» »

Storage disk - USB 3.0 vs SATA

Storage disk - USB 3.0 vs SATA

LooK ::

Na stacionarcu imam notri samo Samsung 500GB SSD. Ker se uporablja PC tudi za občasno igranje igric, včasih zelo hitro zmanjka prostora.
Kupil bom nek 2GB "navaden" trdi disk, sam sem v dilemi ali vzeti recimo WD Blue, ali kar enega zunanjega (recimo WD MyPassport), kateri bi bil večino časa priklopljen. Plus zunanjega je seveda, da po potrebi prenesem fajle na leptop recimo in obratno. Sicer že imam enega, samo ta bi bil res večino časa kar priklopljen na PC kot dodaten disk.

Nikoli ne bi inštaliral ničesar na HDD, pa naj bo to notranji ali zunanji. Igrice bi recimo samo downloadal na HDD, inštaliral pa obvezno na SSD. Uporabljal bi se torej izključno za shranjevanje podatkov, recimo torrenti in podobno, backupi sistema itd. Je v mojem potem sploh še kakšna prednost vgrajenega HDD proti zunanjemu?

MIHAc27 ::

Čeprav je USB3.0 veliko hitrejši kot USB2.0 vseeno ni tako hiter kot SATA3.

Če kdaj potrebuješ mobilnost definitivno vzami raje zunanji disk. Če bi bil pa skoz samo na 1 računalnik, potem si ga pa raje vgradi. Cena bo skoraj ista.
V tvojem primeru bi jaz vzel zunanjega (pod pogojem da imaš seveda prostor, ne da ga boš potem brcal po tleh)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5810048 (5935) GR2
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310964 (8863) Machete
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678081 (6638) ngc2392
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648541 (45422) MrStein
»

Zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
132549 (2349) borges

Več podobnih tem