» »

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

FerrSchumi ::

Imam en manjši problem in ga bi rad rešil tukaj. Namreč v Merkurju sem kupil mrežno vtičnico (TEM ČATEŽ)KE 37, VTIČNICA CAT5e KS RJ45 8/8. Namreč mrežni kabel imam na strani, ko pride v modem narejen po sistemu naslednjega zaporedja žic STANDARD T-568B (bela/oranžna, oranžna, bel/zelena, modra, bela/modra zelena, bela/rjava, rjava) in tako sem pripeljal tudi na vtičnico, vendar na izhodu ne deluje. Poizkusil sem tudi s to vezavo, ki je naslikana na zadnji strani vtičnice (A ali B (to ni po standardu), vendar mi ne deluje). Prosim, če mi lahko pomagate s pravilnim zaporedjem žic, da to spravim skupaj, saj mi manjka le to in ne bi rad po nepotrebnem imel dodatnih stroškov, da dobivam nekega mojstra.

STANDARD VEZAVE: T-568B
http://www.cableorganizer.com/articles/...

Po tem standardu imam narejen celoten sistem, razen tu se mi je zapletlo s to vtičnico.

All ::

tem ma dva tipa vtičnic.....sm tud jest že diplomiru :-)))

drži se barv, ki so narisane na vtičnici in ene it po vrsti kot n akonektorju....

FerrSchumi ::

Naredil sem tako kot prikazuje skica na zadnji strani vtičnice in tudi včeraj po istem zaporedju kot je standard 568B, pa mi ne deluje. iz vtičnice imam kabel po standardu 568B.
Ne vem več katera kombinacija bi bila delujoča.

ddeben ::

Vtičnice iz Merkurja imajo zadaj svojo barvno kodo za A in B standard. Če imaš dve vtičnici, se moras pri obeh drzat istega standarda. Če imas na eni strani kabel, na drugi pa vtičnico se moras istega standarda drzat, vendar na vtičnici imas svojo barvno kodo/zaporedje, na utp konektorju mas pa spet drugo barvno kodo/zaporedje za isti standard. Tukaj ne gre falit, razen ce ne stisnes dobro paric skupaj.

mzakelj ::

Če ima a in b standard potem vzemi b standard in na konektorju zveži : belo oražna | oražna| belo zelena | modra | belo modra | zelena | belo rjava | rjava .

Po temu ti bo delal 100% in tudi nekdo kateri se malo drži standardov bo znal popraviti za tako.

Duhec ::

Če imaš na modem strani mrežni kabel narejen po B vezavi moraš gledat na vtičnici barvno shemo za B vezavo, kot je npr. v spodnjem videu, na 2:42.

Daj sliko kako si zvezal konektor na vtičnici, da se vidijo barve in vezava pa bo takoj jasno, če nisi kje falil luknjo.
S čim si žičke zatlačil v vilične kontakte na vtičnici?

de199 ::

pomoje si zamanjeal 1 in 8 pin

FerrSchumi ::

Malo sem pozen, vendar mi je že tisti dan, ko sem spraševal to uspelo narediti in mi takrat stvar nemoteno deluje. Hvala za pomoč.

Duhec ::

Kul, še napiši kje je bila napaka. :)

FerrSchumi ::

V tem, da sem hotel B vezavo pripeljat tudi na stran vtičnice, kar pa ni prav, saj sem potem zvezal na strani vtičnice po njihovem zaporedju in je delovalo.

blaz87 ::

Nevem če imam pravilno vezano, ker mi ne dela sioltv. Ne prikaže slike predvajanih programov. Menije in spored vse prikaže.

Vezava izgleda tako:

[modem]---utp_30m---[utp_vtičnica]-----[siol_box]

konektor ki gre v modem je po t-568b standardu vezan.
nevem pa kako naj vežem ta isti kabel na drugem koncu v utp_vtičnici. Po istem zaporedju kot je drugi konec ali po B standardu ki je tam na sliki na vtičnici.
Iz vtičnice verjetno spet potreben normalen utp ali kak?

V glavnem nevem. Čaral že vse kar se dalo. Včasih internet dela točno max. 10mb včasih 50mb kot je treba(speedtest.net).

Bil bi vesel dobre razlage nekoga ki ve več.

dukedl ::

vežeš po b standardu vse konektorje/kable/vtičnice. kaj je zate "normalen utp"?
pa kabel morš v modemu dat v pravo vtičnico seveda (trunk al kaj majo zdej določeno)
lp dukedl

blaz87 ::

Modem je nastavljen vse kot treba. Dela Preko krajših kablov na drugi lokaciji. Samo pri meni ne.

dukedl ::

potem očitno nimajo vse žičke dobrih kontaktov..tle ne morš tople vode izumljat...

če s krajšimi kabli dela(torej to so kabli iz trgovine al si jih sam delal? utp tester imaš?), na vtičnici pa ne..greš preverit vsak sklop posebi...
lp dukedl

SeMiNeSanja ::

Če vse kable zvežeš po B standardu in na speedtestu dobiš ven 50Mbps, potem zagotovo nimaš problema na kablaži, ampak nekje drugje.

blaz87 ::

Torej če imam b varianto naj naredim B kot je na sliki ali kot mora biti. Imajo vtičnice mogoče znotraj že vezavo preurejeno?


 tem

tem

dukedl ::

narediš točno tako kot je na sliki. tako more biti.
kako je interno zvezano v vtičnici nima veze, zato pa je slika da se ravnaš po njej
lp dukedl

patriot10 ::

Oj.

Sem prebral temo in mi je marsikaj jasno, ni mi pa jasno, kako ugotovim po katerem standardu je kabel zvezan? In pa, kako s čim zvežem kabel in vtičnico TEM? A rabim une utp klešče?

Zgodba je pa takšna, da rihtamo frizerski salon v enem poslovnem objektu in je utp kabel potegnjen in komunikacijske omarice do te sobe in nazaj v enem kosu. Sedaj bom kabel prerezal in naredil vtičnico za oba konca kabla (mogoče samo za enega, ampak saj nima veze).

Ful hvala za pomoč!! :)
FORZA JUVE!

BlaY0 ::

V večini so kabli zvezani po shemi B. TEM ima press vtičnice, samo kable notri potisneš v vodila ter stisneš skupaj (s prsti). Ti pa odsvetujem TEM RJ54 vtičnice... uporabljajo najbolj cheap možne konektorje, ki so totalni poden od podna. Jaz sem vzel od TEM-a samo ohišje za RJ54, prek eBay-a pa sem nabavil keystone cat6 konektorje, ki sem jih potem pripel na TEM-ovo ohišje. V končni fazi sem na koncu prišel skozi že ceneje kot če bi vzel komplet od TEM-a.

dvihtelic ::

BlaY0 je izjavil:

V večini so kabli zvezani po shemi B. TEM ima press vtičnice, samo kable notri potisneš v vodila ter stisneš skupaj (s prsti). Ti pa odsvetujem TEM RJ54 vtičnice... uporabljajo najbolj cheap možne konektorje, ki so totalni poden od podna. Jaz sem vzel od TEM-a samo ohišje za RJ54, prek eBay-a pa sem nabavil keystone cat6 konektorje, ki sem jih potem pripel na TEM-ovo ohišje. V končni fazi sem na koncu prišel skozi že ceneje kot če bi vzel komplet od TEM-a.

Mi daš prosim link, katere si kupil?

starfotr ::

dvihtelic ::

a ti vsi pašejo na TEM ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava RJ45 vtičnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
148120 (2441) Likalnik
»

Novi kabli CAT5.e - počasen upolad

Oddelek: Omrežja in internet
141150 (649) bijoloh
»

lan kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5713501 (11206) gazibo
»

LAN Vtičnice na eni strani in RJ45 konektor na drugi strani

Oddelek: Omrežja in internet
168781 (4503) krop
»

UTP vtičnica in switch - ne zazna kabla.

Oddelek: Omrežja in internet
186195 (5819) Phantomeye

Več podobnih tem