» »

števec temperature se ne dvigne?

števec temperature se ne dvigne?

fokz8 ::

Zdravo.

Mam škodo octavio 1.9 tdi, letnik 2008. Mam "problem" in sicer, da se števec za temperaturo ne dviga, tudi po 30min vožnje. Dvigne se samo v primeru, če vozim na višjih obratih ali pa v klanec dlje časa. Dvigne se maksimalno na cca 60-70 stopinj, ko pa je konec napora in so obrati normalni, pa pade nazaj dol.

Kaj bi lahko to blo? Termostat ali kaj drugega?

Hvala! :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

bambam20 ::

Ponavadi je termostat.

A gretje ti deluje normalno?

Heavy ::

Avto ima sicer normalni prosti tek? cca 950 obratov?


Skoraj verjetno ti je termostat šel.
#TeamFelix

steev ::

Termostat. Ni drag pa tudi zelo dostopen je za zamenjat. Sem tastarim preventivno dal to menjati ob drugem velikem servisu. Je podobno star avto kot tvoj.
:|

TheBlueOne ::

Dvomim, da je termostat. Ce se ne motim uravnava pretok hlajenja ventil. Ce bi bil termostat verjetno motor ne bi lepo tekel, ker kolikor mi je znano dizli uravnavajo mesanico gelde na temperaturo.

dxx ::

TheBlueOne je izjavil:

Dvomim, da je termostat. Ce se ne motim uravnava pretok hlajenja ventil. Ce bi bil termostat verjetno motor ne bi lepo tekel, ker kolikor mi je znano dizli uravnavajo mesanico gelde na temperaturo.

Motiš se.
Op, zamenjaj termostat.

HotBurek ::

Preveri tudi pri hladnem motorju, ko prižgeš avto, če se začne ventilator pred kilerjem vrteti na polno.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

TheBlueOne ::

dxx je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dvomim, da je termostat. Ce se ne motim uravnava pretok hlajenja ventil. Ce bi bil termostat verjetno motor ne bi lepo tekel, ker kolikor mi je znano dizli uravnavajo mesanico gelde na temperaturo.

Motiš se.
Op, zamenjaj termostat.


Verjetno imas prav. Ce prav vidim ima ventil senzor delovanja. Kako to, da so mesanice OK, ce vrednost ne stima?

steev ::

Ventil senzor delovanja? Kakšen ventil?

Termostat je striktno mehanski tukaj.
:|

TheBlueOne ::

steev je izjavil:

Ventil senzor delovanja? Kakšen ventil?

Termostat je striktno mehanski tukaj.


Vse jasno...

koyotee ::

Termostat je že v štartu odprt na polno, zato se ti ne ogreje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fokz8 ::

bambam20 je izjavil:

Ponavadi je termostat.

A gretje ti deluje normalno?


Gretje deluje normalno ja :)

Heavy je izjavil:

Avto ima sicer normalni prosti tek? cca 950 obratov?


Skoraj verjetno ti je termostat šel.


ja vse normalno. pozabil sem omenit, da je v poletju zadeva delovala normalno in je temperatura bila na 90 kr hitro. če ima to kaj veze?

steev je izjavil:

Termostat. Ni drag pa tudi zelo dostopen je za zamenjat. Sem tastarim preventivno dal to menjati ob drugem velikem servisu. Je podobno star avto kot tvoj.


hvala za info :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

noraguta ::

Hladilne je dost?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

fokz8 ::

noraguta je izjavil:

Hladilne je dost?


jap :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

noraguta ::

Termometr vn pa na pečko al pa lot mašino.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lovro535v2 ::

simptomi kažejo na odprt termostat, ga bo treba zamenjat.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

fokz8 ::

hvala za info vsem :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

bambam20 ::

pa čimprej.

IL_DIAVOLO ::

To pa mi je res zanimivo.

Najprej tu zapravljas cas, da ti damo en kup moznih napak, nato se pa kljub temu zapeljes do svojega mehanika, da ti pove kaj je narobe in ti napako tudi odpravi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fokz8 ()

drekodovce ::

Izklopi gretje. Pri meni gretje pobere več, kot avto proizvede viška, tako da se avto v mrzlih zimskih dneh ne ogreje zelo dolgo. Če izklopim gretje gre temperatura bp do 90°, ko ga vklopim pa pade. Če pa avto gre v klanec pa seveda ni težav.

bambam20 ::

drekodovce je izjavil:

Izklopi gretje. Pri meni gretje pobere več, kot avto proizvede viška, tako da se avto v mrzlih zimskih dneh ne ogreje zelo dolgo. Če izklopim gretje gre temperatura bp do 90°, ko ga vklopim pa pade. Če pa avto gre v klanec pa seveda ni težav.


Tudi tebi termistat ne deluje optimalno.

Utk ::

Tako je, temperatura ne sme nikoli pasti. Izjema je morda kak mlincek s 3 litri porabe pri minus 30 po dolgem klancu navzdol. Pri slabem termostatu pade ze po par sekundah brez gasa, to pa sigurno ni normalno.

Heavy ::

TheBlueOne je izjavil:

Dvomim, da je termostat. Ce se ne motim uravnava pretok hlajenja ventil. Ce bi bil termostat verjetno motor ne bi lepo tekel, ker kolikor mi je znano dizli uravnavajo mesanico gelde na temperaturo.



Tisto je pa drugi senzor. Ob okvarti tistega, bo temperatura vode na števcu normalna, bo pa avto imel višji prosti tek, šel na obrate...
#TeamFelix

feryz ::

Pri meni je bil kabel do računalnika. Motor je bil v resnici topel, podatki pa popolnoma napačni.
A se ti avto segreje? V kabini? Ali je ves čas mrzlo?

fokz8 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To pa mi je res zanimivo.

Najprej tu zapravljas cas, da ti damo en kup moznih napak, nato se pa kljub temu zapeljes do svojega mehanika, da ti pove kaj je narobe in ti napako tudi odpravi.


"da ti damo en kup možnih napak".

kje ti točno tu zraven vidiš sebe? kolkr js vidim, nisi prispevo čist nič. Če ti kaj ne paše, ne beri teme

lp

feryz je izjavil:

Pri meni je bil kabel do računalnika. Motor je bil v resnici topel, podatki pa popolnoma napačni.
A se ti avto segreje? V kabini? Ali je ves čas mrzlo?


avto se segreje ja, znotraj je toplo po parih minutah. še vedno pa se mi zdi, da se morda ne ogreje tako hitro kot bi si želel.
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

IL_DIAVOLO ::

Dobro, recimo da pridemo do resitve. Lahko to uporabnik izvede sam ali bo moral kljub temu k mehaniku? Razumes kaj hocem povedat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fokz8 ()

fokz8 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dobro, recimo da pridemo do resitve. Lahko to uporabnik izvede sam ali bo moral kljub temu k mehaniku? Razumes kaj hocem povedat?


Ja, razumem. Sprašujem v večini za to, ker pri nas so mehaniki takšni, da večkrat probajo "nategnit" in rečejo, da je še tist in tist treba zamenjat in takšne fore, samo da preplačaš. In glede na to, da 95% folka praji, da je termostat, mi bo menjal termostat in nič drugega.

Mam slabe izkušnje z mehaniki...sploh, ker sem enkrat peljal še prejšnega megana na popravilo za lager na zadnjem desnem kolesu. On mi tam trdi, da majo megani tako narejeno, da moraš zamenjati celoten komplet, ker drugače ne gre (cena 120e). Js ko nimam pojma o tem, pač rečem okej...pridem nazaj čez 2 dni, mi model da račun za 400EUR. In mi je popravil še na levi strani, ko je baje tut blo hin in še neki 2 stvari na sprednjem kolesu...

brez da bi me poklicu alpa povedu mi je kr vse "popravu" čeprav sploh ne vem če je blo crknjeno..ko sm mu rek naj mi pokaže stare dele, pa jih je že "vrgu stran"...najprej sm ga itak napizdu da nemore tako..a kaj čem, pač sm plačal tisto.

Razumeš zdaj, zakaj nočem direktno do mehanika?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

bambam20 ::

fokz8 je izjavil:



Ja, razumem. Sprašujem v večini za to, ker pri nas so mehaniki takšni, da večkrat probajo "nategnit" in rečejo, da je še tist in tist treba zamenjat in takšne fore, samo da preplačaš. In glede na to, da 95% folka praji, da je termostat, mi bo menjal termostat in nič drugega.

Mam slabe izkušnje z mehaniki...sploh, ker sem enkrat peljal še prejšnega megana na popravilo za lager na zadnjem desnem kolesu. On mi tam trdi, da majo megani tako narejeno, da moraš zamenjati celoten komplet, ker drugače ne gre (cena 120e). Js ko nimam pojma o tem, pač rečem okej...pridem nazaj čez 2 dni, mi model da račun za 400EUR. In mi je popravil še na levi strani, ko je baje tut blo hin in še neki 2 stvari na sprednjem kolesu...

brez da bi me poklicu alpa povedu mi je kr vse "popravu" čeprav sploh ne vem če je blo crknjeno..ko sm mu rek naj mi pokaže stare dele, pa jih je že "vrgu stran"...najprej sm ga itak napizdu da nemore tako..a kaj čem, pač sm plačal tisto.

Razumeš zdaj, zakaj nočem direktno do mehanika?


Povej raje s katerag konca si, pa ti bo mogoče še kdo svetoval dobrega mehanika.

Se pa strinjam, da večina je res takšnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IL_DIAVOLO ::

fokz8 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dobro, recimo da pridemo do resitve. Lahko to uporabnik izvede sam ali bo moral kljub temu k mehaniku? Razumes kaj hocem povedat?


Ja, razumem. Sprašujem v večini za to, ker pri nas so mehaniki takšni, da večkrat probajo "nategnit" in rečejo, da je še tist in tist treba zamenjat in takšne fore, samo da preplačaš. In glede na to, da 95% folka praji, da je termostat, mi bo menjal termostat in nič drugega.

Mam slabe izkušnje z mehaniki...sploh, ker sem enkrat peljal še prejšnega megana na popravilo za lager na zadnjem desnem kolesu. On mi tam trdi, da majo megani tako narejeno, da moraš zamenjati celoten komplet, ker drugače ne gre (cena 120e). Js ko nimam pojma o tem, pač rečem okej...pridem nazaj čez 2 dni, mi model da račun za 400EUR. In mi je popravil še na levi strani, ko je baje tut blo hin in še neki 2 stvari na sprednjem kolesu...

brez da bi me poklicu alpa povedu mi je kr vse "popravu" čeprav sploh ne vem če je blo crknjeno..ko sm mu rek naj mi pokaže stare dele, pa jih je že "vrgu stran"...najprej sm ga itak napizdu da nemore tako..a kaj čem, pač sm plačal tisto.

Razumeš zdaj, zakaj nočem direktno do mehanika?


Bo pa treba najti takega mehanika, ki mu zaupas. Meni se nic ni zamenjal, brez da bi me vprasal. Kvecjemu mu moram se jaz rect, kaj ono si pogledal? Te poklicem cez pol ure 8-)

Assass1n ::

Veliko pa je pametnjakovičev ko je res hin kak senzor za 150€, tam pa stranka utruja kako je bil nategnjen da je bil samo termostat za 10€. Seveda ne mislim tebe :) na splošno imaš vse sorte ljudi.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

IL_DIAVOLO ::

Sicer pa pametovanje in pizdenje na mehanike je cisto napacno. Poves mu, da te naj drugic poklice, ker tako pac ne gre. Verjamem, da bi se cisto lepo zmenila.

Menjal pa ti itak ni za brezveze, ampak ja moral bi te prej poklicati.

fokz8 ::

bambam20 je izjavil:

fokz8 je izjavil:



Ja, razumem. Sprašujem v večini za to, ker pri nas so mehaniki takšni, da večkrat probajo "nategnit" in rečejo, da je še tist in tist treba zamenjat in takšne fore, samo da preplačaš. In glede na to, da 95% folka praji, da je termostat, mi bo menjal termostat in nič drugega.

Mam slabe izkušnje z mehaniki...sploh, ker sem enkrat peljal še prejšnega megana na popravilo za lager na zadnjem desnem kolesu. On mi tam trdi, da majo megani tako narejeno, da moraš zamenjati celoten komplet, ker drugače ne gre (cena 120e). Js ko nimam pojma o tem, pač rečem okej...pridem nazaj čez 2 dni, mi model da račun za 400EUR. In mi je popravil še na levi strani, ko je baje tut blo hin in še neki 2 stvari na sprednjem kolesu...

brez da bi me poklicu alpa povedu mi je kr vse "popravu" čeprav sploh ne vem če je blo crknjeno..ko sm mu rek naj mi pokaže stare dele, pa jih je že "vrgu stran"...najprej sm ga itak napizdu da nemore tako..a kaj čem, pač sm plačal tisto.

Razumeš zdaj, zakaj nočem direktno do mehanika?


Povej raje s katerag konca si, pa ti bo mogoče še kdo svetoval dobrega mehanika.

Se pa strinjam, da večina je res takšnih.


sem iz koroške...tako, da če kdo ve kaj, naj prosim priproča :) pa prosim ne širnika iz radelj ob dravi :)

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sicer pa pametovanje in pizdenje na mehanike je cisto napacno. Poves mu, da te naj drugic poklice, ker tako pac ne gre. Verjamem, da bi se cisto lepo zmenila.

Menjal pa ti itak ni za brezveze, ampak ja moral bi te prej poklicati.


js sm mu povedal da me naj pokliče, če je še kaj takšnega..pa me ni klical in sam zamenjal.

po eni strani bi najrajš, da takrat nebi imel tega dnarja in nebi mogu plačat...pol pa naj vse spravi dol, če je že bil dost pameten, da je menju sam od sebe :D
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

hojnikb ::

nauci se naizi stvar sam popravit in poservisirat, pa se nebos rabu jebat z mehaniki. Youtube, haynes manual in nasploh google dela cudeze.
Pa seveda obvezno obdIi adapter (ali se bolje kaksen vag-com ce mas avto iz volkswagen grupe) bo lazje odkrivanje napak.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihanje temperature "motorja" (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21337508 (33113) kuvanasarma
»

Talno gretje na plin

Oddelek: Loža
286471 (5569) smacker
»

Prevelika poraba goriva

Oddelek: Na cesti
255228 (4137) Scorpia

servis me je probu nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8312096 (10701) Brane22
»

Temperatura vode pozimi v avtomobilu

Oddelek: Na cesti
3310398 (8539) amigo_no1

Več podobnih tem