» »

Dvakrat nakazana plača

Dvakrat nakazana plača

s7nf ::

Po pomoti so mi iz računovodstva dvakrat plačali račun, ki sem jim ga izstavil. Denar bom seveda vrnil, ni mi pa jasno kako naj to naredim, da se mi ta znesek ne bo štel k dobičku. Imam odprt normirani s.p., zadeva pa je verjetno podobna tudi če si v rednem delovnem razmerju saj se ti plača pozna pri osnovi za akontacijo dohodnine.

Ima kdo izkušnje s tem, ali nasvet? Varianta bi bila, da poravnamo pri naslednjem računu, ki bi ga izstavil samo v višini razlike. In če te variante ni?

Mavrik ::

Če si izdal račun s pravo vrednostjo potem ne bo problema.
The truth is rarely pure and never simple.

s7nf ::

Ja, normalno. Račun za 1500 e., so mi plačali dvakrat. Sedaj hočejo, da jim 1500 e. nakažem nazaj na trr. Ampak meni se poveča dobiček zaradi tega, ali se mi ne? Naj ga pri bilanci pač izpustim iz vsote?

borut_p ::

Naj oni dajo storno placila - ce bos placal nazaj se ti steje v skupni znesek. Dobicel se ti ne poveca ce si dobil 1.500 in iso placal nazaj.
Ce pa ni problema za preseg 50.000 letno potem nakazi nazaj. Za take zadeve imas svojega racunovodjo ki ga tudi placujes vsak mesec

sandmat ::

s7nf je izjavil:

Ja, normalno. Račun za 1500 e., so mi plačali dvakrat. Sedaj hočejo, da jim 1500 e. nakažem nazaj na trr. Ampak meni se poveča dobiček zaradi tega, ali se mi ne? Naj ga pri bilanci pač izpustim iz vsote?

verjetno ne razumeš kako se normiranec računa. Obračun stroškov je na izdane račune in ne na prejet denar na račun.

Furbo ::

Daj jim dobropis, pa se pobota naslednji mesec. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

s7nf je izjavil:

Ja, normalno. Račun za 1500 e., so mi plačali dvakrat. Sedaj hočejo, da jim 1500 e. nakažem nazaj na trr. Ampak meni se poveča dobiček zaradi tega, ali se mi ne? Naj ga pri bilanci pač izpustim iz vsote?


Zakaj bi se ti povečal dobiček? Letno poročilo boš napisal na osnovi izdanih računov (v poročilu boš izračunal dobiček), znesek na računu pa bo tudi štimal na koncu leta. Nakaži nazaj z ustreznim opisom in to je to.
The truth is rarely pure and never simple.

knesz ::

Furbo je izjavil:

Daj jim dobropis, pa se pobota naslednji mesec. 8-)

Zakaj dopropis? Saj je dobil dvojno plačilo za en račun, ne za dva računa. Enostavno nakaže nazaj in to je to. Dobiček se gleda na izdane račune, ne na bančni promet :)

s7nf ::

Dobro, potem bom nakazal nazaj in to je to. Hvala za pomoč.

jype ::

Običajno jaz to rešujem tako, da pod namen vpišem "Vračilo prevelikega ali napačnega nakazila".

Mare2 ::

s7nf je izjavil:

Dobro, potem bom nakazal nazaj in to je to. Hvala za pomoč.

Računovodja bo odprl Temeljnico storno knjižbo.
V ozadju programa se ta znesek odšteje od prihodkov.

luli ::

jype je izjavil:

Običajno jaz to rešujem tako, da pod namen vpišem "Vračilo prevelikega ali napačnega nakazila".

Ja v Delaware-u je to kar pogost pojav.

Mare2 ::

s7nf je izjavil:

Po pomoti so mi iz računovodstva dvakrat plačali račun, ki sem jim ga izstavil. Denar bom seveda vrnil, ni mi pa jasno kako naj to naredim, da se mi ta znesek ne bo štel k dobičku. Imam odprt normirani s.p., zadeva pa je verjetno podobna tudi če si v rednem delovnem razmerju saj se ti plača pozna pri osnovi za akontacijo dohodnine.

Ima kdo izkušnje s tem, ali nasvet? Varianta bi bila, da poravnamo pri naslednjem računu, ki bi ga izstavil samo v višini razlike. In če te variante ni?


Tale vabila se mi skoz pojavljajo na Facebooku. Priporočam, da greš na kako predavanje. :)
Piše, da bodo ... Predstavili bomo tudi zadnje novosti v zvezi z »normiranci«, ki so stopile v veljavo 1. 1. 2018.
https://www.facebook.com/events/1355854...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč Coinbase (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
5611706 (480) tomaz-
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821372 (10464) kuall
»

zaslužek z glasbo

Oddelek: Loža
365538 (3692) Matevz96
»

Nakup na podjetje in davčna olajšava

Oddelek: Loža
61273 (1028) c3p0
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614473 (13035) pirx

Več podobnih tem