» »

Ljubljana -> steklo na zidu

Ljubljana -> steklo na zidu

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

noraguta ::

3p je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Ne razumem zakaj bi moral psa privezati, tudi ce je vedel, da otroci tam kradejo? Pes je scitil svoje, bil doma, otroci pa nepovabljeni gosti, in to je to.


Ker živimo v pravni državi. Ki je civilizacijski dosežek, za katerega smo potrebovali tisoče let.

Otroci so kradli jagode. Kazen za to določi sodnik ali druga pristoja inštitucija, ne pa lastnik jagod.

Pes ni pravni subjekt. Zanj je odgovoren lastnik. Pes lahko otroka mimogrede fenta. Kar je seveda isto, kot če jaz nastavim bombo za vhodna vrata svojega vrta. In v svoj avto. In v ključavnico svojega bicikla.

Vse ostalo je nazadovanje v kameno dobo. Če pa ti je mlatenje z gorjačami bolj všeč od tega kar imamo zdaj, pa kar.

Ne za otroke so odgovorni starši. Naj skoči potem na cesto.

Ko smo včasih rabutal smo jih fasal. Dons pa pridejo z odvetnikom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

zmaugy ::

Še dobro da takrat lastniki jablan niso na njih nastavili bomb, ane?

matobeli ::

Sej ne da še ni 30let kar je bil malo južneje res taka situacija kot jo danes podpirajo nekateri.

Ročne granate na ograjah...

SimplyMiha ::

Vsaj niso injekcijske igle z HIV v peskovnikih...

noraguta ::

Tam so se sklofal ker se niso znali zmenit okrog lastništva. Stvar je potem eskalirala. Če svojega pamža vzgajaš v tem smuslu. Dvomim da bo prosperiral.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

Tam so okrog bajt ogaje in zidovi.

miha1135899 ::

Jaz samo pravim, da je pes za doloceno visoko ograjo, z opozorilno tablo, z zvoncem, v ograjenem dvoriscu lahko spuscen. Drugo so parki in javnost. Sosedova odgovornost je ali bo pozvonil ali bo vstopil v nepredvidljivo. Beseda dom je iznicena, pozabljena zveza pa je ''na lastno odgovornost''. Ko od zunaj banke vidis, mahanje s pistolami, dojames, da se dogaja rop - bos vstopil v banko kot en kreten, ker je znotraj delovnega casa in imas to pravico, ali bos raje 2x pomislil pa se obrnil?

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Po mojem pri hudem psu poleg ograje sodi še zaklenjen vhod v ograjeni prostor, drugače lahko naključni mimoidoči odpre vrata in pes pride ven iz ograjenega prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

miha1135899 ::

Tocno tako, pod ograjo se lahko zgodi tudi tektonski premik plosc, tako da po nosilcih raztegne ograjo dokler ne poci narazen. Velja razmisliti: betonski temelj ali kaj bolj konkretnega?

nevone ::

Malikovat? Ne. Sem predolgo na ST. Zgolj upoštevam dogovore ki se jih gremo.

Če pa je tvoja socialna varnost ogrožena do te mere da bi fizično poškodovala sočloveka zaradi parih jabolk in leptopa, pa povej. Bomo slotechovci pobrskalj po kleteh in našli kak leptop, jabolka pa jaz častim.


Bom prišla do vas, tudi ko bom rabila kaj več. Saj vam ne bo hudo odstopiti, ali ne?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

noraguta ::

zmaugy je izjavil:

Po mojem pri hudem psu poleg ograje sodi še zaklenjen vhod v ograjeni prostor, drugače lahko naključni mimoidoči odpre vrata in pes pride ven iz ograjenega prostora.

Podobno kot pri nevzgojenem pamžu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

noraguta je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Po mojem pri hudem psu poleg ograje sodi še zaklenjen vhod v ograjeni prostor, drugače lahko naključni mimoidoči odpre vrata in pes pride ven iz ograjenega prostora.

Podobno kot pri nevzgojenem pamžu.


Sej ne bomo o razlikah med kužki in ljudmi, a? Ali pa o razlikah med živalmi in ljudmi? Ali kaj točno si hotel povedati?

noraguta ::

Ne bomo o razliki, bomo pa o odgovornosti. Če si tako neodgovoren, da si nafukal nevzgojenega pamža mu, daj vsaj povodec ali pa oboroženo spremstvo z advokatom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

zmaugy ::

Odgovornost, če pes poškoduje otroka, je v prvi vrsti na lastniku psa. Ljudje imamo več pravic od živali, tako pač je.

sandmat ::

zmaugy je izjavil:

Odgovornost, če pes poškoduje otroka, je v prvi vrsti na lastniku psa. Ljudje imamo več pravic od živali, tako pač je.

povej to stotinam neodgovornih lastnikov psov v ljubljani. Danes je bil odličen dan za sprehod in izogibanje spuščenim psom na PST.

zmaugy ::

Samo striktno se naj uveljavlja zakone in bo problemov veliko manj. Seveda tega filma ne bomo videli.

noraguta ::

zmaugy je izjavil:

Odgovornost, če pes poškoduje otroka, je v prvi vrsti na lastniku psa. Ljudje imamo več pravic od živali, tako pač je.

Nikakor ne če ta lazi po tujem vrtu. Niti ni voznik kriv če pamži skačejo ristanc na cesti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

I hate to burst your bubble ampak VEDNO ima človek več pravic od živali. In če otroci igrajo ristanc na cesti, se bo voznik, ki bi jih povozil, zelo težko izognil vsaj delni odgovornosti, razen če gre za štiripasovnico ali avtocesto.

PS: Pa kaj je s tabo in z zaničevalnim odnosom do otrok? Retorično vprašanje...

noraguta ::

Nič ni povsem vredu so. Probleme imam ko se repenčijo starši kateri ne poskrbijo zanje. Potem ko se kaj zgodi pa pizdijo na druge. Od od šole in štacune naprej. Najprej mulcu eno okrog ušes. Pol pa še fotru eno čez puku.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

Po tej logiki bi jaz vsakodnevno kakšnega voznika moral potegniti iz avta in nabutat kot vola, ker ne ustavi pred prehodom za pešce, ko le-ti čakajo da bodo prečkali cesto? Da ne omenjam malomarnih lastnikov psov, ki naokrog furajo svoje živali, ki serjejo vsepovsod a prej omenjeni ljubitelji živali za njimi ne poberejo dreka. Kar eno na gobec, praviš?
Otrok se ne pretepa (sploh pa ne po glavi) in ker so pač...otroci in ne odrasle osebe, je potrebno malce več tolerance in potrpljenja z njimi.

miha1135899 ::

Se par primerov za trdovratne nedojemalce: kmetija (!NETURISTICNA!), vec objektov, veliko poslopje, ograjene zivali zunaj na travi, zaprte tiste znotraj hleva, napadalen petelin, polno orodja, traktorskih prikljuckov, traktorjev itd...
-nevzgojen otrok pride na tuje poslopje, napade ga petelin, nemarni kmet ga ni privezal na vrvico, otrok ima prasko,
-nevzgojen otrok pride na tuje poslopje, v drvarnici se med prerivanjem s se enim nevzgojenim prijateljem zadane ob drva, ta se podrejo ker jih je nemaren kmet za en k. zlozil, otrok je ranjen,
-nevzgojen otrok pride na tuje poslopje, ker ne gleda kje hodi pohodi lezece vile, ki jih je prevrnil veter, ta ga udarijo v glavo, ker nemarni kmet ni gledal vremena in vile ni privezal,
-nevzgojen otrok pride na tuje poslopje, kozam zeli dati cokolado, strese ga elektricni pastir, ker ga nemarni kmet ni izkopil ob vdoru nevzgojenega otroka na njegovo poslopje.

Ali je res za vse kriv kmet? Ne. Tudi otrok ne. V sedanjih casih, ko starsi otroku kupite telefon, da se vam ni potrebno z njim ukvarjat in ga lahko zanemarjate otrok ne more bit kriv, ker se na zivljenske dogodke ne more znat odzivat. Glede na te telefone lahko samo cestitam tistim malo raziskovalnih otrok, ki jih je se... Starsi so tisti, ki so problematicni.

zmaugy ::

Ma po drugi strani kritiziraš ravno te raziskovalne otroke kot nevzgojene.

miha1135899 ::

Ne kritiziram raziskovalnosti kot take, kritiziram to, da ne znajo sprejet posledic za svoja dejanja, se sprijaznit s storjeno napako in kaznijo. Sploh pa kritiziram to, da hodijo starsem domov cvilit in jih aktivirajo. Najbolj kriticen pa sem seveda do nadaljnega odnosa vecine starsev... Otrok je pac otrok.

zmaugy ::

Ne bom se delal, da vem, kako je na kmetiji, kljub temu pa bi si sam, če bi se na moji posesti nekdo - še posebej kakšen otrok - poškodoval zaradi stvari, ki si jih ti navedel, zelo očital.
Otroci so otroci in nihče jih nima 100% pod kontrolo in nikogar 100% ne ubogajo. Ko se vozim po naseljih z avtom, sem vedno še posebej previden glede otrok, lahko si pod omejitvijo in nič kriv, ampak če boš otroka povozil, si ne boš nikoli oprostil.
Isto je s stvarmi, ki si jih napisal. Morda nisi kriv po zakonu (ali pa si, ne vem), ampak na koncu se moraš soočiti z lastno vestjo in si odgovoriti, ali si res naredil vse, kar bi lahko, da se nesreča ne bi zgodila? Po mojem je zelo težko, če je odgovor očitni Ne.

šernk ::

in iz takih razlogov pa imamo kar imamo danes. kup šolanih idiotov, s katerimi nimaš kaj počet, ker so samo kup nergačev kako vse ni prav.

na podeželju ni najhujša stvar, ki se ti lahko zgodi da padeš s postelje. v zračnem radiju 500m od moje hiše je vsaj za 5km nezavarovanih prepadov od 2-50m globine, res da se moraš za do večine kar potrudit, ampak 200m okrog so pa vsi prosto dostopni in so še vedno prepadi od 2 do 30m globine. Otroka moraš pač imeti pod nadzorom, ker vseh nevarnosti ne moreš preprečit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zmaugy ::

šernk je izjavil:

in iz takih razlogov pa imamo kar imamo danes. kup šolanih idiotov, s katerimi nimaš kaj počet, ker so samo kup nergačev kako vse ni prav.

na podeželju ni najhujša stvar, ki se ti lahko zgodi da padeš s postelje. v zračnem radiju 500m od moje hiše je vsaj za 5km nezavarovanih prepadov od 2-50m globine, res da se moraš za do večine kar potrudit, ampak 200m okrog so pa vsi prosto dostopni in so še vedno prepadi od 2 do 30m globine. Otroka moraš pač imeti pod nadzorom, ker vseh nevarnosti ne moreš preprečit.


Od trenutka, ko shodi, to ni nikoli 100% in se s časom zmanjšuje. Bolj važno je, da ga naučiš kaj sme in kaj ne in kaj je nevarno itd.

          ::

To temo bi komot lahko preimenovali v "parada neumnosti".

noraguta ::

zmaugy je izjavil:

Po tej logiki bi jaz vsakodnevno kakšnega voznika moral potegniti iz avta in nabutat kot vola, ker ne ustavi pred prehodom za pešce, ko le-ti čakajo da bodo prečkali cesto? Da ne omenjam malomarnih lastnikov psov, ki naokrog furajo svoje živali, ki serjejo vsepovsod a prej omenjeni ljubitelji živali za njimi ne poberejo dreka. Kar eno na gobec, praviš?
Otrok se ne pretepa (sploh pa ne po glavi) in ker so pač...otroci in ne odrasle osebe, je potrebno malce več tolerance in potrpljenja z njimi.

Seveda se idiota ki ne ustavi pred zebro izvleče iz avtomobila. In to sem celo storil. Pa še par focnov je fasal, ker je skoraj povozil dva pamža.
Podobno je s pseti, katere paseljubci vozijo na pašnik srat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je kazen za vstop na prepovedano območje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510388 (7460) jype
»

Sranje psov po dvorišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132163 (27264) Pšenični
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955789 (45636) Massacra
»

Ograja z bodečo žico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710169 (8937) Kr_Edn

Več podobnih tem