» »

Kako in zakaj krči?

Kako in zakaj krči?

Golden eye ::

Kaj sploh je krč, kako pride do krča. Kako se najlažje odpravi krč . rgač je pa zlo zoprna reč ko te prime in sploh noče spustit!!!;( kaj vi menite:)
  • spremenil: Tomi ()

Tomi ::

Krč je trajna ali dlje časa trajajoča kontrakcija muskulature. Gre za napako kontrakcijskih beljakovin, troponina in kalmodulina. Princip kontrakcije poteka tako, da vdre iz zunanjosti v celico kalcij. Ko koncetracija preseže 10-7 M, pride do kompleksa s kalmodulinom. Ta spremeni konformacijo, tako pa pride do vezave aktinskih in miozinskih vlaken, torej kontrakcije. Po določenem krajšem času kalcij oddifundira preko aktivnih črpalk za kalcij iz celice ali pa gre v sarkoplazemski retikulum.

Če pride do napake na enem od teh sistemov, recimo, če je zunaj preveč kalcija (mesna hrana, včasih napor), ta ne more ven, in posledica je krč. Pomaga ponavadi rahla masaža, ki aktivira tkivo, poveča se pretok krvi in razpad kompleksov.

Seveda je lahko krč posledica zunanjih dejavnikov, kot so učinkovine z delovanjem na simpatik in parasimpatik. Katere pa so, poglej v poglavjih o toksikologiji, verjetno pod convulsion.

Kljub temu se nekatere učinkovine, kot so derivati ergot alkaloidov, recimo ergometrin, uporaljajo v medicini, ergometrin je recimo uterostiptik, in povzroča krče maternice pred porodom.


To je bolj ali manj vse z moje strani.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

`DoC ::

Za ostale ne vem, men pomaga sol... v sekundi ali dveh0:)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Vesoljc ::

oddifundira sarkoplazemski retikulum

aja, tko je to?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tomi ::

Ne, napisal sem, da kalcij, ko oddifundira iz kalmodulina, gre v sarkoplazemski retikulum, ki je znotrajcelični "rezervoar" za kalcij.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

]Fusion[ ::

Hmm Tomijev odgovor vse razjasni :D
Drgac pa mi pomaga masaza, ce pa me zgrabi na nogi pa hoja.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Golden eye ::

sol?? kaj ma to veze in zakj tko hitr?? A to da poješ sol al kaj?? explain:\ :\

BigWhale ::

Ne, nogo si posolis, mal potreses soli po nogi, pa je.

Lith ::

aha, jst sm pa mislu da morm požret kako žlico, pa sm že letu po vodo, še dobr de zdej vem, ker me včasih zjutri fejst zagrabi v kaki taci al pa šapi.
tnx
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

BigWhale ::

*roll* Kdo bi si mislil...


PS: Hm, nikarte probavat in jest sol. Ce pojes eno zlico soli, bi utegnil imeti resne zdravstvene probleme.

:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925732 (22136) kakob
»

Cedevita vs Isostar

Oddelek: Šport
195112 (4032) first_line
»

Krči

Oddelek: Loža
255068 (4418) jype
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648286 (44620) Matev
»

Krči v mišicah na nogah.

Oddelek: Loža
437388 (6491) Bleeh

Več podobnih tem