» »

Rešitve za nedelujoč 40m UTP kabel na relaciji modem - tv komunikator

Rešitve za nedelujoč 40m UTP kabel na relaciji modem - tv komunikator

nerro32 ::

Zdravo!

Želim potegnit UTP kabel iz moje hiše (kjer je modem) v sosednjo, kjer bi priklopil TV komunikator. Zadevo sem želel stestirat, zato sem kabel napeljal po površju (kasneje bi ga dal pod zemljo). Imam CAT 5e kabel iz koluta, cca. 40m dolžine. Na obeh straneh kabla sem stisnil konektorja in razporedil parice po standardu 568A, se pravi parici sta 1,2 in 3,6. (barvni vrstni red: zeleno-bela, zelena, oranžno-bela, modra, modro-bela, oranžna, rjavo-bela, rjava). Kabel ne gre mimo kakšnih električnih vodnikov. Ko priklopim kabel na modem in komunikator, se lučka pri portu na modemu ne prižge, tudi tv komunikator ima ob portu za UTP kabel 2 lučki, ki se ne prižgeta. Test na kablu z multimetrom pa pokaže prevodnost in piska na vsakem pinu.

Prosim za kakšne ideje in rešitve v tej situaciji. Bi moral parice razporedit drugače? Bi moral imet STP?
Hvala!

b3D_950 ::

Na 40 m bi moralo delat brez težav. Mogoče nisi dobro stisnil konektorje. Drugače pa se v večini primeru uporablja 568B.

Za test: komunikator priklopiš na en delujoč kabl, da vidiš, če sploh dela port na komunikatorju.

Kakšn kabl in konektorje imaš, ker obstajata varjanti za mehke UTP in trde UTP kable?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mirkuma ::

Takole zveži oz. preveri povezavo.
 T-568B

T-568B

...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

knesz ::

mirkuma je izjavil:

Takole zveži oz. preveri povezavo.
 T-568B

T-568B


Narobe si vezal. Veži tako kot je napisal mirkuma in bo delalo.

nerro32 ::

@ b3D_950
Hm, sploh nisem preverjal prej, res imam konektorje za mehkožilne kable, kabel je pa trdožilni. Bom jutri skušal nekje nabavit druge konektorje. Ampak če je to glavni problem, potem tudi multimeter ne bi piskal?
Port na komunikatorju pa dela, že preverjeno.

@mirkuma in @knesz
Bom potem ob menjavi konektorjev še prerazporedil žice na 568b verzijo. Toda, a obstaja kakšna funkcionalna razlika med 568a in b? Kolikor jaz razumem, je v obeh primerih pomembno zgolj, da je ena parica na pinih 1,2 in še ena na pinih 3,6.

Bom jutri popravil zadevo in upam, da bo delalo.
Hvala vsem!

darkolord ::

Funkcionalno ni nobene razlike, T568B je samo bolj uporabljan.

sloxl8 ::

Uporabi CAT6 kabel. Sam sem imel isto težavo - odkar sem potegnil CAT6 kabel (brez priključitve ozemljitve), zadeva deluje.

veso266 ::

Kaj pa ce bi kar optiko potegnu mikrotiki in SFP moduli niso tako dragi
Why do you need an e signature if everyone can delete it

darkolord ::

Ma 40 m UTPja bi moralo delati BP v vsakem primeru.

hojnikb ::

v skrani sili bi tut powerline bil rešitev.
#brezpodpisa

AndrejS ::

UTP bi moral delat tudi do 100m - V praksi preiskušeno deluje tudi 120m. Verjetno si parice narobe vezal, ali pa slabo stisnil konektorje

Mikron ::

Stestiraj povezavo. Jaz imam nekaj podobnega KLIK

SeMiNeSanja ::

Mikron je izjavil:

Stestiraj povezavo. Jaz imam nekaj podobnega KLIK

Tester je dejansko najbolj pameten pristop. Še bolje bi bilo uporabiti malenkost boljši tester, ki zna preveriti tudi sam kabel in ne le konektorje.

Če bi bil OP, bi tisti kabel lepo zvil v kolut, se z njim podal do kakšega podjetja, ki se ukvarja z postavljanjem omrežij in jih prosil, če mi lahko izmerijo kabel s testerjem. Verjetno niti nebi nič zaračunali za to....

Vanadium ::

Jaz sem imel potegnjeno točno 145m kabla po zraku na štangah in je delalo dokler ni strela skurila modema pa routerja. Res je pa da sem vzel cat6 kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

TOP ::

Ma kaj bluzite stemi kabli isti drek za njegovo linjo ali ima CAT5e ali CAT6 vse je isti drek za tole njegovo hitrost.Napaka je lahko samo ali je na koncu konektorje narobe dal,se pravi barvna shema ali pa ni vse žice do konca potisnil noter.Pretrgat ga pa ne more,ker je trdo žilen.

darkolord ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Tester je dejansko najbolj pameten pristop. Še bolje bi bilo uporabiti malenkost boljši tester, ki zna preveriti tudi sam kabel in ne le konektorje.

Če bi bil OP, bi tisti kabel lepo zvil v kolut, se z njim podal do kakšega podjetja, ki se ukvarja z postavljanjem omrežij in jih prosil, če mi lahko izmerijo kabel s testerjem. Verjetno niti nebi nič zaračunali za to....
Zakaj kompliciraš - en kabel rabi.

Če bo nesel to do nekega podjetja, mu bodo rekli isto kot mi - naj ponovno stisne konektorje.

nerro32 ::

Kot rečeno, barvna shema je taka, kot je napisano v prvem postu. Sem poskusil potem še s 568b, ampak se nič ne spremeni, kar sem tudi pričakoval. Žičke sem potisnil do konca in tudi stisnil sem konkretno. Če temu ne bi bilo tako, potem tudi multimeter ne bi piskal, testiral sem pa tako kot tudi tale tukaj. Zdaj bom samo še nabavil konektorje za trdožilni kabel. Sem bil včeraj slučajno v Mariboru in sem šel v Big Bang in v Merkur, ampak jih niso nikjer imeli, tako da bom zrihtal zadevo ta teden in javim rezultate. Morala bi pa ta zadeva delat s 5e kablom...

d4vid ::

Iz kje si? najdi enega s testerjam da preizkusita ce je vse prav zvezano. Poskusi s kompom, ker so sprejemniki obcutljivi na nepravilno vezavo UTPja ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SeMiNeSanja ::

darkolord je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Tester je dejansko najbolj pameten pristop. Še bolje bi bilo uporabiti malenkost boljši tester, ki zna preveriti tudi sam kabel in ne le konektorje.

Če bi bil OP, bi tisti kabel lepo zvil v kolut, se z njim podal do kakšega podjetja, ki se ukvarja z postavljanjem omrežij in jih prosil, če mi lahko izmerijo kabel s testerjem. Verjetno niti nebi nič zaračunali za to....
Zakaj kompliciraš - en kabel rabi.

Če bo nesel to do nekega podjetja, mu bodo rekli isto kot mi - naj ponovno stisne konektorje.

Predvidevam, da jih je v tem času že vsaj 3x ponovno stisnil. Rezultat pa se ne bo spremenil, če še 100x ponovi vajo.

nerro32 ::

Zadeva je rešena, po vsem razbijanju glave se je vendarle izkazalo, da je problem v čisto banalni zadevi - krive so bile nove klešče, s katerimi se konektorji niso stisnili pravilno.
 Zdaj pa gledam klešče in si mislim tole :)

Zdaj pa gledam klešče in si mislim tole :)



Hvala vsem za nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Oddelek: Omrežja in internet
2141263 (2520) dvihtelic
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7611167 (7933) gumby
»

Ethernet ne dela na 50 m

Oddelek: Omrežja in internet
405611 (4524) dope1337
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613955 (4130) Lonsarg
»

Kabel za 1000M mrezo

Oddelek: Omrežja in internet
131675 (1206) Tribal

Več podobnih tem