» »

Nova mačka :)

Nova mačka :)

«
1
2

Old Spice ::

Hoj. Lepša polovica si neizmerno želi, da vzameva k nama eno muco iz zavetišča. Zavetišče oddaja te muce, kot živali namenjene za bivanje v stanovanju 24/7. Glede na to, da tole ni nekaj kar imaš 1 mesec, ampak kar nekaj let, me zanima kake imate s tem vi izkušnje? Seveda sprašujem predvsem tiste, ki imate mačko doma. Trenutno sva v najemniškem stanovanju velikosti 50 m2. Z lastnico nekih težav ni in načeloma dovoli domačo žival. Moram priznati, da se tudi meni ideja o muci do določene mere dopade. Imam pa seveda nekaj pomislekov, kot npr:

- ali se žival lahko navadi na bivanje izključno v stanovanju?
- kako rešujete potencialni problem uničevanja predmetov v stanovanju, kot posledica raziskovanja in igrivosti živali...
- kako urejate stranišče? Izločki mačke naj bi precej smrdeli. Bojim se, da bo, glede na to da stanovanje ni ravno veliko, s časoma vse nalezlo tega vonja...
- druge negativne strani?

kingsix ::

Ko sem prebral naslov sem si predstavljal čist drugo vsebino. Razočaran.

Sicer pa glede izkušenj: En čas živel pri punci in njenih ta-starih, ki so imeli mačko. Komaj sem čakal, da greva na svoje. Dlake povsod, res povsod. Ponoči spiš in ti pride sedet na glavo. Skoz se ji je moralo odpirat vrata sem in tja. Nikoli mačke. RES nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

ginekk ::

Old Spice je izjavil:

Hoj. Lepša polovica si neizmerno želi, da vzameva k nama eno muco iz zavetišča. Zavetišče oddaja te muce, kot živali namenjene za bivanje v stanovanju 24/7. Glede na to, da tole ni nekaj kar imaš 1 mesec, ampak kar nekaj let, me zanima kake imate s tem vi izkušnje? Seveda sprašujem predvsem tiste, ki imate mačko doma. Trenutno sva v najemniškem stanovanju velikosti 50 m2. Z lastnico nekih težav ni in načeloma dovoli domačo žival. Moram priznati, da se tudi meni ideja o muci do določene mere dopade. Imam pa seveda nekaj pomislekov, kot npr:

- ali se žival lahko navadi na bivanje izključno v stanovanju?
- kako rešujete potencialni problem uničevanja predmetov v stanovanju, kot posledica raziskovanja in igrivosti živali...
- kako urejate stranišče? Izločki mačke naj bi precej smrdeli. Bojim se, da bo, glede na to da stanovanje ni ravno veliko, s časoma vse nalezlo tega vonja...
- druge negativne strani?


Jaz sem jo vzel tudi iz zavetišča. Zdravo in vajeno ljudi. Prvi mesec smo jo imeli stalno notri (pred tem sta dva pobegnila iz terase takoj ob prihodu, jih nismo več dobili nazaj). Potem je šla na sterilizacijo (sterilizacijo/kastracijo obvezno priporočam, žival ki se goni je še bolj neznosna od sapiensa).

Predmete je uničevala ko je bila še mala - izključno kremplj in njih brušenje so problem. To deloma rešiš z namenskom praskalnikom.
Stranišče rabiš v začetni fazi, hitro ugotovijo kaj je, zdaj ga več ne rabimo nikakor, ga sploh nimamo. Mačko spustimo ven ko prosi. (smo v hiši z veliko parcelo, ampak mačke meje ne zanimajo, po naših opažanjih ima vsaj kak kilometer teritorija okoli). Se ne podela v hiši nikakor.

Pozimi je najraje notri, poleti hodi malo več ven. :) Ne bi pa imel stalno zaprte v hiši.

TheBlueOne ::

Jaz je v stanovanju ne bi imel pod nobenim pogojem.

Ponoči spiš in ti pride sedet na glavo.
Tako je :) Ce je ni v sobi pa tezi pred vrati.

Ko si sredi finala SC2 pa se ti usede na tipkovnico.

Ko te ni doma sedi tocno tam, kjer ji ponavadi ne dovolis.

Ne izkljucuj, da ti "oznacuje" kuhinjskega pulta...

Seveda je zafrustrirana, ker je v zaporu in ti zna kaj unicit. Posebej so jim zanimive tkanine kakor zavese in kavci, pogojno zanime so lesene zadeve.

Jaz bi macko imel pod pogojem, da je hisa in da jo lahko ko mi dopizdi vrzem ven. ;( Ce pa absolutno ni mogoce drugace, kot pa da je macka z mano na 50 kvadratih, kar si ne predstavljam, pa definitivno ne bi vzel macke iz zavetisca, ampak najbolj leno pasmo, ki jo lahko najdem, da se minimalizira ucinek psihicnih motenj zaradi majhnega okolja.

||_^_|| ::

Old Spice je izjavil:

Hoj. Lepša polovica si neizmerno želi, da vzameva k nama eno muco iz zavetišča. Zavetišče oddaja te muce, kot živali namenjene za bivanje v stanovanju 24/7. Glede na to, da tole ni nekaj kar imaš 1 mesec, ampak kar nekaj let, me zanima kake imate s tem vi izkušnje? Seveda sprašujem predvsem tiste, ki imate mačko doma. Trenutno sva v najemniškem stanovanju velikosti 50 m2. Z lastnico nekih težav ni in načeloma dovoli domačo žival. Moram priznati, da se tudi meni ideja o muci do določene mere dopade. Imam pa seveda nekaj pomislekov, kot npr:

- ali se žival lahko navadi na bivanje izključno v stanovanju?
- kako rešujete potencialni problem uničevanja predmetov v stanovanju, kot posledica raziskovanja in igrivosti živali...
- kako urejate stranišče? Izločki mačke naj bi precej smrdeli. Bojim se, da bo, glede na to da stanovanje ni ravno veliko, s časoma vse nalezlo tega vonja...
- druge negativne strani?


Če vzameš mačko iz zavetišča je že kastrirana/sterilizirana in navajena na mačji wc. Midva imava dva primerka iz zavetišča Horjul:)
Mački sta notri 24/7 in ni nobenih težav. Ne uničujeta ničesar, to lahko zelo dobro rešiš s praskalniki, ki jih imajo mačke zelo rade tako za praskanje, kot za počivanje.
Če uporabljaš kvaliteten pesek, potem neprijetnih vonjev ni, seveda ob predpostavki, da vsak dan pobereš iz wcja tisto, kar se je nabralo.

Se pa tudi mačko da zelo lepo vzgojiti, da ne dela tistega, kar ni zaželeno (recimo če te zbuja ponoči), samo precej bolj oster moraš biti, kot s psom, pa bo.

Najina naprimer imata absolutno prepoved hoje po kuhinjski mizi in pultu in kadar sva doma, tega ne delata:)

Aja pa dlake..spomladi je malo štala, pomaga krtačenje, pa seveda vsakodnevno sesanje:)

Še nekaj, kar je zelo pomembno: Ne vem v katero zavetišče imata namen iti, ampak zelo pomembno je, da se pogovorita s človekom, ki dela z mački v tem zavetišču, predno ga posvojita. Vsak maček ima namreč svoj karakter, eni so mirni, drugi so blesavi ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

TheBlueOne ::

Najina naprimer imata absolutno prepoved hoje po kuhinjski mizi in pultu in kadar sva doma, tega ne delata:)


Ne spregledat "kadar sva doma" :D .

Ko gres od doma nasuj tanko plast moke okoli mize in pulta s tisto zadevo za presejat moko. Po mojih izkusnjas so krsitve stalnica. :)

FireSnake ::

Pa ne pozabiti: če načrtujeta otroka ni pametno imeti mačke v stanovanju (za podrobnosti pogooglaj).

Jaz imam zelo rad živali, a je nikoli ne bi imel v stanovanju.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Vazelin ::

OP: saj veš kako te stvari potekajo? Ko se bo mačka pokakala ali polulala na "nedovoljeno" mesto boš čistil TI, ne tvoja "lepša polovica". :D Kar pripravi rokavice

||_^_|| ::

Vazelin je izjavil:

OP: saj veš kako te stvari potekajo? Ko se bo mačka pokakala ali polulala na "nedovoljeno" mesto boš čistil TI, ne tvoja "lepša polovica". :D Kar pripravi rokavice


Ne vem zakaj bi bilo to tako. Sploh če je med partnerjema normalen odnos.

TheBlueOne je izjavil:

Najina naprimer imata absolutno prepoved hoje po kuhinjski mizi in pultu in kadar sva doma, tega ne delata:)


Ne spregledat "kadar sva doma" :D .

Ko gres od doma nasuj tanko plast moke okoli mize in pulta s tisto zadevo za presejat moko. Po mojih izkusnjas so krsitve stalnica. :)


Kristalno jasno:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Dr_M ::


Pa ne pozabiti: če načrtujeta otroka ni pametno imeti mačke v stanovanju (za podrobnosti pogooglaj).


To je najvecja neumnost, ki jo sirijo nekompetentni zdravniki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lonz ::

Živel z cimro z 5 mačkami nekaj let v bloku. Da ne dolgovezim:
-lahko so izključno v stanovanju
-uničevanje? mačke te naučijo pospravljat; vse kar je na odprtem je fair game
-pesek boš redno menjaval, pa bo stvar laufala; sam ne šparat s kakimi cheap ass mivkami

-mačke si povečini lastijo tebe in ne obratno.Te trenirajo in ne obratno. Ur da slave. Brez heca.
-za "vzgojo" uporabi razpršilko z vodo, mačke načeloma sovražijo vodo
-sprejmi, da imajo mačori različne karaktereje; eni se cartajo - eni ti pa hočejo roko pr komolc utrgat če ga pobožaš večkrat kot 2x (like 2 strokes..)
-kupi kletko za prenos mačke; za veterinarja, pronos h mami zarad dopusta...
pa še kaj se najde
...arrrrrr, shiver me timbers...

lonz ::

Za striktno stanovanjske mačke toksiplazmoza ni tako verjetna reč; dobijo jo mački ki jejo ptiče in miši. Toksiplazmoza je lahko nevarna za nosečnice. Če je kdo v družini noseč (minus the cat) pače peljemo mačka na pregled h veterinarju in če ima maček po kakšnem čudnem ključu (za notranjega mačka) bolezen - pač dobi antibiotik in to je to.
...arrrrrr, shiver me timbers...

fikus_ ::

Mačka je samosvoja žival in dela tisto, kar njej ustreza. Svoje navade boš prilagodil mački in ne obratno. Hodi po celem stanovanju, tudi tam, kjer misliš da ne. Ima dovolj časa, ko te ni doma in premalo prostora za raziskovanje.
Glede dlak, ene skoraj ne puščajo dlak, razen spomladi, za drugimi lahko s krtačo letaš, pa bo polno dlak okrog. Navadi se na dlake na oblačilih, sedežni, v postelji, . . . Tvoj zaveznik je lepljiv valjček (poceni v Tediju ali Kiku).
Ko greš na dopust je najbolje, da se dogovoriš z nekom, da skrbi za mačko v stanovanju. Ne prenašajo dobro menjave okolja.
Če boš dobil iz zavetišča hišno mačko samo za noter, se tega drži, ker niso navajene na zunaj in je velika verjetnost, da je ne boš več videl. Pa naj bo kastrirana/sterilizirana!

nsa_ag3nt ::

Je lepša polovica že kdaj imela kakšno žival ?
Upoštevaj življenjsko dobo mačke, to ni fikus, ki ga postaviš v kot in 1x na mesec zaliješ.

harmony ::

Pa vse je odvisno o vrsti macke. Midva bova vzela rusko plavo macko in le ta ne pusca dlak kot ostale, ki imajo daljse dlake. To je recimo tudi en velik plus, ker ne maram dlak okrog in okrog.
Jaz nimam izkusenj z mackami, ampak IMO ce se ji nabavi dovolj "igrack" bo tudi manj razbitih in unicenih stvari v stanovnaju.

Ljudje so izmislili vsega in svasta okrog mack, tako da idej o raznih igrackah sigurno ne bo zmanjkalo.
Midva razmisljava o nabavi tega wc-ja https://www.amazon.de/dp/B00L4CB9X0/_en...

Je dokaj drago, izgleda pa fajn zadeva. Bova se morala premislit o tej temi.

Pa jaz bi se naredil alergo test, da sta 100% ziher, da nimata kaksnih alergij...sva ravno danes naredila ta test.

bambam20 ::

kingsix je izjavil:



Sicer pa glede izkušenj: En čas živel pri punci in njenih ta-starih, ki so imeli mačko. Komaj sem čakal, da greva na svoje. Dlake povsod, res povsod.


Meni je zanimivo, kako ljudje , ki imajo mačke v stanovanju enostavno sprejmejo to, da živijo v mačjih dlakah. Se navadijo. Jaz sem imel mačko nekoč ampak dlake.. to je za znoret.

Drugače pa mačji urin in sitrebki smrdijo.. tako je.. še nisem videl , da bi imel kdo tako vrhunski pesek, da bi vonj nevtraliziral popolnoma. Tisti, ki imajo mačji wc v WC-ju ta oddaja poseben vonj. Će ne druga imajo wc-je našricane s temi spreji , da se notri zadušiš. Skratka, ljudje, ki imajo živali v stanovanju ( pes, mačke) niso ravno pojem čistoče. Vsaj jaz jih ne poznam.

To, da ti mačka hodi po mizi na kateri ješ, položiš kruh, jedilni pribor.. potem takšni ljudje, ki so ves čas v stiku doma z mačko psom enostavno si prenehajo umivat roke ..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

ginekk ::

Pri naši mešanki ni resnih dlak, jih je več od stanovalcev (sploh lasje), ampak na človeške ostanke telesa ste vsi navajeni (vključno z razmazanim drekom na riti, tega pri mački ne bo nikoli)

SumTingWong ::

Imel Ragdoll mačko, 7kg, dolge dlake. Navadiš se na dlake, hranjenje in čiščenje ti ratajo rutina, pa ni tako, da ti mačka ne bi dala ljubezni. So pa veliko bolj samosvoje kot psi ja.

harmony ::

@rupsi31
Si kdaj mogoce delal v pekarni. Jaz sem kot student. Se najmanjsi problem ti je macek, ki ti hodi po mizi. Razmisljaj rajsi o kruhu, ki pade pekom na tla, katerega potem samo poberejo in dajo nazaj v police. Aja pa po tleh se hodi v cevljih, v katerih si prej gazil po straniscu...

Macka je cista zival. Da ti hodi po mizi je pa problem lastnika ne macke, kateri je to dovolil.

Old Spice ::

Vidim, da je tema zaplavala v čisto ene svoje sfere. Hvala vseeno vsem za koristne nasvete :)

Kenpachi ::

- ali se žival lahko navadi na bivanje izključno v stanovanju?
Da.

- kako rešujete potencialni problem uničevanja predmetov v stanovanju, kot posledica raziskovanja in igrivosti živali...
Izbral si je tocno dolocen kos ograje na balkonu in praska izkljucno tisto. Sem mu nabavil praskalnik, ma ga ne zanima kaj dosti. Ostalega pohistva ne tika. Sam moras met sreco, kaj si bo zbral za praskat.

- kako urejate stranišče? Izločki mačke naj bi precej smrdeli. Bojim se, da bo, glede na to da stanovanje ni ravno veliko, s časoma vse nalezlo tega vonja...
Ni _toliki_ problem. 1x na dan z lopatko scistis, pa je. Sicer jaz imam macji wc na balkonu, tako da z vonjem ni tezav v stanovanju. Ko se na frisno podela je kake pol minute shockwave, ampak se hitro dehidrira ob pravem pesku :).

- druge negativne strani?
Macke so naceloma food oriented. In rade majo rutino. Ce jim das kaj extra za pojest, bojo to pricakovale vedno od tedaj naprej. Isto, ce kako jutro ali dve vstanes prej in nahranis, bo reset ure in bo hotla takrat jest. To potem skorigiras v dnevu/dveh nazaj, samo moras met potrpljenje ;)
Zaraki Kenpachi.

BladE_ ::

bambam20 je izjavil:

kingsix je izjavil:



Sicer pa glede izkušenj: En čas živel pri punci in njenih ta-starih, ki so imeli mačko. Komaj sem čakal, da greva na svoje. Dlake povsod, res povsod.


Meni je zanimivo, kako ljudje , ki imajo mačke v stanovanju enostavno sprejmejo to, da živijo v mačjih dlakah. Se navadijo. Jaz sem imel mačko nekoč ampak dlake.. to je za znoret.

Drugače pa mačji urin in sitrebki smrdijo.. tako je.. še nisem videl , da bi imel kdo tako vrhunski pesek, da bi vonj nevtraliziral popolnoma. Tisti, ki imajo mačji wc v WC-ju ta oddaja poseben vonj. Će ne druga imajo wc-je našricane s temi spreji , da se notri zadušiš. Skratka, ljudje, ki imajo živali v stanovanju ( pes, mačke) niso ravno pojem čistoče. Vsaj jaz jih ne poznam.

To, da ti mačka hodi po mizi na kateri ješ, položiš kruh, jedilni pribor.. potem takšni ljudje, ki so ves čas v stiku doma z mačko psom enostavno si prenehajo umivat roke ..


Imam dva lepotca, kmalu bo eno leto... Lahko rečem takole... Dlake so(ne veliko ampak so!) in jih ne prenašam najbolje zato moji mački nimajo vstopa v spalnico in kopalnico, dnevna soba je redka izjema, ko jih malo "pomazimo" in sta lahko notri(zato pa tudi redno sesamo). Njun prostor je predsoba in WC, ki je poleg predsobe in ni bil nikoli v uporabi, tam je tudi njun zaprt WC(box z vratci). Smrad... OMG, norel sem saj so mi vsi govorili "moj maček pa ne smrdi" - LAŽ! Zdaj, ko sta že večja se je zadeva normalizirala saj kakata manj kot prej, ko sta bila mladička ampak se uporablja nek dražji pesek(ureja boljša polovica), malo tudi osvežilec zraka in seveda REDNO čiščenje, kar pomeni na cca 2-3 dni max. Kuhinja, dovoljena so izključno tla in stoli, ki so seveda spraskani po sedišču, to se je zgodilo takoj po tem, ko sva jih dobila, zdaj ne praskajo... Na srečo sta "dvoživki" in sta čez dan zunaj, po noči pa jih spustimo noter.

Glede hoje po mizi ali pultu - ni denarja, da ga spustim tja gor in so določena pravila, ki se jih striktno držim in ne odstopam niti 1%. V hiši sem jaz šef in ne maček, mački se tega tudi zavedajo. Sta pa rabila kakšne pol leta za popolno asimilacijo. Pred kratkim smo na primer imeli smreko, na njo je skočil prvič, drugič in nikoli več >:D

So pomanjkljivosti, so pa seveda tudi dobre lastnosti, da ne govorim koliko smeha je že bilo, praktično smeh na dnevni bazi :D Sta pa identična(črno bela) z minimalno razliko barve smrčka, eden ima na hrbtu dve beli lisi in je nor/zanima ga vse takoj/crklja se, ko mu paše(redko :) ), drug je malo bolj debel in miren/crkljiv/zaspi povsod...

 Tole drži 100%

Tole drži 100%

Akcija - Reakcija

TheBlueOne ::

@BladE_, velika razlika je, ce jih lahko izpustis ven v primerjavi ce so ves cas na 50m2 oziroma boljse povedano, da jih lahko vrzes ven ko gredo cez meje. :) Kaj potem OPu priporocas macko na 50m2 ali ne?

matobeli ::

Jaz ne priporočam. Rajš froca. Dela je enako veliko, cenovno je isti šmoren, je pa pričakovana življenska doba tolko višja da se res splača na dolgi rok.

Za razliko od mačka froca lahko res lepo vzgojiš in potem kar sam skrbi zase. Še zmerej ga lahko avto zbije, ampak je vsaj zavarovan da ne keširaš za razne neumnosti kot so mačje driske in mačje ošpice, mačji aids...

TheBlueOne ::

matobeli je izjavil:

Jaz ne priporočam. Rajš froca. Dela je enako veliko, cenovno je isti šmoren, je pa pričakovana življenska doba tolko višja da se res splača na dolgi rok.

Za razliko od mačka froca lahko res lepo vzgojiš in potem kar sam skrbi zase. Še zmerej ga lahko avto zbije, ampak je vsaj zavarovan da ne keširaš za razne neumnosti kot so mačje driske in mačje ošpice, mačji aids...


Da ne govorimo o tem, da otroka lahko programiras in imas sanse, da te nadomesti pri hisnih opravilih. Ga das tudi lazje v varstvo ko si na dopustu, ko si star lahko celo on skrbi za tebe, ce nisi slab do njega imas pravico da mu dozivljensko tezis, da ne govorimo, da zenska potem izgubi zeljo po ostalih bedarijah kakor je macka. :)

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

FireSnake je izjavil:

Pa ne pozabiti: če načrtujeta otroka ni pametno imeti mačke v stanovanju (za podrobnosti pogooglaj).

Jaz imam zelo rad živali, a je nikoli ne bi imel v stanovanju.


Res? Ker.. bo dojenčku pojedla faco? Aaaa ne toksoplazmo bo fasala ane? Pa ti preveriš kakšne info preden jih ponavljaš kot papiga? :))

K0l1br1 ::

Mr_Globus je izjavil:

Res? Ker.. bo dojenčku pojedla faco?
Nas so strašili, da mu zaspi na faci, pa ne more dihati.

BladE_ ::

TheBlueOne je izjavil:

@BladE_, velika razlika je, ce jih lahko izpustis ven v primerjavi ce so ves cas na 50m2 oziroma boljse povedano, da jih lahko vrzes ven ko gredo cez meje. :) Kaj potem OPu priporocas macko na 50m2 ali ne?


Jah kaj pa vem, verjetno se da, ker poznam ljudi, ki imajo notranje mačke ampak moraš začeti takoj z asimilacijo, da ne bo potem maček šef, pa hoja po mizi ipd.(se mi utrga dobesedno). Tudi psi živijo po stanovanjih pa se da... Je pa to odgovornost, treba sesat, pomivat, čistit za njimi, drugače dejansko lahko živiš v dlakah in dreku(poznam tudi take).
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Mr_Globus ::

lonz je izjavil:

Za striktno stanovanjske mačke toksiplazmoza ni tako verjetna reč; dobijo jo mački ki jejo ptiče in miši. Toksiplazmoza je lahko nevarna za nosečnice. Če je kdo v družini noseč (minus the cat) pače peljemo mačka na pregled h veterinarju in če ima maček po kakšnem čudnem ključu (za notranjega mačka) bolezen - pač dobi antibiotik in to je to.


1. mačka izloča toksoplazmo 14 dni, potem je (načeloma) imuna.
2. nič je ne pelješ na pregled, razen če imaš rad izvide brez uporabne vrednosti.
Če je titer na toxo pozitiven, pomeni da je bila okužena z njo enkrat v preteklosti. Načeloma se z njo ne more več okužiti in jo zato tudi ne mora izločati, vendar izjeme so možne. Pozitiven test ne pomeni je mačka kužna.
Če je titer negativen, mačka ni prišla v stik s toxo, vendar se lahko še vedno okuži za čas nosečnosti lastnice.

Zato sta pomembni samo 2 stvari:

Redno čiščenje mačjega WCja vsaj 1x dnevo (oociste v blatu so kužne šele po enem dnevu).
Ne uživati termično neobdelane zelenjave in mesa.

K0l1br1 je izjavil:

Mr_Globus je izjavil:

Res? Ker.. bo dojenčku pojedla faco?
Nas so strašili, da mu zaspi na faci, pa ne more dihati.


Nekako logično je, da ne puščaš otrok in živali skupaj brez nadzora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr_Globus ()

koyotee ::

V vsakem primeru bo maček kralj. In ja, dlake imaš še v ustih ne le na obleki. Mačje kakce pa moraš redno pobirat iz peska drugače bo smrdelo in/ali bo spustil kakec mimo posode, če jih bo preveč :)
Skratka raje novo punco kot mačka.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tear_DR0P ::

Old Spice je izjavil:

Moram priznati, da se tudi meni ideja o muci do določene mere dopade. Imam pa seveda nekaj pomislekov, kot npr:

- mačka se bo brez večjihtežav navadila na bivanje v stanovanju. Mlajša bo sicer nekoliko več razgrajala, mogoče kdaj pobegnila skozi vrata, padla z balkona/skozi okno, po kakšnem 4 letu starosti bo pa z veseljem na toplem in se ne bo brigala za zunanji svet. Če dobita zares mlado mačko jo lahko z veliko truda in potrpežljivosti navadita na izlete na povodcu.

- od majhnega smo jo učili z jasni ne (ne se dret, samo odločno je treba rečt), fizičnim odstranjevanjem (primeš za vratno gubo in prestaviš), pršenjem vode, včasih pa je bilo treba tudi zrolat kak časopisni list in jo kresnit, bolelo je ni, užaljena je bila pa zelo

- v WCju sem sprobal žagovino, pesek in silca gel. Vse je bilo OK, edino redno sem preizkušal več variant, ker sem hotel, da so brez parfumov in da se ne prašijo. Mačka je vedno rada razkopavala po pesku in če se je pesek prašil, je s tem prahom na sebi prišla v posteljo. Žagovina je bila načeloma super, ampak se je vedno zapletala v dolgo dlako in potovala zraven po stanovanju. Če WC redno čistiš, ne bo nič smrdelo. Tudi mačka se raje podela v čist WC in se nauči prit težit, če ni čisto in jo tišči.

- mačka je živo bitje. Kolikor je legend o tem, da so samotarske in nikogar ne rabijo, boš skozi čas videl, da se bo navezala na vaju in ji bo brez vaju nelagodno. Kar pomeni da je mačko dobro navaditi še na koga drugega, da si lahko privoščiš daljši dopust. Pa zjutraj se rade zbujajo ob petih in je kar nekaj treninga potrebno, da jo navadiš na svojo uro zbujanja. Če jo od mladega navadiš, da ima vedno na voljo hrano (kake suhe brikete), se ne bo nažirala in bo šla jest brez da bi tebi težila. Če/ko se bosta s punco razšla, bo nekdo kr trpel, ko bo ostal brez mačke.

Napisano so osebne izkušnje. Največ jih je nastalo z mačko, s katero sem živel 10 let, dosti tega pa sem ponovil pri mačkah, ki sem jih komu pazil za daljša obdobja. Danes mačke nimam, niti jih ne pazim več ali nočem svojih, ker raje potujem po svetu in bi mi bilo težko redno znova iskati varstvo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

djabi ::

Jaz sem alergičen na mačjo dlako ...

Mare2 ::

djabi je izjavil:

Jaz sem alergičen na mačjo dlako ...


Katere znake kažeš?

Kihanje?

Phantomeye ::

Po mojih izkušnjah mačke komot preživijo v stanovanju 24/7, ampak, ko enkrat okusijo svobodo, bodo stalno silile ven.

gregor_m ::

S punco imava pasemskega mačka dve leti. Prvi mesec je bil kar šok tako za naju kot za mačka, ki je v tretjem mesecu zapustil leglo. Če bi prevertel čas nazaj bi vzel dva, da bi se lahko zaposlila drug z drugim.

Je izključno notri oz. spustiva ga na balkon iz katerega ne more pobegniti. Ko pride iz balkona v stanovanje mu obriševa tačke z mokro krpo (se je zelo hitro navadil).

Za WC kupujeva kvaliteten pesek, kateri res posrka vse vonjave. Je pa res, da sprazniva WC takoj po tem, ko maček konča s poslom. Od gostov ni še nihče omenil, da je v stanovanju vonj po "mačku".

Kar se tiče uničevanja pohištva. Imava usnjeno sedežno, stole in je že prvi dan naredil ris, ko je divjal po sedežni. Po tem sva dala izdelat tekstilne prevleke za sedežno/stole tako, da jih ne more poškodovati. Maček nama je brezplačno naredil tudi krtačen parket (risi v laku parketa). Na voljo ima tri praskalnike, ki jih dejansko uporablja in mačje drevo.

Dovoliva mu, da hodi povsod razen po pultu in mizi. Na začetku, ko si ga videl, da je skočil na pult si zavpil in je šel dol. Seveda ponoči se je veselo sprehajal po pultu. Sva ga pa nato odvadila tako, da sva na rob pulta položila koščke selotejpa. Je bilo zabavno videti kako je podivjal, ko se je napopal na selotejp. Po dveh tednih ni več skakal na pult...

Kar se tiče dlak. Pasma Chartreux je sicer kratkodlaka, toda vseeno pušča ogromno dlak. Enkrat na teden ga na balkonu konkretno počeševa v stanovanju pa imava robotski sesalec, da sproti posesa.

Če greva na dopusti ga odpeljeva k tašči v varstvo, kjer imajo tudi eno mačko. Selitve mu ne ustrezajo preveč. Rabi kakšen dan da se navadi na novo okolje nato pa je vse v redu.

Hraniva ga z briketi, ki jih ima vedno na voljo. Za 5kg mačka jih poje nenavadno malo. Enkrat na dan mu damo cca 40g mokre hrane zmešane z briketi in vodo (da se ne navadi samo na mokro hrano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

IL_DIAVOLO ::

Mi imamo 4 macke v hisi :D

Pika na i ::

Ne obstajajo mačke, ki ne puščajo dlak.
Vsak drek smrdi.

harmony ::

Pika na i je izjavil:

Ne obstajajo mačke, ki ne puščajo dlak.
Vsak drek smrdi.

Super informacija.

koyotee ::

Razen tiste brez dlak :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vazelin ::

OP: vpraši še kaj bo z mačko, če se vidva razideta? :)

matobeli ::

Ja kaj, kaj, ženska jo bo vzela, moški bo pa vsak mesec nosil hrano in pesek.

"Sej sva se skupaj odločila za mačko!"

Dober kompromis: ženski mačko, če si lahko moški nabavi in uporablja VR gaming rig.

koyotee ::

Uglavnem če bi rad mel kaj od lajfa je mačka no go.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darksamurai ::

Za WC ti priporočam pokritega, z ogljenim filtrom. Veliko manj smrdi od klasičnega.

primer: WC

Ne pozabi še na igrače (žogice, perje, palice s perjem...). Nekatere mačke se zelo rade igrajo s človekom.

koyotee je izjavil:

Uglavnem če bi rad mel kaj od lajfa je mačka no go.

Vidim, da imaš slabe izkušnje. Očitno si se slabo zmenil, kdo bo dnevno sesal in čistil WC. ;)

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Moras macko naucit, kdaj hoce ven na wc :)

djabi ::

Mare2 je izjavil:

djabi je izjavil:

Jaz sem alergičen na mačjo dlako ...


Katere znake kažeš?

Kihanje?


Kihanje, oči pečejo in solzijo, težave z dihanjem ipd. Ni prijetno.

Tomas 33 ::

Glede WCja; večinoma počistil takoj po potrebi. Se precej pozna.

Glede vzgoje; so učljive, bodo pa vedno hodile po robu.

Pa ne pozabi, da zna biti v primeru bolezni velik strošek. Sem imel najdenega mladiča.
Podhranjen, dehidriran; preživi. Faše mačjo kugo, shujša iz 5 na 2,20 kg, infuzije; preživi. FIV, kar nekajkrat kolaps sistema. Na koncu so mu začela propadati jetra. Po devetih letih sem ga le poslal v mačja nebesa.

Pa še glede označevanja. Nekateri mački kljub kastraciji obdržijo to navado, da bodi pozoren na to, ko boš izbiral.

MIHAc27 ::

Mi imamo mačka šele 2 meseca. Sta me otroka le pregovorila, da smo nekaj nabavili (smo najprej želeli zajčka, ampak dobiti takega, ki se rad crklja je teško).

Je že starejši mačkon, tako da z privajanjem na WC in podobno ni bilo teško. Malce sem se bal, ker je bil nekaj časa izključno zunanji, kako bo sedaj ko mora biti 24/7 v hiši (sredi LJ ga ne mislim spuščat ven) pa ni videti da bi mu bilo kaj hudega. Še ko smo ga mislili enkrat peljat ven, ko je zagledal odprta vhodna vrata se je izvil iz rok in pobegnil v kontra smer.

Crkljiv je zelo. Malo je nerodno, ker on bi se najraje crkljal ob 5. zjutraj. Zjutraj se je navadil tudi dobiti kak priboljšek (včasih pašteto, včasih boljše brikete,...) in bo mjavkal kot norc dokler se mu ne posvetiš za 2-3 minutke in mu ne daš priboljška.

Po kakem mescu sem se že navadil, da če nimam časa ga pač ignoriram. Drugače itak, bi bil on najraje gazda cel čas.
WC občasno res smrdi, predvsem takoj po uporabi. Sčistim ga 1-2x na dan. Ponavadi zjutraj in enkrat popoldne. Vzame 2 minutki časa, da se pobere kepe. Vsake toliko pa zamenjam ves pesek.

Praskalnik pri nam ni zelo zanimiv. Vsake quatre malce popraska po njem. Čeprav je kar visok nanj še ni plezal. Gre raje na okensko polico.

Vsako živo bitje zahteva nekaj pozornosti in dela. Prinese pa lahko še veliko več zadovoljstva in zabave.

Baja ::

mogoče bo komu koristilo. naša mačka si je izbrala mizo za njeno omiljeno počivališče. ko je zaspala sem močno udaril po mizi čisto zraven nje. po parih infarktih ji ne pride več na misel da bi šla gor. seveda, dokler sem doma, naše pa ma pod kontrolo :)

Vazelin ::

OP
Povej kako se boš odločil. Ali bo nova mačka ali nova mačka mačka:D

gorazdkop ::

Še moj piskrček
Pri hiši sta dva: maček in mačka. Oba iz Mačje hiše, takrat še v Celju. Stara preko 10 let, najprej v manjšem stanovanju, zdaj v nekaj večjem. Ven ne hodita. Po karakterju čisto različna, vendar se jima že poznajo leta. Najprej je bila samo mačka, pa se je čukasto obnašala. OK verjetno zato, ker je bil sirotek sam. Pa je dobila za družbo mačkona. Samo mačka je bila naslednja leta še naprej čukasta, za človeka se ni dosti brigala, razen ko je bilo treba nekaj pojest. Zadnje čase se pa že crklja. Maček čisto kontra, vedno hodi zraven, vse ga zanima.

Glede stranišča se uporablja lesen posip Cats Best Eko Plus (ÖkoPlus) (zelena vreča). Sicer je drag, vendar ga lahko mečeš v človeško stranišče. Svoj posel opravlja zelo dobro. Je pa smrad zelo odvisen od prehrane. Po enih briketih, čeprav so "indoor", zelo smrdi. Pa maček včasih bolj smrdi kot mačka. Se pokenja ko dec :) Jesta Royal Canin Indoor Light. Glede na ceno po kg, jesta nekajkrat boljšo hrano kot njun gazda :)

Škode pretirane nista naredila, razen kavča iz umetnega usnja (namenoma kupljen rabljen ter iz tega materiala). Tega sta zdemolirala.

Dlake so pa povsod. Ni rešitve. Za čistune maček pač ni. Čeprav tisti pa kaj drugega grdega požrejo, pa če se tega zavedajo ali pa ne.

Brez njiju bi bilo drugače
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim nad mačje bolhe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6420958 (1284) Kayzon
»

Treniranje mačke

Oddelek: Loža
4911199 (9169) reeves
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054064 (32032) Kamran
»

Kako začeti živeti z mačko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012478 (11385) Pithlit

Več podobnih tem