' fore me kvečjem odbijajo. To samo priča o prvotnih maržah in rezervah, ki jih trgovci še imajo..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

jst sem pred parimi leti zamenjal na stari iskri vpenjalno glavo za neko pocensko; morda je bila celo bosch. ta groza je sedaj tako uničena, da komaj sveder zategnem noter, medtem ko je stara iskrina originalna glava zdržala 10 let. jo bom moral znova zamenjati. paše pa noter kar 'navadna'.

skratka pri glavi jst ne bi šparal. morda je še celo hitrovpenjalna dolgoročno boljša kot poceni na ključ.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Sem že menjal. Kaj vse je že dala ta vrtalka čez.. ne morem verjet, da še dela. Org glava je bila samo 10 tako, da 13 sedaj je super, počila je zobata čeljust za ključ in tudi zategnila se je malo.. Verjetno sem pretiraval nazadnje v nek armiran beton. Sem jo mislil že stran vreč, ko sem se spomnil, da se da menjat glavo. In zankrat deluje čisto super. Za ta denar težko kaj boljšega: https://www.dewalt.si/rocno-orodje/orod.... Da bi pa dajal 60 eursko glavo na 30 let staro mašino brez rikverca pa je malo brezveze..

Sem pa tudi Bosch 800w dobil s Petrol shopa. Plastika ni primerljiv z ono iz začetka 90ih, paizjemno glasna je. Ampak ima pa rikverc :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

clix ::

Hej fantje,

Kako zmogljivo napravo potrebujem za vrtanje do cca 10mm lukenj v armirano betonske stene, stropove? (betonski blok)

Sedaj sem imel en vibracijski vrtalnik no-name, za cirka 30-50EUR, verjetno, star 20 let. Po nekaj luknjah je glava bila že malo razmigana, une vibracije pa tudi niso ravno močne. 8mm direkt ni šlo , sem moral prej povrtati z manjšimi svedri. Pa vse skupaj je šlo zelooo počasi...

Trenutno rabim za več lukenj, da se obesi police, luči, slike, .. pol bo pa verjetno nekaj časa zadeva stala. Sem razmišljal o kakšnem baterijskem, samo ko malo berem, če bi želel da je OK za beton, je zadeva draga. Morda bolje kakšnega na kabl, zmogljivejšega, plus še kakšen baterijski vijačnik posebaj, če bo potreba?

Je bolje prav kladivo, z SDS vpetjem ali je lahko navadno vpetje in vibracijski, samo ne spet tisti za 40EUR?
Načeloma bi dal do 200EUR, če je toliko potrebno za brezkrbno vrtanje betona, sicer raje manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

fikus_ ::

Vzami nekaj z SDS vpetjem. Lidl/Hofer/Bau.../ ...
Npr
https://www.merkur.si/delavnica/elektri...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Anney ::

10mm za slike in pa luči? A nisi nabavil led luči, katere imajo malo preko 3kg pri 70+ premera?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zimonem ::

Za dani budget , kaj takega
https://www.metalmikulic.si/izdelek/vrt...

Za razliko od hofrov, Interdiskontov, etc
Je gred vležajena in ne samo vpeta v puše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Machete ::

V vsakem primeru se stopnuje debelino svedrov. In za to pravzaprav ne rabiš nobene štemarice. Te luknje bo zmogla vsaka vrtalka s kladivom.
Za 220 eur dobiš(!) že to kar sem (zgoraj napisano) kupil. 800w Bosch universal in močno baterijsko z dvema baterijama in polnilcem. Več doma ne boš rabil nikoli, če ne boš prenavljal ali zidal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gruntfürmich ::

tudi jaz bi šel v to smer; za te luknje bo stara mašina več kot dovolj dobra (pač postopno vrtaj, bodo luknje lepše), če boš pa še kaj delal pa si kupi baterijske zadeve, ampak tega starega pa nikakor ne zavrzi, ker za v beton ni slabo nekaj na kabel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Ma ste čudni in svetujete postopno vrtanje v beton!?
Za opeko so dobre poceni vrtalke z opcijo vrtanja v beton, če pa hočeš vrat v beton malo več lukenj, je pa dobro samo vrtalno kladivo, dela z nižjimi obrati in močnejši udarec, sveder še manj pregreva.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

clix ::

@Anney, ne, za luči ne rabim 10mm, ampak ko sem pa hotel prevrtati steno za 2 ethernet kabla, me je pa pustila na cedilu...

@gruntfürmich, tista stara plastik fantaskik je bila tudi izposojena, tako da sem sedaj brez.

Nekako sem se res odločil za nekaj z SDS vpetjem. Idealno bi bilo sicer, da ima zraven tudi navadno glavo. Je morda kakšna taka do 100€?

Kaj takega?
https://www.mimovrste.com/vrtalna-udarn...

https://www.mimovrste.com/vrtalna-udarn...

https://www.mimovrste.com/vrtalna-udarn...

https://www.mimovrste.com/vrtalna-udarn...

Bosch mi izgleda simpatičen, ker je manjši in lajžji od ostalih, ma pa zato manjšo moč in bolj švoh udarce. Je pa deklariran za 20mm luknje v beton, tako da to sploh ne bi smel biti problem?

Noben od teh sicer nima navedne glave. se da to za vse mašine dokupiti? kakšen bi bil strošek?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603198386 (6491) lopov
»

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911605 (9027) BorutO
»

vrtanje v ploščice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414162 (10636) mikhaair
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922788 (16117) T0RN4D0
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732881 (31110) thor24

Več podobnih tem