» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Temo vidijo: vsi
««
17 / 51
»»

Utk ::

930 je prakticno povprecna placa, a ima v Nemciji ucitelj zacetnik 90% povprecne place? Jaz dvomim.

Samael ::

Utk je izjavil:

930 je prakticno povprecna placa, a ima v Nemciji ucitelj zacetnik 90% povprecne place? Jaz dvomim.

A nisi pogledal, jebote? :P

Vazelin ::

Daj Cerar imej jajca in predlagaj, da privoliš v njihove zahteve, če se bodo štemplali in delali 8 ur dnevno.:D Bo hitro konec štrajka

Invictus ::

bajsibajsi je izjavil:


...in se potem se pol dneva vozis okoli sole? Pazi, te bo kdo napacno etiketiral.

Ne sklepaj drugih po sebi...

bajsibajsi je izjavil:


Glede na to, da sva nekje v istem obdobju hodila na FRI in sem bil sam relativno samostojen in neodvisen, ti pa khm... No važno, da zdaj zasluzis 500€/dan, in to kljub 30k postom letno. :P

Ne vem, če si samostojen... Zgleda si preprosto ... bajsi ...

Ne zaslužim 500€/dan. Tukaj se motiš... In kaj če imaš 30k postov na leto? Nekateri smo pridni >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s1m0n ::

Saj tako kot eni tu govorijo o učiteljih in učiteljicah tako oni govorijo o vas in vaših otrocih za katerih napake so po naše/vaše krivi prav oni in ne mi/vi starši...

mihec87 ::

Samael je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 EUR neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?


Veš kaj je res nedostojno in nepošteno plačilo- 3 izmensko v nikakvih pogojih za minimalca...

Ja, recimo strežnice, negovalke, itd... ane. Saj veš, te tetke, ki nas nekako z muko ob vsej človeški teži nepokretne premaknejo na bok, pobrisejo ritko, nato pa se pazljivo, da se ne odpre rana prekobalijo nazaj. Tudi ponoči. Pa za praznike. Za minimalca.
Ampak one za vas itak ne obstajajo.


Veš kaj je nesreča teh tetk, da jih JS vedno uporablja za ščit in jih navrže naprej in se skriva za njimi... Če nebi bilo tako, bi se borili samo za te ki so na robu JS...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Samael ::

mihec87 je izjavil:

Samael je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 EUR neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?


Veš kaj je res nedostojno in nepošteno plačilo- 3 izmensko v nikakvih pogojih za minimalca...

Ja, recimo strežnice, negovalke, itd... ane. Saj veš, te tetke, ki nas nekako z muko ob vsej človeški teži nepokretne premaknejo na bok, pobrisejo ritko, nato pa se pazljivo, da se ne odpre rana prekobalijo nazaj. Tudi ponoči. Pa za praznike. Za minimalca.
Ampak one za vas itak ne obstajajo.


Veš kaj je nesreča teh tetk, da jih JS vedno uporablja za ščit in jih navrže naprej in se skriva za njimi v resnici ga pa ne zanimajo... Če nebi bilo tako, bi se borili samo za te ki so na robu JS...

Nesreča pa tudi žaljivo do teh tetk, pa še marsikoga je tudi, da se v takšni temi vedno najde en kup vase zaverovanih kujonov, ki družno v rog pihajo, kako NIHČE nič ne dela, kako so VSI preplačani itd. pri tem pa z izjemo tistih treh, štirih medijsko izpostavljenih služb sploh vedo ne, kaj vse obsega javni sektor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vazelin ::

Fak kako mediji shilajo te šolnike. Jokajoča mlada učiteljica na 24ur, inženirka učiteljica na Večeru, na SIOLu dve vzgojiteljici...

Človek ima resno občutek da živi v vukojebini (oz. shitholeu), kjer si učitelji trgajo od ust, da preživijo.

Največja ironija je, da bo zato, da bo učiteljica dobila 100EUR več največje breme procentualno padlo na tiste resnične socialce, ki komaj tolčejo

Cerar bo itak popušil na koncu in jim dal večino tega kar zahtevajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

49106 ::

Ne vem, če bo. Mislim, da ima več možnosti na volitvah, če ne popusti. Če jim ugodi, dvomim, da bo stranka dosegla parlamentarni prag.

mihec87 ::

Samael je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Samael je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 EUR neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?


Veš kaj je res nedostojno in nepošteno plačilo- 3 izmensko v nikakvih pogojih za minimalca...

Ja, recimo strežnice, negovalke, itd... ane. Saj veš, te tetke, ki nas nekako z muko ob vsej človeški teži nepokretne premaknejo na bok, pobrisejo ritko, nato pa se pazljivo, da se ne odpre rana prekobalijo nazaj. Tudi ponoči. Pa za praznike. Za minimalca.
Ampak one za vas itak ne obstajajo.


Veš kaj je nesreča teh tetk, da jih JS vedno uporablja za ščit in jih navrže naprej in se skriva za njimi v resnici ga pa ne zanimajo... Če nebi bilo tako, bi se borili samo za te ki so na robu JS...

Nesreča pa tudi žaljivo do teh tetk, pa še marsikoga je tudi, da se v takšni temi vedni najde en kup vase zaverovanih kujonov, ki družno v rog pihajo, kako NIHČE nič ne dela, kako so VSI preplačani itd.


Ravno to počne JS ko negdo omeni da učiteljice nimajo prav nič slabo ali pa katere na kakšnih centrih/ustanovah ipd.., predse potegne dol roleto z temi tetkami (ki si hudičevo zaslužijo to kar dobijo pa še več si)..poglejte kak delamo pa mamo komi tako plačo.. Ja te tetke že delajo, kaj pa tisti ki so za roleto...
Za negovalke v tej temi, nihče ne piše da so preveč plačane še manj pa VSI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Invictus ::

49106 je izjavil:

Ne vem, če bo. Mislim, da ima več možnosti na volitvah, če ne popusti. Če jim ugodi, dvomim, da bo stranka dosegla parlamentarni prag.

Če jim ugodi, bodo volili zanj.

160.000 volilcev...

Kaj bi še rad...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

mihec87 je izjavil:


Ravno to počne JS ko negdo omeni da učiteljice nimajo prav nič slabo ali pa katere na kakšnih centrih/ustanovah ipd.., predse potegne dol roleto z temi tetkami (ki si hudičevo zaslužijo to kar dobijo pa še več si)..poglejte kak delamo pa mamo komi tako plačo.. Ja te tetke že delajo, kaj pa tisti ki so za roleto...


Moj glas v tej temi je predvsem za te tetke in njim podobnim, ki najbrž ne visijo na tem forumu in katerih obstoj bi recimo temu anti-JU zagovorniki najraje zradirali. Tudi če se je potrebno tu pa tam oz. kolikor je le mogoče pogosto "nihče v JU nima nižje plače od jurja/z dodatkim jim znese dvojna plača/nič ne delajo" zlagati.

49106 ::

Invictus je izjavil:

49106 je izjavil:

Ne vem, če bo. Mislim, da ima več možnosti na volitvah, če ne popusti. Če jim ugodi, dvomim, da bo stranka dosegla parlamentarni prag.

Če jim ugodi, bodo volili zanj.

160.000 volilcev...

Kaj bi še rad...


Highly unlikely, da bodo volili zanj. Paraziti bodo verjetneje izbrali boljšega gostitelja.

fikus_ ::

Osnovnošolski/srednjesolaki učitelj ima 24 šolskih ur (45 min) delovne obveznosti na teden! Če se motim, naj me prosim kdo popravi. Ostalo do polnega delovnega časa so priprave!
Učitelji začetniki imajo veliko dela z pripravami, po nekaj letih bolj kot ne samo copy-paste. Potem imajo še največ dela s popravljanjem kontrolk.
Odgovornosti imajo toliko, da se otroci ne poškodujejo, ko so v njihovem varstvu.

Za celoten JS predlagam, da sem jim dvigne plača vsem npr. 50-100 €, ne pa po %, ker bodo tisti z najnižjimi plačami spet potegnili ta kratko!

Mr.B ::

Samael je izjavil:

Mr.B, ja ja ... vsekakor. Ampak ti se vedno bluzis in opletas z nekimi xy argumenti namesto da bi stal za svojo izjavo in odgovoril na preprosto vprasanje. A ti moram osveziti spomin?

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Samael,
da ti si kar razlagaj statistiko po svoje.


Samael je izjavil:

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.


Še vedno nisi odgovoril in nabijaš z nečem, kar nima nobene veze ne s tvojo, ne z mojo izjavo. Torej, ponavljam, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.

Veš zakaj vztrajam pri tem in bom še naprej, dokler ne odogovriš? Ker nabijaš, ker se fajn sliši. Ok, imaš nek odklonilen odnos do tega, onega... Razumem. Ampak, v odgovor še vedno zgolj nabijaš, iz žepa vlačiš domišlijske argumente, ker se zapisani fajn berejo, daješ pri tem druge v nič ... pa razloži. Pokaži. Kopiraj. Stoj za svojo izmišljo .. izjavo.

Nekaj si rekel, pa stoj za tem. Čakam.


Pač zanima me, kje si to našel. Daj, izmisli se že nekaj no, da ne boš bluzil v tri krasne. Kje sem jaz kakorkoli razlagal po svoje kakršno koli statistiko. No daj, a boš kopiral že končno?
Ker če tega nisem storil (in jaz vem da nisem), to pomeni, da ti v debati opletaš z zlaganimi argumenti, ker ti to pač prav pride za zagovarjanje svojih stališč.

Dragi samuel, do danes nisi podal vira, ki pi dokazal tvoje trditve. Moje trditve je dokazal statisicni urad, vkljucujoc objava jerneja, kjer tudi nizjeizobrazen kader je v gospodartvu placan manj. No sej lahko tabelo na glabo obrnes,pa bo prvi zasebni sktor. Ti bo ze ratalo. Lahko poizkusis svojo fb stran odpreti in objavljat da si placan na izobrazbo manj kot tisti varnostnik pred diskoteko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Samael ::

Mr.B kakšne trditve pa, če mi razložiš :)

No daj, da vidim, kaj boš zdaj naumil, glede na to da se še vedno ven vlečeš.
Evo, zdaj sta tu že dve tvoji trditvi, za kateri te vztrajno prosim, da ju razloži, pa nekako ne gre in se vlečeš ven z vedno novim yada-yada nakladanjem.

Torej prva:
1. Samael, da ti si kar razlagaj statistiko po svoje.

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.
(to te zdaj sprašujem že petič)

2. Dragi samuel, do danes nisi podal vira, ki pi dokazal tvoje trditve

Katere moje trditve pa?

Predlagam, da tokrat ne dolgoveziš, ne potegneš iz riti neke nove teorije in si konkreten. Saj vprašanja sta v osnovi precej preprosta - kje sem jaz po svoje razlagal kakršno koli statistiko (a bo šlo? Najboljše, da kar kopiraš - namreč, jaz sem prepričan, da tega v tej temi nisem počel in je to plod tvojih fantazij) in kakšne moje trditve naj bi dokazal (najboljše da tudi te "trditve" kar kopiraš)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Kaj sploh pises tolk v to temo, ce nisi dal nobene trditve niti nobenga vira. Tipicen js. Naklada in naklada, streznice, buhu, boge uciteljice, jok jok, in nobenga linka niti realnega problema. Povej zakaj bi treba dvignit place. Glede na kaj in zakaj.

Samael ::

Ja tvoj kolega pravi, da so bile neke trditve. Dajta se na pvt. zmeniti no. Pa pol družno, z roko v rokici nastopita tu.

Vazelin ::

Cerar naj da množične razpise na zavod za zaposlovanje da se išče učitelje in inženirje ki si želijo poučevati. Pa še v prezid in okoliške kraje hrvaške da se išče šolnike. Da se obstoječi malo userjejo in da začnejo ceniti delo. Itak je tip že pogorel na volitvah. Če to nardi gre v zgodovino:P hodl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

fikus_ je izjavil:

Osnovnošolski/srednjesolaki učitelj ima 24 šolskih ur (45 min) delovne obveznosti na teden! Če se motim, naj me prosim kdo popravi. Ostalo do polnega delovnega časa so priprave!
Učitelji začetniki imajo veliko dela z pripravami, po nekaj letih bolj kot ne samo copy-paste. Potem imajo še največ dela s popravljanjem kontrolk.
Odgovornosti imajo toliko, da se otroci ne poškodujejo, ko so v njihovem varstvu.

Za celoten JS predlagam, da sem jim dvigne plača vsem npr. 50-100 €, ne pa po %, ker bodo tisti z najnižjimi plačami spet potegnili ta kratko!

Še najbolj je zajebano za kakšne učitelje slovenskega jezika ker se popravlja brezvezne in dolgočasne spise. Ostalo je walk in the park

gus5 ::

Vazelin ::

Iz mmc: Ena kolegica pa dela na Krvavcu in objavila na FB ''ne hodite na Krvavec, ker je norišnica.''
:D

Pika na i ::

Predlagam, da svoje otroke obdržite kar doma.
Jih ne vozite v vrtce in šole in jih sami, zastonj, naučite kar je treba in je koristno in se spodobi in je pametno....
Res ste fenomeni.

A si zanje vzamete vsaj pet ur na dan , mislim, takrat ko so budni?

McHusch ::

Vazelin je izjavil:

Iz mmc: Ena kolegica pa dela na Krvavcu in objavila na FB ''ne hodite na Krvavec, ker je norišnica.''
:D


A si pomislil, da je večina teh smučarjev na Krvavcu staršev, ki so pač danes vzeli dan dopusta in šli smučat z otroki, če že ni pouka? Učitelji so bili lepo v šolah ali v Ljubljani.

Horejšio ::

Kake debilizme tu prebiram, lol. Ta folk bi verjetno Einstein-u normo uvedel :)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

mihec87 ::

Pika na i je izjavil:

Predlagam, da svoje otroke obdržite kar doma.
Jih ne vozite v vrtce in šole in jih sami, zastonj, naučite kar je treba in je koristno in se spodobi in je pametno....
Res ste fenomeni.

A si zanje vzamete vsaj pet ur na dan , mislim, takrat ko so budni?



Predlagam da ne obiskuješ trgovin, ne uporabljaš hladilnika in ne prižigaš luči itd.. za vsem tem stojijo ljudje z skoraj pol manjšo plačo od pripravniške 980eur na nekaterih področjih...
In od kje mislite da pride denar-od teh ljudi ki vozijo otroke vam in delajo polnih 8ur izmenskega dela, da na koncu ne ve če bo zvozil mesec(pri popoldanski izmeni bolj teško dobiš 5ur z otrokom).. Ja res fenomen...
Saj ne rečem veliko gdo si zasluži samo nekateri pa živijo precej od realnosti...

Saj naj dvignejo še za 50% bo vsaj prej zmanjkalo in bo udarla realnost...

showsover ::

merjenje produktivnosti v javnega sektorja se enači z določanjem norme Albertu Einsteinu? srsly?

showsover ::

ekstremne plače v zasebnem sektorju se primerja s povprečnimi v javnem sektorju? srsly?

Utk ::

showsover je izjavil:

merjenje produktivnosti v javnega sektorja se enači z določanjem norme Albertu Einsteinu? srsly?

Sej place tudi hocejo visje, ker ima Krka dividende. Ker ce bi oni imeli 1050 namesto 930, bi bilo to veliko bolj "posteno" razmerje proti direktorju Krke.

showsover ::

eh, ta debata je odveč, tule se gre za nabijanje, da morajo ljudje podpirati visoke plače in trajne službe brez konkretne osebne odgovornosti v javnem sektorju, četudi na lastno škodo zaradi povišanja davkov... srsly?

pa da ne bi kdo kaj rekel proti nedotakljivosti javnega sektorja, takoj je ničvreden neizobražen plebejec, ki je dober samo za davke. srsly.
očitno moderna aristokracija, srsly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

m0LN4r ::

Samael je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Resnica boli, tak je to videt

Takšen predšolski odgovor, ko nimaš argumenta, a?
No važno, da imaš ti soseda, ki ima prjatla, ki pozna nekoga ... ki se mu fajn godi v življenju :))

Argument ni potreben, saj mi je vseeno ali verjames ali ne. Vidim samo tvoj odziv, kako ti zadeva ne disi, kar mi je povsem dovolj kot rezultat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

solatko ::

Ta debata lepo pokaže, koliko je vredno delo, ki ga opravljajo drugi. Po vaših merilih, bi razen vsakega posameznega razpravljalca, vsi zaposleni, razen vas, zaslužili največ zajamčeno plačo, vi pa ste itak plačani premalo, ker morate edini v SLO delati.

Tako bednih postov že dolgo nisem videl v kakšnem forumu. Kdor misli, da je osnovna plača (ne z dodatki, saj morajo za te dodatke storiti veliko več in ob vsakem času, nedeljah in praznikih, podnevi in ponoči, zato da so vaše riti sorazmerno varne) na nivoju minimalne plače, dovolj za to. Nova predsednica sindikatov, je na protestu gasilcev, lepo povedala, da plača, ki jo dobijo gasilci, še za reševanje mačke z drevesa ni dovolj visoka in to je dejstvo.

Osnovno funkcijo človeka, po kateri se loči od živali - delo, smo spravili na nivo miloščine pa še te nekateri, po vašem ne zaslužijo. V zgornjih postih ste pokazali, koliko velja vaša objektivnost, problem pa je, da je ravno tako mišljenje pri ljudeh, ki so na položajih in v življenju niso naredili druge koristi, kot pospravili kakšen znesek v oaze, uredili zaposlitev za kakšnega člana stranke in seveda vso žlahto in prijatelje, hkrati pa trdijo, da je 980€ dovolj za nekoga, ki bo kljub začetništvu, morda z ustrezno reakcijo, mesečno ali tedensko, rešil kakšno življenje.

Sram naj vas bo in privoščil bi vam, da bi morali kakšno leto živeti od minimalne plače in za to še delati, kot delajo zdravniki začetniki, učitelji, medicinske sestre in bratje, gasilci, vojaki, policisti,.......

nekikr - Razen ravnateljev, učitelji nimajo svojih sob, če ti je kaj jasno, kaj se pri testih gleda, pa to v zbornici večinoma ni ravno primerno mesto, se ti ne zdi?

In ne nazadnje - tudi zdravniku znanje podajajo, oziroma so mu ga, preden je postal zdravnik, kdo bi bi mislil, ravno učitelji.
Sami se učijo samo šušmarji in ranocelniki.
Delo krepa človeka

Vazelin ::

in tvoja rešitev je kakšna? dvignimo davke ali se zadolžujmo dalje, da učitelji ne bodo lačni? saj veš da bo za zadovoljitev potreb nekaterih najbolj udarilo ravno tiste, ki so obupno potrebni pomoči?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

solatko ::

In tudi vsem vam, ki imate narejen vsaj prvi razred, so znanje vbijali v vaše pametne betice, učitelji, ko vas bo kdo oropal, napadel,.. vas bo reševal policaj, ko se vam bo vžgala vaša nepremičnina ali premičnina, boste poklicali gasilce,.....
Delo krepa človeka

49106 ::

Nova predsednica sindikatov, je na protestu gasilcev, lepo povedala, da plača, ki jo dobijo gasilci, še za reševanje mačke z drevesa ni dovolj visoka in to je dejstvo.


Nebuloza.

Osnovno funkcijo človeka, po kateri se loči od živali - delo, smo spravili na nivo miloščine pa še te nekateri, po vašem ne zaslužijo.


Še ena nebuloza. Živali pridno delajo, ali pa crknejo, nimajo nobene sociale(razen domačih).

Sram naj vas bo in privoščil bi vam, da bi morali kakšno leto živeti od minimalne plače in za to še delati, kot delajo zdravniki začetniki, učitelji, medicinske sestre in bratje, gasilci, vojaki, policisti,.......


Nihče od teh ni na minimalni plači. Prosim ne tolči nesmislov. Problem je, da bodo te povišice plačali tisti, ki za minimalca zares garajo. Včasih ti vzedevek pristoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

K0l1br1 ::

Kot berem, bi JS moral delati vsaj zastonj oziroma je v celoti nepotreben. Brez njih ne morete, z njimi, se vam narobe zdi, da tudi ne.

Mr.B ::

solatko je izjavil:

Ta debata lepo pokaže, koliko je vredno delo, ki ga opravljajo drugi. Po vaših merilih, bi razen vsakega posameznega razpravljalca, vsi zaposleni, razen vas, zaslužili največ zajamčeno plačo, vi pa ste itak plačani premalo, ker morate edini v SLO delati.

Tako bednih postov že dolgo nisem videl v kakšnem forumu. Kdor misli, da je osnovna plača (ne z dodatki, saj morajo za te dodatke storiti veliko več in ob vsakem času, nedeljah in praznikih, podnevi in ponoči, zato da so vaše riti sorazmerno varne) na nivoju minimalne plače, dovolj za to. Nova predsednica sindikatov, je na protestu gasilcev, lepo povedala, da plača, ki jo dobijo gasilci, še za reševanje mačke z drevesa ni dovolj visoka in to je dejstvo.

Osnovno funkcijo človeka, po kateri se loči od živali - delo, smo spravili na nivo miloščine pa še te nekateri, po vašem ne zaslužijo. V zgornjih postih ste pokazali, koliko velja vaša objektivnost, problem pa je, da je ravno tako mišljenje pri ljudeh, ki so na položajih in v življenju niso naredili druge koristi, kot pospravili kakšen znesek v oaze, uredili zaposlitev za kakšnega člana stranke in seveda vso žlahto in prijatelje, hkrati pa trdijo, da je 980€ dovolj za nekoga, ki bo kljub začetništvu, morda z ustrezno reakcijo, mesečno ali tedensko, rešil kakšno življenje.

Sram naj vas bo in privoščil bi vam, da bi morali kakšno leto živeti od minimalne plače in za to še delati, kot delajo zdravniki začetniki, učitelji, medicinske sestre in bratje, gasilci, vojaki, policisti,.......

nekikr - Razen ravnateljev, učitelji nimajo svojih sob, če ti je kaj jasno, kaj se pri testih gleda, pa to v zbornici večinoma ni ravno primerno mesto, se ti ne zdi?

In ne nazadnje - tudi zdravniku znanje podajajo, oziroma so mu ga, preden je postal zdravnik, kdo bi bi mislil, ravno učitelji.
Sami se učijo samo šušmarji in ranocelniki.

Skladno s standardom države.Po moje je potrebno v JS uvesti plače švice, da bo plačilo pošteno za opravljeno delo, ter uvseti najmanj socialno državo, tipa avsrije, kjer dobiš vsaj do 1800€ podpore za štiričlansko družino, ter cca 200€ za doklade in seveda free šolstvo, kot se temu šika.
Pri tem bo seveda delu čast in oblast JS ostali bodo pa doma, ker se glede na standard ne bo smiselno prijeti za kakršnokoli delo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

K0l1br1 je izjavil:

Kot berem, bi JS moral delati vsaj zastonj oziroma je v celoti nepotreben. Brez njih ne morete, z njimi, se vam narobe zdi, da tudi ne.


Ne. Trdimo, da ni razloga, da so bolj plčani kot tisti, ki bolj garajo za manj denarja.

K0l1br1 ::

49106 je izjavil:

bolj plčani kot tisti, ki bolj garajo za manj denarja.
Kot da jim kdo meri s pištolo v čelo, da jih je prisilil garati za manj denarja kot JS.
Meni tile garači niso sicer nikoli predstavljali nekega merila za karkoli, razen za revščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Vazelin ::

fantje, DDV naj se dvigne na 30% da bo za šolnike. to je to. salomonska rešitev. kdor se ne strinja je izdajalec in se ga pošlje v delovno taborišče!

Tisti na protestu se niti ne zavedajo da 100 dodatnih eur moraš od nekje vzeti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Jan50 ::

Štruklja na prebavljam. Ko ga vidim na TV, takoj preklopim na drug kanal. Zato tudi ne vem kaj sploh hočejo. Kolikor sem ujel naj njihovo delo nebi bilo dovolj cenjeno oz. s tem premalo plačano.
Kaj lahko kdo v enem stavku napiše kaj sploh hočejo, če so že sedaj preplačani?

jernejl ::

Ja, najbolje je potem, da vsem dvignemo plače tako, da bomo vsi plačani nadpovprečno.

In tudi vsem vam, ki imate narejen vsaj prvi razred, so znanje vbijali v vaše pametne betice, učitelji, ko vas bo kdo oropal, napadel,.. vas bo reševal policaj

Čistilke pa skrbijo, da ne zbolimo za kugo, avtobusni šoferji za to, da otroci varno pridejo v šolo, kuharice pa so odgovorne za to, da pripravijo užitno hrano. Cestni delavci skrbijo za to, da so luknje kolikor toliko zakrpane in površine očiščene snega. Redarji skrbijo za to, da egoisti ne parkirajo na pločnikih. Tudi navedeni si zaslužijo nadpovprečne plače.

nekikr - Razen ravnateljev, učitelji nimajo svojih sob, če ti je kaj jasno, kaj se pri testih gleda, pa to v zbornici večinoma ni ravno primerno mesto, se ti ne zdi?

Kolikor vem, so učilnice v popoldanskem času večinoma prazne, pa četudi je samo ena ali dve učilnici prazni, je to več kot dovolj prostora za delo.

Vazelin ::

Jan50 je izjavil:

Štruklja na prebavljam. Ko ga vidim na TV, takoj preklopim na drug kanal. Zato tudi ne vem kaj sploh hočejo. Kolikor sem ujel naj njihovo delo nebi bilo dovolj cenjeno oz. s tem premalo plačano.
Kaj lahko kdo v enem stavku napiše kaj sploh hočejo, če so že sedaj preplačani?

2-3 razrede višje hočejo:D pa 1200eur regresa za socialce (da upravičije svoje zahteve :D)

49106 ::

K0l1br1 je izjavil:

49106 je izjavil:

bolj plčani kot tisti, ki bolj garajo za manj denarja.
Kot da jim kdo meri s pištolo v čelo, da jih je prisilil garati za manj denarja kot JS.
Meni tile garači niso sicer nikoli predstavljali nekega merila za karkoli, razen za revščino.


Točno tako. Kdo vam drži pištolo, pejte v realni sektor, kjer se cedita med in mleko.

K0l1br1 ::

jernejl je izjavil:

Kolikor vem, so učilnice v popoldanskem času večinoma prazne
Ponoči so tudi prazne. Lahko bi jih oddajali južnim delavcem garačem, zjutraj pa bi jih pred šesto uro spraznili, da jih ne bi videle zgrožene mamice.

solatko ::

Messiah - Potem pa povej, kolikšna je osnovna plača medicinske sestre, policista, vojaka, gasilca, dodatke si prekleto zaslužijo, ko ti spiš doma ali med vikendom voziš družino okoli.

Plače začetnikov z univerzitetno izobrazbo so pa samo malo višje od minimalca, sosed urolog, je po dveh letih imel osnovno plačo okoli 1200€, zaslužil je sicer več, vendar je bil vsak mesec 3 vikende dežuren in to ne doma, temveč v bolnici v Celju, sedaj pa je kirurg v neki Francoski kliniki, kjer ne dela drugega, kot operacije pacientov, ki mu jih pošljejo zdravniki, ki ne oprirajo.

jernejl - Si bil ti morda problematičen učenec, da so se ti tako zamerili in želiš, da delajo daleč v popoldne, kar nekateri tudi počno, vendar za spremembo, doma.
Delo krepa človeka

mihec87 ::

K0l1br1 je izjavil:

49106 je izjavil:

bolj plčani kot tisti, ki bolj garajo za manj denarja.
Kot da jim kdo meri s pištolo v čelo, da jih je prisilil garati za manj denarja kot JS.
Meni tile garači niso sicer nikoli predstavljali nekega merila za karkoli, razen za revščino.


In kaj pol JS joka, saj jim noben ne drži pištole na čelu da delajo v JS...

Vazelin ::

mihec87 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

49106 je izjavil:

bolj plčani kot tisti, ki bolj garajo za manj denarja.
Kot da jim kdo meri s pištolo v čelo, da jih je prisilil garati za manj denarja kot JS.
Meni tile garači niso sicer nikoli predstavljali nekega merila za karkoli, razen za revščino.


In kaj pol JS joka, saj jim noben ne drži pištole na čelu da delajo v JS...

če jim znižaš plačo na minimalca ne bodo šli iz varnega zavetja no. saj moja matka je rekla da bi tudi za minimalca učila, sam da se ni treba je*at

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Potem pa povej, kolikšna je osnovna plača medicinske sestre, policista, vojaka, gasilca, dodatke si prekleto zaslužijo, ko ti spiš doma ali med vikendom voziš družino okoli.

Plače začetnikov z univerzitetno izobrazbo so pa samo malo višje od minimalca, sosed urolog, je po dveh letih imel osnovno plačo okoli 1200EUR, zaslužil je sicer več, vendar je bil vsak mesec 3 vikende dežuren in to ne doma, temveč v bolnici v Celju, sedaj pa je kirurg v neki Francoski kliniki, kjer ne dela drugega, kot operacije pacientov, ki mu jih pošljejo zdravniki, ki ne oprirajo.


A ti sploh veš kakšne nesmisle pišeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

mihec87 - Saj vseh tistih, ki bi morali delat, je premalo - vojakov, policistov, medicincev, gasilcev,........
Delo krepa človeka
««
17 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011861 (10038) Phantomeye
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26749325 (43445) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531141871 (133169) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20783708 (79292) lexios

Več podobnih tem