» »

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

elomat ::

Razmišljam o nakupu packa za kajenje elektronskih cigaret.
Kakšne so škodljivosti, za tiste, ki ste bolje poučeni o tem? Baje, da so elektronske cigarete precej manj škodljive od navadnih.

Kolikor vem, naj bi bile potencialno nevarne arome in pa tudi nikotin.
Ali lahko nikotin primerjamo s sladkorjem od katerega sem sam odvisen in tudi zastruplja telo.
Ima nikotin tudi kakšne pozitivne učinke?

zee ::

Zadnje raziskave kažejo, da so elektronske cigarete ravno toliko, če ne celo bolj škodljive za kadilca od običajnih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

miha1135899 ::

Prilepi povezave do studij in ne tuli v luno, ker ni polna.

shintaro ::

1. Zee govori nebuloze... Zadnje raziskave kažejo da v 3 letih kajenja e cigaret, ni bilo nobenega slabega učinka na zdravje testnih subjektov. Elektronska je DOSTI manj škodljiva od navadne cigarete.


Problem je : Ni isto kot cigaret. Odvisno kakšen tip si, meni osebno ne more nadomestit cigarete.

Ganon ::

next3steps ::

Zadnje raziskave pravijo, da so ecigarete bistveno manj, a še vedno škodljive.
Vir: pubmed

connel ::

Sem imel zee-ja še za nekako izobraženega, če ne celo pametnega, potem pa izjavi nekaj tako butastega.

Op, pogoglaj kaj je nikotin in kakšne učinke ima na nas, boš bolje in več odnesel od tukaj.
Imaš pa tudi namensko temo tukaj, kjer je malo morje linkov na vsemogoče.

shintaro ::

Health Benefits of Nicotine. Nicotine affects nearly every aspect of cognition. Evidence suggests it can improve focus, concentration, memory, refine motor skills, act as a neuroprotective, anti-inflammatory, and creativity. It can be a powerful force for good, but also an addictive force for evil.

jb_j ::

vprašanje so primesi v tekočini.

raje kupi vodno pipo.

shintaro ::

jb_j je izjavil:

vprašanje so primesi v tekočini.

raje kupi vodno pipo.

ja to je pa res da je tisto vprašanje. Ampak kao nič.. Nevem ,jaz sm šel nazaj na cigarete ker mi ne poteši e cig 'potrebe'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

jb_j ::

sicer ne poznam postopka pridelave te snovi, tako, da je to le teorija.

bi pa bilo zanimivo, kako z čisto vodo prevzeti nikotin iz tobaka ali kaj podobnega, tisto bi pa probal (e-vape). (najbrž tudi spiti tekočino)

razredčeno z vodo seveda, ker baje je nikotin v velikih količinah, neke vrste živčnega strupa, kot sem enkrat bral (ne povsem, a podobno kot alkohol)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Vice ::

shintaro je izjavil:

Elektronska je DOSTI manj škodljiva od navadne cigarete.


A se potem bit-i ali bajt-i kadijo iz ust al kako?

jb_j ::

Vice je izjavil:

shintaro je izjavil:

Elektronska je DOSTI manj škodljiva od navadne cigarete.


A se potem bit-i ali bajt-i kadijo iz ust al kako?


odvisno kakšno povezavo ti omogoča operater.

elomat ::

Sladkor in Nikotin
Glede na to, da jem sladakrije: milka, twix, piškoti, čokolade, pijem kave (tud9i zaradi sladkorja); je za mene glavno vprašanje ali lahko primerjamo škodljivost nikotina in sladkorja.

Namesto sladkorja bi rajši kadil, če ne zaradi drugega zaradi kilogramov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

sandmat ::

zee je izjavil:

Zadnje raziskave kažejo, da so elektronske cigarete ravno toliko, če ne celo bolj škodljive za kadilca od običajnih.

I smell bullshit in this statement.

Če ni ravno zee naredil raziskave, slednje kažejo vse prej kot to kar je on izustil.

pol3ni ::

Pero_SLO ::

Kadil navadne cigarete 12 let in zadnja tri leta kadim elektronske. Po prvem mesecu elektronske cigarete sem nehal kašljati in pokašljevati. Ne smrdim več po cigaretih, okušanje hrane in vonj se ti povrneta... Meni je e-cigareta super. Stroškovno pa "prišparam" dobrega jurja evrov na leto.

LP

Phantomeye ::

Jaz sem po pol leta e-cigaret ukinil nikotin in kmalu nehal kadit čisto.

also, nikotin je še najmanjši problem za telo od vsega, kar najdemo v cigaretah. Deluje na telo podobno kot kofein, samo bolj rataš odvisen. Kar pa ne pomeni nujno ogrožanja življenja.

jb_j je izjavil:

vprašanje so primesi v tekočini.

raje kupi vodno pipo.


Katere pa so te primesi, specifično?

Razen rastlinskega ghlycerina in propylene glycola, ki sta bolj ali manj neškodljiva.

Problem lahko predstavljajo zgolj arome, kar pa je problematično zgolj iz vidika regulacije. Ampak do tega ne bo prišlo. V zakonodaji se raje zadeve izenači z navadnimi cigaretami ... in kaj se zgodi? Cigarete so najbolj dostopna stvar, e-cigarete pa redkost.

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

zelo hud problem je, da ni nobene standardizacije, kakšen naj bi bila ta tekočina in nobenega uradnega nadzora nad tem.
ergo...

miha1135899 ::

Bo scasoma prisla regulacija/standardizacija tako e-cigaret, sploh pa tekocin. Nekaj v tej smeri je bilo z eGo AIO, 2-ml, childlock itd... bo pa treba glede tega storit veliko vec. Za tekocine pa sploh, vsak saban prilepi certifikat ISO9001 pa zraven sliko neke farmacevtske linije in to je to.

Jaz v tem vidim mnogo manj skodljivo alternativo kajenju oziroma pomoc k opustitvi kajenja nasploh. Vidim pa problem v tem, da to postaja nek hobi. Kitajc vsak dan nekaj razvije, se ne ustavlja, zelo na dalec preizkusi in ze je na trgu. Ljudje so glede navijanja tuljav prisli na vec vzorcev, kot jih imamo pri zavezovanju vezalk in vozlov, vsak posameznik nekaj izumlja... Tekocine so pa itak klasa zase, vzamem eno slovensko tobacno vapino tekocino, okus pa dobesedno kot milka jagodni srcki - bravo, da tako ujamete nekaj, pa dajte se tobak tako zadet ze enkrat! Od mnogo sprobanega do nekaj kar bi bilo blizu cigaret nisem prisel, pa ni nemogoce tega namesat, ampak vsi raje neke tortice, tiramisuje pa pomarance kadijo, ki so izpopolnjene v nulo.

Kot prvo bi bilo treba vse to zajezit in omejit, ali pa pustit to kot je ljudem, ki jim je to hobi. Tistim, ki jim je namen najti alternativo kajenju oziroma protikadilski pripomocek pa razvit celosten izdelek, ki bi se ustrezno testiran, reguliran, standardiziran prodajal na policah ob Nicorette in podobnih izdelkih.

MostWanted ::

pameti si ne morte kupit?? bogi reveži.

FireSnake ::

Filat se z nikotinom (in še čim) in pričakovati, da to ne vpliva na zdravje?

Eni ste res smešni.
A za to rabite študijo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

next3steps ::

FireSnake je izjavil:

Filat se z KISIKOM(in še čim) in pričakovati, da to ne vpliva na zdravje?

Eni ste res smešni.
A za to rabite študijo?

Da, rabimo študijo, da vidimo, kakšen je odklon od pričakovanj.
A za to rabiš višji IQ?

miha1135899 ::

Najvecji bedaki sveta pa mislijo da je nikotin problematicen...

jb_j ::

Phantomeye je izjavil:

Jaz sem po pol leta e-cigaret ukinil nikotin in kmalu nehal kadit čisto.

also, nikotin je še najmanjši problem za telo od vsega, kar najdemo v cigaretah. Deluje na telo podobno kot kofein, samo bolj rataš odvisen. Kar pa ne pomeni nujno ogrožanja življenja.

jb_j je izjavil:

vprašanje so primesi v tekočini.

raje kupi vodno pipo.


Katere pa so te primesi, specifično?

Razen rastlinskega ghlycerina in propylene glycola, ki sta bolj ali manj neškodljiva.

Problem lahko predstavljajo zgolj arome, kar pa je problematično zgolj iz vidika regulacije. Ampak do tega ne bo prišlo. V zakonodaji se raje zadeve izenači z navadnimi cigaretami ... in kaj se zgodi? Cigarete so najbolj dostopna stvar, e-cigarete pa redkost.


Ne vem katere primesi, ampak sedaj je v zda 5 smrti povezano z vejpanjom.
In 250 ljudi, ki ima hujše težave s pljuči.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Gejspodar ::

>Ne vem katere primesi, ampak sedaj je v zda 5 smrti povezano z vejpanjom.

In pri vseh petih ne vedo kaj je povzročilo smrti ter težave teh 250 ljudi, sumijo pa THC uparjalnike s črnega trga.

https://www.webmd.com/mental-health/add...

Lonsarg ::

Kar sem jaz bral se je samo pri aromah za pazit ker ni regulacije in kak no-name lahko svašta da notri ker ne gleda na ugled svoje zanamke.

Jasno zadeva je kljub temu da je bolje kot cigarette vseeno škodljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

paraboŁa ::

Če želiš nehat kadit, ali pa v telo vnesti nikotin preko manj škodljivih poti, potem je snus way to go. Dobiš ga že na vsakem večjem petrolu ali pa pri kakšnih lokalnih bifejih izpod pulta.

HappyPills ::

Če želiš nehat kadit, nehaš kadit vse ostalo je pesek v oči.

Ganon ::

HappyPills je izjavil:

Če želiš nehat kadit, nehaš kadit vse ostalo je pesek v oči.


Res je. Vržeš smrdljivo cigareto stran in nikoli več ne prižgeš nove. Kdor išče nadomestke, je navaden slabič.

sandmat ::

jb_j je izjavil:

Ne vem katere primesi, ampak sedaj je v zda 5 smrti povezano z vejpanjom.
In 250 ljudi, ki ima hujše težave s pljuči.


Seveda. Kdor inhalira doma narejeno olje, pridobljeno iz trave, ima probleme. V vape lahko daš notri kakršnokoli tekočino. Tudi jedilno olje. Ni pa zdravo. Folk si ne upa priznat, da so vlekli domačico, ker jih potem zavarovalnica udari po žepu ...

__Devil__ ::

Snus je zanimiva stvar, bom ga poskusil najti in mu dati še eno šanso. Le na dlesni bi naj lahko slabo vplivalo. Je pa to lahko dobra kratkoročna rešitev, recimo za prvi teden po opuščanju kajenja oz. zmanjševanju.

Tukaj sem našel katere arome bi naj bile slabe za vejpanje:


These Are The 7 Most Toxic Vaping Flavors, According To Science

https://www.bustle.com/p/these-are-the-...



Tukaj pa še nekaj ostalih sestavin, ki se odsvetujejo:

https://www.vaporesso.com/blog/vaping-1...

Zgodovina sprememb…

louser ::

sandmat je izjavil:

jb_j je izjavil:

Ne vem katere primesi, ampak sedaj je v zda 5 smrti povezano z vejpanjom.
In 250 ljudi, ki ima hujše težave s pljuči.


Seveda. Kdor inhalira doma narejeno olje, pridobljeno iz trave, ima probleme. V vape lahko daš notri kakršnokoli tekočino. Tudi jedilno olje. Ni pa zdravo. Folk si ne upa priznat, da so vlekli domačico, ker jih potem zavarovalnica udari po žepu ...

Malo zapečeš, kuhaš v VGju ali PGju, precediš in imaš home made đus.

Snus je zanimiva stvar, bom ga poskusil najti in mu dati še eno šanso.

Petrol in Mercator trafika ga imata.
Sicer je bolj boga poceni varianta, a je.

Gejspodar je izjavil:

>Ne vem katere primesi, ampak sedaj je v zda 5 smrti povezano z vejpanjom.

In pri vseh petih ne vedo kaj je povzročilo smrti ter težave teh 250 ljudi, sumijo pa THC uparjalnike s črnega trga.

https://www.webmd.com/mental-health/add...

Potrjeno. Dva tipota sta se šla bolj slabe domače kuhne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Highlag ::

Meni je pa hecno kako ste Zeeja napadli, naj pripne študije in podobno, med tem ko sami trdite nasprotno, pa ni nihče pripel nobene študije, ki bi trdila nasprotno. Torej je vaša beseda proti njegovi. Če pa samo vlečete pa še niste eksperti za to področje, da bi se lahko sklicevali na lastno avtoriteto.

Vsaka stvar, ki človeku ni naravna se na dolgi rok pokaže kot škodljiva. Mogoče ne pri vse ljudeh v povprečju pa. In vdihavanje česarkoli kar ni zrak, bi spadalo pod to kategorijo.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iqos izkušnje

Oddelek: Loža
3957832 (8098) redtech
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102240 (26636) Ajrina
»

Ali je elektronska cigareta (vape) z breznikotinsko tekocino prepovedana na zemljiscu

Oddelek: Šola
133807 (2295) thetech
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940513 (10275) BCSman

Več podobnih tem