» »

Pametni TV in filmi na omrežju

Pametni TV in filmi na omrežju

-=Tomaz=- ::

Imam računalnik Win7, kateri ima filme oz. cel disk v skupni rabi in do njih lahko dostopam z s katerimkoli računalnikom v hiši. Rad bi jih sedaj predvajal še z Android pametnim TV, pa ne najdem neke elegantne rešitve.

TV ima opcijo predvajati omrežne datoteke, ki so na strežniku (streaming najbrž?). Sem na strežniku nastavil in stvar dela. Delno. Problem so datoteke mkv, ki niso podprte v windows in mi jih potem na TV ne prikaže. Sem se igral nekaj z registri, tako da mi jih sedaj celo prikaže v seznamu, vendar še vedno ne predvaja.

Ali naj na TV naložim kar kak file browser - ali to sploh dela? Je kakšna boljša rešitev?

lp
  • spremenilo: -=Tomaz=- ()

aerie ::

Na ta računalnik z Win7 si naloži nek media server, npr. Plex ali Kodi. Android TV ima verjetno Plex in Kodi app.

beta1 ::

Kaki Plex. Cela zmešnjava, ko dela svoj library.

Mezzmo is the best!!!!!

Yossarian ::

Pa ta Mezzmo predvaja podnapise?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

jure3000 ::

Na tv nalozi kodi. Pol lahko dodas not windows omrezni disk.

Yossarian ::

Aha, kodi imam. OK, bomo videli.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

-=Tomaz=- ::

Pri Mezzmo mi je spet nekaj filmov predvajalo, nekaj ne. Pa še vse je bilo precej počasi, ker imam seveda počasen računalnik.

Pri Kodi na TV sem praktično v dveh minutah že lahko gledal karkoli z omrežnega diska. Podnapisi seveda delajo.

Mogoče rahlo offtopic - sem pa opazil, da resolucije v Kodi ne morem nastaviti na 4k. Ali se filmi kljub temu predvajajo v 4k? Sedajle ne morem preveriti, ima pa me firbec :)

morosito ::

ja in tip mora imet skozi racunalnik prozgan za gledat filme? kako komplicirate eni...mozgane kje ste jih kupili...v bangladesu?

fant poslusaj....vzami usb disk in natakni si ga v router in pol v tv vpises mrezni naslov in to je to....si odvisen pol od vsega.

hojnikb ::

ni nujno, da ima njegov router usb podporo, se manj pa sharanje diskov.
#brezpodpisa

beta1 ::

Mezzmo ti je transkodiral, ker nisi določil profila televizije. Malo morete pogledat v settingse.

-=Tomaz=- ::

Mi sedaj Kodi deluje odlično. Ja, resolucija je med predvajanjem ok.

Morosito, mogoče si narobe predstavljaš. Ta računalnik je neke vrste nettop, ki opravlja vse mogoče funkcije, stremanje filmov je pač ena od mnogih. Je čisto majhna škatla, brez ventilatorjev, ekrana in tipkovnice, nekje 40 W porabe. Vsaj z mojega vidika zelo uporabna stvar.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34363452 (8659) Han
»

DLNA, FLAC, MusicCast, ...

Oddelek: Zvok in slika
141076 (576) X-Jumper
»

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Oddelek: Programska oprema
223515 (2120) Jeronimo
»

podnapisi pri filmih in serijah

Oddelek: Pomoč in nasveti
254738 (4376) WallSreet
»

DLNA software

Oddelek: Zvok in slika
317311 (4560) mk818764

Več podobnih tem