» »

Izkusnje vrnitve denarja pri zlorabi kreditnih kartic

Izkusnje vrnitve denarja pri zlorabi kreditnih kartic

TheBlueOne ::

Pozdravljeni,

zadnje case smo se dosti pogovarjali o tem kdo plca, ce se zlorabi kreditna kartica.

Menda je nekako tako, da v primeru kraje stoske krije banka oz. izdajatelj kartice(Visa, MasterCard...). V primeru malomarnosti, naprimer ko vpisemo vse podatke a nek XY email menda stroske krijemo sami, ce ni dodatnega zavarovanja.

Zanima me, kaksne izkusnje imate. Prosim ne pisat o tem, kaj si mislite ali kaksna so pravila ter zakoni, ampak samo kaksna je bila morebitna konkretna izkusnja.

Prvo dodam sam, sodelavec je podatke vpisal v Fishingmail in ni dobil povrnjeno nic od slabe 1000€.

Kaboom ::

Samo enkrat so mi ukradli podatke kreditne kartice...

V 15min sem dobil štiri SMS obvestila o uspešnem nakupu nekje online - nek gaming store. Četrti SMS je priletel medtem ko sem že bil na 24/7 support liniji in sporočal podatke za preklic kartice. Na banki sem pozneje z obrazcem vložil zahtevo po storniranju transakcij. Brez poročila policije ipd. - banka je stornirala in mi vrnila denar na račun.

Mogoče če oni ne bi mogli več stornirat bi se podali v vojno z mano "kje sem izgubil podatke kartice" - ampak tega do danes še sam ne vem :(
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
214961 (4077) c3p0
»

kako zaznati vdor v računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6010168 (7897) stb
»

Obrali so me za 1000€ prek spleta !! pomoč/izkušnje!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518264 (13744) Daedalus
»

kako "reversat" bančno nakazilo ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11017703 (10340) lexios
»

plačevanje s kreditno kartico

Oddelek: Loža
204815 (4247) borutz

Več podobnih tem