» »

Računalnik v drugem prostoru

Računalnik v drugem prostoru

jb_j ::

Živjo!

Zanima me kako bi lahko povlekel usb priključke v drug prostor, brez hubov, ker bi želel, da bi vsak usb imel možnost delovanja pri polni hitrosti. Da ne bi bilo potrebno vleči vsak usb kabel posebej. Razdalja dobrih 6metrov.

smacker ::

USB kabel prepušča določeno hitrost. 1 kabel = 1x hitrost. 6 kablov = 6x hitrost. Poleg tega je problem še dolžina - z dolžino pada hitrost, če je pa kabel predolg pa lahko tudi napetost pade toliko, da priključena naprava ne dobi dovolj napajanja za delovanje.
http://www.yourcablestore.com/USB-Cable...

Voluharr ::

Priporočam ti thunderbolt docking station in thunderbolt optični kabel.
Čez njega lahko potem pelješ displayport, gigabit ethernet, usb porte ...

klinker ::

Vsaj enega le imej na hubu z lastnim napajanjem

AnotherMe ::

Za kaksen namen pa to rabiš?

jb_j ::

čisto osnovna raba, računalnik bi postavil v sobo zraven, da se ga povsem nič ne sliši, zaslon v dnevni sobi.
(da navijem ventilatorje na full in sem brez skrbi za pregrevanje)
sicer zadnje čase niti ne igram zahtevnih iger, samo je res "milina" če zvečer, ko ni prometa na cesti, pogledaš film ali brskaš po internetu v "popolni" tišini.
sem probal z android boxom, samo za vsakdanje brskanje po internetu, gledanje filmov zame zaenkrat še ni dovolj odziven. (bi se lahko navadil, samo se težko odpovem, ker je še kar dober računalnik ssd+i5+zadovoljiva grafična)

usb za kakšen ključ, usb tipkovnica+miš in usb za telefon (čeprav že zdaj večinoma uporabljam wifi ftp server) in ostale naprave (gamepad, navigacija in podobno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

AnotherMe ::

pomojem bo bolj smiselno, da pozamenjaš ventilatorje in uporabiš še kak trik za utišanje računalnika - res ne bo popolne tišine - ampak zelo dober približek...

Big_Al ::

MihaK3 ::

Zdaj odvisno od tega kateri I5 je notri, bi veljalo razmislit o pasivnem hladilniku. Moja browsing kišta je sedaj skoraj povsem pasivna - samo še na napajalniku imam ventilator (čakam da se kje kaj ugodnega pojavi - 100€+ je malo huda cena...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski poslanci želijo poenotenje polnilnikov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4811120 (8108) Lonsarg
»

Prihaja USB 3.2 in zmeda s poimenovanji

Oddelek: Novice / Matične plošče
337635 (4637) Lonsarg
»

samsung ue32f5000

Oddelek: Zvok in slika
331731 (1046) Razerzone
»

Vodno hlajenje računalnika v kleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162378 (1637) Vanadium
»

USB hub (malo drugače)

Oddelek: Kaj kupiti
141876 (1078) Invictus

Več podobnih tem